ЕС БИ ТЕК / SB Tech https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4&markers=Пловдив,бул. Христо Ботев, Кепитъл Сити Център, сектор Б 49, ет. 4

ЕС БИ ТЕК / SB Tech

Някой Сополанко си мисли че да си QA Тестер е лесна работа ли?

На идея си нямате какви тестове дават на Интервюто и задачи

и като ти дадат 100 бъга

да видим как ще ги оправиш за 1 седмица?

SBTech започнаха ли да уволняват заради коронавируса?

И като наричаш хората малоумни, какво целиш ? Не ти ли е ясно, че 80% от хората си мислят, че отиват в голяма международна фирма, която постоянно има обяви в джобса на първа страница, това прави впечатление. Откъде да знаят, че мениджмънта е ужасен, или че ако не са много опитен кадър от наистина трудна за попълване работна позиция, където да определят сами заплатата си, няма да бъдат оценени подобаващо ?!
Много малък процент са информирани предварително, и това са препоръчаните, за сметка на това те са информирани само за положителните неща.

Има хора които не си знаят Цената

Вие 1000 лева ли струвате бе Идиоти такива?

Умствено изостанали!

Бивш служител съм на фирмата от известно време. Искам да кажа, че негативните твърдения за фирмата са верни. Повечето колеги са свестни, но текучеството е огромно.

Заплащането е по договаряне и съветвам да си договорите добро заплащане когато започнете, защото има шанс да не го мръднат 2 години въпреки конкурентният пазар.

Потенциал за развитие има, ако постигате резултат с работата си. Резултат във фирмата не се постига само със знания и реализация, но доста често дадени хора са "шумни" и агресивни относно своите резултати. Това създава усещане, че едни хора са winners, а други са looser-и, което не е точно "динамична и мотивираща афмосфера".

Фирмата е доста голяма и е малко на късмет къде ще попаднете, ако нямате предварителна информация в кои екип отивате. Лично аз съветвам да не отивате в екип за които нямате информация от първа ръка.

Придобивките във фирмата са стандартни. Има допълнително здравно, 21 дни отпуск, масажи, паркинг и запомнящи се събития. На всеки етаж има релакс зона с баристи. Лично на мен хубавото кафе и паркинга в The Mall, които се поема от фирмата са единствените бонуси. Фирмата се старае събитията да са максимално лъскави и шумни. Първия път ще се впечатлите, но в общи линии няколкостотин човека се тъпчат на едно място с шумна музика и много алкохол (идеално за първа работа на студенти). За да не звуча, като баба искам да кажа, че обичам алкохол и музика, но в повечето случаи е супер тъпо, ако не си пиян.

Времето на пристигане и тръгване от работа се отбелязва. Всеки трябва да прави по 9 часа на ден (включен един час за обедна почивка). Работното време е гъвкано, но е хубаво да не сте прекалено "гъвкави". При мен нямаше опция за home office.

Някъде прочетох мнение, че фирмата се старае с минимални разходи да се постигнат максимални печалби. Това е вярно, но тук се прави по еврейски. Лично аз вече ще избягвам еврейски фирми.

Мениджмънта в трейдинг отдела не е по-различен от навсякъде другаде. Най-отгоре е гръка 'George', после са двама българи, които са във фирмата от самото й идване в България. Нямат особена комуникация освен с тийм лидерите и шифт мениджърите или тези от тях, които са им по-близо. Гръкът, не е наясно с всичките недостатъци на системата с която се работи, но едва ли и го интересува, за него е важно да спуска напрежението отгоре, към долните слоеве. Все пак верюто на компанията е - минимални разходи, максимални печалби, така че трейдърите и след 10 години вероятно ще си имат същите проблеми, с 8 часа ръчна работа от до.
Предложенията и новите идеи не са добре дошли, така че ако си нов най-добре бачкай, бъди тих и послушен и след 3 години може и да станеш тийм лидер на 1600-700 лева заплата.
Има много добри кадри, които са от 4-5 и повече години в компанията, без оглед за повишение, но си кротуват, явно нямат смелост да потърсят нещо ново, а и те са добри в една област, въпреки че има достатъчно фирми в бранша в БГ.
За софт скилс няма нужда да говорим, навикването ще го слушате често, лично дори от гръка, от по-старшия ви колега или от някой тийм лидер. Интригите също са налице, разбира се не всички са такива, но е достатъчно 3-4-ма за лоша работна среда.
Реално, съпорт и трейдинг са на дъното на йерархията в Сб тех, макар от трейдърите да зависи толкова много от добрия продукт и обслужване предоставяно на клиентите.
Начална заплата до скоро беше 900 лева, но ако си поискаш доста висока и нереална цифра, ще можеш да си спечелиш 1000-1100 най-много. Разбира се, ти научаваш това в един момент, когато идва нов колега, който ти обучаваш и разбираш, че взима повече от теб. Първата година, в най-добрият случай ще получиш увеличение от 100 лева. Стандартните придобивки, допълнителното здравно осигуряване е добро, както и имаш отстъпки за някои ресторанти и заведения. Другите отдели, ХР-ите включително, нямат представа от твоята работа, затова нямат и уважение към нея.
Съпорт тийма, който беше към 10бет, един от вече бившите клиенти, подписаха нови договори с тях след отделянето, и взимат 1.2 + не лоши бонуси. Работата на съпорта тийма е без да звучи омаловажаващо, доста по-елементарна от тази на трейдъра.
Жалкото в случая е, че виждаш как се назначават нови шефчета от UK, и те без да имат представа от системата, идват и не се интересуват от реалните проблеми в работата, а следват сляпо команди отгоре. Естествено, мениджмънта от UK ще се увеличава все повече, и тъжното в случая е че виждаш как българите са третирани като втора ръка хора.
Компанията печели десетки милиони месечно и неслучайно ще има нова сграда в Пловдив, разбира се както беше съобщено благодарение на 'усърдната работа и отдаденост на всеки от вас'.
Интересно какви промени ще настъпят след сливането с американците и дали главните играчи ще останат същите, както и политиката на фирмата.

What is IT?
What Programmers?
What Education?
What salaries?

First, be a programmer

you need to speak english

and experience in technology

here

clown hunters

И защо да е трол? Поне изказва мнение за фирмата, за разлика от теб, Моше. Ти за 2 шекела може да си навит да ти завират всичко в устата, но не всеки е като теб.

Този последният какво коментира след като не е работил във фирмата? Аман от тролове! Не знаеш, но да напишеш коментар и дадеш оценка. Доста необмислена постъпка.

Не съм работил лично в тази фирмичка, няколко приятели бачкаха там, но напуснаха, въпреки големите заплати и нямат никак добро мнение и отношение към тези.
Забелязвам обаче, че като всяка еврейска фирма, на всички отрицателни коментари са се ангажирали няколко HR-a(или други подобни), да цъкат минуси на мненията :D
Работих в друга еврейска фирма, в чиято страница в бгработодател се случваше същото-написваш негативен коментар и след няколко минути вече има 30-40-50 минуса...