ЛЕМ България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ул. Илиенско шосе № 8&markers=София,Ул. Илиенско шосе № 8

ЛЕМ България ЕООД

Имам едно въпросче, вярно ли е, че началник смяна си е позволил да саботира чрез оператор един от клъстърлидерите с обещание, че на въпросния оператор нищо няма да му се случи?

Странна фирма е ЛЕМ. Четири години подред празнува откриването на 31 октомври а петата на 11 септември :)

Тъй като все пак това е форум, в който хората които ще започват работа ще искат информация за фирмата,ще започна от там че относно работно време и заплащане всичко е коректно(ако нощните смени не са ви прблем). НО.
По отношение на упарвленския екип във така нареченото цехче е пълна пародия,като се започне от най-ниската степен началник - клъстър лидер ,който в 90% от случаите въобще не знае с какво се занимава ,да не говорим за нивото на интелигентност и грамотност.В крайна сметка се има очкавания или поне това са моите разбирания че като тип организатор на екип трябва да имаш базови познания за работа с машини и естеството на самия продукт.Отделно на ръка че масово нямат и основно познание на различен език от майчиния български.Не искам дори да коментирам че тези хора дори не знаят какво точно произвеждат и за какво служи то.
Относно следващата степен началник- тийм лидер,коментарът просто глъхне в потрес и срам.Убеждават те че ако имаш проблем веднага трябва да отидеш и да им кажеш,но след това,тази информация се използва срещу вас.ако не сте им човек,или поне лицеприятен,ви очакват големи проблеми и заяждания.
Дори няма да си направя труда да изкажа меннието си което се потвърди след х месеца работа във фирмата,за каква шуробаджанащина става на въпрос,кой на кой е човек,кой с кой спи,и пр.Което по никакъв начин не е в разрез конкретно с работата ми но за жалост се озовоах на грешно място ,по грешно време ,с грешни хора.
С две думи ако не си удобен на някой и ако не те харесат ,просто ще си намерят начин да те изгонят.
Хвърлят ти прах в очите че няма какво толкова да стане ,все пак който работи-той греши и vice versa,отдел човешки ресурси ти гарантира за безопасност на работното място ,също така и че имаш опция да се развиваш,сиреч ако не ти допада естеството на работа на линията на която са те сложили могат да те преместят,т.е. идеята е да запазят и обучат хората си на повече от една линия.Което мили драги са пълни глупости.В момента в който,се справяш добре,започва да има оплаквания от теб,защото както на всякъде има хора които искат да се бият в гърдите колко добър екип имат,това поражда конфликти в другите смени и така започва веригата.и рано или късно стига до твоя гъз.Тип:не се справяш,има оплаквания(защото видиш ли70 % от фирмата са бабички и не им се бачка,и когато ти си ефективен и си вършиш работата,си проблемен.)
Да се развивате във фирмата-забравете.Ще бъдете обвинени в нарушаване на вътрешния ред,а да имате късмета да сте със инженерно образовнаие-или ще ви правят на глупак,със гугу табелите им и различни геометрични форми наподобяващи кораби- така наречените инструкции или ще бъдете обвинени че лапате на някой.Няма значение кой пол сте.Цялостна практика във фирмата е -няма работа-гониме персонал,след х време има работа-наемаме пресонал.Защото просто така ни е по удобно.Ако имате "късмета" ваше приятелче да ви вике във фирмата,със уговорката че е стабилно и сигурно предприятие,недейте.Капан е.
Като заключение мога да кажа че станах свидетел на какви ли не ужасяващи обвинения,които дори не бяха доказани,в рамките на 20 дни уволниха "по взаимно съгласие" над 7 души някои от тях с различно ниво на пост и опит във фирмата.Така че помислете си добре дали искате да се продадете за х00 пари ,което дори не гарантира работното ви място и достойнството ви!

Работя от не малко време,аз нито съм имал пререкания с някой нито скандали.Вече се прекалява.Ака сте толкова недоволни имате решение на проблема-вървете си.Има доста проблеми и недомислици в производството така е,Но в коя фирма има пълно щастие!В крайна сметка всички сме отишли за заплати а не да се прегръщаме. Най-важно на този етап е да потръгне отново работата и да не се налага хората да почиват когато те не искат.

Втори етаж не работи хората напускат други са в принудителна отпуска на едни платена на други неплатена пълен цирк ВЕРКЕ МАЯ ДЕНКО сигурно КЛИЕНТА ТАКА ИСКА МАМАТА ВИ МРЪСНА И ТОА ПАРЦАЛ НИКОЛ СИЧКИ СТЕ ЗАБОКЛУКА ПАРОДИИ ПЪЛНИ СТЕ

Ей ще се пръснете от яд хах много ясно само кражба в тая фирма тя нищо друго не заслужава яд ме е че сам откраднал толко малко (само няколко кутий за обувки пълни с инструменти) за времето за което работих браво деси само така жалко че са те хванали

Десиславо видя ли сега червената и зелената и МЕДНАТА шапчица? Наигра ли налапа ли се ? Не ти ли беше жал за стадото овце когато работеха по 12 часа а ти си цъкаше на тел??? Не ти ли беше жал за стадото овце когато им оряза заплатите, докато ти изкарваше по 100-200лв от медна жица Но както казваш има господ и ти ще си плащаш скъпо. Такива като теб ги лекуват в Сливен

хахахахахахаха изкарайте ги светила на края айде това ви остава само... Такива приказки и то след 3 години, яко лицемерие или приказки на човек дето не е бил в производството достатъчно време. Производството знае че ги гледат като писано яйце и всеки там злоупотребява с позицията си както може, особено сегашните лидерки, много е трудно да се прецени коя от тея двете Янка и Ванка е по-коварна и подмолна, май втората. Хвърлят някви обвинения там дружинката по някой скалъпено и после да ходи да се обяснява..Вярно че работят и затва ги държат ама не си дават сметка тия дето ги държат на работа още колко животи и нерви съсипват с коварните си заговори така че въобще не ги хвалете ще си горят в пъкъла и колко по бързо им намерят заместник толко по-добре за всички, тва толко се изписа вече за тях сума страници за простотиите особено на едната ама явно не им пука въобще на тея горе па даже писали то всичко се чете тук стриктно даже и в швейцария. Пълни глупости прах в очите

Дойде време и аз да напиша нещо след около 3 години прекарани във фирмата.Първото което искам да ви кажа е че огромна част от персонала в производството са 40-50 годишни лелки със страшно скучни животи, чиято осовна цел е да хванат турския сериал на време. Тези хора като една типична извадка от българското общество се чувстват нещастни и недооценени. Те вярват в изконното право на българина че някой на някого е длъжен и след като вдигнат заплатата на бай ставри,който се скъсва от работа и си го е заслужил, веднага се появява въпроса-а на мене защо няма, без дори да си дават сметка че половината от тяхното работно време минава в оплакване, вайкане и сноване напред назад. На следващия ден след неспокойна вечер свързана със заплатата на бай ставри се стига до заключението че бай ставри със сигурност е човек на някой, той затова е успял, а видиш ли ти те като синямат връзки и си остават с пръст в уста. Скъпи колеги ще ви кажа нещо което вероятно ще ви шокира - никой на никого не е длъжен! И когато и вие станете малко по-отговорни и съзнателни и спрете да си запълвате работното време с глупости и интриги, това със сигурност ще бъде забелязано! Второто което искам да ви кажа е да спрете да обиждате и да злобеете, защото колкото и да не ви се вярва, думите ви нараняват, въпреки че са казани от хора за хора, които не познават. Като бях малък мен са ме учили, че когато непознаваш някой неможеш да го съдиш, още по-малко да го обиждаш за физиката или говора му! И тъй като в предходните мнения доста често става дума за конлретни хора аз искам да ви кажа нещо и за тях. Да вземем например Яна, която се скъсвате да плюете, искате ли да ви кажа че тази жена се скъсва от работа защитава ви от всякакви нападки работи извън работно време вместо да го прекарва с малкото си дете, само и само работата върви и всички да са щастливи на работното си място. При Елка и Ваня нещата са подобни, всяка една от тях влага много нерви и старание в работата си, за да могат нещата да вървят. Затова ще ви помоля скъпи колежки иставене сапунените драми за по телевизията ,40 и повече години живеете така пробвайте и по-друг начин. За вашето лично щастие не е отговорен никой друг освен вие, ако нещо не ви харесва отидете и го кажете, но не тук анонимно а на вашите ръководители или чр или пък на когото мислите че може да се доверите.гарантирам ви няма да станете по-щастливи като обиждате хората и ги карате те да се чувстват нещастни. Намерете начин да се погрижите за собственото си щастие и ще разберете колко време от живота си сте изгубили в сипене на злоба и дребнави забележки.

Десиславо живей си живота и остави фирмата намира достатъчно мазало направи и срина нервитена хората та продължаваш с глупостите си