Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Кандидатсвах по документи. Явих се на две последователни интервюта. Казаха ми - Ще се свържем с вас до края на седмицата.
Изминаха две седмици от тогава - все още ни вест, ни кост. Отказах едно предложение за работа докато чакам, защото имам голямо желание да работя тук, но май се подведох...
По впечетления от офиса - стори ми се много студено корпоративно място - сив мокет, безлични стени, черни столове. Портиера на сградата се държи надменно и грубо - говори на ти и с лаконична усмивка казва "И ти ли за интервю." Голяма изненада, още от посрещането да му стане неприятно на човек.
Момичето на рецепцията не беше известена за имената на хората, които ще идват за интервюта през деня, така че се налагаше да обяснявам кой съм, за какво идвам, с кой трябва да се срещна и в колко часа... Ако зависеше от мен, поне на рецепция би трябвало да знаят в койлко часа, кой ще дойде, по каква работа и при кого отива - все пак това са визити които са организирани а не инцидентни и неочаквани.
Нензнам щом началото е такова, ако се стигне до подписване на договор - по нататък какво ли ще е...

Здравейта,бих искал да попитам дали има кандидатствали хора с френски език и какви са въпросите на английски/френски език които се задават.Запитването ми е с цел да бъда максимално подготвен за добро прееставяне :)

като служителка на фирмата от половин година мога да дам подробен фийдбек за кандидатите. Основните плюсове за мен са:
- колегите - готини хора като цяло, от тук и приятна атмосфера, на моменти преминаваща във веселба.
- мениджмънт - млад, но доста работлив и справедлив. Това определя добрите отношения между него и служителите, тъй като хората се чувстват оценени. Всички са българи, а това се оказа само плюс, защото демонстрират далеч по-добро разбирателство, комуникация и уважение към персонала, в сравнение с чужденците назапад.
- възможност за развитие - отлична. Рядко ентри-левел служител с качества над средните, в сравнение с тези на колегите си, се задържа повече от 10-12 месеца на една позиция. Видяла съм десетки колеги да израстват в компанията, както и такива които го направиха извън нея, но все пак делът на първите е по-големият. Компанията ще нарастне до близо хиляда души след две години, тъй като офисите назапад ще бъдат почти напълно закрити. Все по-често се пускат високи позиции (за които не мога да дам подробен коментар, вижте изискванията на обявите), което ще създаде сериозни възможности в бъдеще.
Ще отделя малко внимание и на факторите, които трудно бих определила като позитивни или негативни:
- естество на работата - сравнително монотонно, количество от средно до доста високо. Въпреки това колегите работят с желание, цари разбирателство и силен отборен дух, което не е изненада предвид гореизброените три фактора. Не остава особено време за мързелуване, интернет и телефони. Ползват се две почивки, освен обедната, като дължината им не се контролира педантично, работното време се спазва. Овъртайма е рядкост и дори да се наложи е в малки размери.
- заплащане - коментара под мен е точен за стартовите позиции, положението е средно на фона на другите компании в бранша. Все пак това не е лошо предвид факта, че може да се започне след завършване, без опит и втори западен език, при приличен английски и интелегентност. Като се вземе предвид втория плюс, който обясних по-горе, този фактор подлежи на промяна за тези които могат.
Надявам се да съм ви била полезна :)

като служителка на фирмата от половин година мога да дам малко по-подробен фийдбек за кандидатите. Основните плюсове на компанията са:
- колегите - готини хора, а от тук и приятна атмосфера, най-често на около 23-26г на стартовите позиции.
- мениджмънт - млад, но доста работлив и най-важното - справедлив, което помага много за добрите отношения между слутелите и ръководството. Ръководството са българи, което на практика е само плюс, заради далеч по-добрата комуникация и разбирателство, което демонстрират към служителите, в сравнение с чуждестранните колеги.
- възможностите за растеж - отлични. Рядко ентри-левел служител с качества над средните, в сравнение с колегите си, се задържа повече от 10-12 месеца на една позиция. Последните 6 месеца видях как десетки колеги се издигат в компанията, както също и такива, които напуснаха и го направиха в други компании. Все пак делът на първите е далеч по-голям от този на вторите.
Ще отделя малко внимание и на факторите, които аз лично трудно бих могла да определя като позитивни или негативни:
- естеството на работата - сравнително монотонно, а количеството вариращо от средно до високо. Въпреки това колегите работят с желание и отборния дух е силен, нещо което не е изненада като се вземат предвид гореизброените три фактора. Тук мога да спомена, че най-често почти не остава свободно време за мързелуване, интернет и телефони, но все пак се използват две почивки преди и след обяд по 15мин, работното време се спазва напълно.
- заплащане - за стартовите позиции коментара под мен е точен, заплатата е може би средната за бранша, което е нормално предвид възможността да се започне след завършване на университета и без опит и втори западен език, при демонстриране на приличен английски и интелегентност. Както по-горе споменах, тези които имат качества нямат проблеми с израстването.
Забравих да спомена, че компанията отскоро прехвърля у нас много позиции на високо ниво, за които не мога да дам подробен коментар. По план броят на служителите ще бъде близо хиляда до края на 2016г, което не е изненада предвид съкращаването на почти всички офиси назапад. Надявам се да съм ви била полезна!

1000 лв чисти пари заедно с ваучерите

НЯМА ЛИ ПОНЕ 1 ЧОВЕК ДА НАПИШЕ ЗАПЛАТАТА ТОЯ САЙТ Е ЗА ТОВА!!!!!!!!

НЯМА ЛИ ПОНЕ 1 ЧОВЕК ДА НАПИШЕ ЗАПЛАТАТА ТОЯ САЙТ Е ЗА ТОВА!!!!!!!!

Здравейте, надявам се да получа отговор от някой, работещ или наскоро работил в тази фирма, тъй като пуснах CV за  Customer Service Associate with English. Интересува ме каква заплата мога да очаквам, дали осигуряват на пълна заплата, какво е работното време и адреса на офиса...и струва ли си да се отиде на интервю, предвид всички коментари дотук. Благодаря на всеки, който е така добър да се включи с повече информация по тези въпроси.

Здравей, Ваня Петрова, с мен се свързва HR-ка, която каза, че интервюто ще се проведе на български, и накрая може да ми зададе няколко въпроса на английски, но е малко вероятно. Аз кандидатствах за позиция с английски език. Когато отидох на интервюто, всъщност водих разговор на английски, по различни теми от общ характер, но аз по принцип не се чувствам уверена в говоренето си.  Позицията не е свързвана с използването на говорим английски, затова не виждам смисъл да се води устен разговор, а по-скоро да се въведе писмен изпит. Доколкото разбрах, служителите си говорят помежду си на английски, но все пак всеки, който е завършил английска гимназия, може да се справи с това без проблем, ако влезе в рутината. Неочаквано след въпросите на английски, другият тийм лидер поиска да говорим на немски, за което нито ми споменаха по телефона, а и никъде не пишеше в длъжностната характеристиа за изискване за немски. Аз казах, че не мога да се правя с интервю на немски език. И така приключи това неприятно недоразумение, съответно не бях одобрена.