Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

искам да изразя своето удоволствие да бъда бивш служител на фирмата. Макар да бях наскоро освободен от заеманата позиция по преценка на своя ръководител, фирмата предлага повече от прилични условия на труд, заплащане отговарящо на компетенцията и трудовият стаж и допълнителни социални придобивки като: допълнително здравно осигуряване, кухня и санитарен възел на всеки етаж, професионална работна атмосфера, преференциални условия за служители преминали успешно измитателният си срок при закупуване на карта за градския транспорт и прекрасни колеги.

Не виждам изразил негативно мнение някой,
освен такива освободени при неспазване на трудовите си задължения или работното време.

За мен бе чест да работя за IT компания от ранка й с партньори от цял свят и това е добро начало ако искате да започнете работа в тази сфера.

Съжалявам единствено, че нямам достатъчна квалификация за част от некоректно зададени въпроси на клиенти,
които вероятно биха целили единствено да дискредитират подизпълнителите или партньори на компанията, но и това не е без явна причина.

Няма ли поне едно положително мнение за тая фирма?

Обещаха ми 2 бона заплата

Няма да коментирам много, просто ще кажа, че всеки разумен човек би могъл да си създаде мнение много бързо за какво става въпрос.
Интересно е просто как няма нито 1 напуснал своеволно или не с добро мнение за тая дупка. Работил съм на други места, също не перфектни или супер добри, но до някъде имам добри мнения, докато за тека е обратното. И това е всеки човек махнал се от тинята наречена тек експертс. Доста странно а?

Много съм разочарован от фирмата.
Дойдох с голямо желание да работя и с повече от 10 години трудов стаж в IT сектора, но явно, ако имаш собствено мнение, което не съвпада с мнението на прекия ти ръководител, ставаш изгнаник. Много е важно да можеш да лижеш задници и да си достатъчно нахален и пробивен.
Почвам да мисля, че имат и някакъв брояч на мейли. Може нищо конкретно да не им кажеш, но важното е да си пуснал мейл.
Вече не съм сигурен, че е добър старт за младите без никакъв опит.

Фиидбек от интервюто дойде след месец и повече, което за мен е достатъчно да си направя изводи за самата компания. На самото интервю, пълничката HR ка питаше същите въпроси, които задаваше по телефона едно към едно. Меринджейката отговорна за проекта беше злобна лелка, която с досада задаваше въпросите. Като цяло - пълно разочарование. Повече никога няма да кандидатствам там и не бих го препоръчала на никой, който има уважение към себе си.

Как е 13-тата заплата?

Фирмата е добра за начало. Наемат хора без никакъв опит, без английски, но знаеш ли как се пуска лаптоп - нает си!
Фирмата предлага безплатни масажи, ваучери за 60 лева храна и до тук с плюсовете.
Как стоят нещата за някой новопостъпил:
1. Почваш работа без абсолютно никаква идея какво трябва да правиш. Трейнинги няма, сам си.
2. Минават няколко месеца и забелязваш светулка в тунела. Вече имаш бегла представа.
3. Идва някой мениджър при теб и почва да те омайва, че се справяш много добре. Предлага ти да започнеш и друг продукт.
4. Като съвестен нов се съгласяваш. Почваш да работиш повече, работата става по-голяма като обем. Запитваш се - няма ли да получа нещо повече за това? Повдигаш въпроса и получаваш едно постно - о не, няма пари, пък и ти сам се съгласи.
Преди години имаше тиймбилдинги за всички екипи. Нещо обаче шефовете се замислиха, че защо им е? Това е излишен разход. Еми, вече няма такива. Направиха общ за цялата фирма - в най-горещия ден, една седмица по-рано го обявиха, извън София, без осигурен транспорт. Естествено шефовете го махнаха и това, то не отишъл никой. Странно защо ли.
По Коледа миналата година решиха да осигурят обяд за хората, които работят. Дилемата - Доминос или гадба, студена храна от съмнителен кетъринг. Е тази година нямаше, те хората се оплаквали, че храната не става.
Идва един момент, в който си казваш "добре, мисля, че върша достатъчно работа, ще поискам повишение". Получаваш отговор - а ти вече взимаш прекалено много пари, няма повишение. Преди една-две седмици имаше събиране на цялата фирма, да се споделят резултатите от 2018. Всички се били справили много добре, фирмата процъфтява и получава повече доходи, но спокойно - пари няма. Нормално...все пак сграда в центъра не се купува без пари, къща в Бояна за 400к не се строи без пари, последен модел Фолцваген не се движи на изпарения. Нищо де, нали тия отгоре са си добре. Пък и получихме палец за работата, как може да не сме доволни.
Идва един момент, в който решаваш да напускаш. Имаш оферта, но някак е останала капка съчувствие към колегите ти (все пак си наясно, че ако напуснеш, няма да се оправят само) и отиваш при шефовете. Питаш ги какво биха ти предложили да те задържат. Отговорът е направо смешен - нищо.
Говори се, че сега Камбаните като се преместят в Тека ще има нови позиции. Като питаш за такава, ти казват, че първо трябва да изчакаш някой от тях да умре, пък чак тогава може да се говори за позицията.
Наскоро станах свидетел на разговор между работник и мениджър:
М: Трябва да звъниш на клиента винаги.
Р: На интервюто ми казаха, че не се говори с клиенти, а само по имейл.
Нормално, какво да се очаква като рекрутърите задават въпроси от сорта на "какъв искаш да станеш като пораснеш".
Цари пълен хаос, мениджмънта няма и понятие от работата, следваш процедури, които само ти усложняват това, за което си нает.
За всички нови - стойте 5-6-7 месеца и после бягайте далеч.
За всички, които все още са там - хванете се за палеца от преди малко, че 2019-та идва и ни очакват още прекрасни изненади и промени!
Хайде, весело посрещане.

П.С. Все пак се очаква да вършиш определена работа, за която ти трябват ресурси. Уви, като поискаш - пари няма. За това просто отидете до ПроМаркет, купете си един боб и хвърляйте, може пък да оправите проблема на клиента.

Някой има ли информация дали ще има съкращения в Майкрософт пректа, както имаше в Apttus?