Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Уважаема госпожо от 13.04.2010 год.,
От възпитание се обръщам така към Вас, макар че с резкия си тон ОБИЖДАТЕ всички служители на АЗ.
Не мога да разбера какъв Ви е проблема, че някой поискал от Вас услуга, която не ощетява нито една от страните? Какво ще се промени, ако бяхте уведомили ДБТ, за което говорите, за предстоящите назначения? Или трябва да плюете по тази държавна институция в момента, в който някой е поискал цитираното действие? Защо не плюете, когато искате чрез Бюрото по труда ползване на преференции, за които сигурно сте много наясно, след като сама признавате, че контактувате със служителите от ведомството?
За тази "стъкмистика" не сме виновни ние- редовите служители, които така яростно ругаете! И за Ваше сведение, трудовите посредници не излизат "по работа", защото тяхната работа е на място с клиентите. И още нещо за неосведомени като вас- организацията на работа не фиксира клиент да бъде обслужван от точно определен трудов посредник. Така, че всички ние сме на разположение на потока, а Вашите претенции към обслужването Ви от конкретен служител означава, че просто сте била доволна от неговата работа и търсите точно личен контакт с него.
Класът, който получаваме, е определен със закон, така че НЕ НИ ОБВИНЯВАЙТЕ ПАК ! Защо не ми обясните ние като сме с 1%, наясно ли сте, че в други държавни институции- например съдебната система, клас прослужено време е 2%? Защо не вдигнете тупурдия срещу заплатите на магистратите от същото ведомство, които вземат до 10 ПЪТИ ПОВЕЧЕ от моята заплата? И които получиха по няколко заплати за Коледа? Или да попитате защо обслужващия персонал /чистачката/  пак там е със заплата над 550 лв., за която аз мога само да мечтая?
А за тежките условия на труд в частния сектор, простете, но ние знаем малко повече от Вас!
Но като сте такъв борбен човек за несправедливостта на всички останали в нашата държава, които НИЕ ОЩЕТЯВАМЕ с нашите заплати, направете една пресконференция, уведомете обществото, помолете журналистите да изпратят копие от запис на хартиен носител на всички Бюра по труда, пък дано тогава някой се вслуша във Вашите претенции!

Чета коментарите и съм страшно възмутена от наглостта на служителите в системата. Имал съм досег с ДБТ като представител на работодателя. Какво беше учудването ми, когато началник отдел УЗ искаше да регистрирам в ДБТ всички хора, започнали работа през месеца във фирмата, за да им даде настанителни писма и да отчете бройка?! Какво ще кажете за тази стъкмистика драги ми "страдалци" и настоящи работещи в системата??? И защо като клиент на ДБТ никога не намерих моят трудов посредник - в работно време винаги беше "по работа" навън или май на среща с любовника, работещ в същата ДБТ?? Какво ще кажете за класовете от 1%, които вземате на фона на всички онези, които се простиха с тази надбавка по новия закон или я вземат в размер 0.6% ??? Какво ще кажете за осигуровките, които ви плащаме, за да се чуствате комфортно да кръшкате в работно време и да стъкмявате резултати по справките?? Кажете реално на колко лица сте намерили работа и колко започнали работа сте накарали да ви попълнят настанителни писма, че са там "уж" с вашето посредничество??? Засрамете се и замълчете!!! За вашите пари, дори и по-малко, работниците в частния сектор работят по 12 ч и на смени, без право на клас и пари за работно облекло. Какво да кажем и за безкрайните ви дни платен отпуск, също на гърба на данъкоплатеца?? Знаете ли, че има частни фирми, в които дори полагаемия се по кодекс отпуск е недостижима мечта?? Вземате заплати за нагласени справки, чатене в скайпа и извънбрачен секс в работно време - така че стойте си там, защото в сериозна фирма отдавна да сте минали отвъд портала - за тази "работа" там заплати НЕ дават!!!

Аз се питам Къде изчезнаха парите за униформено облекло на служителите в Бюрата по труда ? Всички държавни служители си ги получиха само в Бюрата по труда -не . Получиха ги и всички останали служители от МТСП с изключение на Бюрата по труда. Някой ги прилапа ли ? що ли стана? Или шефовете са толкова тъпи че не можаха и това да издействат за служителите на чиййто гръб се крепят като шефове. Всъщност що ли питам като знам че ако дадат парички пак шефовете ще лапнат по хилядарка , а ония дето са с 400 лв на месец и превиват гръб по цял ден пак ще го издухат .......

Агенцията е пълна с некомпетентни служители,които са там само благодарение на нечии протекции.Имах отношения с тях като клиент ,и смея да твърдя ,че това ,което се случва там е пълен абсурд.Нито един от служителите от отдела занимаващ се с оперативните програми ,не бе компетентен да ми отговори на елементарни въпроси ,свързани пряко с тях!В продължение на 2(два) часа бях прехвърляна от един служител на друг по телефона , и всеки казваше :"Обърнете се към ......" ,правейки го получавах същият отговор!!!!!!!!!
Ако това се случи в една частна фирма ,съответният служител ще затвори вратата  на офиса отвън почти веднага след такова изказване ,без даже да има право да се оправдае ,защото според мен тази некомпетентност граничи с глупостта!!!!!!!!!!!!!!!
Ако ти не си наясно с настоящата информация - какво въобще правиш там!!!!!!!!За какво получаваш заплата ,която е формирана от данъците на всички останали!!!!!
Конкурсите за подбор на служители са уредени предварително!Смея да твърдя това ,поради простата причина ,че преди известно време попаднах на въпросниците от тестовите изпити!Там са зададени въпроси ,които са от компетенцията само на слежители на въпросната агенция!Това е информация ,която не е публикувана никъде ,и никой освен тях няма достъп до нея!!!!
За съжаление това е действителността в нашата мила родна България - шуробаджанащината се шири навсякъде - дори и по високите ешалони на властта!!!!!
Някой ще каже :"Какво толкова се възмущаваш- нали знаеш ,че тук е България!!!!"
Това причина ли е нещата да стоят по този начин?!?

Колеги, развам се, че въпреки натовареността все някой се сеща да пише за безумията в нашата система. За многото началници, които само се чудят какво да правят и какви отчети да ти искат, защото друго те не правят,  безумно многото справки, които ни казват, че правят, а кой им ги иска и дали няма служители от системата, който само  с това се занимават?!
Вече новата програма позволява на началниците/справкаджиите/ да си изтеглят готовите справки и да престанат да ни занимават с това. Но те не могат да се справят още с новата програма! Не можеш да правиш нещо, което не си научил. Но до кога?
Предлагам скъпи началници от АЗ и МТСП: във всички ДБТ да има не началник отдели, а същите тези да се водят в щатното - отчетници!
Другото е шапка на тояга и шапка заплата без много труд!!!

Уважаеми колега, АЗ и напълно излишните РСЗ могат да знаят какво се случва. Просто не ги интересува. Нещо повече, нали именно те мултиплицират този хаос и безумие в системата - отгоре надолу.

Работата в АЗ е пълен ад, по отношение на натовареност, липса на качествени служители и ръководители. Да всички знаем, че можем да напуснем ако не сме съгласни с условията и заплащането. Въпросът не е в това. Има Министерства и агенции, които също са на бюджетна издръжка, но въпреки всичко и условията и заплащането са в пъти по добри. Служителите в системата на АЗ се чувстват незащитени и уязвими., но при това управление не може да се очаква по-различно. В действителност цялата тежест е на гърба на служителите в ДБТ, а ДРСЗ/тези пощальони/ и АЗ не знаят за какво става на въпрос. Трябва да се променят нещата, но това трябва да се случи по-скоро и отгоре-надолу!

От около 5 години съм в системата на АЗ и освен за една година като регионален директор, през  последните 4 години съм вътрешен одитор.Последното го обявявам с оглед мнението което ще изразя.От бщо стаж 37 години, 8 години съм бил в частния сектор и 24 години съм работил в промишлени предприятия предприятия, като съм пеминал всички ръководни нива.Бил съм ръководител преди 1990г и след нея.Драги ми колеги силно съм впечатлен от негативизма Ви и необосноваността на мрънкането Ви.Не че част от нещата не са вярни, но това е система в която условията са ясни и публично са известни на всеки които иска да работи в нея.Заплащането е такова каквото е във всички други структури с изключение на тези към мнистерствата. Условията на работа почти на всякади са равнопоставени.Дайте конкретни и изпълними предложения,за да има смисъл мрънкането Ви.Не се страхувайте. Ако има слабости официално ги докладвайте и застанете с името си. Убеден съм, че ако обективно и  с аргументи и факти посочите слабостите, шанса да се решат е по голям. Повярвайте ми навън особенно в малките градчета не е по добре собенно сега в частния сектор. Почетете повече вътрешнонормативната уредба и ще видите колко подробно са уредени почти всички въпроси. А що се отнася до т. наречените от Вас некъдърни началници  ако е така искайте оставките им. За сега толкова.

Получихме нов директор, но още не знаем кой е. Ако има наградени, те или не са от нашето бюро, или са ведомствена тайна.

Нали не искате да кажете, че сто и .................... директори са некадърници. Това е несериозно. Има добри професионалисти и мениджъри, които все пак са станали директори. Директор не е лоша дума и не е чудо, че има и добри такива. Защо всеки, който е успял и е кадърен, трябва непременно да го оплюем. А що се отнася до работата, да, натоварена е, само, че огредайте се, колко човека работят във вашето ДБТ, колко като вас са натоварени.