Бет365 https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Александров 115&markers=София,бул. Тодор Александров 115

Заплащането във фирмата:

Джуниър програмист – от 1500лв до 3000лв
Програмист – от 1800лв до 5000лв
Синиър програмист – от 3500лв до 6500лв

ХР-ката – 9000лв
Секретарката - 1300лв

QA – 1200лв – 6000лв. При тях няма значение левъла. Всичко зависи как ще се договориш на интервюто. Ако кажеш, че правиш „автоматизирани тестове“, може да се договориш за горния край на реинджа.

Годишните бонуси са между 3-5% от брутната заплатата.

Обръщам се към настоящите служители на компанията за малко информация, ако е възможно разбира се.

Аз, като играч (от България) в сайта бет365 се интересувам кога най-сетне в казиното ще станат достъпни всички ротативки?
Предполагам знаете, че за български играчи има само няколко слота за игра.
Не мога да разбера - хем имате лиценз за да оперирате в България, хем казиното никакво го няма.
Има ли надежда в обозримо бъдеще да отворите пълния набор от игрите на Playtech?

Интересно, че хейтърът по-долу говори за ниво, без да съзнава явно, че със злобния си пост и клеветите си показва единствено своето собствено ниво! Същото се отнася и за първия - а нищо чудно да са един и същ индивид, който да се е вбесил от последвалото възмущение и позитивни отзиви.

За ужас на хейтъри и злорадстващи, във фирмата почти няма напускащи, има си вече всички социални придобивки, както и голям гейм рум, а атмосферата между всички е повече от приятелска. Явно хората са доволни, защото никой не ги държи насила.

Защо ли обаче въпросният хейтър още стои? Може би защото да плюеш по анонимни форуми докато всъщност лицемерничиш с онези, които скрито клеветиш, не е като да бъдеш мъж!

Нещата описани в първия коментар са на 95% верни.

Колегата с метода челик всички го знаят.

Той е лудият на махалата - танцува си, прави кълбета и чеши егото на въпросната HR-ка с комплименти, прегръдки и целувки.

Това не е проблем - не е лош човек и не пречи на никого.

Болшинството от колегите са много готини, което е рядко срещано явление за ИТ компания.

Англичаните също стават.

Проблема е, че не са много гъвкави и се опитват да наложат техните си правила тук и по този начин изостават от конкурентния ИТ пазар в София.

Също така има доста ограничения както в процесите на работа така и като цяло във фирмата които на моменти ви задушават.

Както винаги по-големия проблем идва от мениджмънта в България.

Единствено в тази фирма може да срещнете HR-ка да е шеф на софтуерни инженери, програмисти, тийм лидове, тестери, технически лидери и т.н.

Въпросната личност прекалено много си е повярвала.

Периодично привиква хора в кабинета си да им се кара и да им прави забележки все едно са някакви ученици.

Доста често когато не е в настроение излиза от личния си кабинет и започва да вика на хората, все едно е на полето.
Да не говорим че повечето от тези хора са много над нейното ниво.

Не успя да се справи с елементарната задача да организира един читав тийм билдинг.
Беше нает занемарен хотел.
Стаите бяха с изпадали мазилки, имаше косми по чаршафите и миришеше неприятно на влага.

От застоялата храна повечето хора прекараха неделя следобеда в тоалетната, а други си взеха болничен след събитието.

За съжаление професионалността, която изисква от хората при нея липсва.

От къде черпи тази увереност? Не е наша работа, но понеже е свързано с работата в първият коментар го пише.

Колкото до главния мениджър, освен че постоянно търси виновен за грешките, които така или иначе се случват навсякъде, може да се каже че поне се държи с уважение към хората.

Могат да се кажат още много неща но позволените максимални символи за коментара няма да стигнат.

Повечето от хората се ослушват за нова работа.

Истината е, че хората не напускат работата, те напускат мениджърите.

Като представител на останалите от Пади Пауър в бет365 'некадърни' колеги, бих припоминл на първите коментиращи, че това не е тийн проблем за да обсъждате как се обличат шефовете, мокрите ви представи за личния им живот и семейство или размера на мъжкото си доствойнсто.

По същество бет365 е най-големия онлайн букмейкър в света и сами може да се досетите дали няма перспектива за развитие или не може да ви предложи безгранични условия стига да може да си ги заслужите и подплатите с реален продукт на среща.

Компанията се старае да отговори на предизвикателствата на най-добрите в София и от скоро сложиха тенис на маса в офиса, като се обсъждат и още доста придобивки освен тенис на масата, джагата и така нататък.

Колегите са изключително забавни и като цяло фирмата няма таван на възможности поради естествето на бизнеса и неограничените си възможности... НО разбира се ако ти си темерут или просто си комплексиран, че хората не оценяват това плюс дебелокожият ти мързел и въображаемо самочувствие - трудно би могъл да се възползваш от това

Истината е че за хората които имат какво да дадат има и много какво да вземат. Но такива като първия коментиращ например, които намират за удачно да критикуват на база външен вид, стил на обличане и слухове за личен живот, както и семеен статус настоящите/бившите си шефове, които впрочем са привлекли в София 2 от най-голмите компании в света, мисля че имат проблем на първо място с чувството си за малоценност и тежки комплекси защото дори и в най-голямата и щедра фирма да започнат работа пак ще си останат загубеняци. Нищо лично.

Възмутен съм от злобния хейтър по-долу. Искам да кажа, че в бет365 е
супер. Мария е прекрасен човек и е много мила. При нас е важно да си
млад и нахъсан а не надут тъпак с голям опит. Моята тайна, чрез която
успях да се утвърдя е методът джелк, известен още като челик.
Това е традиционен метод за уголемяване на мъжкото достойнство чрез упражнения.
Иначе има просто хора, които работят, но това е, защото са
стари и грозни. Освен това са глупави и не могат да си намерят
работа другаде. Налягайте си парцалите хейтъри! Като сте толкова умни
защо сте при нас?

Локация

Бет365 се намира на Тодор Александров 115 в ТАО бизнес сграда. Мястото е сравнително комуникативно. Офисът е разположен на целия четвърти етаж. Разположението вътре е оптимизирано така, че всеки да има работно място с размери 2х2m и поне двама колеги да имат директна видимост към мониторите ви. Бюрата са разделени чрез пластмасови табли на малки кутийки. Цветово е решен в бяло, черно и сиво. Доста потискаща и стерилна среда. Наподобява шивашки цех.

История

Бившата Пади паурс - закрива офиса в България и уволнява всички. Един от хората работещи за тях си намира работа за бет365. До момента бет365 аутсорсва в Епам. Шефчето на геймиминг отдела на бет365 решава да прекрати контракта с Епам и да отварят собствен офис. Всички от Пади пауърс са наети и се установяват нови правила. Всички социални придобивки са премахнати. След тежки преговори остава джагата и хбокса. Скоро ще бъдат премахнати заради натиск от ръководство. Мениджмънта в България не защитава интересите на хората в България. Кадърните си намират работа бързо и напускат некадърните остават - очаквано.

Правила

Всичко е забранено фейсбук ютуб, гмайл, линкедин, абв, чатове, форуми. Официално оправданието е секюрити, а реално да се работи. Нямате право да се логвате никъде, ако го направите получавате официално забележка, след това писмена. Няма безплатен или свободен интернет всички висят по телефоните си на мобилния и броят минутите до края на работния ден. Буквално. Задължени сте да носите баджове на врата ако го свалите - забележка. Идеята е да се знае кой е отгоре и кой отдолу. Следи се времето в офиса и на компютъра желателно е да съвпада и освен това задължително да правите по 8 часа ако не - забележка. Нямате право да инсталирате софтуер никакъв. Нямате право да ъпдейтвате вече инсталирания софтуер. Рестрикциите наподобяват банка. Официалната позиция е ние сме бетинг компания, не ИТ. Ако смятате, че програмисти могат да се развиват в тия условия това е вашата фирма.

Бенефити

Пести се от всичко! До ниво цигания. Независимо, че постоянно се обяснява как фирмата печели средно по 4 милиона паунда на час, усещането е за бедна фирма. Има допълнително здравно осигуряване и застраховка за злополука. Забравете за друго. Плодове - няма. Заплатите са средните за бранша. Бонусите са 50 лв за Коледа ваучери за 60 лв (минимума) и 5% от заплатата без значение колко си добър през март месец. Накрая на изпитателния период има тест ако не го вземете - аут. Има джага и Хбокс наследена от Пади Паурс не се гледа добре ако играете много на тях. Ако се счупи нещо не се възстановява. Хората събират пари и го възстановяват. Тиим билдинг и няма фирмени събития също. Забравете за конференции. Командировката е една в началото до централата в Стоук с цел да се види каква е средата там и да не се бяга от матрицата.

Технологии

Сравнително стари технологии и процеси. Използва се Акурев за сорс контрол и няма да бъде сменен - типичен английски консерватизъм. Всичко е бъгаво и работи бавно. Не се приемат никакви предложения за подобряване на процесите. Няма тестери и девелапърите тестват един на друг работата.

Отношението е като към роби и това директно ви го заявяват не на интервюто разбира се, а след като започнете. ХРката Мария (разведена с дете) спи с шефа за България и с младите лъвчета в офиса. Типична курва. Коли и беси не се заяждате с нея! "Мениджъра" в България Калин - гащник ходи запасан като Гацо Бацов. Гледа тъпо и сервилно. Самия той разбира, че е некадърен лакей и отношението на господарите към него е подобаващо. Не може да взима елементарни решения без да се е консултирал с господарите си. Не му е позволено да взема решения дори за покупката на химикалки.

Всяка комуникация се следи чете! Хората са наплашени и не могат да взимат решения самостоятелно, всякакви самоинициативи са забранени. Като цяло хората се подвеждат по името и кандидатстват, но условията не са добри. Това са максимално обективна информация отвътре така че сами си преценете дали това е вашата фирма.