Мелексис България /img/frontend/nomap.png"

Мелексис България

Може ли някой от операторите да разкаже тук накратко какво е състоянието на машините, често ли се чупят?
Какво е заплащането за сервизен специалист?
Мой познат ми каза, че непрекъснато търсят сервизен специалист, и за да не им иска човека на тази длъжност много пари, го водят техник, а искат да е инженер с опит... Като гледам вече търсят хора и през посредническа агенция...

Много са зле нещата в тази фирма. Бях назначен като оператор, колегите ми обясниха какво трябва да правя на машините с който трябваше да работя. Оставяха ни после 3ма нови сами да работиме само след 2 часа разяснения по машините. Всички излизаха да почиват и пият кафе неверотно много пъти и за много продължително време и така на нас ни се налагаше все по често и за по дълго време да работиме сами 3мата нови.Оказа се че са ни обяснили непълно какво и как да правиме, резултатът беше проблеми по машините! Бяхме брутално изпортени на шефовете и ни изгониха на 3тия ден! Тази фирма е препълнена с долни хора, лицемери, лъжци и измамници !

към СИДНИ
за съжаление и тази компания има ли българи в управата нищо не струва но иначе има осиуровки но ако ти се работи като вол за стотинки това е мястото.Там не може да очакваш развитие и увеличение на заплата дори да си работохолик.На всичкото отгоре ще ходиш на переодични събрания на които ще ти казват колко милиони са изкарали а ти ако питаш за увеличение почват да ти обясняват колко е лоша годината. ПЪЛНИ НЕБЛАГОДАРНИЦИ

такава суматоха,напрежение и стрес в пройзводството създава плановичката(дето казва кое къде ще се тества по машините) , че нямам думи Хората не си вършат работата спокойно, само бройки са и в главата от което следват грешки и после тя ни лук яла ни мирисала излиза, че хората са некадърни и не внимават. Взимат ни бонусите от бързо, бързо стават грешки не се издаржа там, натоварването е страшно за тези пари не си заслужав и с такава плановичка дето тормози хората за да  прави рекорди с бройки. Затова хората бягат от стреса които създава. Там само луд би стоял

За съжаление и тази компания е наистина позорна.експлоатират те като роб и периодично те викат на събрание да ти кажат колко милиона са изкарали а на теб дори и стотинки не са да дали (ей така да пиеш едно кафе за тяхно здраве)От както се махнах осъзнах,че всяка друга българска фирма е по добре от колкото някакъв френски лицемер.Та извода е -ако искате да работите като луди за 410лв. Това е компанията

Здравейте, като чета мненията и стигам до извода, че явно повечето международните компании в България са на едно ниво. Определено борбата за оцеляване всеки си я води сам за себе си и приказките за екипност и развитие остават някъде в небитието! В един момент си казваш поне да плащат! А тези хора запрлащат ли и предлагат ли трудов договор с реални осигуровки! Какви са заплатите в Отдел Supply Chain? Аз открих една обява, която ме впечатли с изискванията и реших, че компанията държи на кадрите си, но от този форум научих нещо друго! ...

Тито, написаното е за който има очи и уши. Свободен си да отидеш и да се пробваш в компанията, както и всеки друг. Може пък да ти хареса!

Защо оставам с усещането, че повечето от най-скорошните коментари са на един и същи човек....?

Леле какви коментари, е то сега какво стана, тамън си харесах някаква Логистична обява и този форум ме смрази.
Хора интересувам се как е в логистиката, токова ли е зле колкото е като цяло описаната атмосфера. Питам защото ми е важно, искам такъв профил, но пък да не се окаже много висока цената. Моля за инфо за Supplay Chain, стана ми я сно, че за инженери нестава.

Много ще съм ви благодарен да споделите, пред голям дилема съм.

Аз кандидатсвах за сервизен инженер, и не знам защо бяха формулирали позицията като техник, но като се зачетох в изискванията видях, че търсеха човек, който е завършил електроника, и има стаж, и такъв човек го наричаха хардуерен  техник, само за да не им иска пари...
Вместо да му мият краката и да му пият водата на инженера, те го наричат техник.
Е кажи ми как да искам да работя при такива хора? Той е подценил кандидата още преди човека да си е подал документите. Не знам колко изпращял трябва да си, за да смяташ, че хората с опит не знаят колко струва труда им, и като видят подобно отношение те няма да се усетят...
Защото ако някой неграмотен заплатаджия, спящ на бюро не отиде на работа никой няма и да разбере, но ако си отговорен за подръжката на машините в производството ще ти обясняват как ако спре някоя машина закъсняват доставките за чипове, и как всичко е планирано...
Коректните взаимоотношения предполагат работодателя да изисква от теб, само ако ти докаже в псимен вид, че и той от своя страна е изряден, спазва законодателството, предостави ти предварителен трудов договор и копие от длъжностната характеристика, и ти имаш време да ги прочетеш, и да прецениш дали написаното в тях отговаря на написаното в обявата, или ще се окаже, че най-важните неща са "изпуснати".
На мен ми беше казано по време на интервюто - имаш си работа, от теб зависи кога ще си я свършиш...  Но пак казвам, че зависи и ти с какво ще се съгласиш. Ако можеш да четеш техническа документация, и си грамотен, не се съгласявай да им работиш без пари... От теб зависи! В крайна сметка хората са казали : след като плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим.
Не плащаш извънрден труд, после се сърдиш, че някой налепил  лепенките на платките... толкова да не можеш да събереш 2 и 2 ... Нали ти става ясно, че още в началото който и да е кандидат ще се усети, че искаш да го цакаш... защо очакваш, че ще е коректен, след като ти не си?