Практикер България /img/frontend/nomap.png"

Практикер България

Здравйт .Аз съм бивш служитл на фирмата и съм изклюитлно разоарован ,обидн,дискриминиран и погнусн от работодатл ,зам.работодатл и колги.Бах нправомрно принудн да напусна магазина от работодатла лицто Англов и нгови замстник Ковав.Прицинит за това бха надкватното и посрдствно отношни на работодатл към мн.Какво имам прдвид.група колги ,които н работт и стот с цасов,са отишли и са му докладвали лъжи на който той поврва прибързано и нправомрно бз справка и профсионални отношни.Врвайки на тх м притисна да наусна под натиск и много унизитлно и подиграватлно с отнсн към мн.Нака са зна в магазина хора които н работват и доносницат с толарират за смтка на работщит.Много нща в магазина ,които с слуват остават скрити за цнтралата и с прикриват и много клинти си тръгват разоцаровани. Моата прпоръка да в внимават с подбора на управлнцси кадри,защото рискуват да загубита ощ кацствни хора.Относно дискриминацита към тносит.Много цсто работодатла толарира опрадалан тнос ,който н работи ,а българит биват унижавани и дискриминирани по жсток нацин.Н съдт хората по кацство на работа а по доносницството.Жлала на такива хора да бъдат поставни на мастото им и да бъдат всти мрки срщу тх ,защото всики см хора и никой н остава н наказан!

Здравейте! Искам да изразя своето мнение за Практикер България! Когато кандидатствах за работно място през2006 г бях много скептичен ,че ще се получи. След проведени 80-90 интервюта за работа, се бях отчаял и не се надявах на обратна връзка .Като току що завършил университет с специалност управление и никой не се наемаше да предложи какво и да е било. Разбира се, имах опит и професионални клалификации + 2 и половина чужди езика. Единствено Практикер Гбмх откликнахаи проведохаа интервю по всички правила на управлението на човешки ресурси(казвам го като специалист в тази област). Започнах и срещнах една уникална структура и екип с които се сработихме и тази работа продължи повече от 9 години ,минахме през много трудности и перипетии Като млад специалист имах Възможността да ошлайфам придобитите знания от университета и да ги развия до по висша степен.Едва ли участниците в тези коментари знаят какъв продукт е самата компания докато беше под управление на германците. Ще ви отговоря Маркетингов проект на два ведущи икономически университета ,Но това са подробности и едва ли ви интересуват. Изтеглянето на германците и придобиване то на активите от Видеолукс е просто естествено развитие на една верига, марка, бренд или както искате го наричайте .Не искам да коментирам защо освободиха много служителите с опит и много останаха и продължиха да работят и то успешно. Аз си тръгнах по други причини получих възможност да развивам своята кариера като специалист по управление в чужбина ,както и много от колегите направиха.А тези които останаха Моите уважения. И сега от позицията на времето мога да кажа ,всеки има право на собствен избор и време да направи каквото иска с живота си и по Тази причина не мрънкайте,и определете своите цели в живота здраво работете, никой даром не дава. Поздрави на моите Бивши колеги в 602.
Последни слова
За упеха е нужно много работа и лишения , а не мрънкане и жалване, и чакане някой друг да ти реши жизнените проблеми.И най- важното глава която да мисли.

Типично за българите..Лижят си едни други мъдете

Аз съм бивш служител в магазин Практикер В.Търново.От както 2014г. Технополис закупиха веригата Практикер си преназначиха техни служители на ключови позиции в Практикер.Същото се случи и в касова зона.Главния касиер от Технополис стана главен касиер в Практикер.Не след дълго започна да си показва лошия характер.Безпардонно отношение към касиери и някои колеги в магазина, крясъци, обиди, грубо отношение, унижения от нейна страна.Името й е Диляна Коцева.За съжаление всички стари касиерки с опит, с име във фирмата и сред клиенти една по една започнаха да напускат.Същото започна да се случва и с касиерки с по-скорошен стаж във фирмата към които тя нямаше симпатии.Просто беше невъзможно работата под такова напрежение с такъв отрицателен човек, за който всички бяха малоумни, прости и безмозъчни.А в същото време през повечето време стоеше затворена в трезора ровейки се в телефона си, водейки телефонни разговори и излизаща за по една цигара доста често.Работата й на главен касиер се поемаше от подчинените й, които винаги бяха виновни за нещо.Управителят на магазина г-н Марков нищо не можа да направи по въпроса, тъй като тя имаше постоянната закрила на г-н Генади Делин, който вече работи в Централата в София.Капака на всичко беше, когато г-жа Коцева си позволи с манипулация и натиск да принуди да напусне служителя Катя Христова, която беше следкасов контрол и забележете защо, защото просто не я харесваше.Касиери и служители в компанията се наемат предимно чрез познати.
Като цяло фирмата е добър работодател, заплатите са доста добри, има бонуси, допълнителни привилегии, спортни мероприятия, тийм-билдинги, банкети.Ако решите да работите в тази фирма ще бъдете добре подсигурени, работата е динамична, натоварена, но добре платена.Ако решите да работите в магазин Практикер В.Търново, само не започвайте работа в отдел Каси с главен касиер Диляна Коцева.

До човека, който мрънкя, че нямало обяви за ръководни позиции....
Политиката на фирмата е такава, че ако искаш да бъдеш млад меринджей, трябва да имаш поне 2 годишен стаж в лизането на задници на по-стари меринджеи.
Освен ако нямаш роднина в централата. Тогава става по-бързо.
Общо взето ако си човек амбициозен, ителигентен и търсиш развитие в работата и заплатата.... емигрирай.

Такаааа. Отварят скоро нов магазин във Враца. Пуснаха обява за продавачи, касиери и общаци а ръководните постове ги разпределиха по между си... Голям смях... Половината Технополис станали управители на отдели...
Божкеееее смятах че като са голяма и сериозна фирма са далеч от простотиите но... уви!

Някой има ли актуална информация относно заплатите на работниците в магазина във Варна?

Възмутена съм от компетентността и безхаберието на служителите от отдела за велосипеди .След чакане повече от час ни съобщиха,че не могат да ни доставят модела ,който желаем понеже нямат други налични а единственото изложено е със спукана предна гума!

Абе нещо няма обяви за магазина във Варна явно има доста шуробаджанащина.не е реално за 2-3 години да няма 2-3 обяви за работа.следя постоянно Практикера щото бях кандидатствал там,ходих на интервю и дотам.после видях доста колеги от бившата работа(7-9) които не са кой знае колко работни и ми стана ясно че тука играе шуробаджанащината.за некви 800-850 лева ще се избият да започват.Шефа Живодар се държи надуто на интервю едва ли не трява да си с академично образование и с хиляди препоръки за да те вземе поне мене така ме разпитва.

Заплатата която предлагат е 750 лв. Става въпрос за 2018 година в град София. Интервюто го провеждаха двама човека и ми заявиха, че това е висока заплата за България. Лично за мен тия хора са неадекватни. Казвам истината, дали на някой му харесва или не си е негова работа.