Бългериън Онлайн Рисърч https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. Студентски град, ул. Александър Фол 2&markers=София,ж.к. Студентски град, ул. Александър Фол 2

Бългериън Онлайн Рисърч

Повечето от мненията долу за жалост са верни. Проблема идва от това че мениджмънта е български и заплащенето се осъществява на местно ниво.Заплащеното е определено доста ниско за сектора, там по-хубава заплата може да получиш ако си симпатичен и си мега мазник. Фирмата определено е насочена само за студенти, за хора над 25 години в никакъв случай не е. Текучеството е доста голямо, има може би 20 тина души които са от повече време там, но това са доста спрели хора, които само пият кафета и пушат на всеки час. За издигане в никакъв случай, освен ако не си симпатичен на определен човек. Може да имаш квалификации, умения и т.н, факт е че може ти кажат браво, но това ще е. Бонуси няма, работи се по всички празници освен 1-ви Януари, като не се заплаща нищо като горница. Привелегии няма, като такива ти казват ваучери за храна, които са към заплатата, а не както е нормално да е отделно и другото е здравно оигуряване, което всяка една компния има днес.Работа има, може да е на моменти, но като цяло се намира. Не е никак сложно, но има недоволни клиенти дори и да нямате вина, вие сте виновни. Хората на позиция тийм лийд също напускат на всеки 7-8 месеца и отново причината е заплащането. Поне 15 човека ме питаха дали има места там където съм вече, като разбраха че съм в предисвестие, което говори доста лошо. За офиса в Бургас не мога кажа нищо, но от колеги разбрах че там е пълна свободия и се цъкат игри (дали е 100% истина не знам).
За да се подобрят нещата в тази компания трябва заплатите да се повишат с 40% и празниците да не се работи и осигуровките да бъдат реални. Ако искате теглите кредит, имате опция за вдигане, но сравнение с нормалните фирми, вие ще сте назад.Ако не ви се работи за пари и искате мързелувате фирмата става. След стаж от около 2 години разбирате че зор няма смисъл си давате и може седите в кафето отсреща по два часа и да пушите още 2 и да гледате клипчета в нета и от време на време да работите. Времето прекарано там погледнато назад има и хубави моменти и не такива, но за жалост развитието ми спря. Не съжелявам за времето там, но ако искате семейство, жилище и свободно време, БОР не е мястото за това. Ако сте на 20 години събиайте смелост и отивайте да поработите 2 години и няма сгрешите.

Прекарах две години и 9 месеца в тая трагикомична, експлоатиращата компания. Служителите, които работят 7 дни и почиват 7 нямат право на отпуск. Нищо, че в закона и договора пише друго, такива неща „не се толерират”. Обаче пък в началото на годината всеки от тях бива принуден да подпише, че е използвал всички отпуски за предната година, като тези НЕ им се изплащат. Половината заплата се дава под масата и осигуровките са за много по-малко пари, освен ако не си бременна. Колкото и да се сблъскаш, няма да получиш развитие и бъдеще, освен ако не си човек на управата. Най-много да получиш подарък чаша за кафе, която получава и чистачката. Следи се изкъсо всяка стъпка, чатове м/у колеги и всяка минута, през която не си на стола пред компютъра (дори да си свършил всичките си задачи, или просто си в тоалетната), нещо като детски превъзпитационен лагер. Съответно се пускат отчети за времето, което си бил навън (чекирания с магнитната карта) и те привикват за конско за какво ли не. Отношението е отвратително, нямаш право на глас и мнение за нищо, постоянно трябва се подмазваш и биваш експлоатиран, а ако искаш повишение, отиваш да се молиш като просяк на „мамето”, ако изобщо се съгласи на среща с теб. На годишните оценявания тийм лидерите си измислят неадекватни забележки, които нямат нищо общо с реалността, само за да няма основание за повишение. Мнението на преките клиенти за теб никой не го гледа. За отпуск трябва да се молиш поне два месеца предварително (за коледни празници - през Октомври), а за отпуск за университет или дипломна не може да става и въпрос. Казвам молиш, защото ще почнат да те разпитват за какво ти е (все едно си им длъжен с обяснения) и пак да не те пуснат. След отпуск те скъсват от работа, понеже си длъжен да се откупиш за великодушието им. За работа от вкъщи трябва да бъдеш опериран и да си на легло, понеже сървърите им имат капацитет за около 30 човека и почват да забиват (за фирма с 300-400 служители). Да, по празниците може само да се мечтае за работа от вкъщи, защото ще пречиш на вътрешните хора да си работят от вкъщи. Но пък за сметка на това, работиш на всички български празници без увеличение на надникна (майната му на закона, който гласи друго). Същото важи и за нощния труд. Овъртайма се заплаща с потупване по рамото и усмивка по радиото, въпреки твърденията на управата. Като придобивки получаваш само киселини от евтините кебапчета, с които черпят. Но няма страшно, понеже се случва веднъж годишно, защото трябва да се пестят пари да има за нафта за джипа (последен модел ленд крузер) на собственика. В кухните махнаха кухненската хартия и 3в1-то поради същата причина. По-голямата част от нощната смяна са затъпели тревоманчета и ако си оставиш храна в хладилника, на другия ден вероятно няма да я има. Шефката (позната още като „мамето”) си ползва моминското име пред служителите, за да не се знае, че е жената на собственика и за каква шуробаджанащина става въпрос. Имаше период, в който изобщо не се вясваше в сградата, понеже по-голямата част от един от отделите искаше да напусне и така нямаше на кой да дадат предизвестие и беше невъзможно да напуснат. Предизвестието е два месеца, през които експлоатацията тече с пълна сила. На интервюто пък, шефката ти разказва колко са успешни децата и и в коя държава живеят. Крайно неадекватно управление на ЧР.

Не съм съгласна с написаното по-долу.
Хора, които има какво да покажат във фирмата и се доказват като добри служители винаги са възнаградени подобаващо. Ако не се справяш добре с работата естествено, че няма да ти вдигнат заплатата. Увеличението сам трябва да го заслужиш (все пак каквото дадеш, това и ще получиш отсреща)
Работното място и време е много подходящо за студенти.
За отношението също мога да кажа, че е много добро.Ако ти се държиш човешки с хората и те ще се държат по същия начин, важи и обратното.
Ваня се държи със служителите си много добре и винаги е приятелски настроена.
По отношение на колегите, всички са млади и много готини хора (с малки изключения), но като цяло работната среда е много приятна.
Повечето неща, които са написани не са съвсем вярни. Заплащането е спрямо вашите възможности и образование.
Присъединете се към екипът на БОР и сами ще прецените, кое е вярно и кое не.

Всичко написано около заплатите, ужавението към служителите е вярно, то е нулево третират се като роби, няма да пиша отново това което е написано отдолу тази фирма за развитие не става, става за стартова работа да понатрупате малко стаж и да бягате. Заплатите в Бургас са по ниски, защото не сте в голямото село разбира се. Ако в София е 1000 в Бургас ще е 700 макс.

Понеже виждам само мнения за София, може ли да ми кажете как е в Бургас? Също заплатата в Бургас каква е?
Виждам, че имат позиции често и бих искал да се пробвам? До сега прочетените коментари са доста негативни, но повечето са за София. И в Бургас ръководстовото различно ли е от това на София?

Благодаря предварително :)

Интересни мнения, но общото е казано добре. Ниски заплати, осигуряват ви на 800 лв, бонуси никви.Постоянно напускащи хора.
Просто мениджмънта не става, в нормалните компании хората се стимулират, тук се демотивират. На 2 години може да ви дадат 100 лв увеличение на заплатата. Фирмата в лицето на управляващите изглежда супер, но реалността е друга. В другите сходни фирми се взима с 200-300 лв повече на реални осигуровки,в по-големите разликата е към 500 лв.
В тази фирма може и да има 20 доволни човека, които са си близки с мениджмънта, но масово хората са недоволни и съответно на 4-5 месеца има по 20 предизвестия.
Фирмата залага на млади хора, като и тях не може да задържи,за тези които се надяваха че нещата се пооправят, си търсят работа и те. В духа в който го кара, тази компания отива към фалит и най-вероятно това е причината да не стимулира хората си.

За Бургас не мога изкажа мнение, но за офиса в София почти всичко е вярно. Заплащането в бранша е най-мизерно. Ходих на доста интервюта , вкл и фирми занимащи се със същото, дори в малките комапнии заплатите са около 200 лв повече, в по известните са още по-добре. Не знам дали в другите ще има развитие, но в БОР в това отношшение е наистина зле, няма развитие в парите или длъжност и съответно никаква мотивация за служителя.
Другите неща само мога да потвърдя, работи се на всички празници и разбира се не се плаща двойно. Осигуровките са различни също.За екипите зависи къде сте и какви интереси имате, честно казано общия облик е като все едно сте в училище и държание характерно за тинейджъри.
Предполагам офиса в Бургас ще има развитие, поради ниските заплати в офиса в София. Бонуси, 13, 14 заплати няма.
Хората от мениджмънта които участват в работния процес може да влязат в положение и да помагат, но основно от други хора зависи това колко бързо ще започнете да търсите нова работа.
Имайте предвид за предизвестието, както е описано по-долу.

Как стоят нещата в Бургас?
Размер на заплата, условия?

Също така имайте предвид, че предизвестието е 45 дена и че ако искате да напуснете преди 14 месеца след започване на работата дължите неустойка,за обучението което си е като самоубочение. Като цяло с верни нещата по долу, текучество и парите са малко за изискванията които имат.

До последния коментар, да има и такива смени, които са 7 на 7. В това отношение фирмата е гъвкава определено. Има доста смени, само нощно време, такива от късния следобед до 1 нощес и нормална смяна която е 11 до 8 вечер. Фирмата не е лоша, но ако сте до 25 години и не сте работи в голяма корпорация. За хора около и над 30 години да не и помислят да ходят там. Заплащането е от най-ниското в този сектор, бонуси няма, работи се на всички празници и усигоровките са кофти. Долу е казано достатъчно по тази тема. Мениджмънта е български и явно това е проблема. Средата на работа поне е приятна, хората като цяло са готини и разбира се са на възраст 20-30 години. Разбира се има изключения за всичко, но максимум хората седят 2 години там, които искат развитие и заплащане около и над средното за страната и за София особенно. Аз само ще кажа че малко се забавих с времето и престоя ми там, но поне мога да потвърдя че зависи кой отдел си,пък и ако направиш над две години, работиш ако искаш ти, ако не просто чакаш. Това се дължи че няма никаква мотивация като възнаграждения, бонуси и т.к.. Ако решат да ви увеличат заплатата, това е на годишна база и е малко подивгравателно, между 30 и 50лв, което е доста демотивиращо. Текучеството е постоянно, причините са ясни. Ако сте студенти може да си пишете димпломната там и няма проблем. Офиса е добър, локацията е 50/50, има предимства, но и доста недостатъци, но все пак там се търсят студенти. Работното време е строго фиксирано, няма опция да се иде сутрин в 8 и да се седи до 8 и на следващия ден да се иде за 4 часа. Самата работа има си спецификации, но като всичко се свиква и след 2 години вече всичко е машинално и малко са хората които мислят и дават идеи за нещо по добро, но както писано в тази фирма нещата са много на симпатии. Това и на други места го има разбира се, но тук се вижда и усеща явно.
Просто наистина работата е за младежи без деца, които нямат мъже, жени. Ако сте семейни може да пропуснете поканата за интервю, сами ще си навредите.
Мениджмънта знае добре,кои са му куците страни, но не иска да задържи хората си, предпочита да наема някой който да не знае какво прави и да му дава 900 лв примерно. По едно време ми беше любопитно заплащането в другите фирми със същата сфера на дейност и на повечето места ми предложиха между 300 и 500 над това което взимах. В момента за мое щастие сферата на дейност е друга и заплатата ми е 100% по-висока от тази в БОР и длъжността по докуменити ще е истинска и работното време ще ми позволява да отделя време на семейството си. Просто в БОР по документи се водите доста измислени позиции, сутрудник база данни, аналитик и тем подобни, защото ако се водите прожект мениджър или програмист прага на заплащане е доста по-висок и като реална заплата единствено някой тийм лийд с над 7 години там може би взима.
Моето обобщение, ако сте до 26 и нямате големи претенции мястото става, ако сте над 30 нямате работа там.