Бет365 https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Александров 115&markers=София,бул. Тодор Александров 115

Доста избирателен обективизъм!
Особено оценките, които изобщо не се връзват с факта, че повече от 50% от служителите са напуснали.

Пиша в отговор на излялия се негативизъм, с идеята да бъда максималко обективен, въпреки, че да говориш за себе си е най-субективното нещо.

Личното ми мнение за bet365 след 3 години стаж, като програмист...Бях Web Developer с друг Web Stack (PHP, Linux, Postgres/MySql) и фирмата беше добронамерена да заплати обучението ми и да премина на Windows, MS SQL, C# директно като старши програмист.
Офисът в София е част от Gaming Department, занимаващи се с интеграция на казино игри - poker, slots games, bingo, roulette and so on. Игрите се разработват от други компании и се предлагат под бранда на bet365.
Използвани технологии: C# 7, ASP.NET 4.X, MS SQL (Store procs with embedded business logic that handles more than 4 millions transactions per day), Vanilla JS, TypeScript, CSS, Less, Erlang, Riak (NoSQL DB).
Фирмата е голяма - около 3500 роботника с офиси в Стоук он Трент (Англия), Манчестър (Англия), Гибралтар (Гибралтар), София (България). Като всяка световно известна компания, бюрокрацията е голяма, което е напълно нормално - ограничения в софтуера, който използваш, peer reviews от 2-ма developers на merge request(поне първите две години за Софийския офис) и QA от dedicated teams(automation + manual), code conventions, security compliance, regulatory standards. Work flow-ът е тромав, пак нормално за размерите на компанията, пример: променяш сторната процедура, от която зависят 15% от печалбите на фирмата, тя преминава през code review от девелъпър, 2 етапа на code review от Data Base Administrators, performance review, одобрение на Team Leader + Manager за release на LIVE.
Естеството на работа е трудно - работи се с third party APIs, интеграции с други Gaming Providers - PlayTech, NetEnt, Nyx, Microgaming GGi, etc. Много пъти партьорите не предоставят подробна информация. Code Base-ът е на места е overengineered с приложени N на брой patterns и е трудно да се навлезе за новобранец. Броят на проектите е главозамайващ. Имам колеги от Англия, които са работохолици и има какво да се научи от тях. На моменти са picky и връщат code reviews с дузина забележки, но ако се опиташ да отсееш градивната критика, може да научиш много.

Наскоро компанията организира обучение по Erlang/Riak по време на работа. Дейни колеги създадоха петъчни лекции, в рамките на един час, на отворени IT теми с цел развитие (предстои).

Social benefits: Спорт пас карта(кой нормален програмист ходи на фитнес?), 60 лв валчери за храна и 70 лв за транспортни разходи, плодове, кафе, та даже и кенефи си има, ако някой се вълнува.

Verdict: Голяма английска компания със световно известно име. Тромави процеси на работа и спазване на много регулации присъщи за голяма компания. Атмосферата е приятелска, булшитване и шеги all day long.

Дойде времето и аз да споделя опита си с Bet365.
Накратко това е най-скапаната фирма, в която съм работил.
Единствените положителни коментари тук са написани от "фриволната HR самодива" - не се подлъгвайте по тях.
За компанията може да се каже толкова много, но за съжаление нищо хубаво.
Да започна от там, че атмосферата в която се работи е ужасно тягосна.
Следи се кога си влезнал/излезнал, къде си логнал време, колко време си седял в кухната, колко време си играл FIFA и т.н.
Също така не се гледа с добро око ако някой си вземе болничен, не дай си боже ако това се случва често.
След всеки болничен има ревю, на което те разпитват защо си бил болен.
Това е политиката налагана от компанията - микромениджмънт, но те са си такива...дребни душици.
Както можете да се досетите това не създава най-креативната атмосфера.
Работи се със стари технологии, всички интересни проекти се правят в Стоук, съответно нещата с които не искат да се занимават ги пращат в Софииския клон.
Това което искам да кажа е, че работата е на ниво съпорт и скиловете главоломно падат.
Всичко това разбира се идва от мениджмънта, които е на много нива под нулата.
Англииския шеф за БГ Mark Vernon, може да се нарече всичко друго, но не и мениджър.
Изобщо не го е грижа за хората, единственото което го интересува са леките жени (да не използвам друга дума) и евтиния алкохол.
В общи линии той си идва на безплатна почивка и секстуризъм и да си види любовницата въпросната "самодива".
Другият "мениджър" назначен от по горе споменатия Mark е някакво копие на самия него в отношението му към хората, т.е в липсата на такова.
Той си е класически комплексар, който се изживява на голям шеф.
Имитира усилена дейност, ходи забързано из офиса, гледа лошо и не поздравява никой, освен няколкото назначени от него хора.
Разбира се, от такъв човек очакванията да направи нещо градивно за офиса или хората в него са абсолютно безпредметни.
Той се интересува единствено от неговите си болни амбиции и реализирането им чрез лизането на "англииски задници".
Бонусите в компанията са същите каквато е и самата компания - Жалки!
На ревюто за бонусите ти обясняват колко са велики и колко щедра е компанията, колко са доволни от теб и в същото време ти дават бонус, който е на половина на това, което си взел миналата година.
И това ако си късметлия!
Някои от колегите не са взели бонус изобщо, други не са получили годишна актуализация на заплатата, а някои нито едното.
Тийм билдинга е в същия дух (цяло чудо, че има такъв изобщо).
Бюджета, който се отпуска е също толкова жалък колкото бонуса, свършва доста бързо след което си плащаш алкохола, но въпреки орязания бюджет любовниците винаги спят в VIP стая.
Единият тийм билдинг дори беше в 3 звезден хотел, след който дори и БГ къмпинг ти се струва лукс.
Разбира се и резултата не закъсня, половината колеги напуснаха, а другата половина си търсят усилено работа.
И така, ако искате да бъдете следени за всяко действие, ако искате мизерни бонуси и заплата, коледни на стойност 60лв, работа която може да върши всяка средно интелигентна секретарка, ТОВА Е ВАШАТА ФИРМА!
И да не забравя черешката, ако сте толкова очаровани от "този лидер на пазара", че останете до пенсия ще получите невероятна екстра - ваучери за храна на стойност 300 лв. Е как да не устоиш?!
Това мисля, че говори доста красноречиво за компанията!
Welcome to RedNeck365.

Тримата глупаци

"бг шеФката", ака HR Generalist

Нямам думи! Отвратително отношение към служителите!

Писна ми! Пиша и аз... омръзна ми! Нека всички знаят какво става във фирмата.

Не може всички световни медии да гърмят, че "шефката" Деница (Denise Coates) е най-скъпо платения мениджър на острова със заплата равняваща се на 800 000 $ на ден, ПОВТАРЯМ... НА ДЕН, а служителите да ги третират, като... от коментарите по-долу е ясно!

Заплата - 265 000 000 паунда?! А на служителите си - най-много 5% бонус, което в нормалните фирми предлагат на най-некадърните си служители! Благодарим Ви, ръководство.

Хора, колеги, програмисти - пазете се от този геноцид!

"бг шеФката", ака HR Generalist даже вече не крие връзката си с баш Шефа, англичанин, идващ почти всеки месец да си наглежда ниско платените служители и любовницата ... Да не говорим за другите служители - Светльо, Robert Heely, които също са били част от антуража ѝ.

И всички очакваме от такъв човек, имащ подобни лични взаимоотношения да си върши работата съвестно и да гледа хората в очите... Ще оставя на вас да прецените.

По отношение на рестрицкиите към служителите и небивалият интерес на шефовете - всичко е ОК?! Технолии остарели, заплати прилични, бонуси - НИКАКВИ, отношение, като в затвор и казарма, включващо следене на часове, писма до служители и полицейски техники за сплашване на персонала... Стахотни сте - БЕТ365!

Върбан, като ми взе бонуса колко спечели?

Годишните бонуси и увеличение са нищожни.

Ако шефовете са доволни от теб получаваш между 0 и 5%.

Ако не са доволни те понижават в длъжност и чакат сам да си тръгнеш.

Стара българска поговорка - Рибата се вмирисва откъм главата, а в тази фирма провинциалният фиш енд чипс от Стоук се усеща чак в София и най-лошото е, че и българските шаранчета вече понамирсват.

Не разбирам как може да има такава омраза. Фирмата плаща толкова хиляди левове заплати колкото конкурентите не могат и да си представят. БГ мениджъра е безгласна буква - еми какъв да е като такъв е всеки един? Всяка чуждестранна фирма слага по един такъв на такава позиция защото етикета и структурата го изисква и реално той няма никаква роля. За човека оплюващ HR-ката няма какво да коментирам. Ясно е колко струва като мъж след като дори такава фриволна самодива като Мария не му е обърнала внимание. Напускащи няма, а само желаещи за интервюта. Нормално е HR-ките да се отнасят по-специфично с мъжете, тъй като те са по-уязвими на женския чар и са по-лесни за обуздаване - важна част от работата на всеки на подобна длъжност. Все пак HR-a се грижи за това всички да спазват ред и дисциплина и прилага различни манипулации спрямо конкретния служител.

Здравейте! Интересува ме позицията Software Product Analyst. Ходи ли се командировка и заплащането приблизително?