Телерик /img/frontend/nomap.png"

На Мария, предишния коментар:

Каданов е известен с една мръсна игра за пране на пари и така е получил и позицията си явно.
Бил е част от екипа на OneBit Software - с още двама пича, когато Прогрес ги купува за 1-2 млн. Останалите двама са хврълени под автобуса от Каданов, и той прави допълнителна договорка с Американците, и част от договорката е той да не бъде уволнен. Предава довчерашните си хора- двамата си съдружници, те са уволнени, а той става бушон. Договорката е че той ще е бушона и подлогата на Американците, като ще прави доноси за останалите. В замяна- те го държат и му дават пълна власт нещо като Гешев да издевателства и да решава еднолично какво ще се случва и кои хора ще бъдат репресирани в Софийския бизнес екип. Разказвам тази история, защото виждам че не доумяваш как е попаднал в Прогрес и защо му се дава власт. Защото той е едно продажно леке, готово да продаде и майка си :)

По настоящем съм в сейлс екипа на ЕМЕА, но няма да е за дълго :) Всъщност тази фирма- прогрес в бизнес частта ( тъй като не познавам как стоят нещата с дивелъпмънт екипите) е отражение на Българския политически и обществен живот. Каквато е структурата на тази държава и политиците, такива хора са се намърдали на мениджмънт позициите в София. Моята лична причина да напускам съвсем скоро се казва Димитър Каданов- убедена съм че ако не беше връзкарче намърдало се в тази фирма, щеше да е прекрасен кадър за политиката в България.Има всички качества- не говори чужди езици, работи в насока да се саботира работата и да се прехвърлят отговорности извън неговия екип, лъже безочливо клиенти и висш мениджмънт, наема единствено хора без компетенции с които е свързан и по този начин от един абсолютно некомпетентен , необразован мишок прави кариера и става директор на ЕМЕА!!!!!!! Позиция за която в една нормална фирма трябва опит над 15 г., Прогрес назначава човек с 0 опит......това ако не е подигравка с всички кадри в България които желаят с труд и обективни знания да градят живота си по достоен начин.
Считам че този човек трябва да бъде уволнен , а целят екип Ейчари трябва да им бъде забранено да практикуват. Не е възможно Прогрес да е единствената фирма която афишира че за бизнес позициите търсят хора без езици и без опит, достатъчно е да се харесат на Димитър Каданов. Това е от мен- призовавам ако има хора с достойнство, ценности и желание за промяна да не оставят тези схеми които са характерни за обществения живот да се гаврят с тях в тези корпорации.....Поздрави на всички готини хора , които желапт промяна

LeanPlum са реално във фалит, свършили са парите преди 3 месеца и целия Сан Франсиско го уволняват в момента, опитват се да преместят квото могат в Денвър и София да изкарат още 3-4 месеца ако някой се обърка да им даде нещо, но...

Това, че Масълцето Терзиев и този от Лийнплъм мазния българин са първи дружки и ходят заедно по конференции какво ви говори?

Но да, тоя без нищо изкра 100 милиона пари, Маслото с реална фирма с 10 смешни милиона му взеха всичко. Голем нещастник и смеха на целия ИТ бранш.

Тия от Нетейдж/Динамо изкараха повече пари от тия тъпунгери от Телерик и то БЕЗ да си прецакват хората.

Телерик отдавна няма, сега са Прогресс. Всичко отдолу е верно, плюс че тия четиримата красавци уволняваха на няколко пъти по 50-100 човека и накрая 200 на един път. От 800 сега са 400 някъде. И получавам сивита от прогресс пичове всеки ден.

Уникална история как четирима тъпанара буквално им го вкараха отзад с 10 милиона "инвестиция" и ги накараха да прецакват собствените им хора, които са ги направили. Казвам буквално, понеже съм ги виждал как се мазнят покрай "инвеститори" и може да им са ги лапали съвсем буквално, тия типове са способни на това. Това да вземеш "venture capital" на фирма дето расте 4-5 пъти на година и е 200 човека няма го коментирам, а за 10 милиона - LeanPlum с фалирал и никакъв продукт нямат и успяха да излъжат хора за 100 милиона.

В момента, понеже вече нямат "приятели" да им работят без пари и проценти, хората се научиха и тях вече ги знаят какви са лайна, дават стаи под наем и интервюта колко са били велики.

А за квото е останало, Прогресс, може да четете Глассдоор. Просто... фирма от 1985-а година...

Останали са некви огромни лайна от времето на въпросния Маслото, който не знам защо толкова често се споменава тука, Светозар е същия пендел и по-зле даже, примерно Васко Колев и некви такива дето просто само като ги видя ми се драйфа.

Хах, да. Скоро гледах мазното ла*но Терзиев на среща на трендингтопикс - тоя на живо е толкова неприятен че... Както и да е, лъже за фирмената култура каква била и прочие. Мене квото са ми разправяли, в началото гърч събота и неделя "приятели" с по буквално някокостотин лева заплати.

Сега говори за да се дават проценти на ранните хора, алабала - нищо подобно е нямало, нищо не са дали първите 6-7 години и са уволнили по-отворените вече като са станали повече хора и не са им трябвали, а процентите на сестрите, кумовете и който им лиже гъза.

И обяснява и говори и се прави - супер неприятен тип. Единственото, което ме радва, е че са го наг*зили венчър капиталистите и са им обрали 60% от фирмата към Щатите. Той сеге се прави на големия инвеститор, ама Елевън имат 1 екзит от 300 инвестиции и се е докарал до последните 6 милиона фонд, докато има поне 10 фонда с по 40-50 милиона - и това най-големия успех в България ми бил.

Да умира в ла*на. И другите тримата и те са такива, просто си траят и се крият, тоя и говори.

Васко Урода Маслото умря ли от тоя рак в главата или още е жив тоя урод. Гледах преди 2-3 години нещо бялото братство, надявам се да е заминал към небитието.

Няколкостотин човека на 400-500 лева заплати и после прави свирки на американци, урод.

ужас

Уволниха и сирийският циганин Фарис Швайн. Младите колежки ще почувстват стесняване по дупките.

Усетиха, че 10% данък печалба е добро в България прехвърлиха голяма част от парите тука да плащат ниски данъци, и не сцената на ТОП 100 ИТ компании излезе последния селянин от времето на селяндурите мускетари Симеон с физиономия с Иванушка глупака, с полуплешив русоляв перчем и говори глупости няколко минути колко това било от фирмата.

Тия хора не знам как като знаят кво става не се гръмнат некъде просто.

До месец напускам и мисля че е крайно време всички да разберат причината. Сейлс отдела на сайтфинити е пълен с връзкари , без образование, без езикова квалификация и най-вече без опит. Единият който държат е полубрат на руши Видинлиев - Дениз,другата която държат е една от любовниците на някакъв Александър от HP, който очевидно не я взема , защото няма завършено образование , но с връзки всичко става. На немски пазар държат една злобна любовница на шефа им - Димитър Каданов. Каданов щяха да го съкращават защото не става и му закриха позицията, но ест. Ейчарките на Телерик са велики и спретнаха бутафорен конкурс, и сега човека е синиър Рег мениджър. Изгони единствените кадри които имаха опит и владееха езици . Хора , казвам го за вас които ще кандидатствате - имайте достойнство и не се поддавайте на този вид фирмено положение. Не кандидатствайте на сейлс позиции и телесейлс , защото попадате точно при Дениз, любовницата и Каданов, който е отявлен психопат .

На предното мнение - в Прогресс / Телерик от край време е имало 90 / 10 процента хора които не могат / могат да вършат работа. По принцип това е девелопер туулс компания и конкурентите са обратното, останалото се автоматизира, по принцип нема нужда от финансов директор, като всичко се събира с един пеймънт провайдер и прочие.

Това го казвам само като теза на това отдолу, че мое си секъв и да си поискаш 6-7 бона заплата в Телерик и да ти ги дадат. Само трябва си правилен - всички са страхотни, много е яко, алабала, етц. Всички са яки, нема как.

Иначе фирмата фалира до няколко години, от 800 човека е 400 в момента и леко на загуба, ма това не трябва те ебе, не е твоя фирма и дали ще е окей трябва да ти е през оная работа.

Поздрави и успех.