ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Впечатленията са ми на база работа в отдела "R&D":
Разочарованието ми започна от деня, в който постъпих.
Колегите се опитват да създават впечатление на сплотен екип с добронамерено отношение, но на повечето ни е ясно, че всичко е само фасада. Постоянно се обсъждат хора зад гърба, интригантства се и се злобее по много грозен начин. Знанието и опита не се уважават, а послушанието и подлизурстването.
В отдела колегите са квалифицирани и имат опит, но лошата организация и отровната атмосфера на моменти развалят всичко. По отношение на професионализма- това не е мястото, на което човек може да научи нещо. За електроника говоря.
Показателно е, че за година трима инженери напуснаха, основно защото не издържаха на унизителното отношение на Анелия и на псевдо-ръководството й.Един го уволниха, защото не й мълчеше много и я правеше смешна, а момчето знаеше повече от всички във фирмата.
Много енергия отива на халост, проектите са еднообразни, документацията е под всякаква критика. Колегите от Швейцария се чудят как да те разкарат и да не ти кажат каквото ги питаш, за което после теб изкарват виновен.
Постоянно се правят безсмислени срещи по няколко часа, на които се обсъждат глупости. Работа, която може и трябва да се свърши от един човек се разпределя на няколко. В крайна сметка всичко става от третия път.
Свобода за излизане в работно време почти няма, независимо дали ще си го отработиш или ще го вземеш като платен или неплатен отпуск. Пускат те, но така, че да ти стане неприятно. Като те викнат на някоя вечеря с швейцарците обаче не можеш да не отидеш...
Заплатите са средни за бранша и се превеждат навреме.
В действително фирмата би могла да се развие, но сякаш, че умишлено се спъва и от швейцарците и от тукашния мениджмънт.

Факт е, че все по-трудно се работи. Като представителка на администрацията бих споделила, че се толерира незаинтересованността, некомпетентността и прикриването на тези недъзи. Факт е, че всеки който не толерира тези недъзи, търси нови поприща за изява.
Ако има желание фирмата да проспера, то промените са наложителни.
Дано бъда разбрана правилно.

Не е проблема в смените скъпи ми Анонимен, едва ли ще се оправят скоро. Най големия проблем в момента е некомпетентността на колегите индустриални инженери, по конкретно Кокалова. Както споменах в по долен пост не стига, че не разбира нищо, а подобренията и са повече от глупави. На всичкото отгоре, като и кажеш нещо ти дига такъв скандал, че жална ти майка. Дори не се съобразява пред кого крещи и НА кого. Миналата седмица направи единия вайзор на 2 стотинки, само защото нововъведението и пречеше на минаването по пътеката. Това нормално ли е питам? Да не говорим, че изобщо не подобрява нещата, само ги усложнява. Другия проблемен човек е г-н 'ще работим като в Япония'. Веднъж беше там командировка и сега е голямата работа. Ама като го питаш нещо, дига рамене или казва, че сега не може да обърне внимание, а в същност прикрива некомпетентността си. Помислете над това колеги. И се замислете. Така ли е?

Крайно втреме е да оправите смените вече! не енормално 5 днни поред да си нощна смяна!! земете се в ръце и

Всеки си има трески за дялане. Но при някои хора... голяма сеч трябва.

Доколкото разбрах, фирмата отпускала и някакви пари за зъболекар. Това наистина е чудо ! Браво!
Но не трябва да изпадаме в умиление от този благороден жест – за да ги отпусне, някой трябва да ги е изработил. Кой ли ги е изработил, за да му бъдат отпуснати?
Все пак, това заслужава похвала, на фона на грозната реалност, в която живуркаме.

Колеги български роби, бих желал да ви споделя нещо: Ние, глупендерите, трябва да работим 40 години, за да получим 4 годишната заплата на нашите швейцарски събратя-работници.
И за това нещо не са виновни швейцарските работници!
Те поне са си извоювали някакво положение, макар и недостатъчно,а ние нищо - тъпи сме като гъз!
Стани, стани,глупак балкански, от сън дълбок се събуди!

„LEM is the market leader in providing innovative and high quality solutions for measuring electrical parameters.“
И какво излиза? Пазарният лидер ЛЕМ не плаща и по 400 евро на работниците си!
Разбира се – в България. В Швейцария вероятно заплатите за по 5000 евро. Тук един работник трябва да работи една година, за да получи толкова, колкото получава един работник в Швейцария за един месец. Много грозен картин. Това е показател колко ниски са заплатите в България, колко дълбоко сме натикани в калта и от колко много неща ни лишават работодателите (не само ЛЕМ, разбира се) като ни плащат само минимума, достатъчен за оцеляване – достатъчен, ако не се случи нещо извънредно.
Какво ли си мисли българският работник, когато му говорят за ...лоялност...отдаденост...работа в екип...доброто на фирмата...конфиденциалност...отговорност ...качество... развитие...просперитет...кариерно израстване...?
Всеки знае – работникът си мисли: Бе що ли не си...“$#!%^&*()_+#####!!!!

Ппинзипно, ако се разгледат коментарите в началото се споменава поне 2 пъти каква е заплатата. Но все пак ще ви кажа. Като се започне работа е около 650- 700 лв. Като се навършат 6 месеца и се подпише анекса става около 750- 800 лв. грубо казано. Отделно се получават 60 лв. ваучери. Едно от хубавите неща е, че се плаща навреме. Принципно работата не е тежка, малко е еднообразна, но това не е проблем. Ако искаш да ходиш и на други машини е важно при коя от началник смените ще попаднеш. За съжаление има много интриги особенно в някой смени, но това се дължи на големия брой жени на възраст м/у 35-55 г. събрани на едно място.

Странно, никой не посмя да каже каква е нетната заплата на прословутите "оператори"?
А е важно.
Всеки може да прецени за каква сума може да понася така добре описаните несгоди....