Офис Експрес Сървис ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Офис Експрес Сървис ЕООД

Работя във фирмата от години. Имам поглед върху възхода и падението й. Има само един мениджър, умеещ да взима рационални решения - собственикът Николай Нанков, който за съжаление напоследък се старае да стои малко настрани от всичко, което се случва тук. За голямо мое съжаление напоследък нещата стават много зле. Със сигурност това е фирма с голям потенциал, но с много жалки хора в лицето на останалите мениджъри. Тук се убедих, че ако няма здрава глава и тялото не може да е здраво. ЖАЛКО! Научих много неща, откакто съм тук, които като всеки ще ползвам и вбъдеще. Мъчно ми е за всички прекрасни колеги, с които се разделих, и които не искаха да си тръгнат, но не издържаха на неколегиалната работна среда. Аз съм тук само заради доброто заплащане, което заслужих с доста работа през годините и продължавам да полагам усилия, но както в повечето фирми се оказа, че и тук, ако дълго време взимаш добри пари, започват да те гледат накриво. Все още има останали кадърни колеги, но едва ли ще се задържат, защото отчаянието се усеща във все повече от тях.

за мен тези са пълно позьори. Явих се на интервю при тях, след като бях попълнил два теста за интелигентност през интернет. На интервюто бях накаран да влизам в ролята на продавач на всевъзможни стоки, голямо тятро. Разпитва ме дори и за родата ми до пето коляно. Какви ли не въпроси ми зададе, сякаш ме готвеше за мисия на Марс. Когато накрая успях да взема думата попитах за условията. Тоя тип ме изгледа на криво. Първите три месеца 400 лв + това че ще обикалям с личен автомобил, като тоя тип щял да ми донадя по още 30-40 лв за гориво
Сами преценете, аз на излизане му изхвърлих визитката, макар да бе доволен от мен

Аз бях в магазина на 7-ми километър в София и съм доволен, чувствах се истински там, самата работа ми даваше много, зареждащо действие имаше, много готини колеги, хубава обстановка, а тези дето се оплакват просто са слаби като личности, защото нещата винаги е хубаво да се казват и да се споделят ако трябва и директно със шефа и човека като отиде да работи във фирмата да допринася за нея и нещата да се подобряват.Каквото не му изнася да си го казва.мисля че е глупаво да си тръгва човек, тръгването нека да става по друга лична причина - намерения,желания,друга област на развитие.Може да има интриги и какво :) Смешни сте ми просто вие дето роптаете срещу фирмата, във Варна не знам как е , но магазина на София е COOL :)

Интересно ми е,защо никой от вас не публикува името си ?Aз бих се "жертвал",не само да го публикувам,но и да си "позволя" да напиша коментар,макар че все още съм "действащ кадър" във фирмата.(А и лично смятам,че това би било от най-добра полза за хората,които искат да започнат работа във фирмата).С повечето хора,които са писали тук,се познаваме.С някои от тях даже сме в приятелски отношения нищо че вече работят на друго място.Работя близо от 2 години (във Варна) в комапнията.Преди да отида на интервюто,не бях чувал дори какво е това Оffice Express,с какво се занимава и т.н.(макар че се мисля за доста информирано дете).След 40 минутно интро,което ми проведоха за Оffice Express,бях решил че ще работя тук.Решението ми беше въз основа на "background"-а,с който разполага фирмата.Варненска фирма,разиваща се адцки динамично не само на територията на Варна,но и на цялата страна и единственият "one-stop supplier" в България.С многобройните си service-и,които предлага (безплатни каталози,безплатни брошури,безплатна доставка,безплатен монтаж,безплатен факс,безплатен телефон)... Я се върнете малко с годините назад и си спомнете,колко фирми предлагаха на клиентите си всичките тези екстри? Дотук всичко е екстра,"тъжното" което веднага анализирах (това си е мое мнение) е че фирмата,с всичките си тези качества,работи на 75-80% от КПД-то си.Затова реших да приема предизвикателството и да се включа в тази компания,с цел да подобря КПД-то в сектора с който се занимавам.Това го направих с цел да задоволя душевната си психика,а не за пари (те бяха последното нещо от което се интересувах/интересувам).Та за състоянието в момента........ Хора,ние правим бизнес,моля ви не ни пречете!!! Та на мненията,"там е лудница","работи се много","много шефове","много интриги"...е sorry,но вие май не знаете как се прави бизнес.Нормално е да има и такива моменти(a и къде в съвременният бизнес ги няма,или пък каде се учи за да стане човек шеф и да не се занимава повече с такива "глупости"?),просто всеки се мачи (а и така трябва да е) да "дръпне" парите на клиента,същевременно клиента да остане доволен и да ви потърси пак.Стига само с оплакванията от рода на "уфф този Office Express ми взе всичките нерви"...хайде да не забравяте,че бъдещата ви работа (може все още да е настояща) сте я постигнали благодарение и на това,че сте били служители в ОЕ.Това е търговията,такъв е и живота,адци динамичен и човек реши ли да се "поодпусне",той вече е "out" от играта,не е актуален и конкурентноспособен.Човек ако е способен и силно вярва в себе си и има тази воля да подпомогне на фирмата в която работи,той винаги ще успее.Ама не.... "уффф management-a куца","много шефове","всеки крещи".Всичко това е спекулация,ти ако си кадърен можеш да докажеш всичко на дела,а не само да говориш.... Имаш "target"-постигаш го,и край,никой не може нещо да ти каже,защото ти явно си си свършил добре работата.Относно заплащането,бонусните схеми са въз основа на това какво си правил през месеца.Просто ти ако си достатъчно способен и разумен за да правиш разлика между "manage" i "damage" винаги ще успееш и ще имаш време за всичко (почивни дни,екскурзии и т.н).Ние сме иновативна фирма(доказали сме го с marketing-a ни и редица други дела),винаги се стремим към най-новото и най-доброто,но за хора,които ги интересува само кога ще им свърши работното време и кога ще си вземат парите,ние не можем да ги накараме да мислят по начина по който бихме желали(въпреки че сме и им даваме шансове) просто не можем да направим нищо.Все пак всеки си е сам за себе си,всеки си има право да прави каквото иска и да си взима сам решенията.Но 70% (отново мое мнение) от напусналите и които са писали "глупости" са хора без ясна визия и перспектива.Надявам се,че съм успял поне малко (без да агитирам) да опиша действителността на фирмата и да дам ясна представа на хората,бъдещи колеги,да разберат какво всъщност е Office Express и от какво той се нуждае.Не забравяйте,че при нас винаги са отворени вратите за способните,имащи ясни представи,доказани качества и най-вече желание за развитие (не говоря за развитие от рода на "сол т*ш*к","общтак","началник","мениджър","шеф","акционер") като личност и профисионализъм.

Най-голямата грешка ,която може да допуснете в професионалната си кариера.Никакво уважение към труда и старанието.Ако Ви се работи в ужасна работна и психологическа атмосфера това е мястото.Който не се поддава на манипулация и защитава правата си и мнението си става неудобен и трябва да си замине.Защото има прекалено много хора, които се правят на началници и поставят безумни задачи.Пълна липса на координация между отделите , от което следват взаимни обвинения в некадърност.Не знам до кога ръковадството ще се доверява на една т.нар. регионална мениджърка , която е изключително груба, няма никакъв подход към хората и толерира определен кръг от "приятели" с които пие кафе и прави банкети.

Ot esenta dosega ot ofis Varna sa si zaminali 7 6ofiori, 4 administratorki, 5 tyrgoveca, 1 upravitel ofis, 1 h-k sklad, 2 montajisti, 1 kasierka, 2 produktovi menageri. Izob6to ne broq horata do6li za den-dva i izbqgali kato vidqt za kakvo stava vypros. A za noviq "6ef" izob6to nqmam dumi...

Sestra mi raboti vyv ofisa vyv Varna i sydeiki po dumite i, razkazite i za rabotno vreme, obstanovka i kolegi... vsichko zvuchi mnogo dobre. Za zaplata nqma da komentiram zashtoto naistina sa mn dobre. Nqma idealni hora (Nqma idealni firmi), no tazi e edna ot dobrite!

цитат от fenuik:
Прочети си пак мнението и сам прецени колко са ти реални тези твои впечетления. Иначе си прав - търговец да си в ОЕ. Кво ти пука за другите...

Последните мнения са доста прекалени и това ме провокира да пиша. Не работя много време - по-малко от година, но имам вече реални впечатления.Съвсем нормално е ако вече е работиш в една фирма да имаш негативно мнение по две причини- или са те махнали (което се случва на некадърните-наистина не се толерират) или си се прецакал да се махнеш. 1000 лв се получават и дори доста над това (за търговците, за другите нямам особени наблюдения), повечето имаме служебни автомобили, които се ползват и в свободното време, отпуски, осигуровките са пълни, работното време е нормално, имаш достатъчно свобода на действие (никой не ти виси на главата за щяло и нещяло), заплатите не са забавяни (този с 1-та година забавяне не знам какво е бачкал). Естествено може още да се желае в организацията между отделите, но в крайна сметка работят много хора и винаги има какво да се желае. Ако си вършиш работата добре всички ще са доволни и никой няма да иска да те маха. Кой е този "луд мениджър", който ще иска да те уволни, ако си постигаш таргетите (които са в рамките на човешките възможности и не са невъзможни) и е доволен от теб ??!! А, да, и колегите са готини ... Стандартите на работа са над средните за София, повярвайте ми, имам опит !!!

Заплатите винаги са ги давали навреме. Може да има много други проблеми, но заплащането не е сред тях. Това е и една от причините да няма по-голямо текучество.