Mac Developer Center Ltd. / Мак Девелопър Център /img/frontend/nomap.png"

Mac Developer Center Ltd. / Мак Девелопър Център

Не мога да каже нищо за фирмата от първа ръка, за това не си позволявам да давам оценки различни от 0. Прочетох всички мнения тук и ми се струва, че някой е почнал доста агресивна PR-кампания, особено след като видях и това:
Хора, може и да сте яка фирма, ама така не се прави. Не е яко да покривате нещата добре, по-добре е да няма какво да покривате. София е малка, разчува се :)

Поздрави

Госпожо Инга, защо не кажете как стои въпросът с отпуските, и може ли някой, коойто работи при вас да си вземе платен отпуск, не когато му кажете, а когато той иска или му се наложи? Или това е в разрез с колективистичния дух на вашата фирма?

Още една шестица.
НЕ ПОЖЕЛАХ да бъда част от вашия екип има много съществена разлика между това да не успееш и да не пожелаеш. Предполагам, че често ви се случва кандидатите, които идват на интервю при вас, да не пожелаят да работят за вас, иначе не виждам логично обяснение на акцията за набиране на положителни мнения. Но пък съвсем логично е, ако съм студент, не съм ориентиран на пазара на труда, ако работодателят ми е успял да ме психира до обезумяване, да се въздържа да кажа какво реално мисля за него реално. Та, на момчетата и момичетата, на които сте "взали страха" и които предполагам, че ще прочетат това у дома (защото доколкото разбрах, при вас не могат да ползват интернет, докато са на работа, освн ако изрично не ги накарате), препоръчвам да се ориентират към утвърдени фирми като JC, Sciant, Nemetschek, от където ще имат много по-добър старт и перспектива за развитие

Скъпи Кандидатствал и Пак кандидатствал. Благодарим ти за твоето мнение, защото мнението на всеки човек който прекрачил прага на нашия офис с цел да стане част от нашата фирма е много ценно за нас! Разбира се ние все още имаме пропуски и неща които трябва да подобрим. И за това ти също ни помагаш. Освен това благодарим ти за два пъти положителни оценки, които ни даде. Съжелявам че не успя да станеш част от нашия екип, сигурно е имало обективни причини за това. Мога само да ти пожелая успех в търсенето на идеалното за тебе място.

Айде, още една отлична оценка, доброжелателю!
А професионалните ми качества не е етично да коментираш, защото нямаш нито образованието ми, нито опитът ми като програмист, нямаш фундамента, от който би могъл да ме прецениш, ако разбираш какво искам да кажа.
Може да си добър хирург, хомеопат, треньор по у-шу и т.н - все неща, които аз няма как да оценя, но като програмист ...
А, да - освен това е видно, че си и лош психолог.

Щом толкова държите на фалшивият имидж, уважаеми господин Петър, моля - получавате пълно 6!
Но е редно да имате предвид, че програмистите не са идиоти!
Факт е, че в момента изобщо не сте конкурентноспособни на пазара, така че, каквото и да правите, си е кауза пердута!
И, да, ще ви пратя данъчни, очевидно имате нужда! В този ред на мисли - всеки следващ кандидат-девелопер може да се окаже данъчен, имайте предвид! Ситото ви никак не е ситно, така, че и данъчен може да мине интервюто, повярвайте ми!
Не ми стана ясно как успяхте да изнудите администраторите в дир бг. да изтрият всички негативни мнения от ваши разочаровни служители, всъщност - не ме и интересува. Но ако в написаното от тях има и частица истина, не си струва човек да си губи времето дори да отиде на интервю при вас, освен ако не са служители на данъчното.

Ако отговорът на единственото негативно мнение е дело на служител на Mac Devеloper Center, то никак не му прави чест. Нито на него, нито на фирмата. И ако е вярно поне половината от това което казва кандидатствалият, то вашите служители е редно да се запознаят с кодекса на труда, защтото не е нормално да предпочитат "добрият изглед от терасата" и "безплатните сокчета" пред добро заплащане и законен трудов договор с пълни осигуровки. Все пак една висока заплата е оценка на труда който се полага и твърдението че заплащтането не е най-важното навежда на мисълта за некоректен работодател.

Скъпи Админ,
Няма да крия, че мнението ми е протестно. Оказва че, че при Вас нямам право на положително такова, т.е. нямам право да бъда щастлива.Щастието наистина е изкуство.Пожелавам Ви да го овладеете. Това е по-сигурният начин човек да бъде доволен, отколкото да си създава проблеми, там където ги няма.
Желая Ви успех.

Съгласен съм напълно с мнението ми написано преди и се надяван Admin да премахне напълно абсурдните му отрицателни оценки за тази прекрасна фирма, където хората наистина се стараят да дават най-доброто от себе си и го правят :) Ако искате да се запознаете по подброно за какво говорим тук прегледайте тези 2 филма и ще разберете ;)

Такаааа, явно публикуването в един ден на HR компанията за проучване мнението на персонала в нашата фирма, буди сьмнение за достоверността й.(Което донякьде и разбираемо-да).Аз на драго сьрце ще дулирам предишното си мнение и точките, които сьм дал. Прочетох наново мнението на моите колеги по-горе и сьм напьлно сьгласен с всичко
написано.Но ще допьлня за себе си, като дизайнер вьв единствената фирма в Бьлгария, която разработва софтуер единствено и само за Macintosh.
Пьрво-тук НЕ е място за всеки.Това че има стегнат PM и time management, явно не се нрави на всеки свикнал да скатава през целия ден, нещо твьрде типично за много БГ фирми.Бил сьм в подобни организаций, и знам как се затьпява:) Тук е вьпрос на сьвест..дали да чатиш по цял ден или да си вършиш работата и пак да можеш да ползваш
icq например ;) .. нещо което знам че на много места е забранено!
Второ-факта, че имам вьзможност да работя не само на Mac (и то винаги на последен модел машина)но най-важното - да сьздавам GUI за Mac,за мен е адсаки ценен и безкрайно интерсен опит, които натрупвам.Това разбира се е фактор,които за мен като дизайнер е много важен, но може за някой да няма никакво значение платформата за разработка-хора всякакви.
Трето, виждам че се коментира заплащането...
Да естествено че е важно за всеки, но не смятам че тук не се плаща добре.По принцип човешка черта е да ти се иска повече...Но дали това е най-важното сега? Да на всеки можеби се е случвало да има предложение за повече пари...но това че ще прескочиш в "другия двор" и ще взимаш кьм дадения момент повече кинти, не е гаранция за успех, а и най-важното, дали се чустваш вьтрешно удовлетворен от професията си и това как я упражняваш.А работнта среда смея да твьрдя че е на повече от необходимото ниво, като оборудване на офиса, местоположението му и панорамта кьм Витоша с огромната тераса, кафе, сокове, сладки и всякакви дребни удобства, които ти помагат да бачкаш от сьрце.
Аими това е от мен.:)
Успех на всички пожелавам, кой за кьдето се е запьтил.