Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

До Робот
Аз съм от тия които работят. Да не ти обяснявам какво получавам насреща срешу въпросната работа. Или си от т.нар. менАЖери, или си от HR-а. положението е меко казано плачевно.

Брей... ти мн знаеш бе
Май си от онези големите 'инженери' изкарали един смешен
сертификат, мислещи се за голямата работа. От вас какво се изисква бе
-да знаете 5 команди команди да вкараш в тъпата конзола.

Щтом си толкова напред с материала
защо работиш като шибан съпорт.

Аман от хейтърчета... Повечето от писалите тук са били в Service Desk. Какво очаквате от тази работа? Почести, награди и признание клко сте велики? Онова, което се очаква от вас е приличен английски, да не фъфлите по телефона и да имате идея за какво става дума. Колкото до провалилите се кандидати - не е за гордост и афиширане това, че не сте били одобрени. Твърденията, че хем събират неквалифицирани хора от кол и от въже, хем пък не ви искат е МНОГО ЛОША атестация за вас самите. В заключение: компанията е много добро място за кадърните и работливите; хората там са страхотни и е удоволствие общуването с тях. Във всяка компания има (панто)мимове имитиращи дейност и взимащи сериозни мениджърски заплати, но това е повсеместно заболяване на бизнеса, а не специфична характеристика на Интеруут/GTT, както се опиват да внушат пишещите неудачници. "На крив к*р вълната му пречи".

Работих за тези педали почти 2 години. Бях както те го казват-
Service desk engineer или по-скоро
Телефонист в тъпия им кол- център.Там и чистачката сигурно носи титлата 'hygiene engineer',но това няма значение...
Tа изгубих си времето в тази скапана компания. Единственото което ме задържа там толкова време е това че увеличиха малко парите с една известна сума която, както се вика- ни даваха под масата т.е. не ни осигуряваха на нея, явно намерили вратичка в закона.

Кол центърската работа попринцип е една от най-гадните професии,
наред със сервитьорството и тази на продавачите в супермаркет,но да работите в интерут или както се казва сега ГТТ може да ви се стори и още по гадна.
По цял ден разговарях надути боклици, които изискват от теб да знаеш и рожденните им дати защото плащали пари на компанията.
Шефовете са едни мръсни
педалчета, които се чудят как да симулират деиност и постоянно се ровят за да намерят и най-малката грешка в работата ти.
Там да си кол център служител значи че си подлога на всичко за всичко, ще вършиш каквото трябва и каквотоне трябва.

Не бих ги препоръчал на никого.
Бягаите далеч от там

каква е заплатата за тази длъжност - Accounts Payable Administrator,тъй като смятам че е доста ниско това което ми предлагат 1335 нето

Кандидатствам за технически съпорт във фирмата, някой може ли да сподели актуално мнение относно какво е положението там в момента?

За по-малко от 2500 НЕТО не се хващайте независимо от позицията!

Работих в компанията в продължение на 3 години в деливъри организацията.

В началото, преди сливането с GTT бях изключително доволна. Възможности за развитие определено имаше, стига да си добър в работата си. Работата и тогава, и сега е доста, заетостта е сериозна и съм правила не малко овъртайм.
Получих две повишения, третото беше спряно заради сливането и уж забавено, но така и не се случи.

Структурата на GTT е доста опростена, което е добре ако имаш нужда от помощ, но шансът за развитие нагоре е почти нулев. Позиции могат да се сменят, но те са малко или много на едно ниво в структурата и не мърдаш нагоре. Работата стана повече, много хора напуснаха и малко се назначиха, въпреки че идеята е разширяване на офиса в София.

Новата система, с която се работи не е съвместима с всички услуги, които Интеруут предлагаше и миграцията стана изключително трудно и болезнено, като продължават проблемите в момента. Обученията на новата система бяха прекалено общи и никой отдел, занимаващ се с нещо конкретно не получи адекватна информация как да работи ефективно, което създаде допълнително напрежение.

Множество обещания бяха дадени от новия мениджмънт, които не бяха изпълнени изобщо или не напълно и хората се чувстват несигурни и изнервени. Това повлия на иначе приятната работна обстановка и продължава да се задълбочава в последните 6 месеца.

Продуктите, предлагани от GTT са на далеч по-ниско ниво от Interoute и начинът на доставка далеч не е ориентиран към клиентите, а се работи на принцип на wholesale. Системите, които бяха интегрирани след сливането също са на плачевно ниво в сравнение с предишните.

Като цяло компанията направи голяма крачка назад и не изглежда да се съвземе скоро. Чувствах се прекрасно там, но не издържах на този цирк. Ако се интересувате от работа там, разровете се да разберете дали нещата са започнали да се нормализират, защото сега не бих препоръчала това на никого.

За съжаление нещата вървят стремглаво надолу и изглед за подобрение няма.

Новият собственик остави най- куците коне да дърпат каруцата и нещата няма как да се получат. Все пак да си директор на отдел се иска и малко нещо в главата... не само малцинствен произход от Бангалор или селата около Лисабон.

Всеки ден се повтаря, потрайте.... ще наемаме...ще назначаваме....имаме 150,20п отворени позиций и здраво хедхънтваме...

Мениджърите и тимлидерките на ниско ниво нямат нужда от коментар...Тук там някой свестен да си мълчи от срам, другите са сервилни лакей повтарящи като папагали в клетка заръките на дъ босс.Е как иначе... я си казал нещо я са те изпратили на заточение на смени.

Както казва колегата/колежката по долу...внимавайте за хора с чаши от стар бъкс и мениджарски титли. Аз ще добавя и Онда чаши. Някои просто ги мързи да ходят до мола.

Където и да минеш, навсякъде има хора ровещи в джобса или линкед ин. По ъглите или около офиса непрекъснато може да засечеш колега тихо говорещ в слушалката и обесняващ за опита си...интервюта здраво.

Фирмата(Интеруут а сега ГТТ) си има положителни и отрицателни неща. За съжаление след като се появи новия овърлорд ГТТ нещата не вървят към по добро със сигурност.

Заплата - ок и над средно ниво сред конкуренцията (от Агент до Синиър мениджър си е ок).

Среда - Офисът не е от най-модерните и със сигурност не може да се сравнява с HP, Vmware и тем подобни. Лошо осветен, тъмен, нагъчкан и шумен.

Директори, Мениджъри, тийм лидери - Колкото по нагоре отиваш по зле става. Често човек се чуди този как се е озовал на висок пост и какви качества има.. Може да има някакви но ако питате мен, щом се чудите значи няма никакви :) Има много интриганти, лъжци и тем подобни. На доста хора нослетата са кафяви и то определено не от шоколадов сладолед.
Следете за хора с мениджарски титли и чаши от Стар Бъкс - видите ли ги, бягайте надалеч.Имена са излишни.
За съжаление на фирмата качесвтените хора напуснаха, особено след последните промени.

Натовареност - спроред отдела. Има места с 200% има отдели с -200%. Пример ще дам с хостинг-а. 80% от екипа напусна но няма новоназначения. Никой незнае какво се случва и накъде са се запътили.
Същата драма и в сървис деск-а, който е на -40%.
Само мрежарите и НОК-а изглеждат стабилни.

Развитие - Технически може да се научи много, но съшествува и риск да забиете и да тъпчете на едно място. Пак според отдела. Положително е при мрежарите. Хостинга по скоро не - нито второ, а първо ниво съвсем. Бягайте надалеч. Все пак фирмата вече не иска хостинг а само мрежи.

На кандидатите честито и умната :)