Ролпласт ЕООД

впечатленията ми като клиент на Ролпласт гр. София и колцентъра им е разочароващо. Никаква координация, изключителна арогантност, нулева системност. След имейл от моя страна с точни данни (име, телефон, адрес) бях запитан за телефон и име :)Дадох ги отново. Отговориха ми че в системата им на този телефон имало друго име :) Уж го опавихме. Дадоха ми час. Потвърдих. След 1 ден се оказа, че часът вече не е свободен. Съгласих се, уговорихме друг час. В деня и часа техникът не дойде, не се обади, в колцентъра никой не вдигна. След 1 ден се обади някаква селянка от Ролпласт, която даже не се представи и ме пита дали момчето било дошло :) Запазихме нов час и ден. В деня, няколко часа по-рано ми се обадиха че човекът бил пред блока и чакал :)
Арогантни селянки в колцентъра, никаква връзка с реалността - КЛИЕНТЪТ поръчва музиката и плаща господа дограмаджии. Не забравяйте че сте обикновени дограмаджии, че ние КЛИЕНТИТЕ ви плащаме а вие танцувате на музиката, която ние сме платили, а вие сте длъжни да поддържате ниво. За такива като вас само две неща - съд и никакви клиенти и така, докато сте жива търговска организация :)Пожелавам ви неуспех!

Никога не поръчвайте дограма от Ролпласт/Rollplast! Защо? Ами защото са с некоректни действия и лъжливи оферти.

До 15 май 2016г. Ролпласт имаха намаление от 22% на нов продукт - дървена дограма. Изготвиха оферта - 2100лв.
До 15 май, в срока в който имат промоция, се обадих за запазване на час за вземане на точни размери - така важала промоцията и ще се възползвам от намалението.
След чакане над седмица и снемане на размерите и лека промяна, цената скочи на 2300лв.
След 3 дни отивам в офиса, за да подпиша договор. Служителката каза че трябва да дооточнят някой въпроси.
След още седмица чакане отново дойдоха за размерите.
След 3 дни ми се обаждат и казват че цената вече 3120лв. Това е с отново с 22% отстъпка, но е по-висока тъй като от София им дават тази цената. Това е увеличение от 40%.
В София ми казват че всеки град сам изготвят оферти и нямат отношение.
Всичко това се случва в рамките на месец и нещо бавене от тяхна страна.
Случката е в официален представител на Ролпласт за гр.Варна

НЕКОРЕКТНИ действия от страна на Ролпласт,
ПОДВЕЖДАЩИ оферти които се разминават с 40% от крайните цени.

За първи път използвахме услигите на Ролпласт ЕООД през есента на 2015г. Поръчехме си две дървени врата.
Техническият им ръководител, някакъв от централния им офис в Пазарджик, дойде, мери, оглжда и ни казаха цена - 950 лв., която ние веднага платихме (авансово). След 40 дни или там колко н докарват вратите и започнаха да ги монтират. Аз случайно минавам и виждам ОГРОМНИ ЛУФТОВЕ МЕЖДУ СТЕНИТЕ И ВРАТИТЕ, а техниците продължават монтажа и ми обясняват как ще си извикам майстор да ми запълни луфтовете. Аз разбира се им казахх да си махнат веднага вратите. Идва после технически им ръководител, който ми обяснява, че ВСЪЩНОСТ ВРАТИТЕ ИМ ПО ПОРЪЧКА СА ВРАТИ ПО СТАНДАРТ и не може да ми съдейства. След това ми предлага да ми ЗАПЛАТИ МАЙСТОР, които да ми СТЕСНИ ВРАТИТЕ, защото не можели да ми върнат парите!!! Майторът ми стесни вратите, този технически ръководител не ни покри разходите, но ние все пак се радвахме, че след 2 месеца имаме врати.
Сега, около 5 месеца след монтажа дръжките на вратите се вадят и скърцат, едната врата не прилепва хубаво, отсрани лайсните са подвижни ите така.
А бе, НИКОГА НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ПОРЪЧАТЕ ОТ РОЛПАСТ ЕАД. МОже в Германия да са им добри продуктите, но българските им врати, особенно нашите, са под всякаква критика!

Искам да кажа на хората който мислят да започват работа в тази фирма да не си губят времето.Първо офис консултантите не получават обещаните им на интервюто 700 лв и допълнителните бонуси,всеки четвъртък от седмицата има събрание на Кукуш с мениджъра си Милена Николова ,която е адски тъпа и под влияние на Киро Палаханов(търговски директор).И двамата са прости хора с власт и освен да си правят гаври с подчинените си и да ги местят от офис в офис ,защото има постоянно текучество на служители,друго неправят.Техните задължения са да усложняват работния процес.Когато изкажеш мнение и се опиташ да се защитиш те глобяват .Когато доиде време за заплати получаваш нещо минимално , с обяснението "Това е положението ,ако ти изнася-безработни има много ."Бих посъветвала всички които си търсят работа ,незапочвайте в Ролпласт ,нищо не е така както ще Ви го представят.

Работих в тази фирма в продължение на два месеца и се радвам, че напуснах! Офис консултантите ходят на събрание всяка седмица преди работно време и то в София. Унижават те и общо взето ти казват, че си максимално прост! По време на интервюто мениджъра Милена Нилова ми каза, че ще взимам 700 лв, а аз все взимах по 670 лв или 650. Работиш по 8 часа и с един час обедна. Събота се работи 4 часа. Отношението към служителите е крайно разочароващо. Въпреки глобите, обидите, работата и всичко останало, моята чаша преля, защото аз си имам достойнство и не бих позволила нагли и груби клиенти да ме тормозят по телефона, но за г-н Киро Палаханов е в реда на нещата да го търпя, защото клиента е Бог, а аз трябва да му се поклоня, за да му взема парите! АМИ НЯМА ДА СТАНЕ! Нередовните заплати и грубиянското отношение са главните работещи звена. Подадох си молбата за напускане и в същия ден някакво си момиче ми донесе документите и, че в същия ден съм освободена и няма да седя с месец предизвестие. Това беше най- хубавото, но се оказа грешка на човешки ресурси. За мой късмет използвах документа си срещу тях иначе щях да заведа дело. Та с няколко думи НЕ РАБОТЕТЕ ТАМ!!!

Всеки който е работил във фирмата може да прецени до колко истина са думите ми ! Ти явно заслужаваш да си още в Ролпласт щом не схващаш иронията ми . Поработи още , натрупай ум и тогава коментирай кое е лъжа !

Кандидатствах за Управител в склада в Русе да кажете нещо повече за заплата и работно време ?

Тони....явно говориш за друга фирма, защото всичко което си написал са долни лъжи.Прочети по долните постове за да  се увериш как хората казват истината.Осигуровки на прага, другото на ръка.Има 2-3 "Директори"който си пълнят гушата за сметка на всички други.Мениджърите който бяха свестни отдавна вече ги няма в тази фирма.Не се мъчат да те задържат....просто безработни има по думите Г-н Николчев.Затова все повече затъват.Едно време се държеше на хората, сега вече не е така.

Аз съм бивш служител , разделил се с фирмата през 2013 г. Не мога да разбера защо се пише толкова негативно за Ролпласт !?! Никога не съм работил извънредно ,фирмата плаща заплатите винаги на една и съща дата , всичко се плаща по банков път , няма нито лев под масата , заработките се плащат изключително правилно според свършената работа , който работи повече , той взима по голяма заработка ! Никога не са ме карали да си плащам винетката на слъжебния автомобил , толкова бях доволен от фирмата , че си мислех да предложа доброволно да плащам част от гражданската отговорност и прегледа на колата ! Уви , фирмата е толкова коректна , че това предложение нямаше как да мине . Толкова хубаво отношение не съм видял в друга фирма , коректни , спокойна атмосфера на работа , без напрежение . Когато фирмата обяви , че трябва да се правят икономии от тока ми беше много съвестно , бях готов да даря половината си заплата , за да има за ток в офиса и климатика да работи . Никога не са ме карали да подписвам молби за неплатена отпуска , за да може фирмата да пести от осигуровки , това са някакви долни лъжи , не знам как просто хората си ги измислят , че дори и твърдят че са виждали подобни молби!Традиция във фирмата е да се стимулират дългогодишните кадри , фирмата уважава своите служители и се стреми по всякакъв начин да ги запази . За всеки служител , който реши да напуска се правят и невъзможните неща да остане. Винаги може да си вземеш болничен и да не се притесняваш , че няма кой да те смени ,ако си болничен винаги има хора , които да свършат твоята работа безплатно и с усмивка ! Във фирмата мениджърите никога не се сменяват , всички са отлични специалисти и в никакъв случай не може да бъдат загубени като кадри! Качеството и адекватното отношение към клиента е запазена марка на фирмата , никога няма да пренебрегнат някой клиент , който чака за монтаж , за сметка на някой приятел на шефа ,приятел на заместниците му , приятели на касиера , приятели на шефа на някой цех и не на споследно място приятел на охраната на входа на завода !Та така беше през 2013 , сега нещата може да са се променили , 2014 беше тежка година , нещата може да не са вече толкова хубави !
Винаги ще споменавам с добро тази фирма !

От години работя във фирмата и го правя, защото всички безработицата ни склонява към така актуалното по цял свят модерно робство, но тази фирма е дъното: осигурен си на минимална заплата в сезоните, в които има работа, зимата си осигурен на 4-часов работен ден, а реално блъскаш 6 дни по задължение по 10-12 и горница часове. Някой ще рече "Ама взимаш 1300-1500 лв. като има работа?" - е та то остана със над 70 часа седмично, което е почти два пъти допустимото по закон (и тройно на някои западни държави) и да не съм си ги заслужил! я да сметнем: 4 седмици в месеца,  по 70 часа прави 280 часа при норма от 168. Добре ли е? Ами закъснението си се таксува непростимо и без изключения, ако щете вярвайте - има си тарифа: 50 ст. на минута. Отделно те искат и по-рано с 30 мин. на работа...