Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Ако на някой му е полезно бих искала да споделя своя опит с фирмата.
Два пъти ме извикаха на интервю при тях за една позиция (в интервал от 2 седмици). Първото интервю, което проведох беше общо с цел запознаване (обичайните неща), като имаше въпроси и на английски с HR представителката. Тъй като много фирми от този бранш режат още в началото без обясними причини, поне на мен така ми се е случвало, си помислих, че и с тази ще е така. Но ме извикаха за второ интервю, вече на немски с една немкиня от отдела. Разпитваха ме общи въпроси, попълвах въпросник, пита ме някои неща конкретно за позицията, аз се представих добре, бяха доволни от мен и се прибрах вкъщи доволна, с "усмивка" и надежда, че нещата ще се случат. След няколко дни очакване на отговор от тяхна страна, получавам email, че не съм одобрена. Когато ги попитах защо (върнах emaila), те ми отговориха, че обявената позиция вече не била актуална. Ами тогава се питам... защо пускат обяви като после така или иначе затварят позиции? Не за пръв път ми се случва това със "затворените позиции".
Това е общо взето опитът ми с Инграм Микро. Да, наистина звучат сериозна фирма и ми допадна средата там и бих искала да работя в ИМ (за разлика от другите фирми), но доколко са коректни, мисля, че сами може да си отговорите на този въпрос. Аз нямам повече какво да кажа или допълня. Може би всичко в този живот е един огромен късмет - да попаднеш на правилното място, време и хора.

Има ли вече някой обратна връзка от фирмата.Казаха в началото на август  2 седмици а те вече минаха.

Здравейте, в отговор на предишния въпрос.... обявите не се пускат директно от фирмата, а от агенция за набиране на персонал и никъде не се споменава, че става въпрос за тази фирма. Също така, ако си одобрен или пък не, пак получаваш отговор от агенцията.

искам да попитам тези от Вас, които пишат тук, че вече са били на интервю или пък че са поканени - как се свързахте с фирмата и къде намерихте обява? За съжаление в Гугъл не откривам нещо смислено, а в секцията Careers в официалния им сайт все още няма България като опция за аплайване. Ще съм благодарен ако някой ми помогне.
Мерси предварително!

Здравейте, поканиха ме, скоро ще опиша как е протекло интервюто.

Здравейте виждам, че някои от вас вече са били на интервюта във фирмата. Можете ли да дадете контакти като e-mail или телефон за връзка с HR???

Вяра ти имаш ли обратна връзка от тях? И аз бях на интервю но до сега ни вест ни кост а това си беше преди месец. То е ясен отговора де :)

Здравейте, и мен живо ме интересува мнение на някой започнал работа там. До колкото зная имат веме открит офис в една от сградите зад Виваком, Де Мол. Минах вече интервю, беше на англ.език. Фирмата ми се стори доста сериозна, но няма никаква информация за нея в нета като условия за работа.

Някой ходил ли е на интервю в тази фирма? Открили ли са официално офиса? Никаде не успях да открия адрес и контакти в България. В няколко информационни сайта пише че откриват офиса Май-Юни 2012. Придобили ли са БГ фирма или ще почват от "нула" в БГ.