Мелексис България /img/frontend/nomap.png"

Мелексис България

За мен са супер !!!

Работих в Мелексис около 9 месеца. В началото работата ми харесваше, беше спокойно, Началник смяната показваше уважение. Заплащането е редовно.
Докато един ден просто не ни събраха и не ни казаха, че повече нямат нужда от нас и че ще ни наемат техни си хора за работа.
Изплюха ни се в лицата.
Силно се надявам това подобие на фирма да фалира!

Приятели вместо да четете мнения за конкретна фирма дали е коректна или не. Ето начин как може да си докарате малко странични доходи от този сайт:
Плащат в биткойн, ползвам го вече повече от 5 години и си докарвам до 0.02 BTC на месец, което в паричен еквивалент е около - 800 $. тъй като, успях да си развия акаунта почти на макс.

Прекарах няколко месеца там и опита ми там е следния:
- средата на работа - много лоша, вътрешната култура и поведение е на другия полюс от това, което се опитват да покажат на интервюто и първите седмици
- управленски и мениджърски състав - на много ниско техническо ниво, Но пък с големи претенции! *С много малко изключения
- заплащане - под средното
Пазете се ако почнете! Видят ли, че сте с потенциал, очаквайте лоши неща.
И не на последно място - HR им са дъното! Заучени неща само и слаба експертиза! Има една Катя там, която е като един Прост балон !

Не си губете времето в побългарения Мелексис! Нямат никакво уважение към служителите си. Ужким градят Лидери като ги пращат на обучения, а от мърша без морал нищо не става! Разбира се в началото градят образ, че са много Уау и френдли, а иначе злоба, завист, мачкане! Голяма част от мениджърите им са пълни въздухари и това им е първа работа - е далече от реалността. Разбира се има и много читави трудещи се хора, но само с професионализъм няма да стане! Трябва лижене, мажене, актьорство! Дадат им на ръководителите 5 хилки и такъв цирк Балкански не сте виждали! Жалко че хора без морал и професионализъм съсипват иначе не лошата белгийска компания!

Наистина 15 декември 2023 ще остане в историята на Мелексис като денят, в който с години изгражданото доверие беше сринато. Внезапните съкращения наистина шокираха служителите - нищо не предвещаваше подобен обрат. 2023 се очертава като година на рекордни продажби, бизнес показателите са повече от добри (поне официално обявените). И изведнъж - панически действия за свиване на разходите ?! А официалните обяснения за променящия се пазар и пренастройка на портфолиото звучат по-скоро инфантилно и обидно, отколкото убедително.Още повече,че Ковид кризата бе преодоляна без подобни съкращения, а тогава наистина ИМАШЕ криза и то, жестока ! Допускам, че тепърва предстоят "интересни" събития на ниво акционери, поглъщане и т.н., които ще обяснят действията от 15 декември. Но, рано или късно, Мелексис отново ще потърси нови кадри и тогава ще се сблъска с друга реалност на пазара на труда.

Няма да ми стигнат символите за да опиша своето разочарование от отношението на компанията към дългогодишни и лоялни служители, които изхвърли, като мръсни кучета преди светлите Коледни празници само, защото мениджмънта на компанията е похарчил едни пари, които не е преценил, че ще докарат компанията до това дередже..
В продължение на години компанията на всяко тримесечие презентираше на служителите си колко е стабилна и колко добре се представя на пазара благодарение на успешно изпълнените заложени цели и така изневиделица се назначи нов Директор, който съвсем случайно е с дългогодишен опит в прекратявнето на договори със служители и така новият Директор след 1 месец опит в Мелексис подари на 30 човека един прекрасен подарък за Коледа - съкращение в петък 15-ти, който ще влезе в историята на компанията като черен такъв, защото предизвика у хората смут, несигурност и много тъга.
Непосредстевено след неочакваното уволнение на една "торба" хора бе изпратен имейл до всички "оцелели" служители, че тези промени са били за тяхно добро, а в същото време ще бъдат замразени всички разходи, като пътувания, назначаване на нови служители и т.н.
След тази касапница трудно биха си намерили нови служители, тъй като доверието на хората след такива събития се печели трудно.
Повечето сегашни ръководители на отдели са избрани не заради уменията си,а че са послушни кученца,изпълняващи всякакви команди без да се опитат да помислят дали е адекватно и смислено това , което се иска от тях.
Като заключение Мелексис не е най-сигурната компания в която можете да попаднете, мениджмънта е готов да сложи на пангара всеки, който би могъл да спаси тяхната карта за достъп да не изгрубявам с друг епитет.:)
Компанията е нестабилна на пазара и за тях Вие ще бъдете едно парче месо, което във всеки един момент може да бъде откъснато от "хищниците", които са достинали ръководната си позиция с всякакви малодушни методи.

Здравейте, минавам само да Ви споделя моя опит с компанията.
Минах всички техни интервюта, но когато поисках да ми се изпрати предварителен договор , както някои от коментарите съветват, за мое голямо учудване, момичето ми ЗАТВОРИ! Реших, че е грешка, защото нещо може да е станало, но уви. Звъннах след час - не ми вдигна, звъннах и на следващия ден - пак не ми вдигна. Исках само да разбера как ще бъде записана позицията ми в договора, защото аз съм инженер с дългогодишен опит, а да не стане така, както коментарите пишат. Е, не успях да разбера, но гледайки обявите им, май така и ще си излезе. Примерно, в момента имат обява за "equipment specialist", но като погледнем изискванията, това изглежда точно като "maintenance / manufacturing engineer", или инженер - производствени дейности.

Боже Господи, сега виждам и това:

"Engineering degree with a technical focus".
Тези тотално са откачили , че да слагат инженерите на позиции за техници / специалисти.

Коментарите дотук са на 100% верни, а до онзи, който е кандидатствал чрез Адеко - брато, ако някой иска да те запише като техник, а ти си с диплома на инженер, това изобщо не е малък проблем! Дори напротив - трябва да ти светне лампичката, че нещо във фирмата не е наред.

Само новоизлюпени "инженери" от ТУ , ВТУ и т.н. могат да се подлъжат на подобна гавра. Българските университети и без това не струват, де.

Може ли някой да даде информация за заплатите на операторите в производството към момента?
Благодаря предварително.
Питам за мой близък.

Пичове от три години никъде не работя и си докарвам по 1BTC на всеки 6 месеца от този сайт https://r.adbtc.top/1092055