SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 136А&markers=София,бул. Цар Борис III 136А

SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД

Здравейте,ето начин как да си искараш малко странични доходи от интернет.Плащат с крипто валута. Аз съм много доволен докарвам си близо 1BTC на година.

успех!

Идете на Стаж да ви напишат ( Слаб 2 )

Успех със Стажа

ПОЛОВИНАТА ЩЕ ОТПАДНЕТЕ НА ТЕСТОВЕТЕ ЩЕ ВИ СКЪСАТ

ТЕСТЪТ Е ПО Java и Бази данни

С ПО 50 /100 ВЪПРОСА!

Като започнете да работите с тях ще видите как ще си

блъскате всеки ден главите?

Успех!

Имат Стажантски програми за 6 месеца

Стажа Не е Платен?

Как ще издържиш 6 месеца без Заплата?

Въздуха ли ще дишаш?

Отделно има оценяване с Тестове и Ментор

Ако не се справяш

Фирмата е една от най-добрите в бранша, като условия и привилегии. Но, много зависи в кой екип ще попаднете. Хубаво е, че може да смените екипа. Лошото е, че бидейки голяма организация, ако ви се падне кофти мениджър, дори да си харесвате работата, единствения начин нещата да се оправят е да смените екипа. Лошите мениджъри се окопават с подръжници-подмазвачи и на практика са несменяеми.

Професионалният ми опит до тук казва, че в по-малките фирми по-може да попаднеш на свестни хора. В тузи големите заплащането наистина е по-добро, но не чак толкова високо, че да търпиш униженията. За тях хора няма, няма индивидуалности, а са като някаква кланица, с тези отворени офиси където всеки те следи изкъсо, не можеш да се фокусираш, постоянно дебнене кой колко пъти и колко дълго ходи до тоалетна, трепериш, край теб постоянно минават хора и не може да се фокусираш. В Близу ми даваха само 450 лева (2013 година, на непълен работен ден като агент директни продажби), но може би защото работихме по вратите и рядко се вясвахме в офиса нямахме време за сплетни, интриги, омраза. Open office е отврат за работа, новото лице на фабриките където ти си просто поредната гайка в машината. Фалшиви усмивки, тийм билдинги, интриги, но не са само SAP и Accenture са такива, и Pfizer и май всички такива големи фирми!

Искам да изкажа своето мнение за САП. Крайно разочароващо.. Кандидатствах при тях за стаж, за който им трябваше човек,който да започне на 1 септември. След като минах 4 интервюта,които бяха крайно безмислени защото си говорехме едно и също с различни ХР-ки просто, които отнеха месец и половина, безкрайни разговори с ХР-те в Чехия и каквото се сетиш накрая ми изпратиха имейл че ще продължат с друг кандидат, но е achievment изобщо да си от финалистите. Ок, избрали са друг, но когато видях на следващият ден,че отново са си качили обявата крайно се разочаровах..Какъв е смисъла от толкова губене на време и накрая.. На колкото и интервюта да ходите и каквото и да ви говорят,че ви харесват имайте си едно наум!!!

САП е една от най-добрите фирми на нашия пазар. Положителните неща които могат да се кажат са безброй, но не липсват и отрицателни. Нищо от особеностите на голямата корпорация не е чуждо на САП, а всеки екип си има собствени плюсове и минуси, така че можете да прочетете и добри и лоши отзиви и всичко да е вярно.
Ето и детайли по критериите за моята оценка:

В САП има точно определени граници за всяка дръжност и доброто предположение, че почти няма хора извън тях. Те отдавна изтекоха в интернет, така че можете да ги намерите. Евентуално ще са остарели, но не много. Грешка ще бъде обаче да ги гледате като точна цифра, защото покрай тях има много други неща - гарантиран годишен бонус, различни видове акции, талони, безплатен обяд, автомобил след 3 години служба, медицинско обслужване, спорт и прочее. При по-ниските заплати това може да възлиза на над 50% отгоре на чистата сума.

САП е немска фирма, а в Германия шефа, не е с главно Ш. Разбира се всеки екип си е сам за себе си, но като цяло може да се говори свободно, обратната връзка се поощрява и в повечето случаи се взема предвид. Много подобрения в работната среда са дошли след обратна връзка от колеги. При нужда всеки може да си направи среща и да говори свободно и с хората от най-високите позиции.
Дискриминация по полове, етноси, възраст и секуална ориентация няма. Прочетох мнението на станжантката, която смята, че е освободена заради пола си, но не ми се вярва. Обикновено е заради некадърност или не добро сработване с екипа, но много често е и защото няма отворена позиция. Макар много стажанти да се вземат на работа, позициите далеч не са за всички, а и не винаги идват в подхоящото време и в подходящият екип. Жените със сигурност не са дискриминирани, дори има усещането у някои колеги, че жените се издигат по-лесно заради текущата мода в Европа.
За съжаление има и лоши примери - втората сграда на фирмата беше построена далеч от първата, а обещания принцип за доброволно прехвърляне на хора не беше спазен.

Освен финансовите, които вече споменах има 30 дена отпуска. Възможност за работа от къщи от време на време. Частична промяна на работното време при нужда. Излизания от офиса при нужда.
В САП няма нерегламентирани доходи, което вкарва служителите в списъка с желани клиенти на банките и търговците. Оферти за преференциални условия има за всички банкови услуги, застраховки и много други. Стигнали сме до там, че на оферта за автомобил без поне 10% отстъпка се гледа несериозно.

Това е критерия по който САП са непобедими! В най-голямата криза бяха съкратени десетина души и то по-скоро за успокояване на акционерите. За близо 20 години САП е символ на сигурност.

Това е персонално, зависи и от екипа. Ако не искате да си повишавате заплатата и позицията може да го давате по-лежерно - има и по-лесни задачи, а извън работно време се налага да се стои изключително рядко. Ако пък търсите израстване работа има за целия китайски народ.

В САП има създадено отлично разпределение на позициите, което ви позволява да останете на същия тип работа и да продължите доста нагоре. Обикновен програмист може да бъде на позиция еквивалентна на шеф на отдел от над 100 души. Развитието е в 4 посоки - чисто техническо, архитектурно, продуктово и мениджърско. Възможност има и за израстване във високите корпоративни позиции, но това означава и преместване в централата в Германия.
Проблемите по тази точка са бавно израстване в позиция и заплата на младите, както и лесното виреене на кариеристи запълващи своето и губещи чуждото време в политически инициативи.

Към момента САП има две сгради. Първата е в Паволово - в полите на Витоша и в близост до южните квартали на София, които се водя по-висок клас заради добрата инфраструктура и близостта до планината. За хората живеещи наблизо мястото е страхотно, а за тези които още нямат постоянно жилище това е възможност да си купят такова в хубав квартал.
Втората сграда е на Цариградско в провалилият се с гръм и трясък ТехПарк, почти в Дружба и колкото и да изглежда на картата, че е в централно и комуникативно място - транспорта е лош, в средата на нищото е, а до метрото или хотел Плиска има доста път пеша. Между двете сгради няма никакъв читав транспорт, а колите трябва да минават през най-големите задръствания на София.
Възможност да си избереш в коя сграда ще работиш няма - разпределението е по екипи.

Средностатистически е правилната дума за колегите. При 800 души просто няма как да са други. Типичната компания от програмисти, която много ще ви хареса просто, защото и вие сте такива. Тук ще намерите хора и за бира и за пътувания и за спорт и за всичко.

В САП се работи с най-модерна техника - сменя се на 3 години. Всеки разполага с по два монитора, висок клас ергономичен стол и бюро което се движи автоматично във височина.
Офиса в Павлово е от затворен тип. Стаите са по 4-6 души, което във времето е доказало своята ефективност. Има добра климатизация и всички работни места имат достъп до дневна светлина.
Офиса в Дружба е от отворен тип което го прави значително по-лош във всички отношения. Все пак като за отворен офис е доста добър, вложили са доста пари в него и повечето работни места имат дневна светлина.

Много изписах, свършват ми вече буквичките, така че стига толкова. Надявам се да съм ви бил полезен.

От протекло интервю за позицията Test automation engeneer, мога да кажа само позитиви,макар и да не бях удобрена. Интервюиращите задаваха много разнообразни въпроси,а не само заучени,умеят да поставят кандидата в различни ситуации и най-важното е,че самият team lead ми се обади,за да ми съобщи,че не съм удобрена, което беше наистина признак на учтивост и уважение. За вътрешната обстановка във фирмата,не знам,но първоначалните ми впечатления са положителни.