SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цар Борис III 136А&markers=София,бул. Цар Борис III 136А

SAP Labs Bulgaria / SAP БЪЛГАРИЯ ЕООД

Реших да споделя моя опит, въпреки че рядко написаното в този сайт има смисъл да бъде четено.

TLDR: Несъмнено един от най-добрите работодатели в България. Позитивна атмосфера, щастливи служители с всевъзможни интереси и хобита. Добър баланс между хора с дългогодишен професионален опит и студенти.

Disclaimer: Пиша като кандидат започнал работа в SAP.

Интервю процесът беше сравнително дълъг, но бях предупреден за това и имаше постоянна обратна връзка от страна на мениджъра и recruitment. Тъй като не търсих активно работа, това не ме притесни.

Background Check:
Нямах проблеми с доказване на предишен трудов стаж или образование.

HR & Recruitment: Много позитивни и отзивчиви. Имахме няколко срещи за опознаване и въвеждане в компанията. Също така контролни срещи, за да се уверят, че се чувствам добре. Документацията за привилегии, процеси и процедури е перфектна.

On-Boarding: Тъй като започнах по време на пандемия, всичко беше remote. Имах притеснения относно 100% remote on-boarding, но се оказаха неоснователни. Процеса е много добър с ясно разписани стъпки.

Team & Manager: Нямам поглед над другите team-ове. Нещата при мен изглеждат много добре. Колегите си помагат и не се "страхуват" от работа. Мениджърът ми е много опитен и не навлиза в "micromanagement".

Привилегии: Всичко, което бихте очаквали от работодател на световно ниво плюс още много. Имахме среща, за да ми обяснат привилегиите - толкова е дълъг листа.

Култура и ценности: Една от малко компании в България, която наистина има култура и ценности. Всеки е готов да помогне. Няма криене на знания и информация. Възможност за перфектен work-life баланс.

И какво като работите 10 години в САП? Селянки сте бедни и без САП сте на улицата. Не всеки може да издържи целия си живот в една и съща компания с едни и същи селски гъски всеки ден. Някои хора имат по-високи цели от клюките в офиса. Някои хора срещат тълпи всеки ден, а други си гледат същите проскубани колежки всеки ден...Малко се осъзнайте, че сте от работа вкъщи и нищо друго няма да ви се случи в този живот, а следващ може и да нямате. Пазете си работните места, че без тях сте на улицата с гълъбите. Всеки ден ще си пиете кафето с едни и същи клюки докато умрете. Малко си спаднете самочувствието и приемете, че има различни хора. Добре, че съм аз да има за какво да си говорите, че иначе ще умрете от скука. Всеки ден си лягате до едни и същи мъже (ако не сте курви) и на сутринта си виждате същите надебелели колежки. Скучничко е нищо да не ти се случва и да следиш някоя си избягала от гетото колежка...

Кажете на селянката Данина Русева и останалите ви прости селянки да оставят Красимира намира. Тъпи сте селянки и стоите в една компания понеже сте мизерни и ви е страх да не останете на улицата. Момичето обикаля света и е щастливо. Вие сте ограничени селянки и ще се пенсионирате във фирмите, в които сте започнали понеже нямате пари да дишате и сте напълно зависими. Красимира няма драма в живота, а вие сте ограничени селянки, които няма да излезете от България. Много жалка държава със селяни...Това момиче ви е забравило още със завършването, а вие сте прости клюкарки, които цял живот следят останалите, защото живота ви е скучен и сив. Ако за вас е похвално да сте 100 години в една компания и всеки ден да си говорите едни и сщи клюки, то за Красимира живота е повече от клюките в офиса. Вие сте корпоративни мишки и ще църкате там докато умрете.

С тези коментари за вашата лична драма с Красимира пречите на хората да се информират и разваляте сайта, ще Ви помоля да спрете! Отидете в Съдебен спор да се разправяте!

Кандидатстването ми за работа в SAP, макар и неуспешно, само затвърди положителната ми оценка за компанията.
Демонстрираните професионализъм и уважение от страна на интервюиращите, могат само да ме амбицират допълнително да повиша знанията и опита си, за да мога занапред да бъда отново кандидат там.
Желая им успех!

Здравейте,ето начин как да си искараш малко странични доходи от интернет.Плащат с крипто валута. Аз съм много доволен докарвам си близо 1BTC на година.

успех!

Идете на Стаж да ви напишат ( Слаб 2 )

Успех със Стажа

ПОЛОВИНАТА ЩЕ ОТПАДНЕТЕ НА ТЕСТОВЕТЕ ЩЕ ВИ СКЪСАТ

ТЕСТЪТ Е ПО Java и Бази данни

С ПО 50 /100 ВЪПРОСА!

Като започнете да работите с тях ще видите как ще си

блъскате всеки ден главите?

Успех!

Имат Стажантски програми за 6 месеца

Стажа Не е Платен?

Как ще издържиш 6 месеца без Заплата?

Въздуха ли ще дишаш?

Отделно има оценяване с Тестове и Ментор