Бългериън Онлайн Рисърч https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Студентски град, ул. Александър Фол 2&markers=София,ж.к. Студентски град, ул. Александър Фол 2

Бългериън Онлайн Рисърч

Интересни мнения, но общото е казано добре. Ниски заплати, осигуряват ви на 800 лв, бонуси никви.Постоянно напускащи хора.
Просто мениджмънта не става, в нормалните компании хората се стимулират, тук се демотивират. На 2 години може да ви дадат 100 лв увеличение на заплатата. Фирмата в лицето на управляващите изглежда супер, но реалността е друга. В другите сходни фирми се взима с 200-300 лв повече на реални осигуровки,в по-големите разликата е към 500 лв.
В тази фирма може и да има 20 доволни човека, които са си близки с мениджмънта, но масово хората са недоволни и съответно на 4-5 месеца има по 20 предизвестия.
Фирмата залага на млади хора, като и тях не може да задържи,за тези които се надяваха че нещата се пооправят, си търсят работа и те. В духа в който го кара, тази компания отива към фалит и най-вероятно това е причината да не стимулира хората си.

За Бургас не мога изкажа мнение, но за офиса в София почти всичко е вярно. Заплащането в бранша е най-мизерно. Ходих на доста интервюта , вкл и фирми занимащи се със същото, дори в малките комапнии заплатите са около 200 лв повече, в по известните са още по-добре. Не знам дали в другите ще има развитие, но в БОР в това отношшение е наистина зле, няма развитие в парите или длъжност и съответно никаква мотивация за служителя.
Другите неща само мога да потвърдя, работи се на всички празници и разбира се не се плаща двойно. Осигуровките са различни също.За екипите зависи къде сте и какви интереси имате, честно казано общия облик е като все едно сте в училище и държание характерно за тинейджъри.
Предполагам офиса в Бургас ще има развитие, поради ниските заплати в офиса в София. Бонуси, 13, 14 заплати няма.
Хората от мениджмънта които участват в работния процес може да влязат в положение и да помагат, но основно от други хора зависи това колко бързо ще започнете да търсите нова работа.
Имайте предвид за предизвестието, както е описано по-долу.

Как стоят нещата в Бургас?
Размер на заплата, условия?

Също така имайте предвид, че предизвестието е 45 дена и че ако искате да напуснете преди 14 месеца след започване на работата дължите неустойка,за обучението което си е като самоубочение. Като цяло с верни нещата по долу, текучество и парите са малко за изискванията които имат.

До последния коментар, да има и такива смени, които са 7 на 7. В това отношение фирмата е гъвкава определено. Има доста смени, само нощно време, такива от късния следобед до 1 нощес и нормална смяна която е 11 до 8 вечер. Фирмата не е лоша, но ако сте до 25 години и не сте работи в голяма корпорация. За хора около и над 30 години да не и помислят да ходят там. Заплащането е от най-ниското в този сектор, бонуси няма, работи се на всички празници и усигоровките са кофти. Долу е казано достатъчно по тази тема. Мениджмънта е български и явно това е проблема. Средата на работа поне е приятна, хората като цяло са готини и разбира се са на възраст 20-30 години. Разбира се има изключения за всичко, но максимум хората седят 2 години там, които искат развитие и заплащане около и над средното за страната и за София особенно. Аз само ще кажа че малко се забавих с времето и престоя ми там, но поне мога да потвърдя че зависи кой отдел си,пък и ако направиш над две години, работиш ако искаш ти, ако не просто чакаш. Това се дължи че няма никаква мотивация като възнаграждения, бонуси и т.к.. Ако решат да ви увеличат заплатата, това е на годишна база и е малко подивгравателно, между 30 и 50лв, което е доста демотивиращо. Текучеството е постоянно, причините са ясни. Ако сте студенти може да си пишете димпломната там и няма проблем. Офиса е добър, локацията е 50/50, има предимства, но и доста недостатъци, но все пак там се търсят студенти. Работното време е строго фиксирано, няма опция да се иде сутрин в 8 и да се седи до 8 и на следващия ден да се иде за 4 часа. Самата работа има си спецификации, но като всичко се свиква и след 2 години вече всичко е машинално и малко са хората които мислят и дават идеи за нещо по добро, но както писано в тази фирма нещата са много на симпатии. Това и на други места го има разбира се, но тук се вижда и усеща явно.
Просто наистина работата е за младежи без деца, които нямат мъже, жени. Ако сте семейни може да пропуснете поканата за интервю, сами ще си навредите.
Мениджмънта знае добре,кои са му куците страни, но не иска да задържи хората си, предпочита да наема някой който да не знае какво прави и да му дава 900 лв примерно. По едно време ми беше любопитно заплащането в другите фирми със същата сфера на дейност и на повечето места ми предложиха между 300 и 500 над това което взимах. В момента за мое щастие сферата на дейност е друга и заплатата ми е 100% по-висока от тази в БОР и длъжността по докуменити ще е истинска и работното време ще ми позволява да отделя време на семейството си. Просто в БОР по документи се водите доста измислени позиции, сутрудник база данни, аналитик и тем подобни, защото ако се водите прожект мениджър или програмист прага на заплащане е доста по-висок и като реална заплата единствено някой тийм лийд с над 7 години там може би взима.
Моето обобщение, ако сте до 26 и нямате големи претенции мястото става, ако сте над 30 нямате работа там.

Здравейте!Разбрах отнякъде,че една седмица се работи,една не? Дали някой може да ми каже истина ли е и ако да,за кои отдели се отнася? Благодаря ви предварително.

Преди време работих за компанията и ще изкажа набързо своето мнение без крайности. Количеството работа, което ви се полага в най-голяма степен зависи от това в кой отдел сте. В някой отдели натоварването не е никак малко, а пък в други колегите си чешат задника. Издигането в йерархията зависи главно от това колко време вече работите там, а не от личните ви постижения. Компанията води политика за набирането на млади кадри. Тоест ако сте роден преди 1990 година, забравете да започнете работа там. Заплащането що-горе бива за хора с никакъв опит в областта (или изобщо никакъв), но не бива да очаквате големи увеличения с времето. Националните празници не се признават, тъй като се работи за чужди клиенти. Като казвам, че не се признават, това означава, че не само не се почива на тях, ами не се заплащат и двойно, както законът го изисква. Фирмата укрива и данъци. Една част от заплащането се осъществява чрез банков превод, а другата на ръка. Това, което ми прави впечатление е, че новопостъпилите служители до голяма степен биват селектирани по симпатии, вместо компетенции. Абе, ако търсите работа, колкото за запълните CV-то става, но за кариерно развитие не може да става дума.

Ако бях се доверил на коментарите по-долу, никога нямаше да започна работа тук и щях да направя голяма грешка!
Работата е добра и всеки ден може да се научи нещо ново стига да имаш желание. Винаги може да се разчита на колегите и тийм лидерите сред които има страхотни професионалисти. Ако се стараеш и покажеш резултати, ще се забележи и оцени, дори и да не е веднага.
Работата тук е много добър старт за кариерата и дори да няма развитие, е място на което може да научиш много неща за тази индустрия, което помага занапред ако си търсиш нова работа.
За хора с много големи амбиции, има много по-добри места, където разбира се и изискванията, натоварването и заплащането са по-големи. Така че като за стартово работно място е идеалната възможност!

Здравeйте,

И аз мога да потвърдя, че нещата в тази фирма не са добри никак,като цяло компанията има потенциал,но те и така както се държат със служителите си. Просто те сами си ги гонят.За тази година нз, но може би ~100 души напуснаха (на мен ми остават няколко седмици също).
Мениджмънта буквално се подиграва със служителите си, аз изкарах 3 години,като в началото си мислех,че има недежда, но за този период има екипи които са обновени изцяло,защото хората масово бягат.Тази година дори 50% от теам леадеарите,които имаха стаж по 7-8 години (където се очаква, че положението е по-добро).
За 3 години заплащането ми беше увеличено с общо 150 лв (50 лв на година), което сами преценете.Работа има толкова, че дори в 80% от времето забравете да си проверите дори личната си поща. Бонуси -тази дума е непозната за компанията (поне от БГ страна).За 13 заплата и дума да не става. Овъртайм се плаща, ако си симпатичен и си седиш и мълчиш,но ако попаднете там, задължително го избягвайте. Има ваучери за храна(малко ограничени-важат за била и някой заведения само),които се водят към заплатата, а не отделно,както е почти навсякъде.
Осигуровките са под критика, далеч няма общо с истинските (въпреки, че от пресните колеги се носи слух, че е малко по-добре в това отнешение), но пак не е както е по закон. И долу е споменато за листчетата,на които пише какво се водите, защото ако е това за което кандидатсвате в кодекса на труда има минимални прагове,които при някои позиции заплатата,която получавате е по-ниска от този праг.
Работното време е малко по разчупено,според който е отдела, но масовото е 16:00-01:00, 11:00-20:00 и има още няколко опции,където според региона и дали сте късни смени.
Мястото не е толкова лошо,въпреки че нали студентски град (поне има избор за места за хранене), но явно не и случайно, че масово работят студенти,и това е явно и политиката на фирмата, да не си задържа кадърните кадри и да ги развива, а да си търсят постоянно нови хора.
Хора които направят година започват да се изнервят,въпреки че има какво още да се научи,но напрежението се усеща и в останалия колектив с малко повече стаж. Има хора които се примиряват,но след 2-рата година грам не ги интересува какво става там,но в никакъв случай не може да ги виня (най-малко сравнението -в компанията,която отивам,след 6 месеца е договерено увеличение от 300 лв,докато тук за 36 месеца увеличението--май споменах по горе),затово коментари са излишни.

Наистина единственото готино в тази фирма са хората,които работят там или поне работиха там,но се надявам че традицията ще се запази поне това в това отношение.

И наистина ако искате да работите там и сте между 20-25 години,мястото може да ви даде среден старт,но след 25+ приоритетите са други и просто след година,две ще ви откажат благодарение на страхотната "мотивация" от ръководството и ще съжалявате, че сте си губили времето там.

Имам/имах няколко много близки приятели в тази компания и отдавна искам да споделя следното:

1. Заплатите са ниски за сектора.
2. Няма заплащане на извънредното работно време, което често се налага.
3. Няма допълнително заплащане за работа по национални празници.
4. Умните служители се ориентират възможно най-бързо към напускане.
5. Осигуровки - осигуряват те на по-ниска сума, а не на реалната. За да бъда по-точен, ще кажа, че те карат да си избираш една от няколко по-ниски суми, на които да бъдеш осигуряван.
6. Работата е много и напрегната.
7. При проверка на данъчни във фирмата се раздават листчета със сумата, на която трябва да напишеш "правилното" число.

И както казват всички, всеки сам си избира и решава. При толкова много аусорсинг компании в София, не виждам смисъла да си губите времето.

Благодаря за вниманието.