Moto-Pfohe / МОТО-ПФОЕ /img/frontend/nomap.png"

Moto-Pfohe / МОТО-ПФОЕ

Работя в Мото-Пфое и за мен това е стабилна фирма и сигурно работно място. Фирмата дава възможност за кариера на онези, които са се доказали в работата си и са мотивирани да допринесат за развитието на компанията. Почти всички ръководители са минали през няколко длъжности преди да станат мениджъри и са започнали от редови служители. Пример - единият управител е започнал като търговец, после търговски директор; другият управител е бил счетоводител, главен счетоводител, финансов директор; бранд мениджърите са минали през длъжности в маркетинга или търговци в автосалон; техническият директор е започнал от работа в сервиз, през сервизен майстор, началник сервиз, технически обучаващ и т.н. Не са прави онези, които пишат за връзки и привилегии. Това е немска фирма, която прави бизнес и няма интерес да толерира хора, на които не им се работи и които не носят реален принос. Който работи добре - получава адекватно заплащане; затова и има изисквания към служителите за качество на работата. Неслучайно фирмата е сертифицирана по ИСО. Аз си харесвам фирмата, защото тя стимулира добрите и качествени кадри. Има много хора тук, които работят с хъс и мотивирано. Факт е, че има много служители, които работят в Мото-Пфое почти от създаването на фирмата.

Имам определено мнение по въпроса. Истина е, че управлението на фирмата от години не е на нивото, което беше при стария управител. Изглежда на новото поколение управители багажът им е обратно пропорционален на лакомията им за лично облагодетелстване. Те вече са загубили нормалния си облик, те се богопомазани. То не са къщи, хотели, частен бизнес! Да можеше Пфое да им види истинските лица.., но и този ден ще дойде. Поне свестни управленски решения да вземаха, та да си оправдаят хилядарките.
За служителите - има много свестни хора там, които мислят същото като мен, но си кротуват, пък и какво друго им остава. Отделната личност там не се цени много, с изключение на лигльовците, като този Sales Manager, изказал се по-преди. Той такива чупки в кръста е направил за да стигне до тази позиция, че халал да му е!
В сервиза да не попадаш - там работят с кожа на клиента! За услугите е характерно, че са скъпи и некачествени.
Заплатите са под средните в бранша, но поне не е имало случай да не се получат. Голям сеир пада по Коледа, когато всеки пряк началник му се радва душата - да ореже този или онзи.
Общо взето фирмата се е обърнала на една голяма соц-организация, където шефовете гледат само как да лапат, а служителят си е само една дребна и никак незаменима бурмичка. Всичко става тромаво и мудно и с времето решенията - от калпави- по-калпави.

Този господин, който толкова много се е издигнал в тази фирма е един гъзолизец.Никой не го обича и всички го наричат малкият Мук.В тази фирма са на почит доносниците, има хора който шефовете ги толерират ,защото портят другите.

Това е една фирма в която управителя,прибира много пари,за сметка на работещите.Идваш на работа и в събота и неделя,чекираш се на портала и накрая неговите хора взимат големите премии.На фирмите на баджанак му , на жена му и др. се правят дарения и т.н.Мизерна заплата , а гледат само да те използват,хората бягат от там.Социалната програма на фирмата е да работеш много за нищо.

Знаете ли, когато постъпих в така ужасната за вас фирма беше 2000 година. На работа постъпих като обикновен пътуващ търговец, който бе поставен в конкуренция с още 13 като мен. Бе обявен конкурс за набиране на кадри. Точно след 6 месеца, естествения подбор на тези 14 служителя свърши добра работа. Останахме двама. И двамата бяхме назначени на ръбота като търговци. Към момента аз отговарям за продажбите във филиал Люлин, другият ми колега е Brand manager Ford. Това е един прекрасен пример за разстеж в йерархията на една голяма фирма, като примерът не съм само аз и моя колега. За тези 8 години пример са поне още 10 служителя, които от търговци заемат вече ключове места във фирмата. На тяхно място разбира се идват новите кадри, които се обучават във времето да бъдат професионалисти. МОТО-ПФОЕ ЕООД постоянно се развива и заедно с това размества пластовете си. Работят над 600 служителя, като преди 3 години бяха 400. 17 представителства/филиали в страната. До момента не съм видял нито един парашутист, няма и да видя!
Странно ми е да чета подобни изказвания, предполагам от хора, които не издържат на конкуренцията или са наистина слаби натури, за които временния неуспех се превръща в постоянен, но това е до характер. Едно ще ви кажа. Всеки, който си мисли че може да постъпи на дадена сериозна и отговорна работа в средно голяма или голяма фирма, ще седи по цял ден в спокойствие без да дава всичко от себе си и ще взима голяма заплата, жестоко се лъже. Безплатен обяд няма. Работиш здраво, взимаш много. Не работиш и хленчиш - след една година сам отиваш в поредната фирма да вършиш същото. През мен са минали десетки кандидат търговци от които можещите да работят се броят на пръсти. Огромни очаквания, а покритието... въпрос на друг коментар. Отдавна мина времето, където ти плащат за да присъстваш на работното си място.
Да, има какво да се подобри във фирмата и ще бъда направено.
Контактите и познанствата, които тук можеш да направиш са безценни. Уважението от стотиците ти доволни клиенти - неоценимо. Хъса в колегите ти, тяхното желание за работа, КОНКУРЕНЦИЯТА - заряд за бъдещите ти постижения, постижения и на фирмата. Да продължавам ли? Повярвайте ми, няма да ми стигнат шестте хиляди символа.
"Намери си работа, която обичаш и няма да ти се наложи нито ден да работиш!"
За тези, които искат да израстнат в ръководители или мениджъри за 2 години ще допълня, че в Европа този работен процес трае между 10 и 30 години. Няма как в България да е 15 пъти по-бързо.
Да, само най-сериозните остават, но не е ли това заложено още от възникването на икономиката и реалната представа за конкуренция? Помислете как да развитете знанието си и способностите си за да бъдете едни от най-добрите. Достатъчно литература има на разположение.
Работният ден е 9-часов с 1 час обедна почивка - спрямо кодекса на труда. Въз основа на това съм да оценка 5. Свободно време - преди работа и след работа. По време на работа работиш, като сам определяш 5-минутките си.
Служителите не разполагат със служебни автомобили, но голям процент карат чисто нови такива.
Колеги - всеки индивидуалист и това му е хубавото.
Работна среда - имаш всичко нужно за да работиш. Единствено трябва да добавиш желание и постоянство.

става въпрос за варна но предполагам че на всякъде в страната е същото, заплащането не е лошо но се получава така, че някои работят три пъти повече а взимат същите пари. Отношението към подчинените е като към...нещо там да работи пък вълци ги яли,развитие почти няма , защото е на почит "чичовото",ха местоположение... вие знаете ли къде е варненския клон??

Много некадърници, заплатата често закъснява, липсва стимул да се напънеш и да работиш с удоволствие, системата мой човек е на почит а това е довело до много паразитиращи елементи, които с времето ти убиват желанието за работа.

в национален мащаб заплащането не е лошо, но е абсолютно неотговарящо на показаното от работещия. Отношението към служителя е като в казарма. Привилегиите са неизползваеми но се правят за да кажат че ги има и да ти затворят устата, развитието е възможно само при липса на парашутисти. За служители с еднакви ТД важат различни правила......

комунизмът в тази немска фирма никога няма да умре.за да сме на разположение на работодатела транспортните разохди са изцяло за сметка на служитела,освен телефона и служебното облекло.Липса на адекватни мениджърски решения.

в последните 2 години почти всички кадърни хора напуснаха фирмата.Постоянно се назначават нови хора а заплатите вместо да растят намаляват.Когато започнах там взимах над средното а сега вече нещата доста се влошиха