Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

No comment

Здравейте, искам да попитам дали някой знае нещо повече за позицията Post Sales Agent for Microsoft.

Виждам доста различни мнения за фирмата и се питах дали някой има наблюдения за този проект, въпреки че е нов?

Поредната глупост на айтитата. Вземат ти админ правата. Не можеш да си инсталираш продукта, който съпортваш. Дори и да го имаш инсталиран не можеш да го ползваш защото се чупи поради липсата на права. Имало виртуалки казват. Къде са ако мога да попитам. Защо трябва да отварям виртуалка за да рънна прост скрипт, команда или да проверя пътя на файл. Сега ни реимиджнаха лаптопите. Очаквам след 2 месеца пак да искат реимидж заради нещо си. Този процес води до огромно забавяне на работния процес. Не можеш да ползваш файърфокс защото имиджа им идва с хром и нямаш права да инсталираш друг браузър. Що за глупост питам? Разбирам да сме секретарки да не ни пука за техниката или софтуера, но сме тек компания. Пише ди го в името на фирмата. Лаптопите с 8 рам като бъдат наблъскани със Макафии, 2 тула за комуникация и какво ли още не остават с гигабайт и половина свободна рам. За останалото какво да говорим. Който работи в майкрофокус проекта знае колко е лошо положението, направо си е срамно. После защо сме изглеждали омърлушени. Не много хора вече им трябва психолог а не масажист в петък. Лоуда почти не се променя, а за сметка на това хората се топят. Идват нови, кой остане повече от няколко месеца, кой не. Не очаквайте вдигане на заплати ътъй като кораба майка е намалила финансирането с една трета. С две думи честно да си го кажем "пълна трагедия". Предполагам че и това мнение ще бъде гласувано с Не съм съгласен. Ако така фирмата си мисли че с парфюм може да скрие мръсотията значи са прекалено наивни. Хората виждат истината.

Поздравления, Тек Експъртс!

Карайки служителите си и новопостъпилите да downvote-ват коментари в БГ Работодател, за да прикриете прекрасната токсична обстановка, Вие успешно успяхте да стигнете дъното, и да счупите тъпометъра! :)

Поради този постигнат изключителен "успех", Вие печелите все така нарастващо текучество на кадри, както и загубата на изключително знаещите и можещите си инженери/мениджъри! (party)

Като гледам ордите гласували под предишните мнения, явно има стройна организация в компанията. Някой запознат зрител може ли да каже от микрософт или микрофокус държат контролирания вот на малцинствата?

Искам да изкажа най-дълбоките си възмущения от менажирането и ниските звена на тази компания. Кандидатствах по обява от джобс-а,като джоб-дескрипшъна ми се стори доста приемлив и по силите ми.Изпратих СВ и започнах да чакам.След около 20-25 дни(пародия,дори лайняни кол-центрове като Телъс или Сиксти-Кей се обаждат до 3-5 дни,след като си кандидатствал) получих телефонно обаждане в което обсъдихме чисто и просто формалностите,след което ме поканиха на интервю.Самото интервю се състоя в централата им, намираща се на метри от Съдебната палата.Дали поради факта,че закъснях,но всичко,което се случи в последствие тотално ме отказа от идеята да продължа процеса, макар все още да не съм получил отговор на кандидатурата ми.Очаквах много повече да говорим за естеството на работа,за досегашният ми опит в Аутсорсинга,за качествата ми,защо съм подходящ за позицията и как мога да помогна на екипа,отколкото въпроси от сорта: "Какво обичате да правите в свободното си време?", "Какви са ви хобитата?" и "Кои са ви най-големите предимства"? WTF?! Това интервю за работа ли е или интервю за сляпа среща?! Естествено тези въпроси предизвикаха насмешка у мен нещо,което не можах да скрия и сега вече само съжалявам,че не станах и не си тръгнах, за да не си губим взаимно времето.

Оставяме безумно тъпото и безмислено интервю настрана.Оставяме настрана.Това,което обаче ме отказа да продължа е тяхното твърдение,че ще получа обратна връзка най-късно до 1 седмица след разговора.Вече 20 дни ни вест,ни кост.АБСОЛЮТНА ГАВРА! Така не се прави бизнес! Това е постъпка на хора,които нямат никакво самоуважение към бизнеса,затова и зачеркнах тази компания от списъка ми с работодатели в сферата на Technical Support.Обратната връзка е АБСОЛЮТНА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО,но явно тези "хора" имат други ценности и приоритети.Странното е,че четох статия,как планират да назначат повече от 500 човека хахахахахахахахах С тази малоумна политика не виждам как дори 5 ще назначите, при това на хора,които виждат бъдещето си точно в тази сфера.

Като споменах "хора", проведохме т.нар. разговор с една HR и една тийм-лидерка.Ще спомена само,че дали поради естеството на работа или друго, имаха вид/погледи на хора,ползващи "екстри" в свободното си време.Кой както иска да го разбира.

Поздрави!

Умрела еврейска работа. Защо някой провинциален меринджей не влезе тук и не напише как, кога и колко тийма на мизерния ажур закриха и преместиха в Нигерия? Явно карат всички нюкамъри да цъкат минуси на отрицателните коментари, но това не прави фирмата по-малка клоака хахахах

Смях! Тек-а е впрегнал сили да цъка върху “Не съм съгласен“ под негативните коментари, за да заблуди студентите, че фирмата е ок. Такава е политиката на Тек Експърст - проблемите не се решават, а козметично се замазват.

Мина доста от време от напускането ми, но още благославям този ден.

Млади хора, които четете това, не е срамно да почнете работа в Тек-а. Не винаги имаме възможност за по-добър избор, но щом минете ли 6 месеца - почнете да пускате CV-та по всякакви съпорт обяви. Ослушвайте се в кои фирми отиват напускащите ви колеги, добавете ги в linkedin. Разпитайте ги дали са доволни, дали се търсят още хора във фирмите им, дерзайте!

Виждам, че се пишат оскърбителни коментари за Ася Попчева, много сте брутални, колеги. Аз ще кажа само, че се отнесе много грубо с мен в деликатен момент и е цинично да пристига със скъпата джипка, а да предлага 750 лв. заплата.

И това е специялен поздрав за Александър Димов AKA Сашко вратата по голем дебил нема на земята. Такъв малоумник като него втори нема, да се моли да не го махнат от там, че после и тивени семки на централа гара нема да може да продава. Ще насочва клиентите към вратата!!!

Много сте забавни, скатавки позващи асансьор до етаж 2.

"Моята заплата беше от порядъка на 1600-1800, но смело казвам, че за работата, която вършехме беше мнооого малко."

"Майкрософт дадоха повече работа, но екипа започна да се топи. Работата стана не двойна, а тройна и един термин изплува като шега на floora-a. Т.нар Stretching!"

Да разбираме, че от нищо сте започнали да правите нещо и не ви е понесло, отделно са ви отнели ЧАШКИТЕ ЗА КАФЕ, кафемашината, не сте искали XBOX, а и плодове няма.

#DRAMA

Ако се беше сетил да си вдигнеш виртуалка, щеше да имаш достъп до всички, огледай се около себе си - всички са във FB.

Като гледам повече си работил като психоложка и си жулил кафенца с колежките. Така се гради кариера да знаеш. Ако бяха взели плейстейшъни щеше да е ТОП.

Успех със завършването на "уни-то", ама така като гледам няма да е лесно...