Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

ela be gogutko
ot koga se molim da se varne6
malko ostna da se sasipe cqloto predpriqtie bez teb
gotovan4o

Чух, че доста неща се променили, има ли смисъл да се връщам?

Хората се страхуват да говорят, защото едва
ли след като споделят, ще променят положението със своя началник или директор, хора на по 40, 50 и към 60 г, вече изградени личности.Най-много да си докарат проблеми.Какво да кажем като има шефове, които искат през тях да минава всичко. Не базарят нито началници, нито екип.Едва ли не искат сами да си се ръководят, и сами да си работят. Тези да ги свалят на оперативни ниво. Другите, които нямат поведение спрямо своите подчинени, първа забележка и след втората, извън фирмата.На мен не ми харесва това, на деня на отворените врати, всеки да мрънка със своя си дребен проблем. Искам да има екипност, да работим заедно, а не на групички всеки да говори срещу всеки.Иначе очаквам приходите този месец и се надявам да отида на почивка в чужбина. И аз съм човек.

Всички мениджъри, които са спали последните 3-4 години, да си носят последствията - без бонуси ли, извън фирмата ли? Където нещата са забатачени - наказания. Ама големия шеф трябва да действа.За всеки проект, за всяка задача да се дават срокове и в случай, че не се спазят, да има последствия.Как да пишат хората истината за мениджъри и проблеми в работа, когато едва ли очакваме кой знае каква промяна.Всеки служител започна да иска това, което на него му харесва. Но не може да им се получи на всички. Тогава....... Съжалявам за Младен Димитров - знаещ и можещ човек, ама не ставал за мениджър, ама то кой се е справил с диспечерите, каквото са поискали, това им се е случило.Човек сам си докарвал белята на главата, така и с тях, не се знае кой ще им дойде като шеф.ПРОМЯНАТА започна и може би ще продължи. Само да кажа, ВНИМАВАЙТЕ, компаниите с новите управляващи са крехки. Възможно е малки грешки да се отразят сериозно. Като гледам "алтернативните " варианти не са сполучливи.Ама да видим.Колев председател на УС на Север, Рахнев Управител РОЦ. Незнам. Това е доста несигурно.

Да припомня: МС определя от 1 януари 2020 г. размер на минималната месечна работна заплата за страната 610 лв.
И в тази връзка да попитам:Предвижда ли се осъвременяване на основните и допълнителни плащания в дружеството, има ли ново КТД предвиждащо увеличение на възнагражденията?
Ако не, и продължава да се работи на процентчета над МРЗ, особено важи за Варна, изберете си една буна и се хвърлете надолу с главата, защото по-прекарани надали има!

Що се чудиш!
Момченцето Румен Лалев преживява във фирма ЕНЕРГО-ПРО и е особено полезен за фирмата понеже спестява средства от подръжка на електромерното стопанство.
На него му трябват миниум 100 години да се справи с метрологично остарелите електромери(РЕГЛАМЕНТИРАНА МЕТРОЛОГИЧНА ПРОВЕРКА ПО ПРАВИЛАТА ЗА ИЗМЕРВАНЕ И ЗАКОНА ЗА МЕТРОЛОГИЯТА-6 ГОДИНИ ЗА МОНОФАЗЕН 4 ЗА ТРИФАЗЕН ЕЛЕКТРОМЕР) !
Вината не е само негова.На северния управител Николов му е необходима такава мижитурка като Румчо,понеже разходите за електромери са нищожни за сметка на минимално необходимите.РАБОТА НИКАКВА. СПЕСТЕНИТЕ ПАРИ ОТИВАТ ЗА ПЕТ ЦИФРЕНИ ЗАПЛАТИ НА УПРАВЛЕНЦИТЕ.
КЪМ МОМЕНТА ЗА ПОДМЯНА НА МЕТРОЛОГИЧНО НЕГОДНИТЕ ЕЛЕКТРОМЕРИ ПОЕЧЕ ОТ 300 ХЛ. БР.НЯМА ПРЕДВИДЕНИ СРЕДСТВА И РАБОТНА РЪКА.
Всичко това е на база на без зъбата КЕВР ,който търпят такива фирми в ущтърб на клиентите!

Лалев още ли е на работа?

За дирекция Доставки какво - или хубаво или нищо. Както и за Логистика. Като погледнеш сключените договори всичко става ясно, и на всички във фирмата им е ясно.Директора два дни тук, три в София- повечето неща пропуска. Две - три хубавици решили, че някой извън фирмата им е виновен. Логистика - там е тъмна и мътна, особено като взеха и електромерното стопанство. Абе кой му пука какво става, днес да мине, утре да дойде. Таз фирма има собственик, той да му мисли.

Вярно е, няма инженери, няма и да има.Докараха инженери от мобилните оператори да ни управляват, и те така започнаха, че скоро ще им берем плодовете.За първи път виждам член на управителен съвет да ходи по сградите и да казва кой къде ще работи и сградата за какво ще се ползва.За първи, и предполагам за последен. Все си мисля, че управителите трябва да се занимават с далеч по-важни проблеми като структура, организация на работа, бизнес процеси. Но това как да се случи, когато е енергетика, а не всички са вещи в нея.

1 точка

Здравейте и ЧНГ!
Поздравления за промените в мениджмънта на компанията!Поне махнаха ,част от мършата освободила много стойностни хора.Лошото е ,че няма кой да дойде вече в тази компания.Нейното реноме е под кота нула, за разлика от Е-ОН.Няма и кой да обучи новодошлите.Инженери почти няма,няма и да има.Как един неквалифициран,ще извършва работа ,неотговаряща на квалификацията му?Това е енергетика,а не баничарница.Това са сериозни проблеми.Редовно се търсят кадри.Заплатите са трагични,но поне се плащат редовно.За да излезете на пазара на труда трябва да сте можещи и знаещи.Работа има и то много по добра .Освен това е заплатена.Жалко за енергото.Поне да си върнат,част от старите кадри ама и тук трябва да се работи.