СОФИЯ МАРИН ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СОФИЯ МАРИН ЕООД

Предният коментар е напълно верен, а българския мениджмънт, за който се говори е госпожа Ива Андреева, която за пореден път си изми ръцете с хората под нея. Ако се чудите какво имам предвид, прочетете коментарите от 2018 за нея, ситуацията е все същата и ще бъде все така за напред.

Преди да започнете в София Марин имайте предвид, че фирмата има навика да съкращава от днес за днес, особено в изпитателен период, но не само. Преди месец съкратиха целия мениджърски екип от днес за днес (4 човека), а в него имаше дългогодишен случител (около 6 години) минал през няколко позиции в компанията и не ѝ беше предложена алтернатива, а отворени позиции имаше. На въпросните им лийдове това им е втория "провален" екип. Предния беше само от две момичета, които напуснаха, защото им беше "хубаво" във фирмата и просто не се наеха нови. А имат и история в която се опитват да принудят човек да напусне, за да не му плащат обезщетение, но поне от тогава са се научили да не опитват подобни низости. Ако сте в техническата част на компанията ще сте ок, защото официалния ви ръководител е французин. За останалите позиции колкото по-далеч сте от мениджмънта от българска страна толкова по-добре.

Като изключим историите споменати по-горе колегите са млади и мотивирани хора. В по-голямата част от времето работната среда е приятна (стига да няма контакт с бългаския мениджмънт). Заплащането и привилегиите са нормални за компания в бранша, нищо повече, нищо по-малко.

Фирмата е чук!

Работи се по собствени, интересни продукти, колегите са готини (има и изключения, разбира се, все пак сме програмисти :D), заплащането е високо, локацията на офиса е отлична, средата е повече от приятна.

Професионален и личен съвет към всички, които четат коментарите тук, а и по принцип търсят обратна връзка и мнение за бъдещите си работодатели:
От това, как един коментар е написан - било то позитвен или негативен - би трябвало да ви става ясно за нивото на човека отсреща и доколко написаната оценка е адекватна и обективна.
Прочетох много силни епитети, крайни оценки и прочее неуместни изказвания, които не правят чест на никого.

Благодаря за вниманието и успех с търсенето на точната работа за вас, която да ви прави щастливи! :)

Прекрасно място за работа за всеки, който има желание да научи бизнеса и да се развива докато го прави.
Екипът /на всички нива/ е супер. Много кадърни хора работят в компанията!

Доста гадни коментари могат да се видят надолу - въпрос на гледна точка и как човек разбира преди всичко себе си, после останалите.

По повод коментара на TINA, изобщо не е преувеличен! И аз имах сблъсък със същата "госпожа", която си изби комплексите и върху мен. Да не говорим че никой не може да я трае и всички от останалите екипи я обиждат и обсъждат. Като цяла фирмата не е зле, не става въпрос за пари които да си заслужават отношението на тази лелка, на която целия свят и е крив.

Към написаното от Tina, момата се казва Ива Андреева, не Ива Андонова, иначе горе-долу всички са на това мнение, но след като и се дава да прави каквото и се иска няма какво да направим а и на повечето хора не им се занимава вече имаме си достатъчно работа.

Като цяло избягвам да пиша коментари, защото се притеснявам дали ще съм достатъчно обективна, но този път възмущението ми надделя и реших да споделя. Бях преди време на интервю във фирмата за позиция "Проджкет мениджър". За позицията разбрах от приятеля си, който работи като програмист във фирмата, но понеже аз не исках да ни свързват и още повече някой да се чувства неловко, ако не се получат нещата, не споменах, че се познаваме.
Поканиха ме в залата за интервю и срещи, която е без прозорец между другото, което винаги ми е било странно решение, предвид, че там се събират хора, нужни са кислород и светлина. Но това няма значение, това, на което искам да обърна внимание е на провеждащата интервюто - Ива Андонова. Чакам си аз в стаичката, по едно време се появява въпросната госпожа, поздравява сяда и започва да се представя. Може би за краткото време от няколко минути, в които ми обясняваше, повтори Аз поне 20 пъти и натъртваше как тя е шефка на всички екипи, на програмисти, на проджект мениджъри, на дизайнери и тн, и през нея минава всичко и всички. След което понеже HR все още не бяха дошли, тя побърза да ме увери, че и да не дойдат, тя ги знае тези неща и ще ми обясни всичко, че те понякога били малко "бавнички". Това ми направи доста неприятно впечатление, защото не е нормално на първа среща вече да подбиваш лекичко и иронично колегите си. Интервюто протече по следния начин: тя ми обясняваше и разказваше за себе си и се стараеше да ми задава въпроси, които не изискваха конкретен отговор но на които си личеше, че има предварително намислен отговор от нея самата. Както и да е бих могла да отдам всичко това на притеснението си, бих дори сметнала, че ми се е сторило, че въпросната е арогантна и обзета от себе си, ако не беше разговорът с моя приятел след това, който ми обясни, че става въпрос за една интригантка, която се стреми да контролира всичко и да прикрива гафовете си, като набеждава други и именно затова си търси хора, които да са под нея, за да може да си мие ръцете с тях. Пиша този коментар, защото от моя приятелка, която няма нищо общо с екипа на г-жа Ива Андонова, съм чувала много добри отзиви за фирмата. Така че ако ще кандидатствате там, си помислете внимателно, защото кой ти е шеф не е никак маловажно. Иначе аз приех друга оферта, тъй като не бих имала нервите да се разправям с една кариеристка, ударила 40-те, когато се предполага, че си узрял достатъчно за да се държиш адекватно. За протокола за представителка на фирмата дойде раздърпана, с една тениска, размер М, докато тя е доста едра и не се събираше в нея изобщо. Съгласна съм, че свободният дрескод е за предпочитане, но все пак представяш фирмата и се срещаш с хора, някаква адекватност е нужна... Та успех на всички, които са решили да се пробват там и мислете преди да действате. Уверете се, че ще се чувствате добре и на място с този, който ви е ръководител.

Бивш служител съм и това е най-хубавото нещо, което можеше да ми се случи в тая “прекрасна” компания. Положителните коментари тук, разбира се са от HR-a, които по цял ден клюкарят с отделите и се занимават само с интриги. Всички си говорят зад гърбовете, пълно е с миризливци и дебелаци на ниски заплатки, които си мислят че много са постигнали в живота като вкарват бази данни или заемат тем подобни механични длъжности. Страшни лицемери, изобщо не си губете времето!

Пиша това мнение като анонимен, за да не създава впечатление за "подмазване" и т.н.

Фирмата с ръка на сърцето мога да кажа, че е едно от най-готините места, на които съм попадала някога като работна среда: естеството на работа е супер динамиччно, както и промените на пазарите, за които се създават софтуерните продукти, което пък предопределя изключително будни специалисти за колеги, които са винаги насреща да помогнат. Абе, всеки ден уиш нещо ново :)

Да не споменавам фирмената култура и безкрайната грижа за служителите (като закуски, регулярни фирмени събития извън офиса, и пр.).

Така че който не го е страх от challenges на работното място и търси развитие, доверие и подкрепа на работното място - това е мястото :)