SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 136А&markers=София,бул. Цар Борис III 136А

SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД

САП е едно тъпа компания, пълна догоре с изключително посредствени хора (не бих ги нарекъл програмисти или специалисти), които за "безплатен" (и леко гнусен) обяд в столовата и 400лв за лизинг на автомобил и 300лв ваучери за кауфланд са готови да си прекарат цялата кариера с една средно-статистическа заплата и заобиколени от посредственяци!

Радвам се, че напуснах още 2016 година, но дори след пет години си струва да се сетиш и да им оставиш едно мнение в BGRabotodatel

Не знам дали NEO ще изчезва или не но ако ти работиш в САП и взимат хора с твоето IQ на писане там май наистина е по добре да не кандидатстваме. Аз лично кандидатствах по обявата за Incident and Problem Management Cloud Engineer 24x7 и след като единственият стойностен въпрос който ми зададоха беше дали мога да следвам инструкции реших да пропусна. След всички позитивни мнения за САП да попаднеш на интервю на което бъдещият ти Мениджър няма идея какво да те пита ти става ясно че по цял ден ще си на телефона.

За всички които кандидатсват по обяви свързани с cloud NEO имайте предвид че тази платформа е на доизживяване тоест ше се свприкйтва бягайте далеч от тези позиции в които има NEO в името

Ето тази е превъртяла и следи колежката на Данина Русева. Николай Каракашев от колегите на Данина в виждал няколко пъти психично болната Деница от Враца. В целия нет четем за звуковите атаки на тази превъртяла селянка.

https://www.facebook.com/denitsa.dimitrova.Този урод е замесен в звуковите атаки.

Понеже сте от 100 години в САП и чумите ви са ограничени и прости...Прочетете какво правят с хората по света от злоба. Замесени ли сте? Отворете линкчето да има за какво да си говорите днес, че толкова време на едно място се затъпява.

Вижте в какво са замесени злите ви чуми от САП и простите им мъже...Отворете в нета да почетете какво правят злите чуми с хората по света. Дадох ви тема и за днес да не умрете от скука. Бил съм по такива офиси и съм слушал селските ви клюки по цял ден. Вижте линкчето да се разнообразите, че да стоиш 10 години на едно място не е лесно.

Реших да споделя моя опит, въпреки че рядко написаното в този сайт има смисъл да бъде четено.

TLDR: Несъмнено един от най-добрите работодатели в България. Позитивна атмосфера, щастливи служители с всевъзможни интереси и хобита. Добър баланс между хора с дългогодишен професионален опит и студенти.

Disclaimer: Пиша като кандидат започнал работа в SAP.

Интервю процесът беше сравнително дълъг, но бях предупреден за това и имаше постоянна обратна връзка от страна на мениджъра и recruitment. Тъй като не търсих активно работа, това не ме притесни.

Background Check:
Нямах проблеми с доказване на предишен трудов стаж или образование.

HR & Recruitment: Много позитивни и отзивчиви. Имахме няколко срещи за опознаване и въвеждане в компанията. Също така контролни срещи, за да се уверят, че се чувствам добре. Документацията за привилегии, процеси и процедури е перфектна.

On-Boarding: Тъй като започнах по време на пандемия, всичко беше remote. Имах притеснения относно 100% remote on-boarding, но се оказаха неоснователни. Процеса е много добър с ясно разписани стъпки.

Team & Manager: Нямам поглед над другите team-ове. Нещата при мен изглеждат много добре. Колегите си помагат и не се "страхуват" от работа. Мениджърът ми е много опитен и не навлиза в "micromanagement".

Привилегии: Всичко, което бихте очаквали от работодател на световно ниво плюс още много. Имахме среща, за да ми обяснат привилегиите - толкова е дълъг листа.

Култура и ценности: Една от малко компании в България, която наистина има култура и ценности. Всеки е готов да помогне. Няма криене на знания и информация. Възможност за перфектен work-life баланс.

И какво като работите 10 години в САП? Селянки сте бедни и без САП сте на улицата. Не всеки може да издържи целия си живот в една и съща компания с едни и същи селски гъски всеки ден. Някои хора имат по-високи цели от клюките в офиса. Някои хора срещат тълпи всеки ден, а други си гледат същите проскубани колежки всеки ден...Малко се осъзнайте, че сте от работа вкъщи и нищо друго няма да ви се случи в този живот, а следващ може и да нямате. Пазете си работните места, че без тях сте на улицата с гълъбите. Всеки ден ще си пиете кафето с едни и същи клюки докато умрете. Малко си спаднете самочувствието и приемете, че има различни хора. Добре, че съм аз да има за какво да си говорите, че иначе ще умрете от скука. Всеки ден си лягате до едни и същи мъже (ако не сте курви) и на сутринта си виждате същите надебелели колежки. Скучничко е нищо да не ти се случва и да следиш някоя си избягала от гетото колежка...

Кажете на селянката Данина Русева и останалите ви прости селянки да оставят Красимира намира. Тъпи сте селянки и стоите в една компания понеже сте мизерни и ви е страх да не останете на улицата. Момичето обикаля света и е щастливо. Вие сте ограничени селянки и ще се пенсионирате във фирмите, в които сте започнали понеже нямате пари да дишате и сте напълно зависими. Красимира няма драма в живота, а вие сте ограничени селянки, които няма да излезете от България. Много жалка държава със селяни...Това момиче ви е забравило още със завършването, а вие сте прости клюкарки, които цял живот следят останалите, защото живота ви е скучен и сив. Ако за вас е похвално да сте 100 години в една компания и всеки ден да си говорите едни и сщи клюки, то за Красимира живота е повече от клюките в офиса. Вие сте корпоративни мишки и ще църкате там докато умрете.

С тези коментари за вашата лична драма с Красимира пречите на хората да се информират и разваляте сайта, ще Ви помоля да спрете! Отидете в Съдебен спор да се разправяте!