Практикер България /img/frontend/nomap.png"

Практикер България

Типично за българите..Лижят си едни други мъдете

Аз съм бивш служител в магазин Практикер В.Търново.От както 2014г. Технополис закупиха веригата Практикер си преназначиха техни служители на ключови позиции в Практикер.Същото се случи и в касова зона.Главния касиер от Технополис стана главен касиер в Практикер.Не след дълго започна да си показва лошия характер.Безпардонно отношение към касиери и някои колеги в магазина, крясъци, обиди, грубо отношение, унижения от нейна страна.Името й е Диляна Коцева.За съжаление всички стари касиерки с опит, с име във фирмата и сред клиенти една по една започнаха да напускат.Същото започна да се случва и с касиерки с по-скорошен стаж във фирмата към които тя нямаше симпатии.Просто беше невъзможно работата под такова напрежение с такъв отрицателен човек, за който всички бяха малоумни, прости и безмозъчни.А в същото време през повечето време стоеше затворена в трезора ровейки се в телефона си, водейки телефонни разговори и излизаща за по една цигара доста често.Работата й на главен касиер се поемаше от подчинените й, които винаги бяха виновни за нещо.Управителят на магазина г-н Марков нищо не можа да направи по въпроса, тъй като тя имаше постоянната закрила на г-н Генади Делин, който вече работи в Централата в София.Капака на всичко беше, когато г-жа Коцева си позволи с манипулация и натиск да принуди да напусне служителя Катя Христова, която беше следкасов контрол и забележете защо, защото просто не я харесваше.Касиери и служители в компанията се наемат предимно чрез познати.
Като цяло фирмата е добър работодател, заплатите са доста добри, има бонуси, допълнителни привилегии, спортни мероприятия, тийм-билдинги, банкети.Ако решите да работите в тази фирма ще бъдете добре подсигурени, работата е динамична, натоварена, но добре платена.Ако решите да работите в магазин Практикер В.Търново, само не започвайте работа в отдел Каси с главен касиер Диляна Коцева.

До човека, който мрънкя, че нямало обяви за ръководни позиции....
Политиката на фирмата е такава, че ако искаш да бъдеш млад меринджей, трябва да имаш поне 2 годишен стаж в лизането на задници на по-стари меринджеи.
Освен ако нямаш роднина в централата. Тогава става по-бързо.
Общо взето ако си човек амбициозен, ителигентен и търсиш развитие в работата и заплатата.... емигрирай.

Такаааа. Отварят скоро нов магазин във Враца. Пуснаха обява за продавачи, касиери и общаци а ръководните постове ги разпределиха по между си... Голям смях... Половината Технополис станали управители на отдели...
Божкеееее смятах че като са голяма и сериозна фирма са далеч от простотиите но... уви!

Някой има ли актуална информация относно заплатите на работниците в магазина във Варна?

Възмутена съм от компетентността и безхаберието на служителите от отдела за велосипеди .След чакане повече от час ни съобщиха,че не могат да ни доставят модела ,който желаем понеже нямат други налични а единственото изложено е със спукана предна гума!

Абе нещо няма обяви за магазина във Варна явно има доста шуробаджанащина.не е реално за 2-3 години да няма 2-3 обяви за работа.следя постоянно Практикера щото бях кандидатствал там,ходих на интервю и дотам.после видях доста колеги от бившата работа(7-9) които не са кой знае колко работни и ми стана ясно че тука играе шуробаджанащината.за некви 800-850 лева ще се избият да започват.Шефа Живодар се държи надуто на интервю едва ли не трява да си с академично образование и с хиляди препоръки за да те вземе поне мене така ме разпитва.

Заплатата която предлагат е 750 лв. Става въпрос за 2018 година в град София. Интервюто го провеждаха двама човека и ми заявиха, че това е висока заплата за България. Лично за мен тия хора са неадекватни. Казвам истината, дали на някой му харесва или не си е негова работа.

Гола вода. Добри условия на труд, много добро заплащане, дрън-дрън. Дават заплати от преди десет години. Търсят балами да им вършат работата.

Искам да споделя мнението си като клиент от Бургас. Не знам как е другаде, но тук специално мъжките продавачки са много мързеливи и неуслужливи и много нагли. Трябва да дойде супервайзор да ги накара да обслужват и дори и тогава го правят със сумтене. Следващия път трябва вече да ви дигна един скандал. Нещастници, вие сте там за да прислужвате на клиента!!! На такива като като вас не заплата а едно дърво ви се полага! Някои пишат че шефовете ви ругаели - определено заслужено, но не достатъчно за съжаление.. Явно трябва периодично и по един бой в склада. Диви селяни като вас нямат в място в магазини от европейска верига.