SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 136А&markers=София,бул. Цар Борис III 136А

SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД

Колко време отнема докато съобщят крайното решение след последното интервю?
За предните 4 интервюта имах отзив до 48 часа горе-долу, а сега нещата се проточиха повече от седмица...

Добри страни:
- Всичко е по закон
- Сигурността е голяма - имало е съкращения преди няколко години, но само 10-ина човека в БГ и то доста добре компенсирани. Тази година също е имало съкращения, но те не са засегнали евтините локации като БГ.
- Фирмата се разширява, само тази година ще се наемат над 100 човека
- Заплати - 5 по шестобалната + доста силна социална програма (300 лв в талони Содексо на месец, безплатен стол, 30 дни отпуск, 4 дни хоум офис на месец, мед. застраховка към Доверие, спрямо позицията и стажа 200 евро на месец за лизингов автомобил, преференциални цени на акции и т.н.)
- Офиса и техниката са добри, на 3 години машините се подменят и могат да бъдат закупени от служителите на приемливи цени
- Гарантиран годишен бонус (1-1.5 запати) и увеличение на заплатата
- Голям безплатен паркинг (може би най-големия фирмен паркинг в София)
- Възможност за местене от екип в екип, от локация в локация - Германия, САЩ, Франция, Ирландия и т.н.
Слаби страни:
- Естеството на работата - най-вече САПски технологии, тук-там има интересни проекти, в голяма част от случаите се работи 2-3 години по проект който отива в коша. Има доста голямо съпорт звено, където работата е бъг фиксинг и комуникация с клиенти. Дългото стоене в тази компания, освен ако целта не е да се пенсионираш, според мен те вади от играта с новите технологии (във Waldorf и Palo Alto не е така)
- Доста немски соц като организация - може да си кюташ до пенсия и нищо да не ти се случи. Нещата стават бавно, за по-динамични натури - не е това мястото. Процедури за всичко. Бюрокрацията е голяма
- Има елемент на шуробаджанащина който според мен с годините се засилва (но май навсякъде е така)
- Чести реоргове, смяна на фокуса, продуктите (не рядко и мениджърите - екипи минават от един мениджър или VP към друг)
- В работата процесите (бюрокрацията) е изместила реалното вършене на задачите. Често топката се прехвърля от човек на човек (по-често от екип на екип). Най-важното е да си on safe side (просто ми се повдига като го чуя)
- Ежегоден ISO Одит (даже не ми се пише какво е това)
- Неясни правила за промотиране. Уж има, но според мен всичко е въпрос на договорка и колко си в добри отношения с мениджмънта.
- Дори за мащабите на офиса - доста голяма бройка кариеристи, също така посредствени хора (и като хора и като професионалисти)

Кандидатите за работа с САП трябва да знаят, че те НЕ СА equal opprtunity emplyer. Те НЕ се отнасят еднакво с всички. Те дискриминират хората. За тях не е важно какво знаете и дали можете да свършите работа. За тях е по-важно на колко сте години, къде сте учили, къде сте роден. Сигурно и цвета на кожата и пола са от значение. Така че ако искате да бъдете дискриминирани и обиждани - кандидатствайте при тях.

Работя във фирмата вече от почти 2 години. Доволен съм като цяло от възможностите, които ми се предоставят за развитие и от условията на работа. Ако най-важното за вас е сигурност, няма да сбъркате да започнете работа тук. Човек ако си върши работата съвестно може и да се пенсионира тук, ако го устройва позицията, на която е.
Социалните придобивки са изброявани многократно. Като водеща и голяма компания, можете и сами да предположите, че закона се спазва до последната буква. Възможността да се работи няколко дена от вкъщи месечно и допълнителният отпуск са също голям плюс.
Като цяло, едва ли има много компании, които да предоставят по-добри условия.

Ще съм много благодарна ако някой сподели мнения за длъжността legal advisor в САП? Каква е нормалната заплата за тази позиция? Оставам с впечетление, че има известно текучество при адвокатите там- какво мислите?
Благодаря Ви предварително,

Здравейте,някой знае ли какво е заплащането за SAP инженер? В кои отдели се намират и има ли допълнителни бенефициенти?Благодаря предварително!

Някой знае ли какви са изискванията освен писането на код, ако искам да кандидатствам за стаж и след това за работа в SAP Labs Bulgaria?

някой настоящ служител може ли да каже доколко е гъвкато работното време и каква е възможността за работа от вкъщи.

Въпросите са според позицията за която кандидатваш. Ако за админ - са админски, ако за джава са джаварски. За пример: предварителния тест за джава е от 100-ина въпроси, подобни на тестовете за Oracle сертификат (Sun Test 310-065 например). Степента на трудност зависи от нивото за конкретната позиция. HR-те са точни и съвестни, за ралика от повечето други места.

Може ли някой да ми каже какъв е теста на интервюто? От какво естество са въпросите?