C3i Inc. /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, интересува ме позицията Bid Manager в HCL (с немски, ако това има значение за отдела).

Има ли някой, който работи в същия отдел? Бихте ли споделили впечатления? Как е атмосферата? Натоварването? Заплащането?

В момента работя същото в друга голяма компания в Бизнес парка, предложиха ми тази позиция чрез ЛинкдИн и се чудя, дали си струва да се местя.

Благодаря! :)

Така, пиша този коментар не за да си го изкарам на фирмата, а за да предпазя хората които мислят да започнат работа в нея. Става въпрос за офиса във Варна.
Да започнем с позитивите, повярвайте бързо ще свършим с тях.
1. Някой от колегите са готини. Проблемът е, че когато един не е започват да стават проблеми. Ако един от колегите седи на червено, за да не взема обаждания и другите ги обират, започват и другите да се пускат на червено и се появява напрежение. Хубавото във Варна е, че може да се слезе някъде на плажа след работа.
2. По принцип ни беше казано, че всяка седмица се носят плодове за работниците. С времето обаче започна да става на всеки 2-3 седмици. Веднъж на всеки 3-4 месеца се поръчват и пици, но това се прави главно, когато идват някакви големи шефове, за се покаже колко е "добър" мениджмънта с работниците.
3. Във Варна има няколко човека на които можеш да разчиташ винаги за помощ. Хора като Петя, Мартин, Пламен и Георги.
4. Последният плюс е работното време. Работи се от понеделник до петък. Съботни смени няма. В зависимост с какъв език сте и на кой акаунт сте, се определя от колко до колко ще работите, като в испанския и френския тийм има и нощни смени, но превоза ви е платен.
Дa започнем с минусите.
1. Заплататa е 2000 лв бруто. Преди повече от година това щеше да е добре за кол център с два езика, но в момента няма кол център в който с бонусите да падате под 2000 лв. Има месечен бонус (300 лв бруто), който е почти невъзможен за вземане, ако сте нов, понеже дори мениджмънтa не знае какво точно се гледа за него. Постоянно има промени в процедурите, което спомага за това да не вземате бонус, когато сте нов.
2. Мениджмънта е изключително не компетентен. Говорим за Бирол, който беше назначен след като Христо напусна. От както този индивид е мениджър във Варна, напуснаха над 15 човека в рамките на 6-7 месеца. Когато един от колегите му каза, че напуска, реакцията на господин Исмайл беше "Мислех, че доста по-рано ще напуснеш. Когато му кажете, че напускате, дори не пита защо и дали може да направи нещо за да промени решението ви.
3. Заради малкото останали хора, работата която ще вършите по никакъв начин не съответства на заплатата която взимате. В рамките на 5-6 месеца от испанския тийм си тръгнаха 3ма човека, оt френския 3ма човека, от италианския 3ма човека, от немския 6 човека. Нещото което ще чувате или ще виждате написано в бизнес Скайпа е "може ли да вземеш този кол", без да е от значение това, че до преди 30 секунди си бил на кол и трябва да логваш тикет.
4. Казаното в долния коментар за мазненето е факт, ако не се мазните здраво, няма да как да успеете.
5. Офисът е твърде малък и постоянно има претенций за това да се отварят прозорци или да се пускат климатици.
6. Заради липсата на хора, често се налага да правите "Ц" смени, което значи, че ще оставате 2 часа повече. Тези часове ще ви бъдат върнати, но често се случва да ви ги върнат не когато вие искате, а когато на тях им е удобно.
Та така, ако има някой, който харесва да работи в супер стресова среда, за пари които не отговарят на работата, там с удоволствие ще ви изтискат като лимони.
Поздрави.

Днес ще разкажа малко за отдел Алерган, представителите на мениджмънта - Арсен, Георги и Божидар, силните и слабите страни на работата.

Отдела представлява кол център насочен към разрешаване на ИТ проблеми - предимно софтуерни. Работата е интересна и може много да се научи.

Силни страни:
-Подходяща работа за студенти/гъвкаво работно време - мениджмънта се съобразява максимално с желанието на хората при изготвяне на график
-Не се изисква предишен опит
-Необходимо ниво на Английски език - В2 (Предимно говоримо)
-Добра локация - Бизнес парк, сграда 1
-Колегите са млади и готини
-Офисът е сравнително нов, оборудването е на средно ниво
-Ваучери за таксита на късните смени и допълнително здравно осигуряване

Слаби страни:
-Работната заплата - 1600лв и не е вдигана от основаването на отдела през 2016та година
-Работата, която трябва да се свърши не съответства на съответното възнаграждение
-Всеки ден се измислят нови процеси, които отежняват вашата работа
-На почит е подмазването (Впрочем единственият начин да те повишат)
-Дори и да те повишат - повишението е само с 200лв бруто, а работата, която идва е 10 пъти повече
-От няколко месеца положението е трагично, почти всички кадърни хора от ниво 1, 2 и 3 напуснаха, или са в предизвестие
-Впрочем от 10 супервайзъра останаха само 2 в рамките на година и половина, другите напуснаха сами
-Мениджмънта и идея си няма как да се държи като такъв, но за това по-късно
-Непрекъснато се увеличава нивото на работа, и необходимите знания за да си вършиш работа, но увеличение на заплатите няма, няма и да има
-Фирмата беше купена от индийци, които смятат да затворят офиса в България до година - CEO-то публично каза, че First level of support не е приоритет на фирмата, съответно гледат как да се минимизират разходите
-Когато мениджмънта нарочи някого прави всичко възможно той сам да си подаде предизвестието
-(Предизвестие 2 месеца, а не 1)
-Следи се всяко излизане на почивка или обяд до секунда, гледа се и колко време си бил до тоалетна (ДА, и за това има репорт!)
-Естествено има и хора, които се скатават, но повечето колеги са готини
-Беше даден годишен бонус, като той варираше за хора на една и съща позиция между 0лв и 1500лв, без ясни критерии кой какво и защо получава.

Мениджмънт:
Арсен: От много години в компанията, добра душа, като цяло трудно казва "Не", но не можеш да разчиташ на него за сериозни неща.
Георги: Помощник мениджър от скоро - дошъл от друг отдел, опитва се да го раздава готин, но истината е, че никой не го понася
Божидар: Помощник мениджър, в отдела е от много време, като цяло си върши работата и може да се каже, че с труд е стигнал до тази позиция.

Обобщение:
Фирмата е добра като за студенти, но максималният срок в който да останете е една година - повечето хора тогава си тръгват. Оптимистите остават по година и половина. Мениджмънта се държи добре с теб докато си добър и ти. Почнеш ли да си отваряш устата, или да си в предизвестие те мачкат всякак. Независимо дали си ниво 1, 2, тийм лийд или супервайзър обаждане ще вземеш. Естествено хората в отдела са в пъти по-малко от необходимите, т.е постоянно виси обаждане. Работи се под голямо напрежение. Когато сложиш човек на задържане имаш право на 2 минути, в които пребягваш през целият офис. Месечният бонус (от 100лв бруто) се взима изключително трудно, като трябва да преминеш през 40 критерия (плюс вече споменатото подмазване на мениджмънта). Повечето хора вече са отегчени от глупости и двумесечното предизвестие е единственото, което ги спира да напуснат.

Ако сте студент, знаете малко английски и как да си включите лаптопа сами, а 1200лв ви изглеждат като милиони - това е точното място за вас. Но не е работа, на която ще се задържите - тя така или иначе фирмата ще бъде преместена в Индия идната година.

Поздрави,

С какви езици си, защото това имам значение и нанкакво ниво ги владееш (реално, а не как ти се оценяваш)?

Уважаеми (бъдещи) колеги, бихте ли споделили каква е стартовата заплата за 2 езика? Предлагат ми 1400 чисти, което ми се струва доста малко.

Aко сте студентче без опит, нямащо нищо против да работи в селския Младост 4 това е прекрасна компания за Вас.

Ще работите на смени, можете да си ги избирате (почти), ако работите нощем ще вземете повече пари (дори).

Ако стоите на MP1, MP2, MP6 кариерата Ви ще бележи прогрес.

Спамете и се мазнете на мениджмънта без усещане за чест.

Останете, докато другите се разкарат и ще бъдете повишени. Пак ще взимате кол. Останете по-дълго, новото повишение може би няма да е само мираж. Но пак ще взимате кол.

Не си взимайте храна от 345.

Ако видите индиец измазнете му се - веднъж на 3-4 месеца ще ви черпи с пица.

Фирмата е подходяща за студенти и хора без опит (ако имате basic познания по английски и 2 ръце ще ви вземат). Местоположението е удобно (бизнес парк), заплащане - средно за бранша (каквото подпишете в началото - това и ще получавате, повишения през крив макарон). Социалните придобивки не са нищо особено. Работната среда е - "много вожд, малко индианец". Ежесекундно се променят процесите на работа, което естествено се отразява основно на frontline агентите. Следят ви за най-малките грешки при обработката на кейсове, но не очаквайте някой да направи нещо, за да ви се улесни работата и продуктивността. Мениджмънт и HR - под всякаква критика. Това е накратко за фирмичката. Успех на всички.

Като вече БИВШ служител на C3i мога да кажа, че като цяло фирмата е ОК ... дава ти шанс за развитие при нулеви знания и отделят голяма част за обучението на новите кадри.Както по-горе четох натовареността на работата зависи от екипа, в който те пратят. Заплатите се изплащат редовно и точно колкото си се разбрал с HR. Но ето от моя гледна точка какво е положението:

Level 1 - общ работник - Вършиш цялата работа и ти отнасяш всичко

Level 2 - работник - пак вършиш много работа, но не колкото Lvl.1 от теб се иска разрешение и тн.

Team Lead - молитвения дом - питаш дали може да почиваш или някакви други по-тъпи въпроси. По-голямата част са некадърници, които седят и нищо не правят.Само гледат как да овикат останалите Level 1 коиот хора си скъсват .... да им изкарат заплатите.

Да започнем с плюсове.

Офисът е на удобно място.

Привилегиите като допълнително медицинско осигуряване са на ниво.

Повечето колеги са свежи и компетентни хора.

Поради голямото и непрестанно текучество - има възможности за развитие на всички нива.

Сега минусите.

Колега идва на работа и вижда че го няма в графика за следващият месец. Пита каква е причината и му се казва че е грешка. В първият ден от следващият месец агента е освободен от сега за веднага. Без предупреждение.

Шеф излиза пред всички и заявява „аз не съм взимал болничен за седем години тук. И вие можете да не взимате”.

Колега има c2 английски - оценен е вътрешно на б2 и му се дава ниска заплата. Той успорва - не му дават пълната сума тъй като „британика” не им е позната.

Половината колеги нямат дори достъп до нужните им за ежедневна работа платформи.

Обема работа и организацията на смените са незаконни. Ежедневно не се позволява на агентите да си вземат полагащите им се почивки по закон и договор... точно така, трябва да си поискате почивка.

Мениджмънта е неграмотен и се държи непрофесионално.

Заключението ми е: за първа работа временно е ок. Иначе бягайте не си тровете нервите. Даже не си я вписах в CV-то тази фирма че ще ме е срам.

само със "Знаеш ли какво е Андроид и АйОеС, Работил ли си с такива операционни системи?... и уиндоус и линукс" и направо тъпата пачавра сигурно дето само може да се логне във фейса и ала бала да работи с некви програмки с интерфейс, Ви е разбрала цялата техническа грамотност и
сигурно като ви е слушала как казвате "Да"-то направо със телепатия е разбрала всичко за вас. айде сега да видим кой е на корицата на космополитън, щото много ми дойде да интервюирам тъпаци дет за нищо не стават, щот аз съм най-великия Ейч Ар талант и притежавам телепатични способности.