ЕС БИ ТЕК / SB Tech https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4

ЕС БИ ТЕК / SB Tech

Отвратително място за работа!Особено в трейдинг отдела, с тийм лидери като: малоумния и бавноразвиващ се Кузата и гн*сния д*бел п*дал Чавдарчето,всеки един работен ден върви по мед и гом*а.Лицемерието властва във всеки един отдел, навсякъде ти се крещи, все едно си роб, обстановката е отвратително тежка и нажежена, че буквално в Лидъл или в някоя баничарница е по-добре...

От все сърце желая на мръсните еврейченца да бъдат закрити в най-скоро време!

Здравейте приятели ето един начин как, да си изскарате малко странични дохои от интернет чрез този сайт:
Това е най- добрия сайт от този тип Advertising Network с над 30 милиона акаунта в целия свят, или казано на български споделяне на реклами, като едни хора споделят и плащат за тях а други гледат и печелят пари.
Най-хубавото, е че има програма за лоялност и колкото повече го развиваш толкова почече ти плащат. Като плащат с крипто валута.
Аз лично го развивам вече повече от 3 години и съм супер доволен докарвам си близо 0,01 BTC на месец което е около 340 $.

Така че ако имате свободно време може да пробвате. А пък ако нямате такова може да сложите Bot който да натиска вместо Вас ето линк: https://faucetcollector.com/?ref=350409
Само ще трябва да ви предопредя да не ставате много Алчни и да Не го пускате да работи non-stop, тъй като могат да ви хванат и да ви изстрият акаунта. Аз лично го пускам от време на време.
И последно ето и линк как да си обмените криптото с реална валута чрез тази борса: https://accounts.binance.com/en/register?ref=L7ZP0VQK

Надявам се да съм ви бил полезен: Успех!

Настоящ служител от почти 2 години. (R&D Eng.)

Фирмата не е зле, има си свойто проблеми както всяка друга фирма.
Със сигурност нещата станаха по-зле от както ДрафтКингс ги купи.

Бенефитите който дават хич не са лоши, даже бих казал че са над средното за пазара.
Има си допълнително здравно, ваучери за храна, бюджет за хоум офис, бонусчета за родено дете, ваучери за деня на детето, ваучер за рожден ден, постоянно дават някакви мърчан дайз неща, RSU, нови лаптопи, платен отпуск от фирмата за 8-ми март и сливането на дните между коледа и нова година, отчасти финансират паркинг и мулти спорт, има бюджет за обучение и сертифициране.

RSU - дава се (май на всеки) като броя на RSU-то зависи от позицията, за mid-senior не е нечувано да се дават 5-20к usd като едното което дават е като вид welcome bonus а другите са рефреш за всяка прослужена година.
И в двата случая периода на вестване е 4 години като за welcome bonus-a на първата година се вестват нещо от типа на 30-40% докато за рефреш-а се вества по 1/16 на всяко тримесечие.

Отпуската е 21 дни (20 по закон + 1 за рожден ден) но съответно както казах дават и от фирмата за 8-ми март и за дните между коледа и нова година и пак стават 25 дни.

Има бонус за препоръка на прятел между 1000 и 5000 лв в зависимост на каква позиция е като за повечето инжинерни позиции е 5000лв.

ваучерите за рожден ден и други поводи са към озон или емаг. обикновенно за 50-100 лв.
бюджета за хоум е 500 лв на година.
стандартния пакет оборудване за хоум е новичък t14/mac + докинг станция + монитор + мишка и клавиатура.

относно колегите и работата, лошо не съм видял но все пак фирмата в момента е над 3800 човека и всичко зависи от екипа на който ще попаднеш.
клюки и интриги не съм видял но пък не съм и ходил чак толкова в офиса че да ми направи впечетление.
работата е лека и няма овъртайм освен ако нещо не се потроши найстина много но това е по-скоро изключение отколкото правило.

има още други бонусчета, къде вземеш къде не но все тая, като цяло не са много фирмите с толкова много неща като бенефити и със сигурност сбтех/драфткингс е над средното ниво в това отношение.
има и опция за 100% хоумл

стига за добрите неща, нека кажа малко и за лошите който не ме кефят.

откакто ги купиха драфткингс, бонусите за добре свършена работа намаляха значително и в повечето случай не са парични а някакви глупости като крафт бири, безполезни ваучери или друг мърчандайз.
същото важи и за коледния бонус, от пълна заплата мина на 500 лв и последната коледа мина на безполезен мърчъндайз + дженга + брашно за курабики и комплект за домашни свещи ... дори няма да го коментирам, пълна подигравка.

2 ревюта на перформанса на година но единият е почти невъзможно да те повишат или да вдигнат парите а за другия ако си от късметлите може и да вземеш нещо като дават примоция на около 10% от служителите и имам чувството че ще го намалят на 5%.
Процеса е изключително дълъг, тромав и незадоволителен, 4-6 месеца продължава и ако си късметлия и вземеш примоцията то макса който ще ти дадът е 20% бруто, за по високи заплати границата е 10-15%.
та каквото и да го правиш и въртиш пак при примоция я хванеш 500-600 лв я не.
разбира се колеги който от по-дълго са във фирмата казват че е имало индексация на заплатите на всички за да се бори инфлацията, сега вече това не е така
дават ти едни 10% това че реалната инфлация е над 50% няма никакво значение, проблема си е твой

ако си джуниър или мид, или още на първия рунд ще те повишат или никога няма да видиш промоция, за изключения не знам.
хора са се оплаквали че се водят junior от 3-4 години във фирмата, други от мид стават на senior още на 8-9 месец и до там.
процеса замира, ако те харесват за нула време ставаш senior но нагоре растеж почти няма, всичко като TL, principal, Director, VP или са дошли като такиви или са във фирмата от 10 години и най-накрая са ги направили TL например.

легаси неща колкото искаш, безполезни срещи и webinari също.

заплатата ще я напиша към лошите неща, няма реална структура на каква позиция каква заплата се дава и така в един екип имаме хора с г/д еднакъв стаж и знания но единия виси на 4000-5000 а другия е на 7000-8000.
излишно е да казвам че това за единия е демотивиращо а за другия неудобно да говори на тази тема.
колко ще ти дадът зависи от това колко си нахален на интервюто и колко са на зор да запълнят позицията.

HRBP е напълно безполезен за каквото и да било, за 2 години съм го търсил 5-6 пъти и винаги се овърта, отговаря с 1-2 думи и като цяло абсолютно безполезен за каквото и да било.

В заключение/
Фирмата е ок, има си нейните проблеми и позитиви.
Перфектна фирма няма, определено си заслужава да работиш в DK но на интервюто си искай пари дето са значително повече от сегашните който взимаш понеже или повишение няма да видиш или ще видиш само 1 за 2-3-4 години
текучество има както във всяка фирма от такъв мащаб което в някой случай не е толкова зле, ако някъде има някой lone-wolf дето се маха то HR-а ще иска да запълни позицията спешно и ще са склони да дадат доста над средното за пазара възнаграждение

От Човешки ресурси се държат професионално на интервюто.
TL обаче са нагли и се държат без никакво уважение. На фона на всичките отрицателни мнения не бих работил за тях.

Изразявам писмено възмущението си от определянето на някои отдели във фирмата за по-специални, по-важни за просперитета й от други, и постоянното показване на това в отношението на мениджмънта към работните екипи.
Изключително жалко и ниЗко беше поведението и на част от HR екипа към отделни хора, работили години наред за компанията. Говоря за Даниела Кочова и Галина Иванова. Свидетел съм на това от първо лице, може би те са били подведени от мениджърите на въпросните работници, с които те имаха разногласия, и затова, че гласно ги изразиха бяха помолени да подпишат молби за напускане. Това ОБАЧЕ не оправдава двете, които не направиха нищо за да проучат ситуацията и от друга гледна точка !
Недопустимо поведение, особено за Галина Иванова, HR Manager, която е над 7 години във фирмата, тотална липса на професионализъм и елементарни човешки качества показа тя, както и по-младата й колежка, очевидно непригодна за позицията на HR !

Ами, въпреки че фирмата премина в американски ръце, имам предвид Сбтех се вля към ДрафтКингс, нещата в Българските офиси не се промениха. Остана липсата на уважение от 'мениджмънта', било то българи или чужденци към по-нисшите в структурата на фирмата. Още от края на 2019-та започна постепенното добавяне на чужденци, кои с опит, кои със съмнителен такъв (говоря за младежи на по 30 години с 3-4-5 години опит), които биват препоръчани от бивши техни началници в други конкурентни фирми (например William Hill, Betfair, Coral), понастоящем на мениджърски позиции в ДрафтКингс. Промяната се усети и хората знаеха, че идва и продажбата на СбТех.
Проблемът е един - липсата на уважение към отделния човек, особено този, който си върши съвестно и тихо работата, и не показва шумно колко успешно се справя ! Разбира се, ако не си близък с някой от въпросните английски най-вече мениджъри (особено когато говорим за трейдинг отдела), възможността за кариерно развитие е МИНИМАЛНА !
Оттам идва и лицемерието между колеги, които работят заедно 3-4, а и повече години, просто защото всеки от тях иска да бъде забелязан и с времето започва да използва и нетолкова приятни похвати като очернянето на друг пред мениджъра !
Искам да подчертая и некадърността и незаинтересоваността чисто човежки на екипа на 'Човешки ресурси', които са виждали редица несправедливи уволнявания, или по-дребни проблеми и дори нямат достойнството да дадат гласност на проблемите пред управителя или даден мениджър ! Иначе в linkedin/instagram/facebook, всичко се представя като цветя и рози, но то явно това е част от работата на HR тийма. Момичета, освен зимните снимки с бутилките на ДК от Боровец/Пампорово/Банско, и летните такива с плажните кърпи, е важно да се грижите и за добруването на ХОРАТА вътре в организацията Ви ! Затова в Драфткингс HR получават едни от най-добрите заплати, спрямо HR-ите в която и да било друга IT фирма в България !
П.П. Предимствата са отразени в оценката ! (соц. придобивки, локация, работна заплата донякъде)

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Отоговор до предишния коментар..

Работното време е такова каквото няма как да ти хареса, различни смени от 6 сутринта, до нощни от 22:00 до 6, които обаче едва ли ще караш, ако не си старши. Все пак се плащат по 25 лв отгоре нощните, ако си от по-старите 50 лв, дори реално да нямаш длъжност 'senior trader', важното е да си наш човек. Отделното мнение няма значение и не се зачита, освен ако не си менидъжър, но и те са поставени лица и един взима с него (препоръчва) колкото може повече свои хора, с които е работил преди. Все пак за послушковци взимат прекрасни заплати, за разлика от плявата долу !

Здравейте искам да попитам какво е работното време на трйдърите става въпрос за клона в Пловдив?

Приятели не знам за фирмата но аз си изкарвам по10$ на ден от този сайт https://firefaucet.win/ref/92401
Не е кой знае колко но е по-добре да работя за себе си. Плащат с криптовалута; от типа на BTC, DASH, DGB, ETH, LTC, XMR, TRX, ZEC; според курса на $. Хубавото, е че можеш да си развиваш акаунта до безкрайност, изисквасе обаче време и постоянство което не е лесно. Аз вече съм от две години и го развих до 10 долара на ден и ще продължавам.
Може да пробвате и вие ако ви се занимава.