Еко Клийн БГ ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Цариброд 29&markers=Варна,ул. Цариброд 29

Еко Клийн БГ ООД

силно ми намирисва на поредна "чуждестранна голяма компания", която си търси евтини черноработници тук...

Мирчева, здравей.
Ти зададе директен въпрос за SEO отдела на FOS, затова ще ти дам привилегията на директен отговор!
Прекарах там повече от 2 години и ще ти обясня всичко което те интересува. Фирмата е управлявана от един българин на име Антон, който по думите на един мой много добър познат бизнесмен, е голяма мастия, но към когото нямам отношение, и един датчанин на име Rune, който шмърка всичко що е бяло и прахообразно.
Мериджейна на SEO отдела е прекарал известно време в САЩ и аз лично в професионално и в лично отношение си нямах кавга с него. Той е връзката между SEO отдела и прахосмучещия шеф. Не мога да ти опиша с какви глупости трябва да се занимава в замяна на "варненска" заплата. Никой себеуважаващ се човек не би се подложил на такава доза мазохостична комуникация, даже не съм сигурен дали още бачка там.
Тийм лидерите са ту партс, 50:50. Фърст халф - вери гууд. Секонд халф - айм но лайк. Всеки от тях е изтормозен и се опитва да не предава глупостите надолу по пирамидката, ако ме разбираш. Не жънат голям успех по това отношение. Докато си там 99,99% ще бачкаш с тях, те са ти преки шефове, от тях ще бъдеш постоянно следен, постоянно "евалюейтван", постоянно цеден за да креативност и прокреативност. Предупреждавам, някои от тях са но-лайфъри и не се интересуват от нищо друго освен от работата, нищо че са на по 25. Колегите ти са крайно изтормозени и крайно изцедени, привидно ти се усмихват и изглеждат живнали, но не е така. там се работи на принципа - взимай всякаква информация/клюка/възможност, никога не давай. С колегата/жката ти от дясно или от ляво не очаквай да се работи в екип, нито с който и да е било. Всеки там е индивидуалист и малко като в гимназията - битка за подмазване, надмощие, бонуси, и пари разбира се.
Заплащането е, да позна, мижаво. Есенцията на работата която се върши е приведена с общото потурване на Варна - м/у 500 и 700 лв в зависимост от това колко хапчета си пил за да им търпиш глупостите.
Не се залъгвай, експоататорска фирма са, цедят младите и можещи хора до момента в който си им удобен след което те разкарват. Ако се надявай да научиш нещо ново за SEO от тях - забрави, знам ги от къде си черпят информацията. Методите им са нещо хибридно м/у това което пише в Moz и това което COCAINE Рун оби..COCAINE..ча да налага като мнение на срещите с тийм ли...COCAINE... тийм ли..ICE..де...лидерите.
Уважение - само когато се подмазваш
Развитие - никакво, за кариера да не става дума
Лицемерие - всеки там е кап. I ранг ген. адм. проф. доц. д-р маг. инж. jedy master <INSERT YOUR NAME HERE>, лицемер. За добро или лошо, разбира се
Отношение с другите отдели - все едно кмета на Варна и София да се опитат да направят Търново столица :D... докато Пловдив си бърка в носа
Както Нико вика НЯЯ ДА СПРА ДА ХЕЙТВАМ ВЕ, УВОЛНЕТЕ МЕ АКО ЩЕТЕ
Работно време: ТУК Е ЕДИНСВЕНОТО НЕЩО КОЕТО ПРАВИ БАЧКАНЕТО ТАМ ДА СИ СТРУВА. Работното време е повече от удобно, стига да умееш да си го изкомуникираш със TL ти. Даже мога да твърдя, че изтраях толкова дълго единствено и само заради работното ми време, в което аз имах възможност или да се наспя мноо здраво и да дойда да бачкам с усмивка, или да пребия някого сутринта за дето ставах в 06:00 но после половината ми ден беше свободен. Има и междинни смени, които са малко по-особени.
Привилегии: слабо майна, някакви си бонуси и там отстъпки за някакви си глупости уговорени от пичките в HR
Ангажираност: има работа но не и такава каквато си мислиш. Ще вършиш това което на теб ти казват, независимо дали е правда или не. Ако търпиш на това - стреляй
Офиса: намира се долу до гарата и е сравнително удобен с транспорта, но не и с кола. Фащаш 148 и слизаш на центъра
Фирмена сигурност: Рун и Антон са параноидни по това отношение и ще слушаш лекции за сигурност и защита от конкуренцията постоянно. Btw, знам как да им хакна сайта, както и половината от Wordpress сайтовете, ако смяташ да предприемаш харокири някога, които са хиляди майна, въйййййй. Аз лично, разбира се, съм на принципа на животните - такова нещо бих извършил само и единствено ако живота, бъдещето и финансите ми(само до толкова до колкото ги заслужавам) са заплашени. Повече лаят там от колкото хапят. А и защо да разваляме бизнеса който храни колегите ;)

П Р И С Ъ Д А: ако имаш нужда от парички, за да можеш да инвестираш за по-важни неща в живота ти - стреляй. Дори и ножа да е опрял до кокала(не знам как е при теб), като дойде време за играта на покер, т. нар. интервю, недей да fold-ваш. Работодател и/или част от интервюиращите ще е Бойко. Нека те предупредя за него, той не разбира англйски език и мисля че никакви други езици. Той говори езика на палача, NLP, бизнес изгода, контрол на човешките ресурси, организационно и управленческо поведение и всякакви там други шарени имена на едно и също нещо. Ще е гадно, на него му плащат за да пречупва хората с цел вадене на информация от тях. Мисля, че 2-пъти повече да интервюира мъже от колкото жени, затова тук си с предимство. Стискай зъби, стой си на позицията и винаги помни защо си там и каква е по-голямата картинка в живота ти.
Ако съм пропуснал нещо - питай. Няма да сме първите/последните по темата.

Мирчева, здравей.
Уважение - само когато се подмазваш
Развитие - никакво, за кариера да не става дума
Както Нико вика НЯЯ ДА СПРА ДА ХЕЙТВАМ ВЕ, УВОЛНЕТЕ МЕ АКО ЩЕТЕ

Ако съм пропуснал нещо - питай. Няма да сме първите/последните по темата.
Успех!

Ами аз специално питах, защото съм с 4 години опит в областта, с езици и т.н. и наистина ако е за ниска заплата от сорта на 600-700-800 лв няма смисъл да губя време с кандидатствания.  Благодаря все пак за отговорите!

Иване, хората питат нещо конкретно, но ти се правиш на ощипана мома, дали е от незнание или неграмотност не се наемам да кажа.
Поставили са конкретен въпрос - за тези и тези изисквания за тази позиция, какво заплащане може да очаква дадения кандидат, защото извинявай за 600 лв наистина е обидно да имаш претенции. Какъв е смисъла някой да праща документи, да губи ден да ходи по интервюта и да чуе обидна сума, би ли ми казал, като си толкова отворен?
Когато имаш изисквания пишеш насреща и какво предлагаш, дали е много или малко всеки си решава сам, а работодателя преценява на кого да даде възможност. Изисквания може да имаш, само ако докажеш в писмен вид, че си готов да заплатиш това по съответния начин. Останалото е надлъгване и търсене на ниско-платени кандидати. Хайде със здраве!

Ооо, хора, абе осъзнайте се! Това е фирам с близо 500 служителя, 7 отдела и офиси в Лондон и Мелбърн! Това не е на чичо Ви ЕТ-то! Тука написали някакви хора с 1 месец стаж като бармани, че началната им заплата била 600 лв. и всички си помислихте, че всеки служител взима толкова. Там има мениджмънт, които работи. И заплатата ти зависи от опита и експертизата, които внасяш на съответния отдел. Ако имаш 2-3 години опит в релевантна сфера мислите, че ще взимате 600 лв?! Ами помислете малко, разбира се, че ако сте добри кадри за позициите ще полуавате по-високо възнаграждение. Разбира се, че ако вършите добре работата си ще растете и ще получавате повече. Това са признците за международна компания с работещ мениджмънт, а не на 20 годишните мненията (нищо против и аз запонах така) с по 2 месеца "стаж" на златните, на които им се дава възможност да се развият и да придобият каества ценени на целия пазар на труда. Проучете, свържете се с някой, който работи там. Една от малкото фирми във Варна, която има политики и стандарти за управленски кадри и политика за задържане на служителите. Разбира се има и хора, които са недоволни има и хора, които не им е харесало, но за работата на една фирма говорят най-добре служителите и. Преди 6 години фирмата запона с 5 души, сега са над 470 доколкото знам. Вие преценете дали тази фирам предлага развитие или са някакви капиталисти смучещи безочливо от служителите.

Има ли някой от маркетинг отдела и по-точно SEO да сподели някакви впечатления? Как са заплати, работно време, проекти по които се работи. Виждам че имат обява и се чудя дали да кандидатствам, че ако е за 600лв няма смисъл. Благодаря!

Здравей

Да през обучителния ми период от 3 месеца бях на по-ниско заплащане, но е факт че не правих почти нищо от съществото на работата. През голяма част от времето бях на различни трайнинг, наблюдавах работата на колегите и различните ми ментори. След като доказах, че съм научила всичко необходимо да започна да работя сама и за един месец показах добри резултати това рефлектира и върху заплащането. Да като всяка работа си има недостатъци, но съм доволна сега, че оценяват и се отблагодаряват за усилията ми. Най-хубавото е че не се налага да емигрирам, за да се развивам и упражнявам езика си.

Всичко хубаво, написано за тази фирма олеква след дадената информация за заплащането! Как е възможна подобна наглост!? Международна компания с претенции да подхвърля заплати по 300/600лв на хора с образование и високо ниво на владеене на чужд език! Но "танго се танцува от двама"! Щом се намират кандидати д се радват на подобно отношение, здраве да е! Дано Ви дойде акъла след време!

Здравейте, кандидат от София,

Благодаря за обратната връзка по сайта, определено ще я вземем под внимание!

Позициите ни за офиса в София са IOS Developer, Android Developer. По повод колеги там са млади и много готини, офисът ни се намира на хубаво място (близо до НДК), атмосферата е приятна :)

Освен това хора от всички градове в страната (вкл. София) могат да работят по програмата ни "Home office" (работа от вкъщи). Позициите, които са част от тази програма, са всички позиции от отдел "Клиенти", "Продажби", "SEO". Надявам се информацията е от полза.