Еко Клийн БГ ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Цариброд 29&markers=Варна,ул. Цариброд 29

Еко Клийн БГ ООД

Здравейте, хора! Малко по-надолу си написах мнението (едно от дългите излияния) и сега ви давам малко по-нова информация! От работещите в кол центъра съм, само за пояснение.

Като цяло заплатата си е голям проблем. Имаш си една стартова (ниска за този тип работа заплата) и някакъв бонус, които се смята по някаква ужасно сложна схема, която дори не е реалистична. В София съм чувала, че за технически съпорт или чист кол център, които предлага дадена услуга стартовата заплата е двойна.

Колегите са ОК. Има големи кретени и супер смотани хорица ама къде ли ги няма тях?! Някои са доста приветливи и приятни за разговор.
Всички за една идея лицемерни... Или аз нещо не ги усещам по правилния начин...

В момента сме над 550 човека (мисля) и общо взето за кол центъра набират куцо, кьораво и сакато. Навъдиха се някакви малоумни колеги, които нонстоп стават за посмежище и не разбирам за какво ги държат ама...

До сега съм виждяла много покани за фирмени събития, но не съм посещавала, защото просто нямам време, възможност и желание.

Базата, с която се работи (софтуер) е много кекава и общо взето все има някакъв проблем с нея, което е супер дразнещо!

Новия ми мениджър е супер станен човечец. Общо взето не гледа, че даваш всичко от себе си, за да си свършиш работата качествено, а следа само статистики и ти намира кусури. Мен лично това много ме дразни!

След 8-часова смяна аз лично не се чувствам супер изтощена, но предполагам, че това си е до човека.

Няма ясно изразена схема за това кой, какво, кога и къде... Има много условности в работата по файловете на клиентите и общо взето те нахокват за каквото сварят.

Бонусите, които получаваш като работещ във фирмата са общо взето безсмислени. Някакви отстъпки в магазини за парцалки и забавления, които никой не би посетил. Много ми се ще да са една идея по-смислени и практични!

Кафето е котешка пикня!!!

Българина предимно знае само да мрази за пореден път се убеждавам! Пишат се щуротии на воля и всеки е луд с номера си.

Значи!!!

За заплати не говорете, за тях сте виновни единствено и само вие! Когато почва човек дадена работа сам разбира дали да приеме и като са ви питали колко искате получавате пак сами сте си виновни,че сте се оценили ниско!

Относно "издигането":
Правете каквото трябва и си вършете работата съвестно без висене по 100000 часа във фейсбук и т.н. и резултата ще дойде достатъчно бързо при вас.

Аз съм почти година и половина в тази фирма и съм си супер! и то без бело или жълто...или каквото и да е

Стига сте плюли ами се замислете дали не сте сбъркали вие някъде, за да се стигне до тук.

Или вие сте безгрешни?

На теория всичко е перфектно, на практика не е така.

На мен лично лицемерието и лошата вътрешна организация ми дойдоха в повече. Заплата няма да я коментирам, средна за Варна

От 1 година съм във фирмата и за сега съм доволен! Започнах на нелоша стартова заплата (4 digits), като след тестовия период и след показните от мен резултати обещанието за увеличение бе изпълнено.. Привилегиите и придобивките не са нещо, което и останалите ИТ компании да не предлагат. Колектива е ОК (поне в моя отдел 90% са стойностни личности). За момента не съм се сблъскал с неуважение нито от чорбаджиите, нито от топ мениджмънта.

Прави впечатление, че фирмата се разрастна до сравнително големи размери за много кратко време и нещата тук-там са излезли от контрол. Без да се опитвам да правя сравнения, така е било, е и ще бъде при всяка една бързо развиващата се компания. Мениджмънта, колкото и да е добър, никога не може бъде дори и 1% подготвен за скоростно и стремглаво разрастване (може би изключение правят "ясновидци" като Бил Гейтс, Стийв Джобс и още няколко техни колеги) тъй-като това се счита за трудно постижим сценарии и рядко се залага като възможен изход при средно и дълго-срочното бизнес планиране. И отново с аналогиите, всяка една бързо развила се компания, след рязкото изкачване има момент на забавяне на темпото на растежа и оформяне на мениджмънта поради изискващите го обстоятелства. Според мен ФОС все още не са достигнали този момент, но като цяло пътя е правилен!

Както навсякъде в БГ, работата във ФОС има кусури, но именно ние служителите трябва да допринесем за подреждането на нещата. Мрънкачите - бивши "лоялни" служители, колкото и големи професионалисти да са били, е добре да разберат, че незаменими хора в нито една сфера НЯМА!!!!

Все се опитвате да минете с номера с обученията, условията си които предлагате как на нашите ширини няма други като вас.

Реалноста е друга, всички големи фирми предлагат обучения, превилегии, зали за отдих и т.н. Дори доста по малки фирми ги предлагат тези условия.

Не съжалявам, че работих при вас но определено се радвам че се преместих в друга фирма. Проджект мениджъмнта ви куца много яко, Маркетинга е просто под всякаква критика. СЕО-то и то не е вече на ниво. В сегашната фирма работят 16 бивши служители от 1st Online Solutions. И няма човек с положително мнение за компанията.

Шефовете не стават да управляват компания с такива размери, защото реално менидмънта е взел тяхните функции и прави каквото си иска, измивайки провалите си с хора които работят наистина.

ФОС е едно голямо разочарование

Андрей, какво слово, какви хвалебствия само дето циганката умря и започнахте да се повтаряте, станахте нарицателно с отношението и организацията си в града. И колкото да се стараете да пишете хвалебствени слова за себе си. HR-а ставате за пропаганден отдел на някоя политическа партия :)))))

И как при толкова перфектна работа с уникално заплащане си напуснал? Немога да си обесня. Да спечелиш от тото-то 6-ца и да не си вземеш печалбата.

А истината е една за тази фирма по върховете семейни двойки, лъжи, заблуди и интриги. Я кажете поне какво стана с плейграунда? А, със следенето на интернет, блокирането на сайтове, кой къде влиза и какво гледа?Камерите на BIG BROTHER, и като сте толкова добри защото масово бягат служителите?

Компанията дава перфектните условия на всички подрастващи ИТ хора (SEO, web design, web development, online marketing, etc.), да се развиват и то в съвсем нелоши условия - големи open space офиси, с много company events и benefits - няма смисъл да ги изреждам, но примерно - team building, department drinkabouts, trainings, etc.

Всеки junior, има нужда да започне от някъде, FOS е перфектна за това във Варна. Много от хората които започват там и са "по-печени", намират начин да получат повече от компанията - кинти, почивно време, преференции и тн. Ако трябва да съм конкретен, формулата за успеха в компанията е "правете, искайте и ще получите".

Пак са впрегнали HR-a да пише позитивни коментари и което е по интересно се дават оценки от Юзъри които нямат стаж. Или един и същи Юзър пише няколко коментари и натиска плюсовете.

С две думи ако ви трябва временна работа 1st Online Solutions е вашето място. Но, ако витрябва сериозна работа бягайте надалеч. По неорганизирана и празнодумна фирма няма.

Надписа "Най доброто място за работа" или нещо подобно е за хора които не са работили другаде. Тези с стаж знаят за какво става въпрос.

Когато чуете, една фирма се прехвалва колко е уникална, добра и как вие ще се развивате защото те са единствените. Бягай те.

Заплататите са от 20% до 50% по ниски от това което предлагат големите фирми с подобна дейност. Бонусите са ей така да се надявате.

Текучеството на кадри е като пътнопотока на ЖП Гара-та

По непрофесионално отношение отдавна не бях виждала.
На входа на някой градове също пише "най доброто място...."ама дали е вярно?
Отговора е един = ако сте профеионалисти, не си струва! Не хабете потенциала си за хора, който не могат да го оценят. А за млад и динамичен колектив и да го избутаме някак си = моля заповядайте...Всеки влак с пътниците си.

Аз съм бивш служител и нищо лошо не мога да кажа за тях. Дори и когато напусках се държаха коректно и професионално. Не са като друг и работодатели да се чудят как да те изгърбят като за последно.