Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

От дълги години работех в системата.Кризата в АЗ е от 10 години-все правим икономии,а от нашите икономии излиза,че други са се облагодетелствали,а ние само една гола заплата сме получавали.Нама купони,а се оказва,че които са били по-близо до слънцето са получавали и награди,но това са едни и същи хора./те сигурно работят повече от другите/.Оказва се,че по средата на годината свършват и парите за командировка,които са някаква жалка сума. Стигало де и до там,че и сами си комуваме консумативи за да върви работата в бюрото.А когато получиме някакви Указания от ДРСЗ и ги питаме за някакви разяснения,се оказва,че те все още не са прочетени от ръководството,а са ги спуснали на бюрата.И още...........и още нередности.Може всичко да се провери!!!!!!!!!!

Колеги нищо не се е променило с новото ръководство на АЗ та нали е протеже на старото, четохте ли инструкцията за оперативките, глупост като всички до сега. ние в малките бюра сме пълни мижитурки /ТЕ НИ НАПРАВИХА ТАКИВА/. Като се обадят от РСЗ всеки от нас трябва да знае всичко а при тях всеки отговаря за някаква справка и на помощ идва копи и пейст. Пълна лудница е но никой не ни защитава и уважава, унижение и нищо друго ,къде да отидем в малките населени места  ще търпим затрупани с бумащина. Директора ни носи телефона в тоалетната понеже един път се наложи да дава обяснение защо не се е обадил веднага при позвъняването на шефа от РСЗ

Колеги, май напразно се надявахте на положителна промяна след изборите-всичко върви все по-зле. Виждам, че от юли няма никакви конкурси за работа в АЗ и това не е добре-означава, че всяко място на напуснал служител се блокира и се работи с все по-малко персонал. По изказванията на министър Тотю Младенов мога да си представя какво е напрежението в системата-то не бяха планове, то не беше чудо!  Да сте живи и здрави, за да посрещнете и този удар.

Макар вече да се спасих от този ад наречен АЗ чакам с нетърпение всички некадърници от ръководството да си получат заслуженото!!! Една час от тях последваха Полковника в НОИ, но и там ще ги настигне ръката на възмездието. Дано Тотю Младенов има волята и възможността да прочисти Аз-то от големите "експерти", които години наред мачкат и тъпчат работещите и знаещите!!!!!

Началството на АЗ - Срам и позор за системата.

Ново ръководство и надежда за нещо по-добро.

Искам да споделя мнението си и да помоля всички настоящи или бивши служители да напишат своето мнение и стига са мълчали,защото така нещата няма да се оправят.Докато ни ръководят некъдърници ,които са се самозабравили нещата ще стават зле и по -зле. Искам да помоля г-н Младенов ,в който сега ни е надеждата за нещо по добро , да преразгледа кадрите в Агенция по заетостта и най вече зам.шефът г-н Николов ,който въобще незнае какво става в малките бюра по труда и как се работи в тях.Как си прогонват добрите кадри и вземат бройките за да наместят хората си нагоре-по етажите.

колеги, гледахте ли новините по БТВ на 11,08,09г - за Д"БТ" Стара Загора"?

Съкратиха работните пчелички - персонала по ниските нива, за да се утроят в ДРСЗ и централно управление - ефектът е справки, справки и пак справки - по дни от седмицата, седмични, месечни и тримесечни за какво ли не. Брои се даже и това за което не се поддържа база данни. Измислят се нови схеми, без някой да се потруди да даде указания за прилагането им но иначе се търси изпълнение. Дано новото правителство ги поурине малко, въпреки че не ми се вярва.

Здравейте, впечатлена съм от изложените мнения и се присъединявам към тях. По написаното личи, че хората работят в системата. Само човек от вътре може да бъде толкова конкретен. Надявам се, че новите управляващи ще вземат мерки по отношение на "проведените" конкурси за началници на отдели в някои ДБТ. Толкова некомпетентни и незаинтересовани за работата началници и директори не е имало никога. През последните години работещите в системата се чувстваме като в капан. Наливаме от пусто в празно. Искат от нас постигането на химерни показатели, далеч от действителното положение в регионите в които работим. Оказват ни натиск по телефона и чрез привикване от страна на ръководството и във същото време ни пращат проверяващи. Непрекъсното говорят за издигане имиджа на институцията, а те самите с действията си я сриват. Как да убедим работодателите колоко мажем да сме им полезни, след като при един разговор с началника на отдела /назначен без конкурс/ или директора на тях им става ясно, че тези хора не са си на мястото. Незнам за другите, но аз лично се уморих от простотия и незнам колко още ще издържа.