Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Колегата, който си харесва директора би могъл да ни напише името на бюрото. Ще се радваме да разберем къде е това чудо.

ДО СЛУЖИТЕЛ НА АГЕНЦИЯТА
Уважема колежке/колега, за да четете единно мислене по въпросите на нашата работа от всички долуизложени коментари, защо не се замислите дали наистина не е така? И дали не сме половинка хора, когато се прибираме у дома и нито ми е до семейство, нито ми е до игра със сина ми "по мъжки", нито ми е до друго нещо... След един безумно натоварен ден с клиенти /40 - 70/, след камарата справки, след покани на ТРЛ, писани на ръка.... А???
И съм сигурен, че по високите етажи на власта не се знае тази истина!
Защото преди време лично попълних анкетна карта на АЗ, която минавайки през н-к отдела, директора на ДБТ, директора на ДРСЗ и т.н. кой знае в какъв вид е стигнала до г-жа Стелиянова. Ако въобще е стигнала...

Напълно съм съгласен, че има   директори, които  не са на нивото си на компетентност, но не смятате ли, че и голяма част от служителите също не са на нивото на длъжността, която заемат. Най недоволни, оплакващи се и критикуващи са най-посредствените служители. Защо да има уравнивиловка. Не е редно служителят, който изнася голяма част от работата да бъде приравняван на вечно скътаващия се, грешащ, но много недоволен некадърник. Не може да се каже,че всички посредници работят еднакво. Това не е вярно и тук е мястото на добрия директор да направи преценката. За съжаление, наистина не всички са в тази категория. Аз също няма да споменавам дирекцията, в която работя, но мисля, че директорът е на своето ниво на компетентност и успява да балансира нещата. Така, че не е работата само да се оплакваме, а да преценим себе си.

Предходното мнение за стила на работа се отнася на 100 процента и за нашето Бюро. Директора е спуснат от горе и вече почти година не може да вдене за какво става въпрос. Поне да бяха му казали какво се очаква от него, че той си мисли, че само трябва да се подписва. Не контактува с кметове, с работодатели, с длъжностни лица, "защото не ги познава". За всичко товари началниците на отделите. Пълно безхаберие по отношение на стопанисване на сгради и съоръжениея, по отношение да дисциплина. Той идва и си тръгва когато иска и естествено и всички други така правят. Толерирани са тези, които го ласкаят и му донасят. с две думи.... пълна скъб.

Здравейте! Не съобщавам града, в който е Бюрото по труда, в което работех, защото би прозвучало тенденциозно. Истината е, че човек не напуска без причина. А моите причини бяха: некадърно и мързеливо ръководене; наистина голяма некомпетентност; страх; стъкмяване на отчети; вместо истинска работа, толериране и дори провокиране от страна на директора на най-мерзките човешки прояви като подмазвачество, доносничество, откровена подлост; ненавист от негова страна и на най-малката проява на самостоятелност, понеже самият той повтаря като папагал какво е казал г-н/г-жа..... Има огромна разлика в заплащането на един и същ труд, например на трудовите посредници, половината, от които са младши а другата половина - главни експерти, а вършат една и съща работа. Ако Агенцията по заетостта не е преднамерена, значи е безотговорна при кадруването на тези много важни междинни ръководители, каквито са директорите на Д"БТ" и Д"РСЗ".

Колеги, със злобата си демонстрирате комплекси и непознаване на работата на различните звена. Структурата не сме я измислили ние и след като сме приели да работим в тази система, трябва да спазваме правилата. Моето лично мнение е, че филиалите не са ефективна структура, но ги има и не е наша работа да коментираме това.  Що се отнася до заплати, организация и отношение, работили ли сте в друга администрация. Ако сте работили, щяхте да знаете, че при нас нещата са наистина добри.

разбирала си се ако си била чичова или вуйчова или някоя метреса. Защо не кажеш какви глупави справки се искат и по колко пъти. Кога са увеличавани заплатите за последен път. Смееш ли да попиташ за нещо, ако не дай боже  си сгрешил. От РСЗ си мислят че са велики а са само едни пощалъони между нас и АЗ

Случайно попаднах на тази страница и честно казано, съм изумена от това, което някои колеги са написали. Може ли да се бълва толкова злоба от хора, които смятат себе си за възпитани, културни и професионалисти. Аз работя в "голямо" бюро, в тежък регион, но тези отношения, за които говорят някои настоящи  и бивши служители, изобщо не са истина. Смятам, че труда на служителите се цени, аз поне, винаги съм срещала разбиране и компетентно мнение  и от началниците и от ДРСЗ.

Защо, като сте толкова недоволна, не потърсите място, което отговаря на Вашите високи критерии. Пловдив е голям град, с много възможности. Аз бих дошъл на Вашето място.

Работата в дирекцията, в която работя, наистина е напрегнат, но когато работиш с клиенти, винаги е така. Сега наистина са спрени конкурсите, но когато имаше такива, не малко кандидати кандидатстваха. Мисля, че работата в каквото и да е звено на Агенцията за условията в България в момента, е престижна и желана от много хора. Защо мислите, че на друго място няма проблеми.