Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Агенцията е пълна с некомпетентни служители,които са там само благодарение на нечии протекции.Имах отношения с тях като клиент ,и смея да твърдя ,че това ,което се случва там е пълен абсурд.Нито един от служителите от отдела занимаващ се с оперативните програми ,не бе компетентен да ми отговори на елементарни въпроси ,свързани пряко с тях!В продължение на 2(два) часа бях прехвърляна от един служител на друг по телефона , и всеки казваше :"Обърнете се към ......" ,правейки го получавах същият отговор!!!!!!!!!
Ако това се случи в една частна фирма ,съответният служител ще затвори вратата  на офиса отвън почти веднага след такова изказване ,без даже да има право да се оправдае ,защото според мен тази некомпетентност граничи с глупостта!!!!!!!!!!!!!!!
Ако ти не си наясно с настоящата информация - какво въобще правиш там!!!!!!!!За какво получаваш заплата ,която е формирана от данъците на всички останали!!!!!
Конкурсите за подбор на служители са уредени предварително!Смея да твърдя това ,поради простата причина ,че преди известно време попаднах на въпросниците от тестовите изпити!Там са зададени въпроси ,които са от компетенцията само на слежители на въпросната агенция!Това е информация ,която не е публикувана никъде ,и никой освен тях няма достъп до нея!!!!
За съжаление това е действителността в нашата мила родна България - шуробаджанащината се шири навсякъде - дори и по високите ешалони на властта!!!!!
Някой ще каже :"Какво толкова се възмущаваш- нали знаеш ,че тук е България!!!!"
Това причина ли е нещата да стоят по този начин?!?

Колеги, развам се, че въпреки натовареността все някой се сеща да пише за безумията в нашата система. За многото началници, които само се чудят какво да правят и какви отчети да ти искат, защото друго те не правят,  безумно многото справки, които ни казват, че правят, а кой им ги иска и дали няма служители от системата, който само  с това се занимават?!
Вече новата програма позволява на началниците/справкаджиите/ да си изтеглят готовите справки и да престанат да ни занимават с това. Но те не могат да се справят още с новата програма! Не можеш да правиш нещо, което не си научил. Но до кога?
Предлагам скъпи началници от АЗ и МТСП: във всички ДБТ да има не началник отдели, а същите тези да се водят в щатното - отчетници!
Другото е шапка на тояга и шапка заплата без много труд!!!

Уважаеми колега, АЗ и напълно излишните РСЗ могат да знаят какво се случва. Просто не ги интересува. Нещо повече, нали именно те мултиплицират този хаос и безумие в системата - отгоре надолу.

Работата в АЗ е пълен ад, по отношение на натовареност, липса на качествени служители и ръководители. Да всички знаем, че можем да напуснем ако не сме съгласни с условията и заплащането. Въпросът не е в това. Има Министерства и агенции, които също са на бюджетна издръжка, но въпреки всичко и условията и заплащането са в пъти по добри. Служителите в системата на АЗ се чувстват незащитени и уязвими., но при това управление не може да се очаква по-различно. В действителност цялата тежест е на гърба на служителите в ДБТ, а ДРСЗ/тези пощальони/ и АЗ не знаят за какво става на въпрос. Трябва да се променят нещата, но това трябва да се случи по-скоро и отгоре-надолу!

От около 5 години съм в системата на АЗ и освен за една година като регионален директор, през  последните 4 години съм вътрешен одитор.Последното го обявявам с оглед мнението което ще изразя.От бщо стаж 37 години, 8 години съм бил в частния сектор и 24 години съм работил в промишлени предприятия предприятия, като съм пеминал всички ръководни нива.Бил съм ръководител преди 1990г и след нея.Драги ми колеги силно съм впечатлен от негативизма Ви и необосноваността на мрънкането Ви.Не че част от нещата не са вярни, но това е система в която условията са ясни и публично са известни на всеки които иска да работи в нея.Заплащането е такова каквото е във всички други структури с изключение на тези към мнистерствата. Условията на работа почти на всякади са равнопоставени.Дайте конкретни и изпълними предложения,за да има смисъл мрънкането Ви.Не се страхувайте. Ако има слабости официално ги докладвайте и застанете с името си. Убеден съм, че ако обективно и  с аргументи и факти посочите слабостите, шанса да се решат е по голям. Повярвайте ми навън особенно в малките градчета не е по добре собенно сега в частния сектор. Почетете повече вътрешнонормативната уредба и ще видите колко подробно са уредени почти всички въпроси. А що се отнася до т. наречените от Вас некъдърни началници  ако е така искайте оставките им. За сега толкова.

Получихме нов директор, но още не знаем кой е. Ако има наградени, те или не са от нашето бюро, или са ведомствена тайна.

Нали не искате да кажете, че сто и .................... директори са некадърници. Това е несериозно. Има добри професионалисти и мениджъри, които все пак са станали директори. Директор не е лоша дума и не е чудо, че има и добри такива. Защо всеки, който е успял и е кадърен, трябва непременно да го оплюем. А що се отнася до работата, да, натоварена е, само, че огредайте се, колко човека работят във вашето ДБТ, колко като вас са натоварени.

Колегата, който си харесва директора би могъл да ни напише името на бюрото. Ще се радваме да разберем къде е това чудо.

ДО СЛУЖИТЕЛ НА АГЕНЦИЯТА
Уважема колежке/колега, за да четете единно мислене по въпросите на нашата работа от всички долуизложени коментари, защо не се замислите дали наистина не е така? И дали не сме половинка хора, когато се прибираме у дома и нито ми е до семейство, нито ми е до игра със сина ми "по мъжки", нито ми е до друго нещо... След един безумно натоварен ден с клиенти /40 - 70/, след камарата справки, след покани на ТРЛ, писани на ръка.... А???
И съм сигурен, че по високите етажи на власта не се знае тази истина!
Защото преди време лично попълних анкетна карта на АЗ, която минавайки през н-к отдела, директора на ДБТ, директора на ДРСЗ и т.н. кой знае в какъв вид е стигнала до г-жа Стелиянова. Ако въобще е стигнала...

Напълно съм съгласен, че има   директори, които  не са на нивото си на компетентност, но не смятате ли, че и голяма част от служителите също не са на нивото на длъжността, която заемат. Най недоволни, оплакващи се и критикуващи са най-посредствените служители. Защо да има уравнивиловка. Не е редно служителят, който изнася голяма част от работата да бъде приравняван на вечно скътаващия се, грешащ, но много недоволен некадърник. Не може да се каже,че всички посредници работят еднакво. Това не е вярно и тук е мястото на добрия директор да направи преценката. За съжаление, наистина не всички са в тази категория. Аз също няма да споменавам дирекцията, в която работя, но мисля, че директорът е на своето ниво на компетентност и успява да балансира нещата. Така, че не е работата само да се оплакваме, а да преценим себе си.