ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Здравейте кандидати за работа.
За да не бъдете излъгани в очакванията си, не започвайте работа в следните отдели - Производство, Индустриални инженери, Качество, Снабдяване, ИТ, Поддръжка, R&D, Финанси и Човешки ресурси. В отделите които не са изброени, работата е песен. Успех!

Предубедени в избора на персонал. Търсят се хора без въображение и характер, т.е. трябва да подложиш врат. Всеки опит да бъдеш разбран по време на интервюто остава далечна химера.Отрязва се в зародиш всяка собствена мисъл.Трябва да знаеш, че нямаш право на никакви грешки, което изключва човешкия фактор.

Преди време въведоха сегашния график с объяснението,че не е честно спрямо колегите от линия 165.Сега на тях им направиха доста по-добър график на работа,а другите прдължават да работят по-стария "честния".Въпрос към господата управляващи:Сега честно ли е за другите?

Наблюдават се все по странни обяви за работа - две в едно, три в едно, четири в едно, специалист по всичко.

Впечатленията са ми на база работа в отдела "R&D":
Разочарованието ми започна от деня, в който постъпих.
Колегите се опитват да създават впечатление на сплотен екип с добронамерено отношение, но на повечето ни е ясно, че всичко е само фасада. Постоянно се обсъждат хора зад гърба, интригантства се и се злобее по много грозен начин. Знанието и опита не се уважават, а послушанието и подлизурстването.
В отдела колегите са квалифицирани и имат опит, но лошата организация и отровната атмосфера на моменти развалят всичко. По отношение на професионализма- това не е мястото, на което човек може да научи нещо. За електроника говоря.
Показателно е, че за година трима инженери напуснаха, основно защото не издържаха на унизителното отношение на Анелия и на псевдо-ръководството й.Един го уволниха, защото не й мълчеше много и я правеше смешна, а момчето знаеше повече от всички във фирмата.
Много енергия отива на халост, проектите са еднообразни, документацията е под всякаква критика. Колегите от Швейцария се чудят как да те разкарат и да не ти кажат каквото ги питаш, за което после теб изкарват виновен.
Постоянно се правят безсмислени срещи по няколко часа, на които се обсъждат глупости. Работа, която може и трябва да се свърши от един човек се разпределя на няколко. В крайна сметка всичко става от третия път.
Свобода за излизане в работно време почти няма, независимо дали ще си го отработиш или ще го вземеш като платен или неплатен отпуск. Пускат те, но така, че да ти стане неприятно. Като те викнат на някоя вечеря с швейцарците обаче не можеш да не отидеш...
Заплатите са средни за бранша и се превеждат навреме.
В действително фирмата би могла да се развие, но сякаш, че умишлено се спъва и от швейцарците и от тукашния мениджмънт.

Факт е, че все по-трудно се работи. Като представителка на администрацията бих споделила, че се толерира незаинтересованността, некомпетентността и прикриването на тези недъзи. Факт е, че всеки който не толерира тези недъзи, търси нови поприща за изява.
Ако има желание фирмата да проспера, то промените са наложителни.
Дано бъда разбрана правилно.

Не е проблема в смените скъпи ми Анонимен, едва ли ще се оправят скоро. Най големия проблем в момента е некомпетентността на колегите индустриални инженери, по конкретно Кокалова. Както споменах в по долен пост не стига, че не разбира нищо, а подобренията и са повече от глупави. На всичкото отгоре, като и кажеш нещо ти дига такъв скандал, че жална ти майка. Дори не се съобразява пред кого крещи и НА кого. Миналата седмица направи единия вайзор на 2 стотинки, само защото нововъведението и пречеше на минаването по пътеката. Това нормално ли е питам? Да не говорим, че изобщо не подобрява нещата, само ги усложнява. Другия проблемен човек е г-н 'ще работим като в Япония'. Веднъж беше там командировка и сега е голямата работа. Ама като го питаш нещо, дига рамене или казва, че сега не може да обърне внимание, а в същност прикрива некомпетентността си. Помислете над това колеги. И се замислете. Така ли е?

Крайно втреме е да оправите смените вече! не енормално 5 днни поред да си нощна смяна!! земете се в ръце и

Всеки си има трески за дялане. Но при някои хора... голяма сеч трябва.

Доколкото разбрах, фирмата отпускала и някакви пари за зъболекар. Това наистина е чудо ! Браво!
Но не трябва да изпадаме в умиление от този благороден жест – за да ги отпусне, някой трябва да ги е изработил. Кой ли ги е изработил, за да му бъдат отпуснати?
Все пак, това заслужава похвала, на фона на грозната реалност, в която живуркаме.