Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Знаете ли нещо за позицията фактурист и заплащане.

Аз да ви кажа за тази фирма преди близо една година тъкмо, когато  стъпиха на пазара в България и всички очакваха с голяма сила появата на следващата голяма и мощна американска компания от ранга на Кока-Кола или Майкрософт, ние си останахме само с очакванията.
Болезнената истина, която трябва да разберете всички е, че причината тези хора да са тук са ниските заплати. Аз ходих преди година на интервю, като имах опит повече от 4 години и знам перфектно 2 езика и разбира се не ме взеха. Ходих на едно интервю с тяхната HR-ка и останах с добри впечатления. Всичко изглеждаше много добре - госпожицата беше любезна и дружелюбна, говорихме на английски определено време и фирмата беше перспективна. Когато ме попита каква заплата очаквам аз казах една средна сума, която не беше твърде завишена и е в рамките на това, което се коментира тук по форума, но явно и тази заплата за тях беше твърде висока,защото те очакват хората да им работят за жълти стотинки. Няма как човек с опит, знания по 2 езика да работи за исканите от тях пари, на празници и т.н. Просто, загубих си времето.
Уважаеми завършващи това е идеалното място за вас да натрупате опит и да получите нормална заплата, като за служители без трудов стаж.
Уважаеми колеги с опит над 3 години и силни езикови познания, в това число и редки езици, като немски, френски, скандинавски и т.н. търсете други възможности и не си губете времето да ходите по интервюта, защото ще бъдете отказани със сигурност, освен ако не сте готови да паднете прелакалено много с парите. Със сигурност колкото и да ви е трудно вярвам, че няма да го направите, но все пак имайте предвид, че тук НЕ СЕ ПЛАЩА.

Пожелавам успех на всички.

Ако сте студент живеещ в общежитие фирмата е идеална. Ако сте човек с опит недейте! Фирмата ви налива празни приказки 'Колко било перспективно, колко е хубаво, ай ти гигант" на баба ти хвърчилото. Заплатите за нива под тийм лийд наистина са под средните за София (1000-1500 лв) Вярно имаш ваучери за храна ама то с тях и без тях все тая.
Мениджмънта е български и е под всякаква критика. Работи се на всички български празници докато шефовете (вкл. и рецепция) си почиват (противно на това което се говори на индакшъните) и после се спестява от плащанията на двойни заплати през националните ни празници.
А на промитите мозъци мога да им кажа "Много ви здраве" и да им пожелая успех в "кариерата" в Инграм майкро.
Още нещо - почти всеки ден има напускащи, така че на бъдещите служители им казвам да се замислят добре преди да подпишат
Благодаря за вниманието!
Успех

Може ли някой да каже какви са заплатите в тази фирма?

Има няколко истини и в резултат на тези истини сте класирали разни мнения, което е ОК.. но поназвучават като написани от хора без амбиции или с присъщ на хората с нулев опит студентски наивитет.
Организацията се крепи на хора (повечето), които не знаят какво е инициатива, отговорност, уважение и прочие другите няколко изконни "ценности" на компанията.
Хората от ниво лийд нагоре най-вероятно са вече в течение, хората надолу - да приемем, че все още учат и "сънуват" своето повишение.
Заплатата ниво лийд надолу - по-ниска спрямо средната, ниво лийд нагоре - висока спрямо средната.
Екипи - както не се съмнявам е във всички сходни оупън спейс-ки, хората се разбират доста добре (разбира се за изключения не отварям и дума) и бързо се учат да не приемат работата насериозно, което, както от самосебе си се подразбира доста им помага да не изтрещяват
Локацията е добра, сградата е ок, фирмата се продуцира като "много" переспективна, т. нар. "шефове" (макар и не всички) са мазно-усмихнати, лепкави приятелчета без задръжки (все пак - преживяно).
За хората с опит - това НЕ Е вашето място (освен ако не сте обект на научен експеримент или прогресивно назаднали)
За хората без опит - няма да намерите разлика в сравнение с другите компании в сферата (освен в заплащането, бих казал близко до това в ДСК).
Каквото и да решите, няма да сбъркате. Все пак лошият опит е като лошата реклама - няма такъв.

можете ли да споделите ориентировъчно как върви заплащането, към sales, може ли да говорим за нето над 1500 BGN?

Ще споделя моето мнение относно подбора, тъй като засега само за това мога да кажа нещо конкретно. Бях повикана за 1во интервю, което беше с HR и тийм лийд. Интервюто мина нормално, приятна атмосфера и усмихнати хора. Дтандартите HR въпроси + повече информация за фирмата от тяхна страна. Два дена по-късно бях поканена на 2ро интервю, което беше насрочено за следващата седмица. Второто интервю бе със чужденец, също премина в изключително приятна атмосфера. Още същата вечер бях уведомена, че мога да очаквам оферта от тях в най-кратък срок. Последва и офертата, която приех и изготването на договор. Като цяло процеса на подбор беше коректен и премина в приятелски разговори. Надявам се и занапред отношението да е подобно.

споделям напълно менинието, изказано за атмосферата във фирмата. Мениджмънта и HR отделът са на изключително ниво. Офисът е чисто нов и на много добра локация - новите бизнес сгради до The Mall.
относно заплащането - като цяло официално фирмата дава средно добро заплащане, но аз съм много доволна. Все пак който както се спазари.
има чудесни възможности за развитие и за обучение. има и разнообразни позиции.
в сравнение с предишните фирми, в които съм работила, тук стреса е сведен до мимимум - новите колеги са много топло посрещани и им се дава достатъчно време за обучение и адаптация.
Вече работя тук от 7 месеца и съм много доволна.

работя от няколко месеца тук и съм невероятно щастлива, че съм част от точно тази фирма. Отношението на всички е много приятелско и винаги са готови да ти помогнат с всичко. Заплащането е изключително навреме, има много допълнителни привилегии, но за мен най-големия плюс е работната среда - факта, че всеки ден идвам с невероятно желание. Тук всеки може да се развива толкова, колкото иска и за колкото работи също така.

Здравейте, аз също бих искала да споделя моя опит с тази фирма. За съжаление ще повторя историята на Reid. Бях на интервюта и с немци ( представители на централата за офиса в България). Разговора по мое мнение мина много добре. След края на срещата ми казах - ще се обадим в петък. Петък мина и замина - не получих обратна връзка. Потърсих обратна връзка от фирмата посредник  - по принцип HR фирмите винаги дават обратна връзка, да ама в случая не. Аз потърсих информация. Казаха ми, те са се спрели на други кандидати. Тази информация получих в понеделника след петък. По мое мнение те правят проучване на пазара и не смятат да наемат хора. Аз лично съм ходила на 3 срещи. Това е.