Райхле И Де - Масари България Пръдакшън ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Резбарска 1Е&markers=София,ул. Резбарска 1Е

Райхле И Де - Масари България Пръдакшън ЕООД

Обръщам се към всички настоящи, бивши и бъдещи колеги. Всеки има право на мнение и нека го изказва публично, но в границите на общоприетите норми. Това, което за някои е лошо за други е добро и обратното. Не защитавам в никакъв случай фирмата, но хората не са виновни. Грешките са само и единствено в ръководството, защото не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. "Роднините" и "близки приятели" се възползват и злоупотребяват само и единствено, защото им е позволено.
Лошо планиране, лошо ръководство, добри и ясни стратегии, но базирани на незнанието, че липсват ресурси за тази цел. Няма синхронност между отделните звена във фирмата, което поражда и безпорядък в работата. От известно време насам, управлението е възложено на кадри, които нямат никаква представа от управление на хора. R&M e сериозна фирма с ясни цели и мисия, фирмата е име на пазара и се се ползва с уважение, но всички сцени, които се разиграват в този сайт уронват нейният престиж. Не подронвайте авторитета на фирма, която досега ви е изхранвала. Ако не сте съгласни с нещо го кажете, ако сте съгласни-също.
Комуникация липсва колеги, комуникация!
Всеки има право да напусне фирмата по собствено желание, както и по собствено желание е влязъл в нея.
На ръководството бих искала да кажа, че обучените хора, които си тръгнаха през последната година го направиха само и единствено, заради некадърни лидери. Отдавна практиката "Разделяй и владей" не е печелевша.
Към настоящите си колеги ще се обърна със следното: Искате по-високи заплати, но показали ли сте желание за работа? Заплатите трябва да се регулират - да, но само и единствено срещу показани ИНДИВИДУАЛНИ резултати. Нека се прекъсне практиката на паразитите във фирмата.
Зная, че много от вас ще осъдят моят коментар с идеята, че съм "човек на някой", но ще ви разочаровам. Аз съм един реалист, който си обича работата и не е съгласен с решенията на своя тийм лидер.

Иване,чувал ли си за граматика? Такъв коментар не бях виждала. Върни се в 3 клас и започни отново. Определено имаш нужда, а след това чакай реализация на работното място...

Много интересно защо "мениджъри" близки до ръководството и в момента си търсят работа? Явно съвсем са го закъсали. Явно ситуацията става все по - добра под вещото ръководство на хора като Радко, Тихомир .... а и т.н. HR - Ирина Рибарова е във фирмата само за да получава заплата

Във връзка публикуваният от мен коментар на 31.01.2017 бих желал да допълня втората или може би третата част от моята служба в райхле и да разкажа нещата които се случват от истинската им страна както и моята гледна точка Сега искам да акцентирам върху хората с които работих близо 3г Преди 1г мислех че лошите и некачествени човешки индивиди са може би около 50процента това беше преди да напусна фирмата за първи път след като се върнах за втори път хората които съм мислил за свестни добросъвестни готини и истински напълно опровергаха вярата ми в тях Тук искам да цитирам едно име което има две лица този човек след кото се върнах във фирмата за втори път беше наистина друг и много явно му личеше Силвия Заркова какво точно бях ти направил че така рязко си промени отношението към мене Държеше се така все едно съм ти сторил нещо лошо Явно и на тебе някой ти е цъкнал копчето след като разбра че се връщам Явно си много двулична но това все пак си е твоя работа просто го споменавам защото според мене не са нормални тия неща зрели хора да се ръководят по акълът на някой друг Но Силвия не е единствената след като се върнах си дадох сметка с какви хора съм работил в действителност Къде отиват ценностите принципите и моралът но все пак живеем в бг през времето което работих в райхле освен че си вършех работата бях много общителен и фриволен със почти всички може би си мислех че както се държа с хората и те така щте се държат с мен да ама Не За мене са от изключително важно значение качества като ДОСТОЙНСТВО ЧЕСТ УВАЖЕНИЕ И ПОЧТЕНОСТ винаги те са били определящи за мен никога не съм ги нарушавал и винаги съм ги прилагал към хората с които комуникирам и с които работя като съм очаквал това нещо да е двустранно на в райхле нещата не стоят така истинските хора мога да ги изброя на пръсти другите просто не стават наистина трагично и жалка работа Фалшът лицемерието подлостта и двуличието са на почит там С мен така се случи поради една съвсем обяснима и логична причина просто в райхле аз отидох без никакви връзки просто с уменията и качествата ми но те не се толерират там въпросът е да имаш връзки и да вървиш по гайдата на Радко и Тишо подмазваш ли и ако ходиш да играеш футбол и да коментираш колеги и колежки извън работно време значи си техният човек Тези двамата не гледат качествата на човек които биха допринесли за качествена продукция доволни клиенти и развитие на фирмата при тях е водещо е друго Може би затова лансират и пробутват имена като Иванова Симона Явор семейство косъм и тн Просто са приближени до тях и следователно вървят нагоре необяснимо защо Тези имена много не ме харесваха защото говорех само истината и постъпвах правилно но истината на тях не им изнася Те си търсят не служители а роби на техен гръб да живеят а те до господстват и да си правят кефа Шефчета робството отдавна отмина накрая да не се окажете вия роби на някой Тук може би много хора ще ме опровергаят и ще кажат Иван не работеше той ходеше по линиите и досаждаше на колежките това в известен смисъл е вярно да по някой път си позволявах да бездействам но искам на всички да кажа ЧОВЕК СЕ АДАПТИРА В СРЕДАТА КОЯТО Е не може някой лица договорите на които са ни едни и същи да си правят каквото искат а аз да работя не съм балама и няма как да стане пък и за 650лв толко Сега искам да обърна и специално внимание на лицето Ивета Иванова една жена с наистина болни амбиции и караща доста късен пубертет Уважаеми бъдещи служители тази жена е олицетворение на самото зло много хора я мразят и ненавиждат а тя мене ме обвинява че и правя мръсно Иванова разбери не ме интересуваш нито ти нито райхлето от както се махнах живота ми значително се подобри и те съветвам да не говориш за мене в цялата фирма просто забрави че съм бил някога там нали ужким си над нещата не си личи Ако някой се държи за нея ще просперира в фирмата на каква цена дали си струва преценете сами Наистина не става за началник по скоро е за друго място на нали Тихомир и е гръб може да си позволи много неща А сега искам да се обърна към господата РАДКО и ТИШО я кажете уважаеми колко швейцарски пари усвоихте по предназначение и колко си разделихте под масата затова заплатите на тези които ви работят са ниски за да могат вашите джобове да са пълни както и на тези около вас За това ги има дразгите и конфронтацията между колежки и колеги замислете се нали сте от висшето общество Под ваше ръководство тази фирма няма да съществува дълго Така малко и мъжеподобните същтества които работят на кътинга тоест преди време работихме заедно Явор и Жоро са с главен процесор Иванова и работят на нейната честота няма да ги коментирам но за господата от Ботевград и Кюстендил мисля да ги спомена та въпросните двама ужким ми се пишеха за приятели ходили сме по заведения говорили сме на дълго и широко бяха сложили маската на свести момчета и така докато напуснах Кака им Кина и Цурка почнаха да им промиват мозъците и те стриктно изпълняват техните нареждания някак си рязко спряха да бъдат приятели с мене Момчета то вярно че за единият секс един мъж кво ли не прави но бивали така да ви изпият мозъците то утре щте предадете родителите и семействата по тази логика а бяхте може би читави навремето но явно и вия играете някаква игра и да обобщя има два лагера там единият на Кина другият на Иванова и двата са помия а работата и таргета остава на заден план за защото първо трябва да се изкоментират всички независимо бивши или настоящи колеги и тогава ако им остане време ужким се захващат за работа докато хората извън лагерите се спукват да бачкат и за това напускат повечето Нормалните психики не издържат От колегите ми на кътинга само новопостъпилите бяха много готини Марто и Венци но момчетата имат глава на раменете и вече не са сред колективът Пичове успех и не се променяйте Така че хора започнали по обява и без здрави връзки не са на почит в Райхле Ако познавате Иванова значи определено сте за там всичко което до тук е вярно и дано да съм успял да предпазя бъдещите ви служители Райхле

Здравейте уважаеми бивши и настоящи колеги Причината поради която реших да напиша този мой коментар относно работата ми в РиМ е за да могат хората който са решили или се двуумят дали да почват работа в тази компания да придобият повече яснота за средата и условията на труд Щте ви разкажа моята история за 2години и половина служба в тази фирма така че искам да максимално изчерпателен обективен и прям Също така искам хората които щте работят там да разберат какво представлява РиМ в действителност Заставам пред всички с името си заплатата и отношението към мен през тези две години и половина Казвам се Иван започнах работа в компанията през май 2014 като оператор на машина за рязане на кабели кътинг Бях нает чрез фирма Менпауър която отговаряше за подборът на персонал през 2014 което ме узадачи но щтом е тъкав редът ок Ходих на интервю и в менпауар и в райхлето второто интервю беше 1 месец след първото но все пак се радвах че са ме удобрили за техен служител Във фирма райхле и де месари на интервюто ми казаха че и трябват технически грамотни лоялни и коректни които да са съвестни защото машините били доста скъпи дотука добре Бях назначен с договор към менпауар за 6 месеца с тенденцията ако се справям добре месеците за изпитване на качествата ми и уменията да са по малко Казаха ми че колективът е от 90процента жени ок Повярвайте ми това там не са жени щте се обосновя по надолу казах си тъкмо щте е по забавно и щте има атмосфера ок съм Дойде и ред на заплащането първоначално 650лв карта за гратският транспорт и 60лв ваучери за храна което на пръв поглед е добре това прави 760 което не е малко за старт та въпросната заплата била стартова и подлежала на актуализиране всяка година на техните атестаций но през тези 6 месеца нямало да бъде коригирана Казах си ок 6 месеца бързо щте се минат пък и работодателят прябва да види дали ме бива Започнах с голям ентосязъм че имам бъдещте и преспектива в фирмата все пак викам си швеицарска фирма името и звучи някак си добре с мойте качества щте имам малко или много предимство все пак съм технически човек Започнах да работя мина се малко време дойдоха и други момчета и разбрах че нещата не стоят съвсем така както ми ги представиха в началото В последствие разбрах че момчетата които дойдоха след мене са подписали договор с Райхлето а не с Менпауър разликата е че след изтичане 6те месеца когато си към райхлето минаваш автоматично на постоянен договор а когато си към Менпауър може и да не са 6 месеца а много повече на изпитателен срок Райхлето трябва да каже на Менпауър че те иска за неин служител и ти трябва да приключиш провоотношения с пауъра и да подпишеш нов договор с нови 6 месеца изпитателен срок към райхлето Демек можеш и 2 години да си към Менпауър на изпитателен срок и да те махнат по всяко едно време пълно помия според мене ама бях почнал бях на 3-4 месеца викам си времето щте покаже В моят случай бях 8м в Менпауър и ощте 6м в райхле общто 1г и 2месеца на изпитателен срок е можеха да са много повече ама нали съм добър служител само толкова през това време заплата 650лв с яко бачкане и стремеж за усъвършенстване През това време имаше атестаций за проверка на нивото и качествата на служителят но господин Давидов беше издал заповет че тези които са в изпитателен срок няма да им бъдат актуализирани заплатите а увеличението щтяло да доиде след преминаването на постоянен договор и така юли 2015 най после дойде и постояният договор и чакам повишение защото щтом за 1г 2м не са ме уволнили явно държат на мене като служител Увеличение и така не се появи до моментът на напускането ми Направих голямата грешка да напусна райхлето и после пак да се върна да работя там поради неудволетворение от другата фирма Уважаеми хора това беше най голямата грешка в моят 28годишен живот но за това щте спомена по късно Сега да коментирам хората и атмосферата на работа В началото си мислеш че има много малко нечитави хора повярвайте ми повече съм патил от колеги и колежки отколкото от това че зимах 650лв близо 3 години В последствие разбрах както споменах това там не са жени с малки изключения 10процента може би Жена е титла това е чест нормалната жена има морал ценностна система и гордост Почти сички са психически неоравновесени индивиди от женски а от скоро и от мъжки пол които имат изкривена представа за светът за приятелството за нормалните човешки взиамотношения наистина тези хора имат нужда от психиятрична помощ Предлагам на Радко и на Тихомир да отворят едно такова звено в фирмата и да назначат специалисти който да лекуват психиката и мозъците на тези човешки индивиди много подли бездушни и безхарактерни същтесва искам просто да излея тука сичко за да могат сички да са наясно за какво иде реч а не да си пропиляват времето безцелно както направих аз но за съжаление не ми стигат редовето щте продължа коментарът си някой друг ден Уважаеми хора райхлето промива и манипулира лабилни психики приятелства там няма сичко е въпрос на някакви интереси и облаги Райхлето същто така разваля и семейства Ако сте здраво стъпил на земята човек ако сте човек със собствено мислене и правилни възгледи за нещтата ако сте креативни ако мислите за бъдещта преспектива и най вече ако уважавате себе си НЯМАТЕ МЯСТО В ТАЗИ ФИРМА

Местоположението за мен не е проблем и не мисля ,че има по-добро за сграда производство+развой+администрация.
Работната среда е нормална, при положение че има толкова много хора. Проблемите на личностна основа са рядкост.
В заключение мога да кажа - аз съм доволен, никой не е задължен да работи против волята си ако не ти харесва ,знаеш къде е пътя към вкъщи.

Здравейте,да предупредя всички запътили се към тази фирма....ако уважават себе си просто да не работят там!Първо...никакво развитие при положение,че заплатите са равни на новопостъпили и стари, говори труда Ви дали ще бъде оценен някога!Второ....никога няма да се издигнете,ако нямате познат по-нагоре,все ще излизат с номера,че нещо не ви достига,я в английския ,я в образование...а на мястото за което сте кандидатствали ще застава някой с диалект,който не може и името правилно да си напише!Трето ще давате всичко от себе си,но никога няма да бъдете похвален....там се хвалят и защитават само едни и същи които лежат на гърба на можещите и лоялните работници!И четвърто последно....отношението на фирмата към служителите се определя от държанието на прекия ръководител към работника,което е меко казано отвратително!

Здравейте. Утре имам покана за интервю. Четох доста "страшни" неща. Но никъде не беше упомената заплата в цифри. Много моля, някой да напише каква е заплатата! За колектива вече ми стана ясно, че трябва да се внимава да не настъпиш някой, който е приближен или роднина на управляващите там. Благодаря предварително.

ЕТО Я И ОБЯВАТА:

Purchasing Manager in production plant
Ref.No: PRPP
Описание и
Изисквания: Purchasing Manager in production plant
We are supporting our client - international company (HQ in Western European country) with production and manufacturing facility in Bulgaria for the search of Purchasing Manager. The company is continuing in the development of its team and operations in Bulgaria and is looking for experienced Purchasing Manager for its production facility in Sofia, Bulgaria.

ROLE:
The Purchasing Manager will be responsible for the Purchasing and Procurement team in Bulgaria and for their operational and strategic activities, including the schedules and plans. He/ she should ensure the high quality, cost effective and on-time supply of the materials for the production in Sofia, Bulgaria. The position holder will participate within the search and the decisions for new suppliers and for the development of the SEE region supplier network.
The Purchasing Manager reports to the General Manager and to the Head of the Global Procurement of the company. He/ she will manage a small operational team of senior and strategic buyers.

KEY REQUIREMENTS:
• At least 3 years’ experience in senior role in Purchasing and/ or Procurement, preferably in manufacturing or production/ assembling company
• Ability to develop and manage small operational teams
• Team player with good communication, negotiation and organization skills
• Experience with ERP, (SAP is a plus)
• Very good English
• University degree
• Dynamic and flexible person.

THE COMPANY OFFERS:
• Dynamic job with opportunity for career development
• Internal trainings and induction
• Competitive salary package, additional bonus scheme and some company‘s benefits
• Company lap top, mobile phone, life and health insurance, transport card, and food vouchers
• Sharing of knowledge and know-how.

Тонито избяга преди да са го изхвърлили. Сега остава и радославчо да си ходи и фирмата може и да прокопса