Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Предходното мнение за стила на работа се отнася на 100 процента и за нашето Бюро. Директора е спуснат от горе и вече почти година не може да вдене за какво става въпрос. Поне да бяха му казали какво се очаква от него, че той си мисли, че само трябва да се подписва. Не контактува с кметове, с работодатели, с длъжностни лица, "защото не ги познава". За всичко товари началниците на отделите. Пълно безхаберие по отношение на стопанисване на сгради и съоръжениея, по отношение да дисциплина. Той идва и си тръгва когато иска и естествено и всички други така правят. Толерирани са тези, които го ласкаят и му донасят. с две думи.... пълна скъб.

Здравейте! Не съобщавам града, в който е Бюрото по труда, в което работех, защото би прозвучало тенденциозно. Истината е, че човек не напуска без причина. А моите причини бяха: некадърно и мързеливо ръководене; наистина голяма некомпетентност; страх; стъкмяване на отчети; вместо истинска работа, толериране и дори провокиране от страна на директора на най-мерзките човешки прояви като подмазвачество, доносничество, откровена подлост; ненавист от негова страна и на най-малката проява на самостоятелност, понеже самият той повтаря като папагал какво е казал г-н/г-жа..... Има огромна разлика в заплащането на един и същ труд, например на трудовите посредници, половината, от които са младши а другата половина - главни експерти, а вършат една и съща работа. Ако Агенцията по заетостта не е преднамерена, значи е безотговорна при кадруването на тези много важни междинни ръководители, каквито са директорите на Д"БТ" и Д"РСЗ".

Колеги, със злобата си демонстрирате комплекси и непознаване на работата на различните звена. Структурата не сме я измислили ние и след като сме приели да работим в тази система, трябва да спазваме правилата. Моето лично мнение е, че филиалите не са ефективна структура, но ги има и не е наша работа да коментираме това.  Що се отнася до заплати, организация и отношение, работили ли сте в друга администрация. Ако сте работили, щяхте да знаете, че при нас нещата са наистина добри.

разбирала си се ако си била чичова или вуйчова или някоя метреса. Защо не кажеш какви глупави справки се искат и по колко пъти. Кога са увеличавани заплатите за последен път. Смееш ли да попиташ за нещо, ако не дай боже  си сгрешил. От РСЗ си мислят че са велики а са само едни пощалъони между нас и АЗ

Случайно попаднах на тази страница и честно казано, съм изумена от това, което някои колеги са написали. Може ли да се бълва толкова злоба от хора, които смятат себе си за възпитани, културни и професионалисти. Аз работя в "голямо" бюро, в тежък регион, но тези отношения, за които говорят някои настоящи  и бивши служители, изобщо не са истина. Смятам, че труда на служителите се цени, аз поне, винаги съм срещала разбиране и компетентно мнение  и от началниците и от ДРСЗ.

Защо, като сте толкова недоволна, не потърсите място, което отговаря на Вашите високи критерии. Пловдив е голям град, с много възможности. Аз бих дошъл на Вашето място.

Работата в дирекцията, в която работя, наистина е напрегнат, но когато работиш с клиенти, винаги е така. Сега наистина са спрени конкурсите, но когато имаше такива, не малко кандидати кандидатстваха. Мисля, че работата в каквото и да е звено на Агенцията за условията в България в момента, е престижна и желана от много хора. Защо мислите, че на друго място няма проблеми.

Колеги, ако сте работили в Социални грижи, НАП или НОИ, работата в структура на АЗ ще ви се стори дори много хубава - и като организация и като зачитане на хората и като уважение. Повярвайте на човек, който идва от Социални грижи.

Много простоти, много интриги, много бумащина и многоооо началници, които  цял ден играят карти на компютрите и  чакат да им подадат готови цифрите за справки и товае.. Всеки прави справки, а само няколко служители  заработват плановите показатели.
Предлага: Само един началник в бюрата - от вън. Да не е от колектива. Да има респект и да се вслушва в предложенията на колегите ки, защото от горе нито ги четат, нито си имат представа какво е по места по-долу.
Господин Младенов, като нов шеф  дано да разберете, но не в края на мандата си, че трябва да посещавате по-често служителите от бюрата, а не началниците!
При разговора с тях ще откриете само истината и как стоят нещата.
Не са нужни ДРСЗ-та, защото те дублират работата на АЗ.
Подсилете състава в малките бюра, където безработицата постоянно расте и всеки служител, който работи с безработни /трудовите посредници/ всеки ден си отива от работа като "изцеден лимон".
Не поголовни съкращения навсякъде, а закриване на ДРСЗ-тата.
Атестирането в бюрата е пълна безмислица. Научете началниците как да го правят!

ЗДСл: чл.50 - отпуск за ненормирано работно време
чл. 56 - отпуска за длъжност. Размера на този отпуск - в Наредба за служебното положение на държавния служител /приложение 7/.