Телерик /img/frontend/nomap.png"

Изключителен екип, аз и много мои познати се доверихме на академията и определено не съжаляваме. За 6 месеца получаваш обучение и практика, където не можеш да получиш никъде другаде и то безплатно. Не е за всеки, освен лекциите по 4 часа на ден, трябва да се отделят минимум 5-6 часа, за да можеш да държиш добро ниво, което да се хареса на бъдещите работодатели. Но това е напълно нормално, ако някой очаква айляк, сертификат и 5000 стартова, може да се отказва докато е време. Доста пот и труд е, но финала си заслужава!

Никога не си причинявайте Телерик Академия. Това е каквото е останалот от собствениците от оригиналния Телерик след като са ги уволнили и е тотална трагедия. Управителите се сменят през месеци, в момента е някакво момиченце, понеже се крият оригиналните собственици зад нея.

Навремето Наков е работил там, но са го уволнили, после 20 човека след него, и тях. Нивото на преподаване е невероятно ниско, в момента добър програмист на синиър ниво, че трябва и отгоре, да може да преподава, е 7-8 хиляди лева - при тях са некакви начинаещи, които дори не знаят английски.

Внимавайте какво подписвате - собствениците на Телерик са известни уроди, които продават хора - било в собствената си фирма с 500 уволнения досега, било и в "академията", където с договор си роб следващите 3-4 години за мизерни пари.

Слушайте ме внимателно - Udemy.com - фронт-енд - курсове за Реакт и Ангулар на https://www.udemy.com/user/maximilian-schwarzmuller/ - за 9 евро на курс. После сортирайте топ на Джава и .НЕТ.

Никога не се връзвайте на изключителните лайна от Телерик.

Прецакването е било преди доста години, като са ги напляскали някакви американци с малко пари и са им взели фирмата, сестрата на Маслото е взела 2 процента (8 милиона) само да си вее шундата и прочие, група хора са ги оставили без нищо, и така натъка. Ама това е било преди 10 години.

Сега е селска история, ама като за фирма дето работи над Орифлейм, толкова. И с такива бивши собственици... кво очакваш.

Изчетох всички мнения и ми прави впечатление, че масово се говори за някакво голямо "прецакване"!

Не познавам мускетарите и изобщо не ги защитавам, но искам да ви обърна внимание, че нито една капиталистическа компания на света не е създадена, за да прави добро на служителите си. По дефиниция всички компании са създадени, за да правят добро своите собствениците (акционери).

Може би някои от вас имат алтруистичната цел да си направят фирма, която да назначава някакви други хора, за да ги правите богати, докато вие безкористно си получавате душевното удовлетворение?

Първо уточнение - Телерик от 4 години е Прогресс, Телерик Академия е друго. Говоря за Прогресс в момента, или утайките, които са останали от едно време там.

Всичко изписано дотук е вярно и много смешно, само че изводите са грешни. Аз бих казал, че трябва да кандидатствате за тази фирма или ако сте в този цирк, да си стоите колкото можете повече. 30 дена отпуск платен, work from home като ви скимне, детски център да си оставяте чаветата, само това стига. За кандидатстване обаче съмнително, фирмата реално намалява и уволнява, особено по-опитни хора.

Сега работата. Много смешна ситуация, в която никой не знае кво става. Няма нито един нов продукт, опити само, които са описани добре в мненията по-долу. Така е от 6-7 години между другото. Фирмата реално е двойно по-малка като брой глави едър рогат добитък и дребни бозайници и чифтокопитни, които реално са 95% от хората.

Изключително грешно ще е, да се хващате сериозно да работите. Скатавка максимална, благините на фирмата, и само фалшива усмивка и сте 6. Значи има един пазарджиски селянин Веско (така се казва момчето) дето уж е шеф безидеен и се мота насам натам по цял ден по медиите и говори глупости, примерно това:

значи точно така се държите както той казва. Хилите се като пачи, добре, добре, маняна, тумороу и така карате докато тая фирма не се разпадне или по-скоро на ония от Прогресс им писне и я отпишат като sunk cost.

Мога още много да говоря, примерно за дебелото чиче от така наречения AR/VR екип дето вече не си вижда члена от корема и компенсира с кола еманация на кризата на средна възраст, S6, докато фирмата и един лев не е видяла и няма да види от това. Имаше и още една банда смешници дето правиха Digital Transformation, AI chat bots и сякви такива смехории, ма тях вече ги изповолниха и сега се правят на стартъпаджии (тия с алибалите дето не могат да програмират) и стоя без грам лев някъде в Campus X заедно с другите отрепки от предния Телерик и се пипат по меките части и въздишат колко са били велики и ква Телерик Мафия са били.

Та - стойте си, смейте им се, усмихвайте се - вие им се хилите, те си мислят, че им се радвате и така докато се разпадне съвсем.

Последната интелектуална полюция в Капитал (няма ли други успешни освен 3 от 4-мата пендели в тая фирма в цяла България) е показателно. Много алабала, "постоянство, дисциплина" - нищо за 4-тия дето им написа нещата. Що ли го няма в полюцията на Капитал - айде с дисциплина 5 години след Телерик и с доста пари кво?

Как да е, тия че са лайна е ясно. Който попадне тука заради "Телерик Академия" да чете дребния шрифт, и да гледа как некви нереализирани бизнесмени и "учители" им ебават майката в техния водовъртеж надолу с минималните заплати при максимални усилия.

Има Пейсейф, има VMWare, има сто други интерншипъ и варианти, не влизайте в на тия лайна смешните неща.

Банда кретени, които вместо със софтуер се занимаваха със строене на сгради и говорене по кръчмите с "инвеститори" и сега вместо в софтуерния бизнес, продават седалки на дребно и печелят "стартъп на годината" (не е т*шак, Академията, така наречената, на 10 години стана стартъп на годината) и "инвестират" в некви западнали фирмички с по 5 човека - нямат пари за повече.

Истинските инвеститори НЕВЕК и прочие им се смеят. Софтуеррните фирми им се хилят. Наков от СОФТУНИ като си пийне се побърква да разправя колко са смешни. Тоя дето им открадна фирмата и сега си пляска секретарката за 60,000 месечно (преди това им сви милиони) им се хили.

Толкова за тия мърди.

А - не се набутвайте в академията, СофтУни е 10 пъти по-добро и преподаватели и всичко.

Пиша за така наречената "Академия". Елементарна загубена година за работа, без ценз и с най-некадърните преподаватели и управление въобще. Ще ви изгубят една година с глупости и накрая ще ви продадат на някакви нискокачествени стартъпи за 700 лева на месец, без грам потенциал за развитие. После всички ще ви бъзикат цял живот "аа ти си завършил Академията ли, хахахаха".

Изключително дразнещи "позитивни" мазняри от управлението, мазни мазни, чак капе, единия му викали Маслото - разбирам защо.

Най-добрите им преподаватели отидоха в Софтуни, а там имат и ценз в гимназията си (признава се дипломата) и са много по-уредени и добри - не си губете времето с тия уроди - ходете си по университетите ФМИ и ТУ и ако случайно ви скимне нещо друго - СофтУни, не при тия загубеняци.

Тотално западане по всички фронтове, уволнявания и напускания. Най-големият продукт, Сайтфинити, е в отвратително и близко до неизползваемост състояние както за клиентите, но забележете, и за вътрешния тийм и програмистите, които го пишат. Изключително некадърен "архитект" дето се изниза, Иван Осмак, е направил такива бози, че може само да гледате и да се смеете ако не ви е на главата - ако ви е на главата... не знам.

Супер зле сейлс и маркетинг тийм от поне 5 години и загуби по всички CMS фронтове, ето линк ако някой има съмнения:

На останалите фронтове, всички "западни придобивки" се разформироваха - датски, канадски и прочие тиймчета изчезнаха. Локално някакви клоуни си мислят, че правят модерни неща - чатботове и AR/VR - там пък колко е смешно не знам. Компонентчетата заминават и те.

Дупка с нула перпектива, растеж и потенциал, срутено в дъното със супер некадърен мениджмънт от мускетарите до сегашните тапагьози.

Единственият плюс - все още плащат добре, детска градина, добър социален пакет (30 дена отпуск).

Стойте далеч обаче, много други фирми го имат това и се развиват.

Четиримата мускетари са известни напоследък във фирмата и София като тримата глупака. Косев явно не участва в тоя цирк дето го разиграват докато още имат пари, поне не се появява активно. Май се пробва с нещо нарчено Healee с неговият хомо приятел, ама това е. Маслото е най-затънал с над 50 "инвестиции", Зарко Тъпото е с 20, Бойко Ярмата само с 2. Всичките им "инвестиции" са по на 10 години вече стартъпи дето я има някой на 200 лева печалба, я не.

Тримата глупака произвеждат джуниърки в МАЛКИ количества и си мислят, че правят нещо повече от udemy.com за 9 евро на курс. Това разбира се е смешно и не знам просто... Също така дават бюра под наем в недоразумението от офиси на Ал Малинов, което е поредица от тесни и грозни стаички на най-мръсното място в София. Както и да го снимат... който е бил там знае, че е дупка. В тези стаички са най-бедните и смешни "фирми" в България, такива с по 5-6 човека и пари колкото да изкарат 4-5 месеца, визия занапред също толкова. Не знам как ще се справят с охраната, там са събрани от кол и въже като в "Академията" и ще се крадат лаптопи.

Искам обаче да ви обърна внимание на легасито, дето са оставили. От всичките хора дето са правили продуктите дето са ги направили богати тримата глупаци, няма никой и там е един уникален индивид на името Веско Колев, което идеално му отива и на физономията и на тъпотата. Тоя по цял ден стои като фикус на ролери и говори уникални тъпотии от сорта на как спял по 4 часа, става в 3 и половина сутринта да гледа ТЕД лекции, постоянно се усъвершенствал и прочие. Та тоя калъф и бастун е VP на ДевТуулс и съответно от такова изпразнено от мозък създанание може да очакваш единствено едно нищо и нищо ново измислено или направено.

Евалата Веско, Евалата Колев. Предлагам ти в 2 и 30 сутринта да станеш и да гледаш филмчета как се прави по голЕм к*р.