СОФИЯ МАРИН ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СОФИЯ МАРИН ЕООД

Е поне някой да каже приблизителната заплата за оператор, да знам изобщо има ли смисъл да си пускам сиви.

Искам да изразя своето несъгласие с мнението, изказано по отношение на "въздухарите".
Първо нека като човек,притежаващ някакви трудови навици, да изкажа, че за да работиш и да бъдеш уважаван в тази фирма, трябва да бъдеш отговорен.
Второ, като човек, който не се оставя на първичните си емоции, призовавам да бъдем малко по-състоятелни при изразяването на мнение, ако искаме то да бъде възприето сериозно.
Фирмата предлага много добри условия. Естествено, няма как да си допаднеш с всички служители, но там има достатъчно колеги, които да превърнат работния ден в по-приятен.
Материалната база е много добра, а възнагражденията не са за пренебрегване.
Естествено заради всичко това фирмата държи стандарт относно наеманите и задържаните служители.

Пълни дебили и мишоци без мнение, подмазвачи и интриганти! Никакво развитие, никаква сигурност, не си губете времето с тези въздухари.

Пиша най-вече заради предишното мнение, с което изобщо не съм съгласна. Като така наречения "един от шефовете на драй беше работил 4-ри години там, но напускаше, разбираемо, след време се установява, че работата наистина е инертна и няма развите там", държа да отбележа,че напускането ми няма нищо общо с работата или колектива. Изказването е много далеч от истината.

Работих четири години в дата екипа и за това време получих уважение, добро обучение и развитие. Въпросът е, че както във всяка друга фирма, така и тук, се изискват определени качества, за да получиш увеличение в какъвто и да било аспект. Необходимо е да имаш търпение, да изучиш основите, за да има на какво да се надгради с нова информация и задачи.

Определено не мисля, че привилегиите са само за мениджърите, тъй като през двете години, в които работих като дата оператор, съм се възползвала от безброй привилегии. След това бях повишена и работата ми определено много се разнообрази с възможността да обучавам и ръководя малък микро екип.

Фирмата предлага страхотен социален пакет за всичките си служители, както и редовен тиймбилдинг и фирмени събития.

Относно самата работа - много динамична и интересна за всеки, който има желание и способност да научи нови неща. Заплащането при мен беше подлагано на увеличение, съответстващо на способностите ми и на новите задължения, които поемах. Нормално е заплатата ти да се увеличава, когато вършиш все повече работа.

Тръгвам си с най-топли чувства и благодарност към мениджърите и колегите си.

Да, това което виждам като мения на бивши служители във фирмата, не мога да успоря, че имат положително отношение. Въпросът е в какво се изразява то. Да, имаш множество привилегии, които фирмата предлага. Игри с които да разпуснеш през свободното време, храна, кухня и т.н. Средата е наистина спокойна, но според мен това е прекалено, почти няма никаква динамика в работата, която се върши. Обучението ми се видя странно в началото, очаквах още в началото да бъда засипан с задачи, които да ме подготвят за по нататъшната ми работа. Разбира се първата седмица, дори и втората ми дадоха да чета книги, в които имаше описание за самия бизнес с кораби, но след време установих, че това четене наистина нямаше смисъл, защото след това бавно те въвеждат в тууловете, които сфутера предлага, за въвеждане на данни, и почни забравяш за това, което си чел. Разпределянето на задачите в екипа: всеки си има "индивидуална" задача, която трябва да следва, срокът и може да варира на нещо от сорта че няма срок или той да бъде една година. Представете си една година да вършите едно и също. Единствения плюс са е-мейлите, които клиентие пращат, които са относно някакви проблеми в системата, неточности в данните, стара информация. Разбира се менидъжърите се занимават основно с тях, а служителите много малко им се позволява да се бъркат във фирмените работи без тяхната намеса. Това го казвам в смисъл, че ръководството на всеки екип, заедно с главния мениджър не желае да бъде заменен с някой който би имал желание да расте във фирмата. Попаднах в момент в който един от шефовете на драй беше работил 4-ри години там, но напускаше, разбираемо, след време се установява, че работата наистина е инертна и няма развите там. Възможно е ако сте служител на 4 месечен изпитателен срок най-лицемерно да те отстранят от позицията в отдела за данни, дори и да нямаш никакви проблеми с колегите или работата. Малко пояснение, отстраняват те защото искаш да се развиваш в компанията. Не знам как стоят нещата с другите отдели, но все пак не могат да изгонят програмистите и хората от бизнеса, от които компанията зависи много повече. Заключението за AQT отдела и DATA отдела е че там се върши черната работа. И още едно последно очакване, относно ексел. Мениджърите нямат никаква квалификация с него, дори след 4 години работа в момента, който аз бях там, hr-те огранизираха посещение на евент за обучение с ексел и то само за два дни. Е не мисля че за два дни ексел не се научава плюс това останалта част от служителите не бяха поканени на него, никой не се сети за тях, че и те искат да научат нещо, което ще има бъде полезно за екипа и работата им в компанията. И не напоследно място, наистина остнах с впечатление, че ако си симпатичен на мениджмънта те взимат на работа, но трябва да си много мълчалив и да ги слушкаш (тук право на свободно мение нямаш) все пак те са хората с повече опит, които си гледат единствено себе си и да манипулират екипите и времето да минава без да се случва нищо в полза на служителите, които тепърва навлизат в работата. За заплатата няма да коментирам, няма увеличение, освен ако не си станал мениджър, което практически невъзможно. Това е от мен. Правете си заключенията сами. Успех в търсенето на работа.

Работих в компанията в продължение на две години. Като човек, който е с над 10 годишен стаж в различни сфери мога да кажа само едно голямо благодаря на hr-екипа, на мениджъра си и на всички с които се запознах. Невероятни колеги и приятели. Обстановкате в изключително дружелюбна и спокойна. Персонала е млад и положителен. Офиса се намира на страхотно място в центъра на града, условията са прекрасни. Заплатите не бих могла да коментирам, тъй като всеки в зависимост от позицията си, уменията и стажа получава ралично заплащане.

Малка интригантска фирмичка пълна с боклуци на ниски заплати! Стойте далеч! Позитивните коментари са от персонала не се притеснявайте!

Здравейте! Някой има ли представа в какви граници е заплатата за Support екипа? Изобщо, всякакви впечатления за тази позиция, биха ми били полезни.

Здравейте, ходих на интервю при тях преди около месец и страничното ми впечатление е, че наистина са сериозна фирма и всичко изглежда ок, но честно казано работата ми се стори леко скучна (реално се занимаваш само с 1 проект и не се използват нови технологий) и мисля, че може би има лека неяснота в фирмата кой какво, как и защо го прави.
Причината да не ме изберат е може би, че им исках твърде голема заплата или пък е имало кандидат който за същите пари е бил на по-високо ниво от мен.

През последните 2 години фирмата се развива изключително бързо. Реализират се нови продукти. Метода на подбор на персонал се е усъвършенствал. Комуникацията между офисите ни в света е чудесна, има такива привилегии, които на малко места се предлагат и изпълняват с такава прецизност. Колегите и средата като цяло е супер!