Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Здравейте,  дали някой би дал повече информация за тестовете, които се дават след интервюто? Интересувам се за счетоводните позиции.

Искам да изкажа едно реалистично мнение за тази фирма!
 Заплащането за сега е на ниско ниво от конкурентните аутсорсинг фирми на пазара на труда. Уважението се показва по-доста лицемерен начин и си личи че е изкуствено повечето пъти, а да не говоря за HR отдела, който е нает само за красота в тази фирма и повечето пъти са доста неорганизирани и оплескват брутално нещата. Мениджмънта се опитва да замазва положението с комплименти, и убеждаване колко сте незаменим, но не получавате нищо повече от празни думи. Добре че са те да се научите сами да се справяте с всички проблеми и да им давате съвети къде какво може да се промени. Колегите са най-хубавото нещо в компанията. Забележки за работното време и привилегиите нямам - те са си на ниво. Надявам се да съм допринесъл към бъдещия избор на всеки нов кандидат!

бихте ли споделили как протича интервю за длъжността  Accounts Payable/Accounts Receivable Associates (Finance functions).
На английски ли е интервюто. С нива В1 /продължавам повишаване на нивото ми/ на английски , бих ли се справила с работата.
Какво е атмосферата в финансовия отдел.
Благодаря

Здравейте на работещите в тази фирма и на неуспелите кандидати също!
Ако на някой от вас му се пише позитивен feedback, който наистина да послужи на следващите кандидатури, моля ви включете се с няколко реда.
Конкретно се интересувам за позиция Purchasing Administrator with English за София.
Нямам икономическо образование, което е посочено в изискванията, че би било предимство, което аз разбирам че може за административна позиция да се справи човек и без такова-Вие как мислите?
Още Good technical knowledge of software and hardware and general computer applications (MS Word, MS Excel)-колко добри познания за софт и хардуеър се искат, дали няма да се надценя аз с моите познания на МС Уърд и Ексел, в смисъл все си мисля,че има някаква приемственост и предишният работещ би трябвало да ти покаже основните неща за да можеш да се учиш в хода на работата, или провеждат някакво обучение за специфичните неща за тях?? просто не мога да си представя толкова да ми е сложно та да не мога от 1-2показвания да не усвоя относно Уърд и Ексел, за хардуеър нямам идея, не се и споменава.
Относно Previous data entry/customer service experience is considered an advantage; пак искам съвета ви, моля-аз нямам такъв предишен опит би ли било непреодолима пречка да се приспособя?
Имам колебания дали да кандидатствам заради тези изисквания, не се чувствам силна ако ме питат, понеже наистина не знам точно какво е нужно, иначе Английският ми е много добър и съм работила в международна компания със специализиран софтуеър САП, но много малка част от работата ми вкл. финанси,а и тук за администр. позиция не би трябвало да е необходимо да се на ти с счетоводството или???
Моля ви, пишете какво мислите и за настоящите работещи-може ли ориентир относно работно време,тренинги,заплащане и местонахождение на офиса в София???
Благодаря ви.

...и при мен беше така, но миналата седмица след голямо чакане ми се обадиха за още едно интервю с извинения хиляди, че проектът леко им се прместил във времето.
Може и така да е - като наемат 1000 човека.

И с няколко думи, какво прави лошо впечатление - липсата на обратна връзка, било то положителна или отрицателна (3 седмици след интервюто). HR-ката сама уточни, че ще получа информация в рамките на седмицата, в която се проведе интервюто. Към днешна дата 01.07.2014 г. обратна връзка няма.
Това обаче е проблем на 90% от компаниите в България. Липсата на уважение към кандидатите, които не са подходящи според критериите им.
HR отделите не намират 2-3 минутки, в които да кажат на отсрещната страна, че нещата не са се получили.

Календра... Едно нещо искам да те попитам... Как така знаеш информация за социалния пакет, който се предлага (ваучери и транспорт)? Интересно ми е просто как си получила тази информация толкова рано (на интервю с тест). Обикновено хората я получават след около 8,9 интервюта и в момента, в който им се предлага конкретна оферта и позиция :)

Днес минах първо интервю и съм положително настроена. Кандидатствах за различни позиции. Интервюто протича в следния ред - представяне на фирмата, информация за позицията и изискванията, представяне на кандидата, кратък разговор на английски език и тест, свързан със счетоводство( на английски език). Ако си практикуващ счетоводител, няма проблем да се решиш теста. Ако не си, то е средно сложен и ако помниш нещата, учени преди години в университета, може и да го решиш. Лесни са единствено нещата, свързани с дебит/кредит под формата на Т-сметка. Моите варианти тестове включваха амортизация, отчисляване на активи и т.н. Отговорите на въпросите са от отворен тип. Имах 1 час - толкова ми дадоха. За атмосферата - приятна, като в почти всеки офис на чужда компания. Хората - млади и повечето от тях - усмихнати. Предлагат добър социален пакет - ваучери, 50 лв. за транспорт и допълнително здравно осигуряване. Всичко изглежда чудесно, но единствено служителите могат да кажат какво в действителност е положението. Дори и да не започна работа там, не съжалявам, че опитах. Поканят ли ви на интервю, отидете. Дори и да не се получи, трупате опит какво се търси и изисква от компаниите. Така ще знаете на какво да наблегнете следващия път.

Днес минах първо интервю и съм положително настроена. Кандидаствах за различни позиции. Интервюто протича в следния ред - представяне на фирмата, информация за позицията и изискванията, представяне на кандидата, кратък разговор на английски език и тест, свързан със счетоводство( на английски език). Ако си практикуващ счетоводител, няма проблем да се решиш теста. Ако не си, то е средно сложен и ако помниш нещата, учени преди години в университета, може и да го решиш. Лесни са единствено нещата, свързани с дебит/кредит под формата на Т-сметка. Моите варианти тестове включваха амортизация, отчисляване на активи и т.н. Отговорите на въпросите са от отворен тип. Имах 1 час - толкова ми дадоха. За атмосферата - приятна, като в почти всеки офис на чужда компания. Хората - млади и повечето от тях - усмихнати. Предлагат добър социален пакет - ваучери, 50 лв. за транспорт и допълнително здравно осигуряване. Всичко изглежда чудесно, но единствено служителите могат да кажат какво в действителност е положението. Дори и да не започна работа там, не съжалявам, че опитах. Поканят ли ви на интервю, отидете. Дори и да не се получи, трупате опит какво се търси и изисква от компаниите. Така ще знаете на какво да наблегнете следващия път.