СОФИЯ МАРИН ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СОФИЯ МАРИН ЕООД

От прочетеното оставам с много добро впечатление, остава само един от най-важните въпроси - заплатата?
Знам че е конфиденциално, и по принцип е както се договориш, но ако искаш малка заплата се "прекарваш" а ако искаш много голяма просто няма да те вземат, но някои може ли да ми каже орентировачно (без точни цифри) каква заплата са склонни да дадат за Web Developer - около средната за бранша, над или под? Знам също така, че това колко ще вземам силно зависи от уменията ми.
Само да уточня, че средната заплата по официални данни е около 2500 лева (чисто).

Ще съм много благодарен ако някой се отзове!

Една от най-коректните и толерантни компании в България!

Прочитам коментарите малко, след като имах предложение от страна на компанията за позиция в ИТ отдела. Моето първо и единствено впечатление до този момент за компанията, офиса, служителите и атмосферата е прекрасно. Кандидатствал съм на много места, където процесът по наемане е нещо като българската администрация - бавен, дотягащ, изнурителен. В рамките на няколко дни само бях поканен на интервю и предложена оферта за позицията. Мениджърът на тима и мениджърът на човешки ресурси (не бих искал да споменавам имена им) се държаха любезно и с уважение. Млади хора, които умеят да предразположат кандидатите в процеса на разговор. Изключително коректно поведение от страна на работодател, което е рядкост на родния пазар. Не започнах работа в компанията, но давам висока оценка за подбора на кадри и процеса по наемане. Атмосферата в офиса е изключително приятна и отпускаща. Горещо бих препоръчал на всеки, който търси активно работа да следи да предложенията на "AXSMarine".

Мненията дотук подозирам, че касаят ИТ звеното на фирмата. Много ще съм благодарна ако споделите мнение за съпорт тийма (customer support). Обмислям предложение за него и определено не мога да преценя,доста малък екип.
Голям обем обаждания ли има на смяна, монотонна работа ли е,какви са условията?
Имате ли някакви впечатления? Много ще съм благодарна,тъй като съм работила с големи екипи в големи компании досега и предполагам че нещата са различни.

Аз съм доволен от работата в компанията. Френските мениджъри се отнасяха с уважение и толерантност към мен и към останалите. Отстраняваха веднага дори и дребни проблеми, което говори, че се отнасят сериозно към работата.

Атмосферата е приятелска, колегите са приветливи, с чувство за хумор и до теб винаги има някой, който да ти помогне при затруднения, което ми направи изключително добро впечатление. Ако искаш да се учиш, да се усъвършенстваш и да станеш истински професионалист, това е подходящото място.

Всички биват оценявани напълно адекватно и са поставени при равни условия. Заплащането е много добро и се изплаща редовно с пълни осигуровки. Недоволстващи (и задържали се на работа) колеги също не видях.

Причината за напускането ми е лична и няма нищо общо с фирмата. Щастлив съм че имах възможността да работя в AXSMarine.

Г-н Анонимен, смея да кажа, че доста неточно сте преценил компанията, а компанията май Вас доста точно Ви е преценила.

Да си кажа и аз моето мнение за компанията. Стига да покажеш потенциал, да покажеш, че поне се опитваш да научиш нещата, които не знаеш, да се трудиш и да си вършиш поставените задачи, то няма как да имаш проблеми. Всички тези неща се забелязват и имат значение. Предимствата на чуждестранен мениджмънт, а не като масовите БГ компании, където можеш по цял ден да си клатиш краката и на никой да не му пука, или пък да се скъсваш от работа и просто да те третират като муле. Тук ги няма тези неща. Всички сме третирани еднакво - ако направиш гаф, ще те смъмрят, та дори и да си тийм лидер, ако покажеш, че наистина се справяш и се трудиш, то ще бъдеш поощрен.

Като работна среда - работа винаги има, тъй като се занимаваме със собствени уеб базирани системи, които развиваваме все повече и повече и които след близо 15 години на пазара имат много клиенти, така че няма "страх" от това дали ще има работа. Отношението на всички с по-висок ранг - от тийм лидър до CEOто на компанията, е прекрасно - отнасят се с уважение и разбиране към всички. Атмосферата в офиса е просто невероятна - приятелска, спокойна, колегите са the best - с всеки можеш да се пошегуваш, всекиго можеш да помолиш за помощ и съвет. Няма напрежение, няма драма. А възможности за развитие има както професионално, така и на лично ниво. Много неща може да научиш стига да имаш желание и най-хубавото е, че има от кого да го научиш.

Ако си търсите място, където просто да се правите, че работите - не сте за при нас. Но във всеки друг случай, както е казал колегата - който разбира (или пък иска да се научи да разбира), при София Марин се спира.

Аз съм на мнение, че който полага старание бива оценен. Трудният период във фирмата е изпитателният срок и при добро представяне получаваш сигурност. Факт е, че за няколко години има напуснали около 3-4 човека и толкова уволнени, а наетите са около 50 за последните 2 години.

Първото мнение донякъде има своето право!

Работя в AXS от 2 години вече и това което "мнение от Anonymous отношение бивш служителв град София" е написал ми се струва доста неправилно.
Лично мене шефовете ме кефят много и се отнасят доста добре с всички.
Работната атмосфера също ми е доста приятна и много от колегите са супер точни.
Общо взето почти всичко което съм поискал от фирмата съм го получил.

Калине, ти ли си, бе, маниак? Кога те уволниха, кога взе да дращиш глупости по сайтовете... Ти не разбра ли, че френските мениджърчета никой не пипат, освен ако някой от персонала не им подшушне нещо? Сега, не знам как да ти го обясня, но в тая фирма са наети вече над 50 човека, уволнените сборно за всички времена са 4ма. Или всичките сме мазници там, или ти си ебати пича, пък Франция не те обича... Интересно защо когато се взе решението да бъдеш освободен, няколко човека бяха повишени на позиции мениджъри и лидери.
Сега, малко по-обективни детайли, неидващи от газиран уволнен човек, който не си е минал даже изпитателния срок:
Фирмата прави софтуерен продукт, който се използва от хиляди потребители, част от големи търговски компании, свързани с морската търговия. Нормално е при положение, че се предлага нещо уникално, изискванията към кадрите да са високи, а типичното за българина отношение "по цял ден по корем ше лежим" да не се толерира. Факт е, че който си е бачкал съвестно и кадърно, е бил повишен. Заплащане не мога да коментирам, поради подписан договор за конфиденциалност, но в общи линии каквото си договориш, това си взимаш. Работната среда е идеална, привилегиите са безкрайни, в общи линии, който разбира - при София Марин се спира!