СОФИЯ МАРИН ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СОФИЯ МАРИН ЕООД

Както се казва в една българска поговорка "Не е луд тоя дето яде баницата"

Ще изкажа мнение като бивш служител, работил като Senior дата оператор. Като цяло това е вероятно най-натоварената позиция, спрямо заплащането.
Когато се започне във фирмата като обикновен дата оператор те обучават и по цял ден обработваш имейли, като натоварването си е от средно към високо, с което няма проблеми. А ако те направят Senior, задълженията ти се качват в пъти, натовареността става постоянно висока, може да пропускаш и обедна почивка понякога, че трябва да се стопяват страници, но пък за сметка на това ти плащат с около 10% повече (~1100 лева) от колкото на обикновен дата оператор... Тоест дата операторите взимат около 1000 лева чисто, а Senior дата операторите около 1100 лева чисто!
Към днешна дата (12.05.2022 г.), инфлацията и поскъпването на стоките, услугите и като цяло всичко за последната година е над 20%, но заплатите в София Марин не мърдат, и то не само за последната година а за последните 5... Минималната и средната заплата за страната за последната година са се вдигали няколко пъти, но заплатите в София Марин пак не мърдат...
Това е световна богата фирма, която е лидер в сферата, в която оперира, но явно искат да зачитат служителите си или поне тези като дата операторите, които работят в София, но то ако за едни е така предполагам, че и за другите гледат всичко да смъкнат до всевъзможния минимум като заплащане...
Моят съвет е към всички мислещи да кандидатстват там за работа - просто да потърсят на друго място, даже ако започнат работа в някой супермаркет, има доста голям шанс да взимат повече пари, с по-малко нерви!

Бивш служител съм и смея да твърдя, че фирмата е много добра, тези постове в последно време отдолу са единствено и само защото последната година и нещо се появи достойна конкуренция за хора! Впечатленията ми са смесени относно офиса хубав и приятен е,но създава впечатление за сивота!

Повечето софтуерни инженери са доволни, защото разбират системата и продукта спрямо законната сфера в която са (има служители *голям процент по 5,6,7 години). Целта на мениджмънт е да са доволни хората над и под тях, за да вървят заедно!
Лично за мен това е едно от най-доброти места за работа като програмист в БГ в момента (2021). Сигурен съм че има хора, които не мислят така - и това е хубаво - да има различни мнения и гледни точки.
HR екипа са много готини и винаги откликват на запитваията!Тръгнах си от компанията с много добри чувства и бих се върнал!

Лека по лека излизат кирливите ризи. Отначало беше добре ама сега се е превърнало в клоака наподобяваща оутсоурс.
Не равномерно разпределение на задачи. Не зачитане на старание. Трябва да им носиш кафета и чайове та да те забележи някой. С работа не става.

София Марин е уникално по рода си културно средище, където до ден днешен се съхранява Берковишкото съкровище. В персонажа на бай Митя, откриваме уникално съчетание от безгранична селяния, човешка наглост и безпардонно поведение. Ако мързелът и слушането на сръбска музика бяха олимпийски спорт, най-накрая щяхме да имаме някаква полза от Митя. Половината фирма напуска заради непоносимостта си към него, а вие тук сте седнали да плюете по госпожа Андонова. Засрамете се.

Добре де, разбрахме колко е перспективна фирмата. Личи си по предните коментари от щастливи служители. Но не стана ясно последно измишльотина ли е това за интервюто или въпросните хора вече не провеждат интервюта заради такива изцепки?

Въпросните французи не провеждат технически интервюта от поне 7-8 години. Дори случката да е вярна, беше добре да уточните, че тя далеч не е актуална.

Аз съм дългогодишен служител на фирмата и бих казал, че винаги съм бил третиран с голямо уважение и от френския, и от българския мениджмънт. Наблюдавам същото и спрямо останалите колеги.

Перспективите в компанията са безброй, но не и за търтеи и мързеливци, които чакат увеличение на заплатата само защото се явяват на работа.

Кандидатствах във фирмата преди известно време, поканиха ме на интервю за PHP developer, но когато пристигнах в офиса им в уречения час за моя огромна изненада ми съобщиха, че интервюиращите (двама млади французи) са отишли на обяд и ще трябва да ги изчакам 30-40 минути... Доста непрофесионално и голям red flag.
Изчаках ги все пак, проведохме около 20 минутен разговор на всякакви теми, но не и технически и повече не получих никакъв feedback от тях. Пълна загуба на време.

Безпреспективна фирма

Повечето работещи в AXSMarine са умни, кадърни и работливи млади хора, които имат много потенциал за развитие. За съжаление, положителните неща, които мога да кажа за фирмата се изчерпват до тук.
Натоварването в някои от екипите е огромно, заплащането не е лошо, но нито една сума не си струва нервите и лошото отношение, което може да получите в замяна.

Мениджмънта от българска страна е изключително слаб (основно в лицето госпожата, която дори не заслуажва да й бъде споменавано отново името. Може да го прочетете в коментарите надолу.) Взимат се нелогични решения, които не са свързани само с продуктите, разработвани от компанията, но и с персонала на фирмата. В края на миналата година беше освободен почти целия PM екип (останаха само въпросната г-жа и TL-а на екипа, които вярват, че се справят „блестящо“ с работата си). Беше обяснено, че тези хора (да, точно така всичките четирима) не са правили нищо и така или иначе други хора вършели техните задачи, както и още няколко безумия, като липса на познаване на бизнеса и т.н., които са доста далеч от действителността, тъй като в екипа имаше човек, който беше работил в AXSMarine повече от пет години и беше минал през няколко екипа. Тя също беше „освободена“ и дори не й беше предложена алтернатива. Сами можете да си направите изводите дали този човек е разбирал бизнеса, след като е бил част от Support екипа, където искаш или не се научаваш на бизнеса и нуждите му.

С този си ход, тази фирма демонстрира как изобщо не й пука за дългогодишните си служители, както и за тези, които са се доказали като професоналисти. Вместо да се опита да ги задържи и поощри, ги „освобождава“. С подобни нелогични действия се прави опит да се заметат под килима големи проблеми, които трябва да се решат. В противен случай фирмата и работата в нея ще вървят стремглаво надолу.