SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 136А&markers=София,бул. Цар Борис III 136А

SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД

някой настоящ служител може ли да каже доколко е гъвкато работното време и каква е възможността за работа от вкъщи.

Въпросите са според позицията за която кандидатваш. Ако за админ - са админски, ако за джава са джаварски. За пример: предварителния тест за джава е от 100-ина въпроси, подобни на тестовете за Oracle сертификат (Sun Test 310-065 например). Степента на трудност зависи от нивото за конкретната позиция. HR-те са точни и съвестни, за ралика от повечето други места.

Може ли някой да ми каже какъв е теста на интервюто? От какво естество са въпросите?

До  морко марморко..
и до хората, които се питат, защо има толкова различни противоречиви мнения.
Много моля, следете стила, правописа и начина на изказване на хората и ще разберете, че има хора, които с некадърното си писане най-малкото няма как да са били, или занапред да бъдат служители на САП Лабс България!
Мога само да кажа, че фирмата в най-голямата криза съкрати в офиса в София 15 служители, не намали, а точно обратното - увеличи заплатите, раздаде големи бонуси (2010г.)
Заплащането е балансирано. Има и фирми с по-високи заплати, има и с по-ниски - всеки си прави сам заключенията. Само за справка, бивши колеги, недоволни от заплащането си в САП, започнаха работа към други чужди фирми. Някой от тях имат голям успех, някой се лутат още между различни фирми, поради факта, че фирмите или фалират, или престуктурират.
Та, ако искате да имате сигурност в професионалното си развитие, бих ви препоръчал компанията.Привилегиите са изброени и преди - безплатен обяд, баскетболно игрище, фитнес, джаги, тенис на маса, допълнително здравно осигуряване с възстановяване на разходи за лекарства, социална ангажираност, паркинг за коли и велосипеди (3 от които са служебни, за бързи отскачания), прозрачност в системата, годишни бонуси и увеличения на заплатите, според показаното през годината, служебен автомобил (който реално става личен, при достатъчно прекарани години в компанията), различни социални придобивки - 300 ваучера за пазаруване, отстъпки за служители на много места. Има и още други, за които човек не се сеща на прима-виста...
Успех на всички, които са решили да работят за САП Лабс - едно чудесно място, с чудесни хора и ръководство!

Какъв е теста на интервюто за работа? какво питат?

Ходих на интервю за работа в SAP, смятам, че мина добре. Казаха, че ще се обадят до 2 седмици, но наскоро видях, че са пуснали повторно обявата си. Не знам какво да мисля. Т.е. знам, но не ми се иска да го мисля. Това обичайна практика ли е, или просто не са ме харесали?

Ами на мен ми се обадиха на другия ден след теста ... и същото и след 2-рото интервю.

Някой може ли да каже колко време след теста на интервюто връщат някакъв отговор и резултат. Там ми казаха до 2 седмици .. вече мина една и се чудя дали още да се надявам ?

В момента има подобни позиции (IP & патентни инженери). Публикувани са на сайта:

Има ли IP отдел в SAP? Хора, които да се занимават в интелектуална собственост - патенти, лицензи, търговски марки и т.н.?