Мелексис България /img/frontend/nomap.png"

Мелексис България

Доста е зле фирмата. Викаха ме на интервю 3 пъти общо. Нито знаеха имат ли одобрен бюджет за позицията, нито на какъв договор искат човек, нито за колко часа, нито за какво заплащане. Един път обясняват, че била затворена позицията, след това получавам мейл, че имали одобрен бюджет за нея, опитах се да се свържа с тях, оттам ми казаха, че ... ами май нямали одобрен бюджет. Последната капка в преливащата чаша беше че не знаят на 4 или 8 часа им трябва човек, какво заплащане щели да имат и т.н. Накрая ми писна да ме размотават. Трите интервюта и всички тези разигравания бяха в продължение на общо 3-4 месеца. Много са неориентирани тези хорица, дано се оправят.

Здравейте, чудя се дали да кандидатствам за следната длъжност "Part time Data Administrator", 4 дена в седмицата по 4 часа. След като прочетох мненията тук доста се обезкуражих. Въпросът ми е заслужава ли си изобщо да се пробвам и имате ли идея какво да очаквам като заплащане?

Може ли някой да обясни по-подробно за Fresh Graduate Development Program?
При какви условия одобряват кандитат за интервю?
Какво представлява самото интервю?
При евентуално назначаване какво представлява индивидуалната програма за развитие?
Благодаря ви предварително!

големи боклуци , лъжци и лицемери в тази фирма особено началниците и за всичко си виновен ти,  те никога нямат вина и не носят отговрност !!! всичко собственост на мелексис е и общо при такава ситуация !!!

Хм, аз утре съм на интервю в Мелексис за длъжността  "Oператор на силициеви чипове, отдел краен контрол". Нека, ако някой е наясно да сподели каква е тази длъжност, много гърч ли пада и изобщо всичко, което би ми било полезно. Благодаря предварително. След като приключи интервюто, ще споделя мнение.

Голямо натоварване, много ниско заплащане. Постоянно седящи обяви за свободни позиции. Лошо състояние на машините.

ха ха ха какви 1000лв мечтаеш от мелексис :) техника там взима 720 нето и разбира се с много много обещания за повишение,пари, бонуси, развитие и какво ли още не от същия въпросен шеф (мошеника измамник виктор трифонов) ! Споделям една информация за бъдещите работници в тази фирма, говоря заплати в нето:оператор 440лв. , техинк 720, началник смяна 940. началник производство (трифонов) 4740, отдел девелопмент ~2100,отдел човешки ресурси ~1500, отдел планинг ~1500, отдел финанси ~2700, шеф на целия сайт силвен колон 16800 + командировъчни ! Тази фирма е препълнена с долни хора, лицемери, лъжци и измамници !Неверочтно заплащане точно на тези който издържат фирмата на гърба си хората в производството само колкото да не умрат от глад или даже по малко !Който не вярва да доиде и да провери само 1 месец е достатъчен !

Операторе, благодаря за отделеното време, хубаво е, че си сподели мнението... Имах известна представа, но винаги е добре да чуеш още една гледна точка, при това от човек, който не те познава.
Знаех, че са на зор относно сервизните специалисти за машините, защото виждам обявите им постоянно, но не предполагах че е чак такъв батак, явно будалите взеха да свършват. Разбира се, хора на зор ще има винаги, но след като плащат колкото да не умрем ще работим колкото да не заспим.
Няма как техниците да си дават зор, най-малкото защото ги водят техници, а искат да са инженери с доста опит и познания. Мой познат  преди време стигна до интервю за сервизен специалист, и говори и с шефа на производството, който му е обяснил колко е важно всички машини да работят, и доставките да не закъсняват, само че нещо не го привлече факта да искат труд, познания, и опит като инженер, а заплащане като техник с вечерен техникум... Имали са изискване също да се знае английски, а заплащането което му предложиха на моя познат беше наполовина от това, което вземат хората незнаещи и грам английски.
Съответно човека за който говоря е избягал с 300 км/ч от фирмата им, като е видял за какъв обем и тип работа  става дума, а заплащането има няма 1000 лв, пълен смях!!!!!!! Продавачка в мола получава над 1000 лв, при това работи на смени!
Шефовете се сърдят, че някой дошъл и налепил лепенките на платките, и после платките пак се върнали за ремонт, но явно не им стига акъла, че за каквото са си платили, това и получават.

Машините са супер зле няма кои да ги оправи а и тези които ги оправят техниците или ги няма изобщо или не си дават изобщо зор и не им пука, резултатът е посточнно проблеми, счупени машини, огромен брак, скандали и естествено виновни са операторите те винаги обират пешкира !!! По нещастна и скапана западна фирма от мелексис няма никъде дори и по черните страни !!!Всичко естествено идва от директорите за производството специално белгииците са си назначили някакъв без никакъв опит мургав чистокръвен циганин (виктор трифонов) които разкатава всички българи вътре а и фирмата! Някои ако не вярва моля да заповяда и поработи в мелексис 1 седмица само !! Ако някои му са работи като вол за жълти стотинки и да го унижават постоянно нека да заповяда.

Тази  фирма  за съжаление е много зле. Непрекъснато назначават и уволняват хора за щяло и нещяло. Използват фирма посредник за производството за длъжност  оператор краен тест и се работи на смени има първа, втора и нощна смяна и им плащат 430 лева а ако си оператор към Мелексис ти дават 560 лева.