CARETOWER LTD / CT Europe Solutions https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул.Шипченски проход 18&markers=София,бул.Шипченски проход 18

CARETOWER LTD / CT Europe Solutions

към Милионера - В този сайт който твърдиш, че изкарваш по 100$ на седмица е пълна измама. Всички го знаем и нищо не можеш да изкараш от там. Едно е сигурно можеш само яко да се Набуташ.

Пичове, вместо да се занимавате с такива фирми , които ви се подиграват по-добре играйте в https://golden-farm.biz/?r=729922 в този сайт си изкарвам по 100$ на седмица без никакъв проблем..!

Кеъра, или Кулата е едно невероятно жалко подобие на ИТ компания създадена от хора без опит и понятие от ИТ бизес. Не се поддавайте на впечатлението, че това е UK компания! Създателя е кипърец който в момента води семейното си подобие на компания заедно със синовете си! Така наречената компания е безскрупулна безотговорна, подвеждаща и лъжеща клиентите си, без значение от размера им(разбирай от такива с по 5 РСта до средно малки - около 1000 РСта). Бизнес модела се гради на телемаркет похвати - има отдел от продавачи, повечето от които невероятно безхаберни, неразбиращи и неграмотни, чиято отговорност е да звънят на бизнес номера в Англия и да притесняват хората с предложения за секюрити продукти. За щастие има и няколко много кадърни сред тях, но те са единици на фона на общата маса. Компанията има репутацията на безскрупулен лъжец на ЮК пазара и ежедневно сменя телефонните номера от които звъни на клиенти, защото ги блокират.
Понятия като бизнес етика, почтенност, отдаденост и честност към клиента са имагинерни пнятия нямащи почва в речника или практиката на основателите на Кулата!
Атмосферата в компанията е меко казано ужасна. Всеки служител е следен ежесекундно, като наскоро се интегрира система за пълен контрол и запис на всичко което е отворено на компютъра ви! Всеки линк, всяка страница на която сте били се записва заедно с времето прекарано на нея. Фейсбук и всички социални мрежи са забранени! В ход е и забраната на ютюб за да не се разхищават фирмени ресурси! Има и шкафове за прибиране на телефона ви при пристигане на работа, нещо което може да се практикува по усмотрение на жалкото подобие на мениджмънт! Социални придобивки няма под каквато и да е форма. Времето за пристигане на работа или напускане на работното място се следи до минутка и имаше случай на уволенен работник който си е тръгнал няколко пъти 10-15 минути по-рано. Ако сте гледали по филмите как в края на работния ден хората нямат търпение да си тръгнат, в Кеъра е абсолютно същото- в 19:30 всички като по сигнал стават и си тръгват! Подбора на кадри е не просто зле а е напълно отсъстващ! Мотивацията на персонала е нулева! За последната година turn over rate е близо до 100%
Не си мислете, че това е ИТ секюрити компания! Това е просто прехвален сървис деск. Има и много кадърни и знаещи инженери, но и те не са достатъчни за да подобрят положението.
Фирмен паркинг няма! Паркирате всеки ден с риск да ви вдигнат. Има кафе машина за кафето от което си плащате вие, фирмата няма пари и желания за такива глезотии! Почивките са по 10мин и са регламентирани. Отклонението от нормите за почивка се наказва! Цялостната атмосфера в компанията е на подозрителност, недоверие и следене.
Колкото и да сте закъсали за работа, освен ако не сте на пазара за първа работа, не си причинявайте това да започвате в тази дупка, която колкото по-бързо биде закрита толкова по-добре би било!
Ако търсите място на което да започнете работа и да придобиете някакви умения, кулата ще свърши работа, но ще трябва да се примирите с лошото отношение тип робовладелство, нестандартното работно време, пълната липса на сигурност, липса на каквито и да било бонуси или поощрения!
Ако горенаписаното е оставило у вас каквото и да било съмнение за репутацията на тази фирмичка, то помислете дали е случайност съвпадението на повечето коментари!

Според моето лично обективно мнение, това е може би една от най-жалките фирми на българския ИТ пазар и се чудя, как все още не са я затворили.
В самата фирма, цари пълна деорганизация и хора на лидерски позиции, нямат никъква представа, какво правят там.. Фирмата е "семеен тип" и се управлява от един кипърец и двамата му сина, съответно, единствената цел е да се жънат здрави пари, без значение от някакви морални, етически или каквито и да било принципи. Продавачите - "телефонисти", по цял ден набират едни и същи номера и се опитват да излъжат клиетите си, че продават най-добрите софтуерни продукти в света. Схемата е точно, като през 90те години с magic прахосмукачките, където те зарибяват по телефона да пробваш един път безплатно. Най-тъжното е, че след това търговците се хвалят, кой с колко бил излъгал клиента си и съответно изпитват някаква гордост от това. Манталитетът на целия мениджмънт е същия, като на продавач на картофи на Женския пазар - ще го лъснем и ще го продадем за повече пари. Още повече, че "Дъртия" така и не се научи, че с пари, уважение не се купува.
Иначе парите им са добри, за средният статус в момента, за да се чувстваш, като в затвор. Нямаш право да си гледаш телефона, нон стоп трябва да правиш нещо, съответно забравете Youtube, Facebook и тем подобни сайтове, всичко е блокирано. Тотален карцер! Има камери навсякъде, само в тоалетните няма (не е сигурно).
От техническият екип жалко само за хората, които си разбират от работата и седят, само защото не могат да намеря нещо по-добро. Рано или късно, всеки идва и си отива от тази фирма, а и тя скоро ще си замине с това темпо. Губят клиенти главоломно и вече имат потресаваща репутация на лъжци и некадърници, в най-големия им сектор UK.
Ако сте начинаеш и това Ви е първа работа, може да се пробвате за няколко месеца или година. Но, ако имате по-добра алтернатива, не си губете времето с Грижовната кула. Тя така или иначе ще се сгромоляса скоро време.

Работих във фирмата 3 месеца.
Не е толкова зле, каквото явно е било преди и явно доста неща са се променили за добро.
Заплащанеро не е високо, но с времето може да изкарвяш повече от бонусите,а за каквито и да бъде други привилегии забрави.
На мен лично така и не ми стана ясно процеса и се отказах бързо, но ако нямах по добър вариант, щях да остана.
Нормално работно място е, обаче шефовете са с остарели разбирания за бизнеса и малко се доближава до робство (мнението ти не е от значение) .
Не е много сложна самата работа, научава се, но трябва сам да се научиш и да свикнеш.
Тренингът е ужасен, гледаш видеа от 2004 (когато шефът е бил "млад") и като цяло няма нищо общо с това което те чака на телефона.
Колегите помагат, тези които са там от дълго и си обичат работа, но има и не малко хора на които не им е там мястото и утежняват опстановката.
Тийм Лидерите са готини, всички до един, вклпчително и Диди, ако видят, че имаш потенцял, ще ти помогнат с кяквото могат.
Чудесно място е за стартова работа, първа работа в кол център или изобщо.
За човека с опит, работата и най-вече работния процес ще му се сторят смешни и недомислени.
Моят личен съвет е, ако имаш опит и намерение да започваш в "Кера", помисли си и погледни и други възможности.
Ако ти е първа, втора рабита, искаш да смениш бранша или си от скоро в София, "Кера" може да е чудесен за теб и на много неща да те научи.

При всички полужения, ще скучаеш доста и надали ще се пенсионираш там.

Моля, някой да сподели актуално мнение за фирмата. Утре съм на интервю и би ми било от голяма полза. Виждам че са покачили заплатите на 1000 нето, но ме интересува как е мениджмънта? Каква е работната среда? Има ли развитие? Какво е отношението? Как протича работния процес?

Благодаря предварително.

Понеже виждам, че коментарите са от преди две години, дали някой може да ъпдейтне малко информацията относно тази фирма? Дали нещо се е променило, все още ли е така мизерно заплащането там?

За втори път в живота ми се случва да прекратя интервюто от моя страна (имам над 12 години стаж в 4 фирми и още поне 20 интервюта за работа във фирми като HP и други големи международни компании). Изключително надменни и некомпетентни хора в IT, които по-скоро си търсят някого пред когото да се правят че разбират, отколкото персонал. Ако пред техния мениджмънт подобни неща минават, то със сигурност на мен ми трябваха 5 минути за да установя, че тези хора не са чували за виртуализация и нямат know how в нито една съвременна сфера от IT като виртуализация и облачни услуги. По вида и облеклото им мога да съдя че заплащането е под средното ниво за България. Прочетох много негативни коментари в темата и почти се бях отказал да ходя на интервю, явно е имало за какво.

Ще споделя само едно нещо, което в най-голяма степен показва/доказва какво е положението там. За период от само една година (2013-2014) текучеството сред новите служители на годишна база е между 75 % и 100 %. Сами си направете изводите. През последната една година започнаха да напускат дори и старите и опитни служители, което също е доста показателно.
Моля, нека мениджмънтът на тази смешна фирма да закрие българския клон и да се спре с тази пародия на управление, комуникация и отношения. Нека си намерят други "маймуни", които да тормозят. Всички негативни неща, изредени в предишните постове са ВЕРНИ. Има една максима - "Колкото повече хора отстрани ти казват едно и също нещо, значи то най-вероятно е вярно". Но когато се самозабравиш, единственият начин да се осъзнаеш е да те удари товарният влак... Никой не може да избяга от кармата си - каквото посееш, това ще пожънеш.