Пауърнет ООД / Powernet /img/frontend/nomap.png"

Пауърнет ООД / Powernet

До Управителите на ПАУАРНЕТ,
Пичове стегнете се, с тези мизерни пари никога няма да си намерите свестен кадър, ясно ми е че ви пука само за вас самите и гледате да си взимате заплатките които в общи линии са до 2000 лв и те не са кои знае какво на фона на другите сериозни фирми, но мисълта ми е че тези пари които ги предлагате мога да ги взимам като безработен на борсата на труда и ще съм по добре хахахха ! Няма такава подигравка, представям си какви балъци работят там за жълти стотинки и сто процента са селяни, понеже селянчетата са готови на най ниските заплати да работят дори и най тежката работа. А ние софиянците сме "претенциозни" и не сме добър кадър :):) ИЗХОДИТЕ ОТ СИТУАЦИЯТА СА ДВА! ТЕРМИНАЛ 1 И ТЕРМИНАЛ 2, скапана фирма, скапана държава колкото и да е жалко ще мия чинии в щатите ще ме използват както тук в БГ но поне като се върна след 10 месеца ще мога да кажа аджеба "струваше си" :)

Ако нямаш собствено мнение!
Ако искаш да бъдеш лъган,да се подиграват и да те унижават!
Ако искаш да работиш и получаваш всичко друго само не и това дето сте се договорили при постъпването ти на работа!
ОТИДИ В пАУЪРНЕТ И ЗАПОЧНИ РАБОТА - ТЕ ТОВА ТЪРСЯТ!!!

Не се лъжете!Нещата вече са такива че трябва да си я яко закъсал или последен малоумник за да се хванеш наработа в тази мизерна фирма.
Техниците ги нямят за нищо и поради тази причина непрекъснато търсят ново пушечно месо.80 процента от кадърните кадри напуснаха.
Заплатата е мижава.
Гърбят те до гроб.
АЗ СЪМ ЕВРОПЕЕЦ И РАБОТЯ ЗА ДА ЖИВЕЯ!В ПАУЪРА СЕ ЧУВСТВАШ КАТО АМЕРИКАНЕЦ,ЖИВЕЕ ЗА ДА РАБОТИ.
Бягайте далеч!Ако си болен мозък...моля подай си sv то при тях.

до "former"
След като толкова много хвалиш фирмата,Тя сега отново набира "ценни" кадри като теб - заповядай и бъди мъж а не жена. Ясно е че не си това, за което се представяш. При толкова много негативни мнения ти се иска да обърнеш нещата в полза на фирмата, но ... съжалявам те. Предпочитам да съм откровен, колкото и да боли. Ако не се промени отношението към "пчеличките", които носят мед за фирмата, тя ще продължи да бъде с отворени врати за нови кадри, но те - няма да се задържат, а ще напускат разочаровани. Всички сме хора, всички работим за да живеем. Не ни карайте да живеем за да работим.

Търпях, търпях, но вече търпението ми се изчерпа и реших да открехна вратата за да се види какво представлява тази фирма.
   Отношението към техниците е по-малко от нула - т.е. отрицателно... Държат се с теб като с роб, като с животно. Това страшно дразни и те кара да идваш на работа без желание. Нямат елементарно уважение - все пак всички сме хора.
На новопостъпилите не се дава нито работно облекло, нито инструменти, нито служебна SIM карта, а за мобилен телефон да не говорим. След няколко месеца ти дават карта и ... - оправяй се. Не стига, че не ти дават работни дрехи, но и забраняват да се обличаш с твои, ако са на друга фирма. За обувки да не говорим. Трябваше да минат почти две години за да купят работни обувки за сметка на работни дрехи и то не за всички.
 Стълбите, които всеки ден използваме са опасни - липсват крачетата, ограничителите също са изпочупени. Всяка сутрин те карат да се разписваш за нормален ежедневен инструктаж по охрана на труда, НО такъв нито се провежда, нито пък този, който трябва да го проведе се подписва в книгата. Така само ние си се разписваме за ... и аз не знам защо...но е задължително. Не се заплаща извънредния труд. Плаща се като нормален работен час/ден, без значение дали е работен или почивен ден. Принудиха ни да работим и в събота без промяна на договорите и без подобаващо заплащане. Премахнаха системата за стимулиране (бонуси), за сметка на това въведоха глоби. "Махаме бонусите, защото фирмата губи клиенти" - това е основното оправдание. Питаме ние ли сме виновни?.Работниците, които включваме новите клиенти, които поддържаме мрежата, които оставахме да късно (случвало се е и до малките часове на нощта) само и само клиентите да ползват услугите ни. Не го правихме за шефовете, а заради клиентите. Когато в месеца имаш само един почивен ден, пак ти си виновен, че клиентите намаляват и пак същия Ти не получаваш бонус. Разнасяш рекламни материали, печелиш нови клиенти, даваш идеи, даваш много от себе си за фирмата и ... - няма бонус,няма стимул, няма разбиране, няма признателност. Но има глоби. Питам аз след като работим и си вършим работата (като обем и задължения дори е повече) , защо бонусите са махнати? Защо има наказания - ГЛОБИ, а няма поощрения - БОНУСИ???Защо кадърните хора напускат или бяха принудени да напускат? Защо ни плашите - навън доста хора безработни чакат за вашите места? Защо когато кадърен служител заявява, че напуска фирмата, Вие дори не го питате за причината, а му казвате - прав ти път? За богове ли се имате? Защо управлявате фирма, като насаждате страх, омраза и разпалвате интриги по между ни за да ни разделите? Не е ли това идеалното за Вас - разделяй и владей?  Уволняват се хора без всякаква причина. "Днес не съм на кеф и затова го уволних, затова внимавайте..." Не се плаща клас квалификация. Имам предвид, че дори да си работил в същата сфера в друга фирма, пак започваш от нулата, все едно си новобранец. Не са коректни и по отношение на изпитателния срок. Големите обещания - ще ти се вдигне заплатата след изтичането му. Е, вдигна ми се ... кръвното и броя на годините в чакане. Не те оставят да работиш това, което ти се отдава най-много, което работиш с желание и удоволствие, а те карат да вършиш друго, за което нито си постъпил нито имаш желание. Няма елементарни условия за преобличане, миене, топла вода, препарати... Принуждават те да управляваш неизправни автомобили - без спирачки, без резервна гума, без крик, скъсани чистачки..... Привилегии - само един безплатен НЕТ. Талоните за храна са за сметка на заплатата.  Спирам до тук, защото няма смисъл от повече думи. Заповядайте и вижте - преценете сами.

Работих за Пауърнет около две години и направих грешка в началото на годината, че се подлъгах от мой приятел да отида за повечко пари в конкурентна фирма, където управителя е собственика, и отношението му към служителите, е като към роби..., а големите пари ги взех, ама на думи и все още имам да взимам..., въпреки че неработя вече там.
Сега от три месеца съм без работа и мога да кажа с ръка на сърцето, и след като видях, какво е да работиш без да ти се плаща и да живееш на заеми, че Пауърнет е едно добро място за работа. Има добро отношение на мениджмънта към служителите, редовно се получават заплатите, осигуряват те на това което взимаш и много други положителни неща.
Искрено пожелавам успех на всички от Пауърнет!

Аз започнах работа в powernet преди 1 месец. Имах голям ентусиазъм, че най-сетне си намерих работа, че ще науча нещо ново. Имах очаквания, че ще има добра заплата, нещо от сорта на 700-800 лева. Уви още на интервюто ми разбиха тая фантазия. Както и да е навих се на 500, какво пък, в тия времена и тия пари добре идват. Първите няколко дни добре, после почнаха да ми увъртата за служебно облекло, уж да минело 1 месец, както и да е тва не е голямата работа. По-тъпото е че не ти дават инструменти, аз 1 месец работя без никакви инструменти освен едно макетно ножче. Питах един шеф по въпроса... "аре ве, за кво са ти инструменти". И така продължавам да си ходя на работа ей така. 2-рия проблем е че на договор за 40 часова работна седмица треа да работиш и някоя друга събота, което мен не ме устройва, през уикенда ходя другаде да изкарам някой друг лев. 3-тия голям проблем е , че дори и да ходиш да работиш не ти се води извънреден труд, плаща се като останалите дни. Да не говорим че има дни в който сме работили до 9 часа и ти се пишат някакви си 3 лева на час, без бонуси, без въобще някакъв стимул, а обикновено не те и питат дали искаш. Като има работа ще работиш. 4-тия проблем е че 60лв от заплатата ти се дава под формата на купони за храна, независимо дали искаш или не. Аз чакам пари да си оправя колата, те им дават купони за храна...

Сега си търсят Финансов мениджър.
Какъв е случаят там?

до Настоящ служител:
Именно, защото си само от половин година в тази фирма не може да оцениш разлики, които настъпиха за последната година и половина. (Ако малкото ти име е Благой, то е ясно защо си толкова възторжен). Поговори с по-старите в тази фирма и ще разбереш как идваха с желание на работа, а не за да отбият номера и да вземат надница. Идвали са дори в неработни дни, защото имаше колектив и съпричастност към фирмата.  Щом говориш за заплатите да те светна, че последното масово вдигане на надници  на всички техници по райони е дело на предишния управител. От м.Юли 2008г насам надници са вдигани само на единици и то след дълги увещания към ръководството.
Накратко казано: Пауърнет ООД умря пролетта на 2009г... да ви е честит Пауърнет Телекомуникейшънс!

Пауърнет е една от малкото останали в България фирми, в която се уважава труда на работещите в нея. Работя от половин година и съм много доволен, че съм част от нея. Заплатите до този момент не са забавяни , винаги сме ги получавали няколко дни преди обявената дата, празниците се уважават от ръководството за разлика от много други малки и големи части фирми , в които на въпроса – На Коледа ще почиваме ли? , получаваш отговор – Ние да не сме държавно предприятие бе Господинчо ! Затова много ме дразнят лъжливи мнения, които прочетох като – „често не изплащат заплатите на посочените дати”, „Заплатите били ниски” от хора с агентски имена като Иван Стоилов. На тях ще отговоря така:- Хора, вие явно изобщо не работите в нашата фирма, щом пишете подобни гнусни лъжи, защото ако работихте щяхте да бъдете наясно с нещата. Затова ще ви помоля не пишете подобни лъжи, и не се представяте като колеги, защото подвеждате хората, които проявяват интерес към Пауърнет и по този начин ги лишавате да работят в ДОБРА компания.