ЕС БИ ТЕК / SB Tech https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4

ЕС БИ ТЕК / SB Tech

Особено несериозно отношение от страна на работодател към кандидатите за работа!
Твърдя това след като кандидатствах за позиция за уеб дизайнер, при която до последно не бе съвсем ясно до каква степен вместява и длъжностите на фронт-енд разработчик. Пратен ми бе тест в две части - да се изготви уеб дизайн на landing page и да се направи респонсив уеб страница + писане на js.
Работата по теста предполагаше да отнеме около ден, колкото всъщност ми отне и на мен - около 8 часа.
Получих обаждане, че ...цитирам "са ме харесали" и бе насрочено интервю. Интервюто продължи близо час, по времето на което ми бяха разказани едни и същи неща няколко пъти от представител на отдел ЧР и още едно момиче. На два пъти ми бе казано, че след 4 дни ще получа известие от тях по мейла дали съм одобрен или не.
След като изминаха 2 седмици и не бях получил още нищо им писах. Върнато ми бе обяснение, че са на изложение и нямало време да се занимават с такива работи и пак ми обещаха че до 2-3 дни ще ми пишат. Ами...от интервюто до момента мина повече от месец....

Здравейте, Аз също минах на интервю. При мен не протече като при колегата отдолу. Техническия човек се държа супер дружелюбно, HR човекът беше по-стегнат в отношението си, но всичко мина приятно.Относно фирмата - чул съм доста лоши неща поради това, че са евреи и биваш експлоатиран на макс, но пък компанията доста се е променила и разраснала през последните 1,2 години, тъй като колегите изглеждат приятни, а и биваш стимулиран с конкурентно заплащане.

който в момента ще ходи на интервю за работа в софийския офис да се приготви за канонада от въпроси "какво правите ако имате конфрликт с колега, как ще го разрешите, какво правите ако продължава конфликта, как работите с този човек, как ще се държите с него" ... аз лично от тази канонада от въпроси си правя извода, че в компанията има тотално неразибирателство и караници между колегите и фирмата едва не се е разпаднала от вътрешни раздори... въпросите на тази тематика които ми зададоха бяха толкова много и толкова продължителни, че почти се уплаших да не направят конфликт и с мен на самото интервю... изобщо до сега подобно нещо не ми се беше случвало така че бъдещи кандидати бъдете подготвени!

Аха, значи много работа и докато се усетиш , разбираш, че някой забогатява на твой гръб, а ти нямаш два живота за да спечелиш толкова, че да си уредиш живота като нормален човек - разбирайте ново жилище, кола, спестявания за децата и други неща, за забабвления и почивка без да се прекалява и т.н. Ще си помисля, защото вече направих едсин такъв американски тарикат милионер, а нали се сещата, че за мен бяха само трохите - т.е. робите, да бачката, а той да си гледа кефа и само да дава зор. Мерси, ама аз си имам идеи за собствен продукт, имам опита, познанията, волята, достатъчно време и средства да го направя, а докато се развие, може да пожработя още малко така за други, а ако се получат нещата ще е за полследно по тоя начин.

Пускат едни и същи обяви през 1-2 седмици ..голямо текучество или обявите са фиктивни ?!

Някой може ли да даде малко информация за Пловдивския офис и как стоят нещата там? Какъв е стила на работа и как протичат интервютата?

След ревюто на HR-човека от отдела на фирмата, може би някой работник ще сподели РЕАЛНО за какво става дума. Евреи ли са, не са ли? Напрегнато ли се работи или спокойно? Job security има ли или е терсене цялата работа с тази фирма. Плащат ли добре или се правят на евреи? Бонуси, купони, допълнително здравно осигуряване? Колежки има ли? "Eye-candy"-та ли са или обратното?

Много зависи от позицията, но като цяло,  започваш от сравнително малко, работиш здраво, доказваш какво можеш и нещата се променят.
Фирмата се развива, определено има потенциал за развитие и научаване на нови неща, и то в много активен сектор; има страхотен екип и важното е да работиш и да се стараеш.
За разлика от много други работодатели, няма дребнавости- напрегнато е, много,  работа има по много и за всички, но няма дребнавост в отношение на начина ти на работа, закъснения, грешки и т.н.
Тъй, че, ако ти се работи- Welcome!