Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

Евтини интриги, празни представления,истерии и човешка злоба с много шефска простотия.
Фирма в която те експолатират максимално с нормата/ която обаче не е регламентирана в трудовия договор/ и на всичко отгоре нищо в замяна- е дават плодове или ядки - велико,а заплатите и отношението мизерни. Обаче т.нар мениджмънт- шефките са с начална педагогика и филологии- сами преценете какво разбират от икономика, управление и човешки ресурси.
Не сте били в подобен офис-където няма място да минеш между бюрата.
Съветвам ви да се пазите от клюки и интриги.Шефката ви иска приятелсво във ФЕЙСБУК-уж така между другото и после започва да следи какво пишете! Шеф екипите нямат думата за нищо и са се примирили.Главния шеф е арабин и цепи стотинката на две, а вероятно цепи и други работи.Някои хора не могат да преглътнат истината и карат служителите да натискат бутона-не съм съгласен.До там са стигнали хаха.

Похвално е усърдието на "мениджърите" да отделят по 5 мин. всеки ден, за да натискат бутона "Не съм съгласен" с за всеки един от реалните коментари на хората...наистина "ЕВАЛА"...за съжаление обаче, имидж така не се гради, мненията на хората са достатъчно показателни и за съжаление с натискане на бутона за несъгласие няма да се променят.
Хора, потвърждавам мнението на всички вас и подкрепям коментарите Ви, пък те нека си натискат "Не съм съгласен".

фирмата е за обработка на платежни документи на фр.здравни застрахователни фирми.работи се на норма - като в завод! за ръководството-единствената цел е да увеличава нормите и си гледат своите премии и не им пука за теб.ако не успяваш те привикват и ти баят да работиш на макс.като щивачки в тайланд.заплатите са смешни.увеличение няма.шефката е злобна и посредствена и се усмихва уж, а само крещи и унижава служителите.никакво развитие.лоша атмосфера.лицемерие и мирише зле.много бюра на малка площ! всички започват деня с проверка на обявите за работа и който се махне го гледат с завист.не ви съветвам да работите там.

Аутсортинг компания или фирма работеща с комисионен договор от страна на Франция - сещате се защо - заради евтината работна ръка тук ...

съветвам ви да не си губите времето там :

1. колегите са повечето жени около 60 годишна възраст, които няма къде да отидат явно ... някои баби трудно пускат компютъра, а като почнат да пишат търсят клавишите с орлов поглед и като намерят търсеният клавиш - атакуват -

2. интригите са огромни, освобождават служители за глупости, буквално измислени причини и то служители на ти с френския и компютрите, служители с аналитична мисъл и отлична математика

3. заплащането е отвратително -

4. всеки понеделник даваха плодове, но кранчето спря ...

нямам думи - не започвайте, само ще си изгубите времето...

Не започвайте работа там за нищо на света, единственото хубаво са 24-те дни платен отпуск, но повярвайте не стигат, когато си смазан от безумните им норми, нито ти се почива, нито нищо, няма такова лошо място.

- Няма обучение, показват ти няколко примера за цялото допълнително френско осигуряване и толкова - кой разбрал, разбрал;
-Заплата, много смешна, дори за бг фирма;
- работно време - ти сам оставаш извънредно, като не можеш да изпълниш нормите;
- колегите - възрастни женици, които на около 60 няма къде другаде да отидат;
- работна атмосфера - отврат - липса на въздух, бюро до бюро;съвкупност от интриги, примесени с истеричен смях, "смешни" истории от 50-та година и все интересни неща;
- ръководството - (малката буква е показателна);
- Ооо, сетих се за плюс - плодовете на седмична база - незнам да се смея ли, то не е за смях, изобщо;

супер фирмица за студенти, майки и бременни.ниски за сферата заплати , старите служители са с по-високи, но им е омръзнало от интриги и напускат масово.има норма за обработени досиета-количество искат!високи норми и ниска стартова заплата.кофти фирма особено ръководството- всичко зависи колко си симпатичен на шефа, а тя е жена която си пада по интриги и клюки, лицемерка и лъже яко.като цяло много жени и клюкарник.
мъжете малко и за тях всичко е ок и са толерирани.можеш за ходиш на работа и в 8ч и в 9 и в 10ч.офисът е пренаселен, не се диша защото е бюро до бюро-климатик не се пуска.мирише.има ваучери за 60 лв.коледни премии няма.за стаж е ок.

Настоящ служител съм и бих искал да заявя, че фирмата е супер във всички отношения ... не казвам, че мотивацията са някакви милиони, но са абсолючтно достатъчни финансите, освен тях получавате много други привилегии (безплатно лечение, ваучери, ядки, плодове и т.н.) ... за мен натоварването е минимално, вярно, трябва да се внимава и да се вглеждаш в екрана, но не комуникираш с клиенти, не говориш по телефона, никой не те следи кога и как си дошъл или тръгнал - ако ти се налага, няма проблем ... глупостите, които изчетох по-горе, че ако много боледуваш те махат са погрешни - та всеки боледува ... вярно, учат се кодове, но както с питане се стигаше навремето до Цариград така и с питане и онагледяване на работата се научават ...

като съотношение заплащане/качество/отношение, фирмата е на доста високо ниво, а отношението към шефовете е супер, освен това получавате обучение, никой колега никога няма да откаже да помогне ...

... интриги, досега не съм видял, както пишете в постовете си, вярно повечето служители са жени - и какво от това, важното е, че са готини, позитивни хора, където ще ви е приятно да идвате на работа ...

... запомнете съотношението мотивация (заплата ) / вътрешно удовлетворение от работата е много добро и това е важен фактор ...

и се чудя защо всички пишат анонимно - какво толкова, жирафът скрил главата си в земата и смята, че е скрил - е аз не се крия ...

... това беше мнение от един доволен служител

За тази фирма бих казала,че има доста свестни хора,но те не са сред ръководните кадри.Има доста съвестни служители,но като цяло не се цени качеството,защото никой не си прави труда да обяснява в детайли нещата освен някои от колегите,които не са длъжни.Само "отбрани хора"стават специалисти качество и повечето предпочитат да си пият кафето и да ти трият сол на главата за направени грешки,вместо да са достатъчно колегиални да ти обяснят нещата с цел градивна критика.Не бих казала,че работното време е плаващо.Да може нещо да си свършиш лично,но с цената да наваксаш, а това никой не го отчита.
Иначе да социалните придобивки са бонус,заплатата не се покачва нито според постигнати резултати,нито според изработеното.По-скоро веднъж в годината я вдигат с нищожно малко и ти го натякват после за количества.Явно е привлекателно място,защото не се държи на стари служители с опит, а се търсят хора на момента и на тях им се обещават много неща,които не е ясно дали стават на практика.Все пак винаги има хора,които ги устройва:)

Служител съм във фирмата и не мога да остана безучастен към някои от коментарите.

Ето моите оценки и коментари по следните критерии:
1. Заплащане
Заплащането не е от най-добрите в София, но е съобразено с липсата на стрес и напрежение, с факта, че служителите не отговарят на писма и обаждания на гневни граждани от различни националности. Търсеното ниво на френски също не е от най-високото. Дава се премия, която повечето от колегите успяват да достигнат в края на изпитателния срок. Премията и постоянното трудово възнаграждение оформят не лоша заплата.
2. Уважение
Не съм попадала в друга фирма, където толкова да се цени и уважава обикновения служител. Абсолютно никой не виси да гледа кой в колко е дошъл, колко часа е направил, колко обедна почивка е ползвал, а се разчита основно на личната отговорност на всеки един от нас.
3. Привилегии
- премия
- 24 дни платен отпуск
- 60 лв ваучери за храна
- плаващо работно време
- допълнително здравно застраховане
- пресни или сушени плодове и ядки всяка седмица
4. Фирмена сигурност
Дори по време на голямата икономическа криза фирмата остана стабилна. Заплатите ни биват превеждани най-касно на 7-мо число всеки месец и аз лично не помня случай заплатата да ми е била забавена или непреведена.
5. Натовареност
Натоварването не е голямо, защото, както споменах, не се отговаря на обаждания и се работи с бг работно време.
6. Потенциал
Няма кой знае какъв потенциал за развитие, но не всеки иска да е шеф.
7. Местоположение
Фирмата се намира в центъра на град София, в близост до Мол-а на Стамболийски. Локацията е изключително удобна - има метро, трамвай, автобуси и тролеи. Някои от колегите идват също и с велосипеди и леки коли или с "двойката".
8. Колеги
Колеги има и добри и лоши като навсякъде.
9. Работна среда
Работната среда е доста приятна. Изградени са приятелски взаимотношения и общо взето е като форум - ако някой има проблем, се обръща към форума и получава решение. Смехът е в големи количества.

Негативно отношение от супервайзорите към обучаващите се, които вместо да те обучават, нагнетяват обстановката. Искат да бъде изработен документ, без да са обяснили за какво става дума. Не показват, не обучават, а правят опит да вместят "показването" между ежедневната си работа. И считат, че веднъж като са обяснили, трябва вече да си запомнил всичко. Никаква толерантност, никаква колегиалност. Явно супервайзорите са забравили кога и те са били млади и неопитни, и са били от обратната страна. Не се занимавайте с тях, съветвам всеки, който е проявил интерес към фирмата, да се обърне и да избяга с 200 км/ч. Селски пръчки, които са се наместили в "Софията", и са окупирали "службата си".