Теххъдъл https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Николай Хайтов 23а&markers=София,Николай Хайтов 23а

Ееее вие разсипахте чуека ве!

Трябва да се намеся за баланс!

Са верно че английския на Ричо е по-скоро метафора.
Верно и че комуникира с жена си само по пощата. (да бе и аз се изненадах като лично ми го каза)
Верно и че се пипа докато мисли за себе си.
Така е и че всички там са разглеждани като уфсе.
Верно е и че няма социален живот и се поддържа с 3-4 гъзолизеца във фирмата.
Ма никой не посмя да каже че има баници за закуска през няколко месеца като Рич е на посещение.
Никой не каза и че баниците се разредиха от както той почна да идва по-често. (кинчиче движат свето на Рикаршо брат)
Никой не каза че врънка парите за тийм билдинга от клиентите.
Не се каза и че пари за лекциите се събират пак от клиентите.
А лекциите са си яката работа - винаги ме връщат в хубавата 2007 през която се ползват и кътинг едж технологиите за които той говори на тях.
Поне посещаемостта освен от он деманд екипа е и от ъъъ еммм бе май само те бяха бе там у фейса ги има.
Пропуснато е и че у кенефа няма тоалетна хартия и сапун - ма то си пише да се пести природата и да се ползва ел. сушилника, как ше си навреш лицето там, не дай боже некой генитал ... еми - не забравяйте че фирмата е английска, а там още не са открили дори смесителите за хладка вода.
Факт е и че "мазната прическа" му е подлога.

Ма като видях че никой не споменава че хората напускат като плъхове потънал кораб не издържах.

Клиента му напуснал, фейс-а му нацупен,
кажи това не е ли тъпанар - абсолютен?

Общо взето всичко от последните мнения е абсолютно вярно. Само ще допълня, че този Ричард е един от най-наглите хора, които може да срещне човек.

Iskam da dopalnq nqkolko neshta koito kolegata e propusnal.
Izpitatelniq srok beshe 3 meseca kogato az postapwah - weche e 6 tochno poradi tazi prichina - da mogat da te mahnat po lesno ako klienta umre.
Makar che moje da wi kajat che e 3 a ako wse pak si prochetete dogowora i zabelejite razlikata i logichno - pitate zashto, obiknoweno otgowora e "mi ot wchera go promeniha i sega e taka za wsichki"
Tiimbildingite sa smeshna istoriq - na posledniq trqbwashe da si tarsim kade da qdem zashtoto ot meraka si da si spesti nqkoj lew - hranata beshe otwratitelna i poweche ne bih otishal w nikakaw sluchaj.
Ako imate nqkolko oferti w nikakaw sluchaj ne priemajte tazi na tech-a.
W moq ekip e ok momchetata sa super i klienta ni e stabilen zasega, no ako se sluchi neshto - momentalno se maham.
W nikakaw sluchaj ne bih preporachal na priqtel.
Nadqwam se sam bil polezen

Фирмата се занимава с аутсорсинг на цели екипи, главно към клиенти от Английския пазар.
Освен тях има и on demand екип (който не препоръчвам на никого, но ще стигна и до него), който се ръководи пряко от Ричард (собственик и основател).
При кандидатстване към клиент, винаги проучете фирмата, защото има добри шансове тя да си отиде бързо. Проектите на самите клиенти са стари и наследени,
съответно освен че ще ви направят живота труден, нищо ново няма какво да научите, освен framework-a който някой преди 6 години е решил да си направи.

Ако се окаже обаче че клиента фалира, което е доста възможно, ставате служител на Ричард и бивате премествани в on demand екипа.
Следват нови интервюта, и пряка комуникация с Ричард. Ако сте в изпитателен срок, ще бъдете премахнати веднага, а ако сте на постоянен, ще ви накарат да подпишете нов
договор с нов изпитателен срок с промяна на кода на позицията. С тази елементарна техника, много хора биват изхвърляни, заедно с арогантно, неуважително и селско отношение от
самия Ричард и ХР-ките, който са още по-непрофесионални и от него. Ако все пак откажете да подпишете, рано или късно ще бъдете принудени. Редовни съобщения от типа
"Аз ти плащам заплатата, ще правиш каквото ти казвам", постоянни тестове и интервюта, с който да бъдете изкарани неработоспособен. В крайна сметка просто не издържате,
на напрежението и си подавате молбата, каквато е и крайната цел. Но и след това техниките продължават, ще бъдете карани да си взимате ЦЯЛАТА отпуска, докато сте в предизвестие.

Обобщено, фирмата става само ако изкарате някакъв късмет с добър клиент, което е малко вероятно. От самите проекти няма какво да научите и ще бъдете принудени да напуснете
с всякакви техники, ако с клиента ви се случи нещо. Хубавото са редовно превеждане на заплати, и бонуси като купони са храна, но до там.

Ако сте към екип е ок, но избирайте големи екипи с много хора. Има стратъпи който в почти 100% от случайте фалират и след това отивате на пързалката.
Обикновено ви прехвърлят в он диманд на пряко подчинение на Ричард, англичанин, чиято е фирмата. В българия шеф е Ивайло Радев, но той е само бушон с представителни функции.
Та да се върнем на това което се случва след като решат да ви прехвърлят (може и да не е в он диманд а в друг екип). Дават ви да подпишете нов договор ?!? да точно така - предлога се че фирмата била друга - което разбира се е лъжа, пак сте си в теххъдъл.
Преди да изтече изпитателния ви срок се оказвате уволнени. Доста хора работещи от години бяха изхвърлени точно така.
Ако пък откажете да предподпишете филма е друг.
Започвате да получавате заплахи и ви карат да подпишете взаимно съгласие. Ако откажете в рамките на дни получавате предупреждения за дисциплинарно наказание за закъснения или отсъствия (в зависимост от това какво са решили да си измислят) и ви притискат още повече.
Заплахи ще получавате и от самия Ричард.
Целта разбира се е да ви докарат до отчаяние и да се махнете за да не плащат, защото Ричард макар и с 4 деца изкарва времето си в България по стриптийз клубовете и кръчмите и да - вие плащате за това.
За пример може да вземете фейсбук страницата на фирмата - на снимките които виждате там масово присъстват хора, който от месеци че и повече не работят там.
Много и от старите му клиенти се отказват заради брексит. Нови клиенти почти няма, пример за което е и че за последните месеци няма назначение въпреки отворените над 10 позиции.

Фирмата аутсорсва цели екипи на чужди фирми, тоест в всеки екип се работи напълно самостоятелно, споделят се само HR-ките (повечето са хубави) и социалните придобивки (мед. застраховка, ваучери и гифт карти).
Заплатата е както се договориш със съответния партньор на Теххъдъл (най-често английска фирма).
Единствения екип, в който не бих препоръчал човек е on demand екипа.

Моля ако някой работи в тази софтуерна фирма да даде мнения обективно
пуснали са обява че търсят php , android developer
нова ли е фирмата
какви са мизерните заплати и отношението на ръководството