Си Три Ай Салюшънс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк&markers=София,Бизнес Парк

Си Три Ай Салюшънс

Уважаеми (бъдещи) колеги, бихте ли споделили каква е стартовата заплата за 2 езика? Предлагат ми 1400 чисти, което ми се струва доста малко.

Aко сте студентче без опит, нямащо нищо против да работи в селския Младост 4 това е прекрасна компания за Вас.

Ще работите на смени, можете да си ги избирате (почти), ако работите нощем ще вземете повече пари (дори).

Ако стоите на MP1, MP2, MP6 кариерата Ви ще бележи прогрес.

Спамете и се мазнете на мениджмънта без усещане за чест.

Останете, докато другите се разкарат и ще бъдете повишени. Пак ще взимате кол. Останете по-дълго, новото повишение може би няма да е само мираж. Но пак ще взимате кол.

Не си взимайте храна от 345.

Ако видите индиец измазнете му се - веднъж на 3-4 месеца ще ви черпи с пица.

Фирмата е подходяща за студенти и хора без опит (ако имате basic познания по английски и 2 ръце ще ви вземат). Местоположението е удобно (бизнес парк), заплащане - средно за бранша (каквото подпишете в началото - това и ще получавате, повишения през крив макарон). Социалните придобивки не са нищо особено. Работната среда е - "много вожд, малко индианец". Ежесекундно се променят процесите на работа, което естествено се отразява основно на frontline агентите. Следят ви за най-малките грешки при обработката на кейсове, но не очаквайте някой да направи нещо, за да ви се улесни работата и продуктивността. Мениджмънт и HR - под всякаква критика. Това е накратко за фирмичката. Успех на всички.

Като вече БИВШ служител на C3i мога да кажа, че като цяло фирмата е ОК ... дава ти шанс за развитие при нулеви знания и отделят голяма част за обучението на новите кадри.Както по-горе четох натовареността на работата зависи от екипа, в който те пратят. Заплатите се изплащат редовно и точно колкото си се разбрал с HR. Но ето от моя гледна точка какво е положението:

Level 1 - общ работник - Вършиш цялата работа и ти отнасяш всичко

Level 2 - работник - пак вършиш много работа, но не колкото Lvl.1 от теб се иска разрешение и тн.

Team Lead - молитвения дом - питаш дали може да почиваш или някакви други по-тъпи въпроси. По-голямата част са некадърници, които седят и нищо не правят.Само гледат как да овикат останалите Level 1 коиот хора си скъсват .... да им изкарат заплатите.

Да започнем с плюсове.

Офисът е на удобно място.

Привилегиите като допълнително медицинско осигуряване са на ниво.

Повечето колеги са свежи и компетентни хора.

Поради голямото и непрестанно текучество - има възможности за развитие на всички нива.

Сега минусите.

Колега идва на работа и вижда че го няма в графика за следващият месец. Пита каква е причината и му се казва че е грешка. В първият ден от следващият месец агента е освободен от сега за веднага. Без предупреждение.

Шеф излиза пред всички и заявява „аз не съм взимал болничен за седем години тук. И вие можете да не взимате”.

Колега има c2 английски - оценен е вътрешно на б2 и му се дава ниска заплата. Той успорва - не му дават пълната сума тъй като „британика” не им е позната.

Половината колеги нямат дори достъп до нужните им за ежедневна работа платформи.

Обема работа и организацията на смените са незаконни. Ежедневно не се позволява на агентите да си вземат полагащите им се почивки по закон и договор... точно така, трябва да си поискате почивка.

Мениджмънта е неграмотен и се държи непрофесионално.

Заключението ми е: за първа работа временно е ок. Иначе бягайте не си тровете нервите. Даже не си я вписах в CV-то тази фирма че ще ме е срам.

само със "Знаеш ли какво е Андроид и АйОеС, Работил ли си с такива операционни системи?... и уиндоус и линукс" и направо тъпата пачавра сигурно дето само може да се логне във фейса и ала бала да работи с некви програмки с интерфейс, Ви е разбрала цялата техническа грамотност и
сигурно като ви е слушала как казвате "Да"-то направо със телепатия е разбрала всичко за вас. айде сега да видим кой е на корицата на космополитън, щото много ми дойде да интервюирам тъпаци дет за нищо не стават, щот аз съм най-великия Ейч Ар талант и притежавам телепатични способности.

виждам отворена позиция за English Customer Support Representative и бих искала да ми кажете как протича един работен ден там, какво е отношението, какви са колегите, какво точно правите, абе с други думи ако на някой му се занимава да ми разкаже всичко. Работите ли със скриптове а-у?

Компанията е голяма по мои виждания и до момента от това което чета оставам изключително доволна.

Заплатата е нормална за кол центровете и се изплаща редовно, но не отговаря на количеството работа.

Има здравно застраховане, покриват се ваучери за такси и разходи за храна за нощните смени, има мултиспорт карти.

Повечето колеги са свежи и готини.

Огромният недостатък е натоварването, което в последно време е постоянно. Все по-често има тренинги и обучения за нов съпорт. Така от 3 акаунта, когато постъпих през лятото на 2016-та, ще станат 5-6 до началото на 2018-та, като всеки един акаунт включва различни познания (knowledge), различни тикет системи, различни процеси и тн. В последните месеци и много хора са напуснали точно заради увеличаващата се работа. Екипите намаляха за сметка на увеличаващия с есъпорт. Заплатите не са мръднали, дори се премахна и един бонус, който беше около 1/4 от всичко, което се получава(заплата+бонус+пари за храна и транспорт+др.) Тиймбилдинг не е имало от 1 година. Все по-трудно се взимат бонуси за performance. Всичко това е за моя отдел естествено, за другите не мога да давам мнение.

Потенциал за развиетие има, ако "движиш" с мениджмънта. Ако не, доста по-трудно ще пробиеш до тийм лийд или особено супервайзор.

Така, работил съм 3 години във фирмата, Level 1--> Level 2--> Team Leader и ще го карам по същество.

- Фирмена сигурност - фирмата като цяло си е доста сигурна, за 3 години работа в моят отдел затвори само един проект, който се застоя доста време и в продължение на година и нещо, даже може би 2, работеше на нулеви обороти и хората си дърпаха мад*та. Шансът да ви съкратят, защото проектът/ отделът е фейлнал е минимален.

Естество на работата - съпорт на приложения за медицински софтуер на различни фармацевтични компании. Password reset, account management, troubleshooting, tablet support, motionwatches support, patches и т.н. Като цяло - не е от стандартните неща за съпорт и бих казал, че е малко по - интересно от класическия technical support. Най - големият плюс е, че не комуникирате с който дойде, а с доктори, на които разаряването по телефона им е да ви кажат, че проблемът им е спешен и да трябва да вдигнете приоритета на кейса, за да го успокоите. Също така ще имате възможност да се запознаете с много класически тикетинг системи/ системи за база данни, които се изпозлват и в други компании.

- Работно натоварване - Много зависи в кой отдел сте.
Аз работих в отдел с множество акаунти, всеки от които с малък обем, но различни процедури/ естество на съпорт (в моментите, в които бях левел 1 и левел 2 съм репрезентвал 25 хелпдеска). От начало е доста трудно наистина, но ако сте fast learner ще свикнете. Разпределението на работа е 30% колове, 65% мейли, 5% чат (в моя отдел). Понеже съм бил и тийм лийдер, ще кажа само, че мениджмънта иска всички левел 1 и левел 2 да си уплътнят времето, през което не са на брейк/ лънч. Има си репорти и на всички от този лейър се гледа като на машини, с проценти. Никой не го е*е колко сте уморени и т.н. Тези, които се покажат, че могат да бачкат на 100% и са мотивирани, им изсипват още 20%-30% работа (защо да наемат друг човек, като този може да работи за човек и една трета). После, когато грохнат и видят, че няма смисъл да се бъхтят и искат да си бачкат на нормалните 80%, на фийдбек мийтингс им се казва, че са разочаровани от тях, че могат повече, едва ли не, че се справят зле като всъщност те си бачкат на оборотите, на които фирмата очаква от тях. Често се остава оувъртайм (особено ако сте левел 2 или тийм лидер и това го казва човек, който всеки месец си е взимал бонуса, т.е. - човек, който не го мързи да бачка), но не се компенсира, защото не си поискал позволение и не си репортнал валидна (според тях) причина за оставане. Ревю на позициите:

Левел 1 - най - често млади хора, в диапазона 18-22 години, знаещи няколко езика, мениджмънта се опитва да им промие мозъка, като им слага розовите очила и да ви кажа честно - 95% от хората се хващат. Основни задължения - взимат обаждания, мейли (докато не са на обаждания), таскове от супервайзори.

Левел 2 - хора, които правят мейли, обаждания и чатове + проверяват работата на другите + разни дребини задължения. Повечето хора се побъркват на тази позиция понеже вършиш работа за двама.

Тийм лидер - Понеже няма хора, взимаш мейли чатове и обаждания, когато всички са заети, което е доста често + изпълняваш задълженията на трейнър, супервайзор, client manager, левел 2 (защото няма хора), тийм лидер. Трябва да ти плащат 3 бона, за да вършиш работата с мотивация. Смесват се задължения, а разпределението на workload-a е крайно неадекватно - има хора, които си пушат цигарката със заместник опс мениджъра и се разкарват по цял ден на флоора. Когато започнеше да влизаш на опс мийтингите с другите супервайзори/ тиймлидер + мениджъри - виждаш как всичко дотук е било един шарад, как се лъже и маже. Всичко на този лейър се върши през пръсти, защото имате толкова работа, че ако го вършите като хората - трябва да живеете в офиса. Често се остава оувъртайм, защото имате малоумни презентации/ репорти, които трябва да се пратят на клиента, но през работното си време сте вършили работа на Левел 1, Левел 2 и буквално сте нямали време.

- Мениджмънт - под всякаква критика, тук ще спомена и имена, за да знаете ако ви интервюират, въобще да не ходите.

Звездица Йорданова (опс мениджър)- еквивалент на Хитлер, тотално побъркана жена, била е учителка преди и се държи с хора на по 30 години, все едно са дечица. Често си изпуска нервите. Откакто дойде - напуснаха зверски много хора, котио са бачкали там няколко години. Стресът при нея е толквоа голям, че повечето напускат заради здравословни проблеми. Сравнително обективна е, но и е толкова промит мозъка, че дори и тя не осъзнава колко неадекватно се държи на моменти. Толерират се връзки между колеги.

Красимира Кирчева - the yes man на Звездица, върши черната и работа, злобен човек по душа, често пуска доста непрофесионални и заядливи коментари към левел 1, 2, тиймлидери/ супервайзори, което е страшно непрофесионално. Шуробаджанащината е на макс, ч*ка се с Недело Неделчев (супервайзорче, почна наравно с мен, но понеже праска Красимира Кирчева, която беше тийм лидер, когато започнахме, получаваше привилегии като допълнителен QA, специфична работа, за да взима всеки месец бонуса) и двамата си правят интрижки в отдела, понеже нямат нищо друго в живота си.

Компанията не е лоша - но мениджмънта взима такива малоумни решения, че хората просто напускат, защото им писва.

Колеги - това е може би най - големият плюс на C3i - нелицемерите и истинските хора са наистина готини и свежи.

Заплати - средните за тези в сектора - зависи колко езици имате. Увеличението на заплатите на по - високите позиции - е от 200 бруто, а ще ви гърбят доста повече, защото тук дадена позиция върши нещата и на предишните си позиции.

Винаги идват навреме, дори 1-2 дни по - рано от крайния срок.

Привилегии - ваучери, застраховка от ДЗИ - стандартните неща

Смени - различни, което честно казано за мен е съсипващо.

Понеже е пълно с разярени коментари, реших да допринеса с едно нормално и искрено мнение, тъй като явно има голям интерес към фирмата. Напуснах фирмата преди доста време и в добри отношения с работодателя. Работих в отдел Medidata. По същество.

Заплата - преди година да са били около 1000 нето за английски и около 1500 нето за два езика (сега най-вероятно са по-високи, понеже такива фирми имат постоянен дефицит на кадри). От една страна бяха немалко пари за ниско квалифицираните кадри, от друга страна бяха наистина малко пари, поради естеството на работата. Каквото си договориш на интервюто - това е, няма втори шанс да увеличение. Е, поне заплатите се изплащаха винаги на време - не се е случвало веднъж да закъснеят.

Уважение - само от L1 и L2. Почти всичко над тях си мисли, че е хванало господ за шлифера и го играе млад меринджей. Това не е защото мразят низшестоящите, а защото го карат по учебник, барем ги повишат на супервайзъри.

Привилегии - има ги. И не говоря за бонусите - те в повечето случаи не си заслужават натоварването и риска. Говориш ли с висшия мениджмънт, можеш да си уговориш удобни за теб смени. Има ваучери за такси/гориво/градски транспорт. Нощният и празничният труд се плащат допълнително.

Натоварване - ще ви оттеглят вола майна. Като млад мъж в разцвета на силите си си мислех, че едва ли ще е толкова зле. Само ще вметна, че неведнъж ми се е случвало да изтърва обедната си почивка заради обаждания (после може ти дадат нова примерно след 2 часа), да работя по половин - един час overtime за довършване на тикети и накрая да си тръгна със световъртеж, гадене и главоболие. Ако решиш да си пестиш силите пък, до 2 минути идва тийм лийд/супервайзър да ти каже да вземеш обаждане. В крайна сметка защо да плащаме на повече служители, като само един човек може да взема обаждания нонстоп в продължение на 8 часа - ударник на социалистическото общество.

Потенциал - определено го има, ако следваш учебниците и се мазниш на висшестоящите. Разсъждаването над логиката на правилата и процедурите е във ваш ущърб. Ако умеете да се придържате стриктно към писаните правила, обаче, това е перфектна кариерна възможност.

Местоположение - Бизнес парка си има всичко и като транспорт, и като инфраструктура. Магазините са кожодери, но като имаш денонощен магазин на нощната смяна, не ти пука особено за цени.

Колеги - L1 и L2 обикновено са големи пичове (въпреки, че L2 в повечето случаи изглеждат като севернокорейски миньори). Ако ви трябва помощ, обръщате се към L2, ако ли пък ви дожалее за тях - при друг L1. По-висшестоящите нямат ролята на учители, а на пъдари. Повечето от тях също са готини и ще се веселите с тях в почивките, но когато става въпрос за работа, не очаквайте някакво разбиране от тях.

Работна среда - като изключим гнусните компютри и телефони, останалото е на ниво. Имате си кухни и тоалетни бол, а чистачките ежедневно освежават стаите. Освен това, при 80-ина души в офиса, рождениците и именниците са толкова начесто, че почти всеки ден има почерпки.

Това е. Според мен, компанията си заслужава, ако владеете два езика и можете да носите на много труд. Макар и с пъдарски функции, мениджмънта е коректен към служителя. Всичко, което са казали или обещали на интервюто, беше изпълнено от тях. Ако не друго, C3i ви дава добър шанс да упражнявате език и да се внедрите в корпоративната атмосфера. Дали цената на потта тук е оправдана, е въпрос на ваша лична оценка. Аз не успях да издържа дълго, но и не съжалявам, че съм се опитал.