Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Fruit day кога?

До всички студенти, които не искат да спазят 2 месеца предизвестие.

Според чл.327, ал.1, т.6 от Кодекса на труда можеш да напуснеш работа без предизвестие, който продължава своето образование при редовно обучение.

Поста под моя на края може да прочетете реална история за напускащ студент даже не са му искали служебна бележка от университета.

Линк към въпроса от форума:

2. Опция за напускане без да спазвате предизвестие е започване на държавна работа.

Ще го кажа като човек, който хвана и хубавото и лошото.

Започвайки в Майкрософт проект наречен CritSit, всичко беше точно и ясно. В екипа на onboarding training бяхме преблизително 30 души и всички бяхме разхвърляни по различни проекти, Аптус, Ажур, Майкрофокус и т.н.
Ако се питате какво е значението за тези хора, ще стигна и до там.

Хубавите неща:
1.Местоположение.
-Удобно за почивки в близките заведения за обед.
-Метростанцията е наблизо
-Фитнес, за спортуващите, които предпочитат да отидат там вместо да хапнат
2.Колеги.
Научих много от всеки един от тях.
Дори се чудя защо повечето от вас намесват т.нар. малки/провинциални градове.
Като софиянец смея да твърдя, че има по-качествени кадри като варненци, бургазлии и само ядове със софиянци.
3.Моята заплата беше от порядъка на 1600-1800, но смело казвам, че за работата, която вършехме беше мнооого малко.

Лошите неща сега:
Ауч! От къде да започна?

1.Мениджмънта е ужасен. Всички повтарят шуробаджанащина и е така. Сестрата на момиче от моя екип ходи с главният мениджър на отдела. Колкото и да ми е мила и добра колежката, не мога да скрия колко бързо се издигна пред другите.

2.Тази госпожа, за коята всички говорят Ася Попчева, обичаше да праща любимите и мейли започващи с "you spoke, we heard".
Искали сме Xbox моля ти се! (bitch please)

3.Вероятноста митологичното създание кентавър да е съществувало е мнооого по-голямо от това да има така известният на всички fruit day.
Както казва Китодар:
-Виждал съм, ама не вервам!

4.В цялата сграда, за всички екипи, спехтиха някой друг лев като махнаха чашките за кафе.

5.В кухнята на моят екип махнаха кафе машината. Не се разбра счупена ли е или не. така де. С нея си отидоха и пакетите с чайове, за които не ни беше необходима тази машина.

6.страшно много време ни обясняваха, как сме били най-добрият екип глобално и изведнъж, както добре може да се досетите, Майкрософт дадоха повече работа, но екипа започна да се топи. Работата стана не двойна, а тройна и един термин изплува като шега на floora-a. Т.нар Stretching!

7.След всички тези промени, аз лично съм успокоявал колежки, които плачат на бюрото си или в кухнята. От 5 различни момичета съм чувал, че са се затваряли в толаетните кабинки и плачат вътре. Няма нормален човек, на когото да му стане приятно само като чуе, че работа може да предизвика такива чувства в един човек.

8.По-рано споменах за екипа от многото хора, нали така.
Ние също разбрахме за освобождаването на тези хора от Аптус (или какъвто екип беше там.).
Започнаха да се носят слухове в целия офис дали няма да съкращават и други проекти. Беше много неприятен период, и остана тази остатъчна топлина като след шамар.

9.Аз изкарах известно време там и не помня в нашият офис да има от жените, които почистват.
В предните компании, за които работех, рано сутри нсе пуска прахосмукачка и се бършат бюрата.
Там толкова много се бачкаше, че нямаш време да го направиш сам. Ти ставаш част от бюрото и праха се наслоява върху теб и после трябва теб да чистят.

10.В този проект нямаме достъп до никаква социална мрежа и каквито и да е други сайтове. Политика на Майкрософт, ти да видиш! Единственото ни удоволствие беше imgur.com и Spotify.
Едни новини не можеш да прочетеш и да видиш, жив ли е тоя свят и какво се случва в него.

Да сумариирам на кратко.
Ако на някого му трябват пари за 2-3 месеца докато намери нещо наистина добро и за студенти, това е мястото.
Ако цените здравето, нервите и труда си, бих ви препоръчал да разгледате във LinkedIn какво се предлага или разпитайте приятели.

И един много ценен съвет за, хора настоящи служители, искащи да се махнат без този 2 month pre-notice.
Ако прочетете добре кодекса на труда, там много хубаво е описано, кои са тези две точки, по които можете да дойдете понеделник на работа и да си тръгнете същия ден без никой да ви гони за неустойки по договора.

1.Започвате държавна работа.
2.Продължавате своето обучение във ВУЗ.

Наш колега сподели, че избрал втория метод и дори не му искали служебна бележка от унито. Чудно! хахахаха

Успех на всички!

За колегата,който пита за Microsoft
Dynamics.

- Не се занимавай с глупости пич,
В обявата мнохо ясно че ще изглежда добре,НО НЕ Е! За малко повече пари
от колкото в другите им проекти, яко ебане в газа...
Имат направо абсурдни изисквания, направо си е концлагер

Из Тълковния речник:

Чифут -
Евреин, вършещ това, което умее най - добре, като да отмъква (муфти) пари , говори пълни безсмислици (плямпа), или се опитва да добие влияние над други чрез спекулации.

Доста негативни мнения тук, но някой знае ли как седят нещата в Microsoft Dynamics проекта? Гледам че пускат обяви тук-таме, не изглежда толкова зле, но знам ли...
Някакви впечатления някой?

Еврейска фирма с нисък потенциал за развитие на своите кадри. Без да изпадам в излишни полемики.. работих достатъчно време под постоянна несигурност:
Плюсове:
- Добро местоположение на офиса
- Колеги - предимно млади, средно ниво на квалификация. Създава се атмосфера
- Заплащане в срок от 1-5 число без забавяне
- работа за студенти и необучени кадри без високи очаквания към заплатата
- тийм билдинг - макар и малко студентски тип, но има..

Минуси:
- Без потенциал за развитие на служители с по-сериозен стаж. Ако търсите сериозна компания, това не е вашата фирма. Проектите са скучни, често въртиш крака и бъркаш в носа...
- Много кофти мениджмънт - пълна дезинформираност на екипа, слабо ниво на управление, мениджмънт подходящ за студенти
- Уважение от страна на компанията - липсва! Работят с широко отверени врати
- HR екипа - бекофис екипа е страхотен!!! но управлението и рекрютмънт отдела е под всякаква критика, просто толкова са дезориентирани милите

Наскоро съкратиха Аптус отдела на 2 вълни по 25 човека (за да не привличат вниманието на инспекцията) - без предупреждение (15 мин по-рано) събраха екипите в две стаи, едните останаха, другите си тръгнаха...
На останалите колеги им извъртаха ръцете, ако искаш да си тръгнеш без да спазваш предизвестие няма шест-пет - плащаш. Ако Тек иска да те махне по-рано - извиват ти ръчичките докато не кажеш добре без парички... Смешници

Това е една изключително смешна еврейска фирмичка. Каквото и да ви кажат на интервюто - ще ви излъжат. Изкарах там точно 2 месеца и се махнах с превишена скорост.
Тоалетните на тази фирма обясняват и всичко останало в нея.
Единственото хубаво нещо, което може да се каже в едно изречение с името на фирмичката, е местоположението и колегите, които още не са напуснали.
Мениджмънт-от село.

Да те видят всички какъв лъжец и хейтър си. За 15 години не можах човек да направя от тебе. Ей за тва ще си седиш на 650 лв още 15 години!!!
End of email.

Значи от 20 години съм в компанията.

Започнал съм от 420 лева заплата и успях да се преборя с доста неща, не за да оставя да бъда обвинен като хейтър в рая от един крадец на олио.

Некомпетентени и празни приказки както винаги.