Мелексис България /img/frontend/nomap.png"

Мелексис България

Привет, вълнуващи се от Мелексис хора!

Нека първо уточним - имената на хората, за които говорите са Силвен Коло и Виктор Трифонов. Бъркайки ги само разбирам, че не сте стигали по-далеч от рецепцията.

Служител съм от 3 години. Свидетел съм на всички промени, които се случиха през това време - повишаването на заплатите, подобрението на работната среда, развитието на социалните придобивки.

Като всяка друга компания, има доста плюсове, има и минуси.

Вече се каза за работното време - доста е удобно. И съм напълно съгласен, че никой не ти виси на главата.

Работната среда е поносима, а столовете струват 300 лв/бр (ако има нужда ще изпратя и линк).

Социалните придобивки хич не са лоши - луксозен пакет допълнително здравно осигуряване, 120 лв. за очила, телефон на стойност 800 лв с тарифен план, който позволява да го позлваш като личен (да, не е за всички - 150 човека от 300).

Заплатите бяха увеличени със средно 20%. Сега един стартиращ инженер, без капка стаж, започва на 1700 лв.
За колегите от отдели като финанси, администрация и други поддържащи функции нещата не са така розови..

Факт е, че се намира в Горубляне. Единствената причина, е че като фирма с производство е задължително да се намираме в индустриална зона - аз доколкото знам, такава в центъра на София няма..

Колектива като цяло е доста приятен. Има и доста неприятни хора, като тези които изписаха един тон небивалици тук.

Като цяло смело твърдя, че Мелексис е една доста подходяща фирма за старт и не само.. Аз лично смених вече 2 позиции тук и не смятам да си тръгвам поне за момента.

Ако ви попадне обява - смело кандидатствайте.

Тотално деградирала фирма с тотално деградирали началници и сужители! Огромно текучество и ниско мизерно заплащане ! Всички служители се гледат на кръв и си правят постоянно мръсни номера зад гърба! Началниците труфинов и силван колон са най-големите боклуци и лицемери. Преди 10 дена един колега ми разказа как е видял лично и е записал как силван пуска ръка на трифонов между краката му в една от конферентните зали!!! Смятайте в каква фирма работиме. Всеки нормален и не умиращ от глад и мизерия изчезва максимум за година даже е много!!!!

Low-cost компания без собствено производство. Дори за старт не бих я препоръчал при положение, че има фирми към настоящия момент предлагащи далеч по-адекватни условия и заплащане.

Няколко факта нахвърляни на бързо.

1: Условията на труд са трагични. Бюра нахвърляни на шлайфан бетон над производството, столове без абсолютно никаква ергонамика (най-евтиното на пазара), стол с храна негодна за консумация.

2: Локация - ако сте решили с градски транспорт си пригответе между час и два часа, ако сте кола гледайте да сте по-рано за да хванете паркинга докато не е препълнен.. Банкомат няма да намерите, както и нормално заведение-ресторант за хранене в радиус от 3км.

3: Заплащане - набляга се на студентски и евтин труд. Не очаквайте колосални суми.

4: Развитие - има, стига да имате желание, мотивация и отдаденост.

5: Фирмена сигурност - добра, компанията е здраво стъпила на пазара и е широко разпознаваема.

6: Натовареност - огромна, липса на организация, хаоса е нещо редовно във франкофонските фирми, не се учудвайте.

7: Социален пакет - слаб, дори бих казал, че липсва такъв.

8: Възможност за пътуване - голяма. Със сигурност ще ви командироват поне до Ипър-Белгия за някое друго обучение.

9: Колеги - както навсякъде има готини и не толкова готини хора. Въпрос по-скоро на това Вие какъв човек сте.

10: Ръководство - има адекватни и неадеквани ТЛ-и. Въпрос на отдел и късмет.

Общо взето компанията е окей за старт, ако търсите развитие в аутомоутив индустрията. Като цяло условията на труд са трагични в сравнение с повечето компании от сектора. Заплащането също не е високо, дори клони към ниско за сектора. За начало на кариера в корпоративен бизнес е добре, но за човек с опит е просто безумие. Мнението ми е субективно и се надявам да не го вземате за "чиста монета".

Приятели, не си губете времето с Мелексис. Заплащането е доста ниско и постоянно хрите лепят листа за търсене на нови служители, като дори самият хр отдел на компанията е в постоянен недостиг на хора, наемат някого, позадържи се и се махне. Като това е всеки един отдел на компанията постоянно наемат и напускат хора, като основната причина е ниското заплащане, но кофти локацията в Горубляне и понякога дебилните шефове - особено белгийците са извънземни глупаци, допринасят за големия брой напускащи.

Ако искате да понатрупате малко опит и след това да си биете камшика, мелексис е вашата фирма, в противен случай сте се объркали жестоко.

Фирмата е пълна трагедия както преди така и сега! Лицемерие, завист, мърсотии, топене зад гърба, началниците са най-големите боклуци и лицемери, мизерно заплащане, лоши условия. Ако някой мисли да робува за никаква заплата да го скъсат от работа и да го унижават постоянно това е мястото !!!!

Фирмата е "пълна боза"! Има страхотен потенциал и база, но управлението не струва и пукнат грош! Шефовете си нямат понятие от бизнес управление. Всеки ходи на работа, когато си иска, всеки пие кафе когато си иска и точно тази анархия, довежда фирмата до дъното. Нямаш шеф на главата, защото шефа ти не знае какво вършиш дори. Аз напуснах и не съжалявам. Това си беше чиста загуба на време и на пари. Заплащането е под всякаква критика, ако искаш увеличение, ти показват вратата. Няма значение, колко добър и съвестен работник си, на твое място ще дойде друг за същите пари. С такова мислене, ако няма промяна в управата, Мелексис България е "пътник".

Да изкажа и аз мнение по въпроса "Мелексис". Работих близо три години за компанията и все още подържам контакти с колегите. За времето през което бях служител мога да кажа, че единственият плюс на тази фирма е, че не те следят за работното време и почивките (това не важи за работниците на смени разбира се). Ако искаш можеш да идваш към обяд или да си тръгваш ранния следобед - важното е работата да е свършена. И до тук са плюсовете. Мениджмънт - пълна трагедия. Французинът управляващ българския клон се е заобиколил с тумба абсолютни карикатури, които умира да настройва едни срещу други, за да блесне на техния фон (сред дори нормални хора няма как да му се получи, защото е изключително посредствена личност). Белгийците са същата стока - изключително високомерни, нагли, ксенофобски настроени и в 90% от случаите посредствени като професионалисти и хора. Това естествено е разбираемо и ще обясня защо. Тези дето си мислят, че като постъпят в Мелексис ще влязат в света на високите технологии и автомобилната индустрия на Запада да забравят - Мелексис е low cost компания, без собствени производствени мощности. Единственото което се води "производство" всъщност е тест и опаковане на продукта, който се произвежда основно в Далечния Изток по чертежи на Мелексис. Малко са ми смешни воплите на работниците от "производството" по-долу - не виждам защо очакват да взимат повече пари за работа, която е толкова нискоквалифицирана, че и продавачка в мол би се справила. Ако имат по-висока квалификация и въпреки това са на тези длъжности - проблемът си е техен. Та мисълта ми е за low cost-a - заплатите в Белгия също са смешни в резултат на което в Мелексис там работят само пълни лузъри, което пряко афектира българите, защото въпросните мухльовци обикновено са им шефове. Всъщност всички белгийци са ти шефове, ако ще да са 20-годишни пикли с три месеца трудов стаж, а ти да се водиш тиймлидер и да имаш сто дипломи и сертификати. Германците са по-свестни, но и на тях им е писнало от белжетата и франсетата и тотално ги боли фара. Ако си на позиция на която редовно имаш вземане-даване с белгийци единственото, което можеш да очакваш е да изискват от теб да работиш повече и по-качествено от тях, като същевременно си виновен за всеки гаф, независимо че на всички е кристално ясно, че е някоя белгийска гъба която е бляла вместо да бачка. Разбира се това няма нищо общо със заплащането ти. Не очаквайте сериозни промени спрямо първоначално уговореното освен ако не се мазните на франсето. Под "мазнене" имам предвид да му правите четки при всеки удобен случай (много е несигурен в себе си милия и много се кефи като му галят самочувствието), да се смеете на тъпите му френски шеги (с глас) и последно, но не по важност - да му донасяте за колегите, колкото повече, толкова по-добре. Отвратителен интригант е и умира за клюки. От българските колеги не очаквайте добро - ако могат да блеснат за ваша сметка ще го направят без да се замислят. В това отношение основен прийом е криенето на информация - знае нещо, знае че и ти трябва да го знаеш, ама си мълчи докато не дойде някой шеф, пред когото триумфално да го изтърси, като в процеса те прави да изглеждаш като пълен идиот. Някой беше писал и че се назначават разни стажантчета за по-евтино. Напълно вярно. Последните години финансите и администрацията се напълниха с едни диви селянки с чалгаджийски манталитет от Студентски град - направо да те е срам пред външни хора. Не че са лоши децата, просто са си продукт на поколението, ама за смешните пари които им дават - толкова. Та с две думи - фирмата е ОК за старт на кариерата, но професионалисти със стаж и съвременни познания няма да се чувстват добре в нея. Нито като заплащане, нито като отношение.

Здравейте, работя от около две години в Мелексис и като цяло мнението ми за компанията се разминава коренно с болшинството коментари написани тук, които май се пишат от едни и същи хора в продължение на доста време.

Първо ще започна с това, че заплащането наистина не е най-доброто нещо, но поне в моя отдел доколкото знам няма инженери които да вземат под 1,2к както е писал някой по-долу че бачкат без пари. Ако сте се определили, че не можете да паднете под определена сума тогава искайте си повече и ако не искат да ви удовлетворят исканията, преценете дали в бъдеще време ще можете да получавате повече или поне да поработите за опита и след това да започнете работа другаде.

Друго нещо което е хубаво в компанията е отношението на шефовете, като цяло не ти висят постоянно на главата да ти дават зор как да си вършиш работа и кво да правиш и кво да не правиш. Важно е да свършиш поставените задачи в срок и ти се дава възможност да експериментираш и да проявяваш креативност. Колегите като цяло са супер, като естествено си има някои лица с които не се разбирам перфектно, но къде пък ги няма такива.

Има плаващо работно време от 8 до 10, когато отидеш на работа после ти почват 8-те часа, което е много удобно ако имаш да си свършиш сутринта някаква работа.
Възможности за развитие има много, като постоянно наемат разни стажантчета и даже мойто шефче е започнал като стажант. Когато започнах изкарах и обучение по английски език за което плати компанията.

Неща които определено не ми харесва е местоположението. В горубляне не е много гот, уж е на няколко спирки от метрото на цариградско,но с градския транспорт ми отнема по час и половина всеки ден да отида и да се прибера, като с кола от по-западните квартали е също тегаво.