Агенция по заетостта

за всички,които се явяват на интервю за трудов-медиатор,това не е интервю и събеседване,а направо си е изпит,затова колко сте запознати със законовата уредба относно дейността на агенцията по заетостта и всякаква обща информация не би ви била от полза.Въпросите са конкретни и се оценяват по точкова система,парадокса е ,че за да е обективно оценяването,би следвало изпита да е писмен,а не комисия произволно да решава,кой как се е представил,могат да възникнат спекулации относно това,при положение,че няма черно на бяло с какво да се удостовери дали участниците в интервюто са се представили на ниво,задоволително и тн....и съответно колко точки са заслужили за отговорите на конкретния въпрос,зададен на така нареченото интервю.Да се смееш ли или да плачеш,както всяко нещо за съжаление в милата ни България!!!

Бих искала да ме насочите какви въпроси задават на интервюто за длъжността-трудов медиатор,ако някой знае по-конкретно.
Благодаря предварително!

ЗАДАВАТ ТЪПИ ВЪПРОСИ. ТРЯБВА ДА СТЕ В МНОГО ТЕЖКА СОЦИАЛНА ИЗОЛАЦИЯ И ДЪЛГОТРАЙНА ЛИПСА НА СРЕДСТВА ЗА ДА ПРЕДПРИЕМЕТЕ ПОДОБНА СТЪПКА. АКО ЖЕЛАЕТЕ ДА ВИ УНИЖАВАТ И ДА ВИ ЗАДАВАТ ПОСТОЯННО ТЪПИ ВЪПРОСИ КАНДИДАТСТВАЙТЕ.

Здравейте, някой знае ли какви въпроси задават на интервюто за работа за позицията " трудов медиатор" ? Благодарна ще бъда на всички отзовали се !!!

ЗДРАВЕЙТЕ,
Бих искала да попитам някой знае ли - какви въпроси задават на интервюто за " трудов медиатор" ? Искам да се подготвя по-добре, предстои ми интервю, БЛАГОДАРЯ НА отзовалите се !!!

ИМАМ ПИТАНЕ КЪМ АГЕНЦИЯТА РЕДНО ЛИ Е И ПО ТОЧНО МОРАЛНО ЛИ Е,В НЕЙНИТЕ СТРУКТУРИ ДА ПРОДЪЛЖАВАТ ДА РАБОТЯТ ХОРА,ОТДАВНА НАВЪРШИЛИ ПЕНСИОННА ВЪЗРАСТ.ИМАМ ПРЕДВИД СЛУЖИТЕЛКАТА МАРА МАВРОВА,КОЯТО ПО СТЕЧЕНИЕ НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА ЛИЧНО ПОЗНАВАМ ,ЖИВЕЕМ В ЕДИН БЛОК.И ЗА МЕН Е ОЩЕ ПО ФРАПАНТНО ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ,ЗАЩОТО ВЪПРОСНАТА ГОСПОЖА НЕ СИ Е НАПРАВИЛА ДОРИ ТРУДА ДА СЪЗДАДЕ СЕМЕЙСТВО И ДЕЦА,КАКТО ПОВЕЧЕТО НОРМАЛНИ ХОРА,Т.Е НИКОГА НЕ Е МИСЛИЛА ЗА ДРУГ ОСВЕН ЗА СЕБЕ СИ.ЗА МЕН ТОВА Е ГАВРА И ПОДИГРАВКА,КАТО СПОДЕЛЯМ МНЕНИЕТО И НА ДРУГИ БЕЗРАБОТНИ,СЪЩО МНОГО ДОБРЕ ПОЗНАВАЩИ Я.ЧАКАМЕ ВАШИЯ ОТГОВОР И СМЯТАМЕ ДА ИНФОРМИРАМЕ МЕДИИТЕ С ТОЗИ СЛУЧАЙ.

Искам да благодаря на служителите на ДБТ Смолян за доброто отношение и оказаната помощ за работа!!!Благодарение на тях сега работя във добра фирма вече втора година!!!Сърдечни благодарности!!!И дай боже всеки му!!!

Искам да споделя мнението си за ДБТ Велико Търново. Отиваш за подпис и никой не те пита търсиш ли си работа...Да не говорим да ти предлага такава. Ако искаш да кандидатстваш по някоя програма се сблъскваш с приемащата документите, която е свръх нагла и неотзивчива. Само лоши неща мога да кажа за служителите и отношението им към хората. Мислят, че веднъж като са се "намърдали" и никой и нищо друго не ги интересува... Много съм разочарована и искам нещата да се променят. А дано, ама надали!!!
п.с. А това, че всички конкурси са нагласени е обществена тайна.

Аз не съм работеща в АЗ, работих малко по една европ.програма. Не е редно да се изпращат предварително хора, всеки който отговаря на изискванията посочени от работодателя, като знания, умения квалификация има право да бъде насочен за работното място по закон и правилник за насърчаване на заетостта. На практика се правят много нередни неща и те започват от София минават през регионалните служби и завършват в бюрата по труда. За да запазят работата си всички се правят на глухи, слепи и неми това е жалката истина, защото икономиката на България е съсипана, безработицата е жестока, а шуробаджанащината процъфтява. Така бе съсипан живота на хиляди и милиони българи НИЕ ТРЯБВА ДА СЕ БОРИМ ТОВА ДА СЕ ПРОМЕНИ ПОНЕ ЗА ИДНИТЕ ПОКОЛЕНИЯ, въпреки това повечето са се примирили и живуркат жалкия си животец.

Искам да помоля ако този форум се чете от служители работещи в БТ някой да ми отговори на следния въпрос: Редно ли е когато работодател обяви свободно работно място служителите по тяхна субективна преценка да си пращат 5-6 човека на интервю с работодателя и след като вече е избран овека ак тогава мястото да се обяви в сайта и в бюрото по труда? Защо се прави за да отчетат дейност? В малките провинциални градове където безработицата е голяма и рядко има свободни работни места, когато има  хубаво работномясто  с хубаво раб. време и заплата служителите на БТ процедират така - съобщават го на техните си роднини и приятели и след като се заеме местото тогава сеобявява за останалите балъци, които ходят да се подписват задамогат те да отетат дейност.