Ти Би Ай Кредит / TBI Credit /img/frontend/nomap.png"

Ти Би Ай Кредит / TBI Credit

Изключително доволна от Ти Би Ай Банк. Приятна атмосфера на работа, добра бонус система, страхотни колеги и шанс за развитие. За всеки, който иска да се развива препоръчвам тази фирма. Успех!

Страхотно място за започване на кариера. Всички са страшно добронамерени към нас и винаги ни помагат. Работата е перфектна за млади хора и е доста доходна. Имаме потенциал за реализация и повишение. Всеки, който желае да работи на приятна и доходна работа да кандидатства.

Аз работя в банката от една година. Виждам, че има постоянни промени и смятам, че банката върви напред, а не стои на едно място като останалите кредити с които имаме всекидневен сблъсък.
Който работи и дава всичко от себе си всекидневно, получава това, което е изработил. Бонус схемата е много добра, никога не ни лишават от изработеното. Работното ми време е на график, за който се разбираме с колегите. Натиска от шефовете естествено го има, но никой не ме е обиждал и не се държи с мен зле, така както чета че е по другите фирми. Който иска да получава това, което си е изработил без да се притеснява, че някой който стои ще получава повече - да идва при нас!

Здравейте, Работя в TBI Bank от 8 месеца, като кредитен консултант и аз Наистина се гордея, че работя в тази компания. :) На 20 години съм и първата ми работа бе, като брокер на недвижими имоти, но се наложи да напусна на 4-ят месец, понеже проблема там бе Гражданският договор, капризността на клиентите, на която се стараех да угаждам, но имаше моменти в които просто прекаляваха... и това че няма твърдо възнаграждение... но за сметка на това пък бонусите бяха наистина големи, че дори бях и повишен, но това за мен не бе достатъчно, а и не бе кой знае какво. Исках ПОВЕЧЕ и нещо по-различно! Ето защо реших да се поровя в jobs.bg с надеждата да открия нещо, което да ми доставя онова удоволствие, което липсваше на предната ми работа, че и да покрива минусите... и го открих! Изпратих кандидатурата си за работа на TBI Bank и Изи Кредит. Седмица по-късно... ми се обади Регионалният мениджър на TBI Bank, като ми каза час и адреса на Банката, където и се проведе самото интервю. ЗАРАДВАХ СЕ! Не очаквах да ми се обадят. Когато пристигнах на адреса, първото нещо което видях бе, че сградата бе наистина Уникална, Лъскава и всички бяха с костюми, а посрещането бе наистина приятно! :) Притеснявах се, че дори започнах да се питам - какво правя тук, това не за мен, те няма да ме харесат... :D Интервюто продължи не повече от 30 минутки, а и самите интервюиращи бяха много мили. Казаха ми, че до края на работният ден ще се свържат с този, който се е представил най-добре по-време на интервюто. Да, имаше и други кандидати и се отчаях.. :( Но 6 часа по-късно.. наистина се обадиха и ме поканиха в централата на TBI Bank за подписване на Трудов договор. ^_^ Веднага след подписването на договора.. стартира и моето обучение.. тренерките бяха изключително мили, търпеливи и готини хора.. обучението продължи 1 седмица, но дойде и денят в който трябваше да започна да помагам на настоящи и бъдещи клиенти на TBI Bank. Бях доста притеснен, всички тогавашни мои колеги си вършеха отлично работата, а аз просто си стоях на стола и се притеснявах да заговоря някой клиент... знаех какво да му кажа, но се притеснявах... не знаех как ще реагира.. и тогава дойде Тийм Лидерката на екипа с думите - Първи ден ти е и е нормално да се притесняваш, но трябва да пречупиш онова в ътре в теб, което те възпира да направиш следващата крачка... Усмихнах се, помислих и просто започнах да си върша работата. :) Доволен съм от твърдото възнаграждение, както и от бонусната система. Е, винаги може и повече, но това ПОВЕЧЕ.. трябва да дойде от нас. Който работи повече, получава повече. ТРЯБВА ДА СПРЕМ ДА СЕ ОПЛАКВАМЕ и просто да се опитаме да открием минусите в себе си... и да се борим за своите цели, за да ставаме още по-добри и УСПЕШНИ в работата си. :) ТИ БИ АЙ БАНК е компания, която се грижи за своите служители и клиенти. В момента съм във друг обект и точно поради тази причина давам оценка 3 на колеги, защото изобщо не се разбираме, но съм сигурен, че постепенно със времето ще открием общ език и ще започнем да работим заедно, а не всеки за себе си... :) Желая Успех на Всички бъдещи колеги и нито за миг да не спират да вярват в своите мечти. Борете се за своето ЩАСТИЕ! :) П.с Не се влияйте от негативни коментари за която и да било то компания. ОПИТАЙТЕ! Само така ще откриете отговора на въпросите си. :) А относно Изи Кредит... обадиха се 2 седмици, след като започнах работа в Ти Би Ай БАНК, но отказах, понеже вече открих своето място. :)

Моят съвет е никога не започвайте работа в Тби към стоковите кредити.Откакто дойде Александър Йорданов на позицията ръководител положението стана трагично!Наслушахме се как господина е най-добрият търговец в цяла България,наслушахме се как си купува костюми от мола и часовника му е 2 хиляди лв,наслушахме се как въпреки големите му възможности той все пак си купува на изплащане от Тби!Благодарение на такива като него хората не изкарват повече от 2 3 месеца във фирмата,а такива с повечко възможности си ги взимат други банки,понеже са ценни кадри и в Тби не могат да ги оценят!Заплатата е под всякаква критика(под минималната),таргетите са вече много високи и следователно не получаваш бонус.Но все пак за господина е важно сравнението и изтъкването на Враца.Е да ама Враца не е България,все пак във Враца имат по 1 магазин от верига.Така и баба знае да работи.Много разочароващо как целия Алианц се изсипа в Тби.От години работя в банката,винаги съм била доволна и съм се радвала на едно прекрасно отношение,но за съжаление то си отиде с Маргарита Младенова и Христина Боева!Хората са казали "дай на простака малко власт и му гледай сеира".Е ако не уважавате себе си и искате да сте част от този сеир заповядайте на работа,доста работни места се освобождават,ако ви се работи за 300 лв с включени глоби(няма те в магазина 20лв,закъснееш 20 лв и така до безкрай)!И като за последно да ви споделя най-мъдрата мисъл на А.Йорданов- Търговец и курва не се става,а се раждаш!!!! Е скъпи ми господин Йорданов ти със сигурност не ставаш за първото :) Пожелавам ви много успехи,моята работа в Тби приключи

видях, че последния коментар е насочен за обслужването и Не обясняването на някой подробности от страна на служителите, а не за атмосферата на работа в фирмата. Затова реших и аз да драсна два реда.

Първо: масово при стоковите кредити които се сключват в големите вериги ОСКЪПЯВАНЕТО е под формата на ТАКСА (мисля се води "такса оценка на риска"), която такса е включена в месечните вноски, но когато погасите предсрочно тя се дължи, т.е. Вие не получавате отстъпка.

Второ:При потребителските кредити, това е по-малко по-различен начин понеже задължително си има тази такса в размер на 6% или 12% (мисля толкова бяха) спрямо периода на кредита и допълнително има ЛИХВА и ЗАСТРАХОВКА.
Единствено ТАКСА ОЦЕНКА НА РИСКА няма за кредити за 3месеца.
Тука ОСКЪПЯВАНЕТО е в размер от 21%-24% на годишна база ( без застраховки) и до 30% на година със включена застраховка/ки.
При предсрочно погасяване при Потребителските кредити се прави отстъпка само на ЛИХВАТА за останалия период, която е минимална(ако срока на кредит е до 1,5год).
При същото погасяване се плащат таксата и застраховките понеже те се прибавят към главницата ( финансират се от банката).
Пример: Ако изтеглите кредит 1000лв, това не ви е ГЛАВНИЦАТА а към нея се прибавят ТАКСА и ЗАСТРАХОВКА, кяото е по желание на клиента ( въпреки, че масово се представя като задължителен елемент.)
Или обобщено главницата ви е 1000лв + ТАКСА +ЗАСТРАХОВКА. И вече на тази сума се начислява лихвата.
Трето: При предсрочно погасяване както разбрахте плащате остатъка от ГЛАВНИЦАТА ( което включва остатъка от изтеглената от Вас сума + ТАКСА + ЗАСТРАХОВА/КИ), след самото заплащане може да заявите издаване на удостоверение за липса на задължение по посочения кредит(което според тарифа на банката е около 10-12лева). С въпросното удостоверение може да посетите офис на ЗК Уника и да Ви върнат остатъка от застраховката. (преизчислява се и се изплаща по посочена от Вас сметка).
Пример: имате изтеглен кредит 5000лв за 3 години - застраховката в този случай е около 700лв за целия период. Вие го погасявате на 12 месец и следва след заявяването в ЗК УНИКА че кредита е изплатен да ви преизчислят от 13-я до 36-я месец и да бъде преведена по сметката Ви.

Дали би било възможно да се откажем от застраховка без да сме изплатили кредита?!? ДА! Възможно е! Който, каквото и да ви обяснява от Банката кредитор или ЗК Уника, това е напълно възможно след подаване на Заявление свободен текст, че искате да се откажете. Отново се преизчислява и се превежда по Ваша сметка.

Това е относно кредитите отпускани на Физически лица от ТБИ Банка. Скоро очаквайте, ще направя нещо като Блог на още няколко банки за кредитните им продукти, но искам максимално да се запозная, да не бъдете подведени от моя страна, както масово правят една голяма част от служителите в повечето институции.

Относно атмосферата в фирмата не смятам да пиша понеже може да е пълен рай за Вас, може да е и пълна тъга. Всичко зависи от прекия Ви ръководител. Видял съм и двете крайности! Не се стимулират служителите който могат да мислят и са клиентски ориентирани.
Може да не правиш разлика между Лихва, Оскъпяване, ГПР, Гратисен период и т.н, но омайваш ли клиентите и сключват ли кредити със застраховки си номер едно.
От вас се изисква да обикаляте по няколко часа да раздавате флаери по обектите, след това да звъните по 50 телефона на ден, да зарибявате за кредити и след това да обслужвате хората в офиса. Както казах всичко зависи от Вас, но е добра школовка, после като започнете на друго място да оцените какво Ви предлагат. Заплатата е под средната за дадения град, а бонус се хваща ако половината служители са били в отпуск или болничен.(Целите са доста завишени, а в офиса в който аз съм бил нереални)
Възможно е въпреки изпълнението на целите, ако не сте симпатични на ръководството да не получите никакъв Бонус, понеже никъде не е описан в самия договор.
Иначе заплатите се изплащат редовно и без закъснения. Осигуровките са на реално възнаграждение и ПГО (платения годишен отпуск) се спазва. Получавате карта за допълнително здравно осигуряване. Безплатно фирмено облекло(няколко ризи).

Малко се отплеснах и се разводни коментара за институцията.

Лек си спорен ден! :) :) :)

Искам да благодаря на TBI , че не ме одобриха за стоков кредит, в следствие на което рефинансирах стар кредит и от всичко спечелих климатик на половин цена. Благодаря ти TBI, ти се грижиш за всички.

п.с. Няма да е лошо да поясните, че когато давате стоков кредит няма такова животно като лихва, а някаква измислена Такса обслужване или нещо като това.
Проблема е че ако отиде кредитополучател и иска да погаси предстрочно кредита, ще плати толкова като цяло, колкото и ако го плаща на месечни вноски до края на договора. Демек - няма лихва, която да отпадне.
Е това също ме зарадва след като ме отхвърлихте !!!
Да сте живи и здрави, и....... наблегнете на хубавите ви служителки, които защо ли все пропускат да го пояснят това преди да хванат "шаранчето".
Поздрави от Бургас !!!

Видях, че се хвалят, че са "банка#1" в класацията на Капитал за ефективност и рентабилност и щях да падна от смях. Като са толкова "ефективни", защо искат да продават банката и защо никой не се наема да я купи!? Преди години също спечелиха приза за най- добър работодател. Ако в България така се печелят класациите, то ние имаме сериозни проблеми.

Ако уважавате себе си-бягайте от TBI, работих няколко години за тази "банка", не знам как издържах толкова време, бях освободен по схемата, която колегите са споменали /преназначение с изпитателен срок/, един ден ми връчиха заповедта за освобождаване, която разписах с такова удоволствие...-излязох от офиса и се почувствах свободен.

Орешкова и мен затова,не си ме хареса,тъй като съм доста над нивото.Ама да съм знаел на лелята да и направя неприлично предложение,с гаранция щях да съм избран,макар,че и в леглото,съм над очакванията и пак проблем.И без това интервюто се проведе насаме,бяхме си двамата.