Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Бихте ли споделили някакво мнение за фирмата, заплащането и възможностите за кариерно развитие. Колко са големи екипите, какво е разположението на стаите и разбира се заплащането? Предполагам, че позицията account payable/receivable е много интересна? Ще Ви бъда много благодарен, ако някой сподели мнение Ingram Micro.
Доволни ли сте?
Благодаря,

Николай

Има много обяви в момента то Инграм Микро. Някой може ли да сподели на колко етапа протича подбора, как преминават интервютата, правят ли се езикови тестове. Необходимо ли е да си почти "native speaker" за съответния език?

И аз бих искала да изразя разочарованието си от тази фирма. Въпреки високото професионално ниво, което тази фирма се опитва да демонстрира, то това съвсем не е така. Бях на интервю за работа, премина в позитивна атмосфера и ми беше казано, че ще получа обратна връзка, била тя положителна или отрицателна. Е, два месеца по-късно все още няма такава. Проблемът не е в отказа, а в некоректното отношение. Не мисля, че така се създава добро име.

Некадърници!
Преди месец ходих на интервю и уж щяха да ми се обадят до 1 седмица, без значение дали продължавам напред или не. Досега никакъв отговор!
Несериозно отношение и жалък балкански професионализъм.

@ Уволнен - Не бих казала,че работата е трудна в никакъв случай. Хората искат мнение за фирмата и аз им пиша моето и то с истинските си имена,за да се знае коя съм. Много хора могат да потвърдят казаното от мен по- долу, не съм излъгала и дори служители на фирмата ми казаха,че много неща съм спестила и премълчала :) Това не е форум за обиди,а за мнения за различни работодатели. Ако искаш,Уволнен, напиши своето мнение за работодателя,а не нападай хората,който са изразили такова.

Работих във фирмата 5 месеца. Мой приятел ме препоръча за различна позиция от посочената по-горе. След 1то интервю се засякох с моя позната Фани Зафирова,която по това време беще Тийм Лидер в компанията. След няколко дни тя ми се обади и ми предложи много по-добра позиция в новооткрития отдел "Dell". Зарадвах се и приех,защото сметнах,че позицията е по-перспективна. Започнах работа и обучението ми беше кръгла нула. Всичко зависеше от Фани,която така и не ме обучи на системата,защото беше заета да помага на тийма си с поръчките. Предстоеше обучение и на 2ра система,коеот протече добре,защото SME от Холандия ни обучаваше. След броени дни заминавахме на 3то обучение в Белгия, специално за Dell Team-a. Аз бях най-бавна,защото бях най-нова,а другите 2 момчета и Фани бяха служители от поне 1 год. Материалът не беше сложен,защото имам опит в подоби компании и системи. Разбирах всичко, но бях по-бавна откъм опциите в системата. В Белгия Фани ми даваше само задачи и когато казвах,че не разбирам или не знам как да се справя(защото никога не съм го правила преди) тя не ми обръщаше внимание и винаги един от колегите ми се натоварваше със задачата да ми покаже как става... На 4-я ден ми казаха,че не съм се справяла и решават да ме върнат в България, но в друг тийм. Причината била,че бавно работя със ситемата и че сбъркали като взели нов човек за позицията,а не вече обучен.
Отидох във втори тийм позиция UK/IE Sales Administrator. Тиймът беше страхотен, хората бяха много мили с мен и ми помагаха,когато имам въпроси. Тийм Лидер беше Диляна Йорданова. Истинско бедствие. Интересуваше се повече от това какво правят,как са и къде са ходили през уикенда акаунт мениджърите от UK, чатейки си по цял ден с тях, отколкото от работата или хората в екипа. Караше ни да събираме пари за подарък за новородилото се бебе на един от англичаните и да го изпращаме с DHL,за да им се подмаже. За нищо не можеше да се разчита на нея особено за проблеми свързани с работата.
След като минаха 5 месеца,в който непрекъснато молех да ми се възлагат повече задачи за вършене и след като цяло лято ни изкривиха от работа (оставахме оувер тайм без да ни се плати) и дойде време за моята отпуска (30 Август) ден преди нея ме извикаха в офиса на вече повишената Фани заено с Диляна. Двете ми съобщиха,че трябва да ме освободят (буквално 2 седмици преди договорът ми да стане постоянен), поради 3 причини - демотивация (което е асурдно,защото Диляна тъкмо ми беше възложила да правя всеки ден сама нов и важен отчет на голяма компания), гледане на личния ми телефон (кой не говори по телефона?!), говорене с колегите ( ако пък не си говориш с никой ще те изкарат "not a team player") и последната причина,че в почивките си съм излизала,за да си преместя колата (Инграм не осигуряват парко места за служители затова се налага да паркирате в мола и да си местите колата на всеки 4ч).
Не знам на Вас как ви се струват тези причини,но според мен са нелепи,защото аз се стараех да запазя работното си място. Приех го с усмивка.
По-интересното е,че на хората от моя екип не са дали абсолютно никаква причина защо са ме освободили и то в момент,когато трябваше да се назначи още един човек поради количеството работа,а не да се правят съкращения.
Относно заплатите - всеки взима различна. Хора,който работят там от 2год взимат по-малко пари от новоназначените. Повишение на заплатите НЯМА. Развитие в компанията НЯМА. В момента поради тези причини хората масово напускат и се набират нови. Дори вчера мой приятел,който е кандидатствал за позиция преди повече от година е получил обаждане и покана за интервю,които е отказал.
Преценете сами!

Бях на интервю миналата седмица, премина в приятна обстановка и непринуден разговор. Казаха ми, че ще получа със сигурност обратна връзка, без значение какъв е отговора. Което, за мое съжаление, беше абсолютна лъжа - все още не съм уведомен, въпреки че срока, уречен от тях, изтече. Изключително несериозно за такава голяма компания, НR-ът е под всякаква критика. Докато не започнат да се уважават хората и времето им, няма да има успех! Не мисля, че е толкова трудно да напишеш мейл, че дадена кандидатура е отхвърлена, проблемът не е в отказа! Научете се да уважавате хората и тогава претендирайте за високо ниво, за съжаление това е поредната фирма, която само на думи е коректна. Съжалявам за загубеното си време!

имам един много важен въпрос,който вълнува не само мен а и всички останали,които имат намерение да кандидатстват за работа и го правят през посреднчески фирми!
Искам да питам вярно ли е,че посредническите фирми ви УДЪРЖАТ част от заплатата,тоест ако реално заплатата ви трябва да е например 1400 нето,те ви пращат договор за 1200лв и всеки месец 200 лв са за тях ?
Ако има някой,който знае със СИГУРНОСТ,ще се радвам да сподели :)

искам да попитам за ниво над тийм лийд какво значи по-високи заплати от средните, над 4к нето могат ли да ми дадат?

Здравейте, аз бях на интервю в тази фирма лятото. От мненията тук останах със смесени впечатления, но по време на интервюто останах с много добри. Две момичета много любезни ме интервюираха и бяха така положително настроени. Говорихме малко и на английски език и трябваше малко и на немски и това беше, някакво така общо събеседване за позиция, която не предполага пряк контакт с чуждестранни клиенти, позиция за която се изискват по скоро отлични компютърни умения. И тука стигаме до нещо, което наблюдавам в някои подобни фирми, където позицията изисква примено чужд език, обаче много повече изисква отлични технически познания при работа с компютър. И повечето такива фирми като Инграм микро, просто съвсем погрешно провеждат интервютата, вместо да има практически тест, който реално ще покаже какво умееш, а и дори нивто ти на език, който е достатъчен за позицията, те ти се усмихват, питат те какво представляваш като човек, какво имаш, но като цяло е тинтири минтири, не е лошо и това да го има, но трябва да има и втора практическа част. Дълго време бях част от такава компания, която провеждаше и практически тест, защото така те взимат примерно хора с отличен език, но после срещат трудности с тях при работата с компютър. Според мен хора тотално е сбъркан HR-ра в тези фирми. Иначе сериозни са, но порсто трябва да помислят над това....